سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گفت و گوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی پیرامون مسایل کشور...

گفت و گوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی پیرامون مسایل کشور

چکیده :در این جلسه تصمیم گرفته شد تا در صورت دادن مجوز راهپیمایی،در سطح ملی مردم به شرکت در این راهپیمایی دعوت شوند و در غیر این صورت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با تنوع و تکثری که شبکه های اجتماعی دارند به صورت مسالمت آمیز جریان اطلاع رسانی صورت...


حجت الاسلام و المسلمین مهدی کروبی روز گذشته به دیدار مهندس موسوی رفت و در مورد مسائل سیاسی و امنیتی کشور در آستانه نخستین سالگرد انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به گفت و گو پرداخت.

به گزارش کلمه، در این دیدار این دو شخصیت سیاسی با اشاره به فرارسیدن خرداد ماه بر اهمیت روزهای دوم خرداد به عنوان روز حرکت جدید از سوی مردم، سوم خرداد به عنوان روز حماسی آزادسازی خرمشهر ، 14 خرداد روز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و 15خرداد به عنوان فرازی حساس از تاریخ معاصر که منجر به انقلاب اسلامی شد تاکید شد و در مورد رویدادهای روز 22خرداد و روز حماسی 25خرداد و نیز 30خرداد تبادل نظر گردید.

در این دیدار بر ضرورت تدوین نوشته هایی که به صورت دقیق اتفاق های آن روزها را بیان کرده اند تاکید و گفته شد: روشن شدن آنچه از 22خرداد تا کنون اتفاق افتاده است برای پیشرفت جنبش سبز و نشان دادن مسیر حق جویی و حق طلبی ملت بسیار مهم است.

در این جلسه همچنین تصمیم گرفته شد تا در صورت دادن مجوز راهپیمایی،در سطح ملی مردم به شرکت در این راهپیمایی دعوت شوند و در غیر این صورت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با تنوع و تکثری که شبکه های اجتماعی دارند به صورت مسالمت آمیز جریان اطلاع رسانی صورت گیرد.

همچنین کروبی و موسوی ضمن تاکید بر بیهودگی مقابله خشونت آمیز با جنبش سبز و گسترش امواج سبز اگاهی علیرغم همه محدودیت ها، اتفاقات یک هفته اخیر در دانشگاهها را نشانه ای از بی اثر بودن ضرب و زور در برابر مطالبات به حق مردم دانسته و تصریح کردند مردم به دنبال حقوق تصریح شده انسانی در قانون اساسی و خواهان انتخاباتی غیر گزینشی و آزاد و نیز خواهان ازادی رسانه ها و آزادی زندانیان سیاسی هستند.

در این جلسه ضمن اشاره به حملات لباس شخصی ها به دفاتر و شخصیت ها، که به سلاح های سرد و گرم و بی سیم مجهز هستند تاکید شد: این اقدامات، سازمان یافته و دنباله همان فجایع کهریزک و کوی دانشگاه است که امروز به شکل دیگری ظاهر شده است .

آنها همچنین ضمن ابراز تاسف از ضرب و شتم نوری زاد در زندان، اعمال خشونت و کتک زدن یک هنرمند برای ارعاب او را یک رویه از پیش تعیین شده و ظالمانه بر شمردند که دل هر دلسوز نظام را به درد می آورد.

کروبی و موسوی در این جلسه تصریح کردند: همه این اتفاقات ناشی از سکوت در مقابل مظالم بوده است و برای جلوگیری و ختم این روش های غیر قانونی و غیر شرعی باید بدون توجه به عقاید و اتهامات افراد و گروه های مختلف از حقوق آنها دفاع شود چرا که رویه اسلامی دفاع از حقوق مظلوم است، با هر گرایش و فکری.

کروبی و موسوی با ابراز نگرانی نسبت به شیوع گسترده دروغ در گفته ها و دستکاری آمار و اطلاعات هشدار دادند که شیوع دروغ قطعا ضمن ویران کردن اوضاع اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به بنیان های فکری جامعه نیز لطمه خواهد زد و باید به همه گفت که اسلام مخالف دروغ و فساد است و باید به مردم بگوئیم حساب فساد و سایر اقدامات غیر انسانی و غیر قانونی را از اسلام جدا کنند.

دراین جلسه ضمن تبادل نظر پیرامون اوضاع اقتصادی کشور، افول صنایع ملی، گسترش بیکاری و وضعیت بد حقوق بگیران و کارگران و معلمان به عنوان مهمترین مشکلات اقتصادی کشور عنوان شدو تصریح گردید منحرف کردن اذهان مردم از دلایل اصلی گریز از هنجارها، تاکتیکی برای انحراف ذهن مردم است و دولتمردان به جای دلیل تراشی بیکاری و گرانی را کنترل کنند و از اقتصاد ملی حمایت کنند آنگاه خواهند دید که بسیاری از جرم ها کاهش پیدا می کند.

در این جلسه همچنین تاکید شد اگر صدا و سیما از سیاست یک صدائی و انحصار طلبی دست بردارد در سطح جامعه با اقناع و وحدت بیشتری روبرو خواهیم بود.

این دو شخصیت برجسته سیاسی این پرسش را مطرح کردند که این چه دستگاهی است که بدان لقب رسانه ملی داده اند و از اخبار و نظرات ملت در آن خبری نیست؟

آنها در پایان با اشاره به در پیش بودن سالگرد رحلت حضرت امام به اثرات سوء قلب عقاید و روش و منش سیاسی امام (ره) از سوی حاکمان ، صدا و سیما و رسانه های خارجی اشاره و اذعان شد: متاسفانه برای وارونه نمایی آنچه در دهه اول انقلاب گذشته است صداهای بیگانه و صدای حاکمان هماهنگ عمل می کند که ضرورت دارد با توجه به در پیش بودن مناسبت 14 و 15خرداد اگاهی بخشی صادقانه و بدون تعصب از آن دوران صورت گیرد.


190 پاسخ به “گفت و گوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی پیرامون مسایل کشور”

 1. مردم سبز گفت:

  شما بايد به راهي كه در آن افتاديد و منجر به بگشت اميد به مردم شد ادامه دهيدبه اميد خدا موفق
  مي شويد

 2. سینا _ کرج گفت:

  برای راهپیمایی 22 خرداد مسیر تعیین کنید

 3. هدف از آلمان گفت:

  در این جلسه همچنین تصمیم گرفته شد تا در صورت دادن مجوز راهپیمایی،در سطح ملی مردم به شرکت در این راهپیمایی دعوت شوند و در غیر این صورت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با تنوع و تکثری که شبکه های اجتماعی دارند به صورت مسالمت آمیز جریان اطلاع رسانی صورت گیرد.

  آقایان موسوی و کروبی ! این چه کاری است که شما پیشاپیش به استقبال ” ندادن مجوز راهپیمایی ” می روید؟ بصیرت مبارزاتی هم خوب چیزی است. شما می توانستید رهنمودهای بهتری در صورت اخذ مجوز راهنمایی به مردم بدهید و مردم را در انتخاب روش مبارزاتی در صورت عدم صدور مجوز آزاد بگذارید. مردم این کارهای حداقلی را که شما غالبا پیشنهاد می کنید می دانند و همه روزه و به خوبی انجام می دهند.

 4. کامی گفت:

  به امید آزادی ایران زمان…

 5. به بسیجی طرفدار حق گفت:

  برادر یا خواهرعزیزم ! ما به تمام بسیجی ها به یک چشم نگاه نمیکنیم منظور ما از بسیجی ها اونهایی هستن که در مقابل مردم می ایستند و خود رو از همه با ایمان تر و مومن تر میدونن و بقیه رو بی دین و پست و خس و خاشاک و بزغاله و …. که اگر این جوری نبود شعار بسیجی واقعی همت بود و باکری ساخته نمیشد .برادر من هم یک بسیجی بود که شهید شد . برادر دیگرم هم تا قبل از انتخابات تو بسیج بود ولی بعد از انتخابات دیگه بسیج نرفت چون میگفت دوست ندارم مجبور به ایستادن در مقابل هم وطنانم بشم .و حتی در راهپیمایی ها هم همراهمون شد و در برابر کسایی هم که جوونا رو میزدن می ایستاد . بسیج قبلا حرمت داشت ولی حالا مایی که خانواده شهیدیم شدیم ضد انقلاب و یکی از فامیلامون که جنگ و جبهه رو مسخره میکرد و به بچه مومنا و انقلابی ها فحش میداد ،شده رییس پایگاه بسیج که اتفاقا اون پایگاه در سرکوب گویا خیلی زحمت کشیده !!!!!!!! میبینید چقدر این انقلاب منحرف شده ؟

 6. s@bz گفت:

  لطفا مسیر راهپیمایی و ساغت شروع آن اطلاع رسانی کنید

 7. فریاد گفت:

  دوستان عزیز

  توجه کنبد مسایل گفته شده در این جلسه تاکیدی بر حضور سراسری مردم در صحنه است . گرفتن مجوز راه قانونی است که آقایان تاگزیر از طرح آن هستند تا گزمه بدست دشمنان ندهند و مطلب را درک کنید و در صحنه حاضر شوید
  به امید ایرانی سبز سبز
  یا علی

 8. مسعود گفت:

  الله اكبر هاي شبانه فراموش نشه. كافيه توو هر محله فقط يك نفر شروع كنه، مطمئن باشين همه بهش اضافه ميشن.
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر
  الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر الله اكبر

 9. sabz گفت:

  دوستان شعار نویسی و اطلاع رسانی برای 22 خرداد سبز.از همین حالا.نباید بذاریم دو روز آخر
  جنبش سبز هر چند وقت یک بار باید به صورت مسالمت آمیز جنبه ظاهری و عمومی خودش رو هم نشون بده
  خواهش میکنم اطلاع رسانی کنید
  هر جا که میرید
  خرید، پارک…………البته همه این کارها با حفظ امنیت شخصی
  ما بچه های دانشکده فنی تهرام مرکز مدت هاست این کارها رو شروع کردیم
  22 خرداد سبز همه با هم هستیم.با آرزوی سلامتی برای تمامی سبز ها که دلشون برای ایرانی آزاد می تپه!

 10. nazanin گفت:

  بچه ها خواهشا فعلا ایراد گیری رو بذاریم کنار.با حداقل مشترکات هم کنار بییم

  خرداد ماه ،ماه وحدت ما سبز ها با همه تکثر گرایشه

  22 خرداد ما هم می آییم
  یا حسین میر حسین

 11. محمد گفت:

  به فکر زندانی هایی مثل نوری زاد و زید آبادی و …… باشیم
  این نشانه شرف انسانی ماست
  22 خرداد سبز تر از همیشه

 12. باقری گفت:

  با سلام
  ای کاش می فهمیدید دارید چی کار می کنید و با دست خوتان تیشه به ریشه نظامی که متعلق به مردم است می زنید فقط به خاطر اینکه مردم به شما نه گفته اند. دریغ و افسوس که کسانی این حرکت را رهبری می کنند که ادعای روشنفکری و آزاد اندیشی دارند اما خود از همه متحجر تر بوده و در آداب و سنن قبیله ای گیر کرده اند و از همه دیکتاتورتر هستند.
  می دانم که درچ نمی شود اما مام مامور به وظیفه ایم.

 13. ناشناس گفت:

  اقا جواد حمیدی اگه توهم اسراییل و امریکا و انگلیس و این حرف ها نبود شما و امثال شما چطوری بر این مردم حکومت می کردید؟؟؟
  بسته این همه یاوه گویی

 14. با سلام خدمت یاران صدیق امام و خادمان راستین ملت سبز ایران آقایان موسوی و کروبی
  به باور من حضور سبز ملت در نماز جمعه 14 خرداد بهترین تریبون برای رساندن فریاد انزجار ملت از دولت دروغ است.
  پس لطفا 14 خرداد را روز اعتراض قرار دهید.

 15. سید فرزام سبز دل گفت:

  با سلام خدمت پدرم میرحسین موسوی و کروبی عزیزوتمام سبزهای داخل و خارج کشور.یک سوال از کلمه داشتم:
  حالا که مجوز تاسیس حزب به آقای موسوی ندادن میشه از طریق سایت شما طرفداران و رای های آقای موسوی و کروبی رو سازمان دهی کرد؟یعنی هر کی میخواد به این دو عزیز رای بده با مراجعه به سایت شما و ثبت مشخصات خود مثل شماره ملی و نام پدر و سن و سال رای بده؟

 16. علی گفت:

  معنی این جمله “در غیر این صورت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی با تنوع و تکثری که شبکه های اجتماعی دارند به صورت مسالمت آمیز جریان اطلاع رسانی صورت گیرد” چیست

 17. سوسن گفت:

  گلويم به بغضي آبستن است و ميرود كه يكساله شود
  شايد اين بغض هلهله شادي باشد
  كه مي بايستي پس از انتخابات در غريو شادي هموطنانم گم مي شد
  شايد آهي فرو خورده باشد
  از ديدن كمر خميده و چهر ه چروكيده پيرمردي ايلامي كه اشك هايش
  در شيارهاي چهره راه مي جست و فرزندش به گلوله جان باخته بود و
  مجوز دفني در دست داشت مبني بر نارسائي كليه
  شايد فرياد دادخواهي باشد
  بخاطر نگاه رو به خاموشي ندا ، كه در گلويم شكسته است
  شايد شيوني باشد كه خاموش كردند
  درعزاي ترانه ، سهراب ، محسن ، كيانوش ، …فرزاد و شيرين
  اما اين بغض از هر جنسي كه هست
  اگر متولد نشود راه گلويم را خواهد بست ، خفه ام خواهد كرد
  پس بايد اين بغض را بشكنم اگر به فرياد نه
  پس به سكوت در راهپيمايي خردادماه

 18. صمد گفت:

  درود بر کروبی و موسوی مردان شجاع و با استقامت

 19. علی گفت:

  سلام
  فکر می کنم راهپیمایی را تجربه کرده ایم و مناسب نیست.برای 22 و 25 خرداد اعلام اعتصاب را پیشنهاد می کنم

 20. mohammad گفت:

  این حکومت غیر قانونی وحکومتی که فقط ظاهری از اسلام را یدک می کشد و از مناسبت ها با یک آرایش مهندسی شده صف آرایی های کاذب را شکل می دهد و عکس یادگاری می گیرند و روزها و هفته ها بر روی ذهن هایی که تنها دسترسی به اطلاعاتشان فقط همین رسانه های دوروغین میلی است کار می کنند، خوب است برای مهمترین مناسبت این روزها یعنی رحلت امام برنامه ریزی شود (مثلا برای سخرانی سید حسن خمینی)

 21. سبز ايراني گفت:

  دوستان سبز! حاكميت همين را مي خواهد كه آقايان موسوي و كروبي دستور شركت در راهپيمايي بدون مجوز را بدهند تا آنها براي دستگيري ايشان بهانه پيدا كنند.
  وقتي ايشان مي گويند براي 22 خرداد مجوز مي گيريم يعني اگر نگرفتيم هم قرارمان 22 خرداد است. ما بايد پيام را درست دريافت كنيم.
  و اما…
  از آقايان موسوي و كروبي درخواست دارم كه شخصا براي اخذ مجوز به وزارت كشور مراجعه نمايند و روز و ساعت مراجعه زا از طريق منابع موثق به اطلاع مردم برسانند تا با تجمع در مقابل وزارت كشور آن وزارتخانه را براي صدور مجوز تحت فشار بگذارند تا احتمال صدور مجوز كمي از صفر بالاتر برود. ضمناً‌ همان تجمع هم بسيار تاثير گذار خواهد بود و كسي هم نمي تواند مزاحمت قانوني براي ايشان ايجاد نمايد چرا كه دعوتي براي تظاهرات نكرده اند، بلكه مثل هر شهروند ايراني براي كار اداري به يك اداره مراجعه نموده اند.

  ما بيشماريم، حتي اگر دشمن شمردن بلد نباشد.

 22. یه پیشنهاد گفت:

  دوستان 22 خرداد ,شنبه است تا 30 خرداد که یکشنبه است می شه 9 روز.به نظر من توی این 9 روز هر روز یه ساعت مشخص به صورت پراکنده راهپیمای آرام شروع بشه و به چند جا ختم بشه .اینطوری تمرکز برای سرکوب کردن رو از دست می دن.لازم نیست توی 3 روز باشه اونم یه جای مشخص.
  همزمان طرح ترافیک سبز هم می تونه نظم و حرکت سریع اونا رو کاملا از هم بپاشونه , لازم نیست کسی بوق بزنه یا از پنجره بیاد بیرون فقط ترافیک درست کنید, همه شهرو که نمی تونن ببندن.

  م.شیراز

 23. ناصر گفت:

  همانطور که چندی پیش نیز نگاشته بودم جنبش سبز نیاز به رهبر ندارد . یکی از مصائبی که مردم ما در تاریخ خود و به خصوص در دهه های اخیر دچار آن شده اند ، قهرمان پروری است .
  ملت ما برای رسیدن به آرمانهای خویش همواره خود را نیازمند وجود یک شخصیت منجی می دانسته و بدین جهت در طول سنوات متمادی به خلق شخصیتها یی با خصوصیات مورد نظرش پرداخته است . هر چند پرورش چنین افرادی در اکثر مواقع باعث تسریع در روند نهضتهای مردمی بوده است ، ولی بدلیل کاریزمای خود ساخته ی آنان ، رفته رفته این اشخاص به صورتی غیر ملموس در برابر روند حاکمیت مردم قرار می گرفته اند .
  در قریب به اتفاق جنبش های ملی این سرزمین رهبر یا رهبران ملی در بحبوحه ی مبارزه تبدیل به انسانهای برتر شده اند . آشکار است که هدف این نوع حرکات ، حاکمیت مردم بر سرنوشت خود بوده است که این یقینا با صنم پروری منافات دارد .
  به یاد دارم که در هنگام ارتحال حضرت امام گزارشگر رادیو بی بی سی از تهران چنین خبر می داد که مردم ایران در عزای رهبرشان هر چه می توانستند ، کردند . او اضافه کرد : مردی از دنیا رفت که حرفش قانون بود . آنانکه سالهای اول انقلاب و حضور ایشان را به خاطر دارند ، می دانند این سخن خبرنگار بی بی سی گزافه نبود . اما آیا باید به این جمله مباهات نمود و یا از آن اظهار سرافکندگی کرد ؟
  بنده ی حقیر افتخار دارد که در مکتب آن پیر فرزانه عمر سپر کرده است ، تا زنده ام از اینکه رهبری چون او داشته ام به خود می بالم ، اما همه ی اینها باعث نمی شود که جایگاهی فرا قانون برای آن عزیز سفر کرده قائل باشم . واقعیت این است که امام راحل در دوران حیاتشان اعمالی خلاف قانون انجام داده اند که خود نیز بدان معترف بوده و پس از پایان جنگ همه از جمله خویشتن را به قانون مداری توصیه فرموده اند . درست است که اگر نگویم آحاد جامعه ولی قریب به اتفاق مردم نه تنها خرده ای بر او نگرفتند که هیچ او را بر این کار محق هم می دانستند . انحراف از همین جا آغاز میگردد ، وقتی مردمی عدول از قانون را توسط هر کسی که باشد مذموم نشمارند با دستان خود زمینه های استبداد را فراهم می آورند.
  امروز اگر عده ای با عنوان بسیجی حاضرند خون هم وطن را خود قربه الی الله ، به طرفه العینی بر زمین ریزند به دلیل عشقی است که به آقای خامنه ای دارند . با چشمان خود دیده ایم که آنان آماده اند بی چون و چرا برای حفظ شان ولی امرشان به هر اقدامی دست زنند ، منظور من از بسیجی آنان که آب و نان ، جاه ومقام و یا ارضای حس اقتدارطلبی خویش را در دفاع از ولایت می دانند ، نمی باشد . اینان خود را سربازان گمنام امام عصرمی دانند . این بلای خانمان سوز بت پرستی است ، آیا می توان تصور کرد که طرفداران چنین پنداری برای قانون اساسی به اندازه ی پشیزی ارزش قائل شوند ؟ آیا وقتی کسی از فره ایزدی برخوردار است می تواند مطیع قانون باشد ؟ آیا در چشم طرفداران حاکمیت فعلی جایگاه رهبر با یک دانشجو ، معلم ، استاد دانشگاه و حتی یک مرجع یکی است ؟
  اسطوره سازی سمی مهلک و بلای جان مردم سالاری است . اگر امروز از موسوی قهرمان بسازیم و راه حل تمام مسائل را از او بخواهیم ، همان اشتباهی را مرتکب شده ایم که در سال 57 به انجام آن افتخار می کردیم .ارادت بی منطق و افراطی از ما همان خواهد ساخت که از چماق بدستان حاکمان فعلی ساخته است . ما باید یاد بگیریم و بدانیم که کروبی ، موسوی وخاتمی تنها عضوی از اعضاء جنبش سبز هستند و رجحانی بر دیگران ندارند .
  اما همه ی اینها باعث نمی شود که گمان کنیم جنبش به مدیریت نیز نیاز ندارد ، برعکس به قول آقای عبدی هر حرکتی که مدیران آن به وظایف خود عمل نکنند منجر به هرج و مرج خواهد شد . شما این آنارشیسم را در روز قدس ، 13 آبان ، عاشورا و حتی در 22 بهمن در شعار و رفتار مردم به وضوح لمس کرده اید .
  آقای موسوی ، نخست وزیر محترم حضرت امام ، 5 سال پیش که از آمدن امتناع کردید و نتیجه ی نیامدنتان فاجعه ای به نام احمدی نژاد شد از شما دل چرکین شدم ، گمان می کردم به ملت خیانت کرده اید . اما مسائل پس از انتخابات برای من و بسیاری از مردم ایران روشن ساخت که آنان که زمان حضور امام راحل شما را بر نمی تابیدند ، تغییر جایگاهشان نیز سبب تعویض رویکردشان نشده است .
  اگر چه اکنون به خودداری تو در انتخاب 84 خرده نمی گیریم اما امروز شما خواسته یا ناخواسته مجبور به مدیریت این جنبش هستید . مردم شما را برای این امر مهم انتخاب کرده اند و هرگز شما را به خاطر اهمال در انجام این مسئولیت و یا خدایی ناکرده فرار از آن نخواهند بخشید . ما رجاء واثق داریم که حضرتعالی در حد توان به اعمال مسئولیت محوله بپردازید و امید مردم را به یاس مبدل نسازید .
  جناب موسوی ما از شما می خواهیم اگر قرار است راهپیمایی انجام شود ، مکان و زمان آنرا مشخص نمایید . اگر قرار است دست به اعتصاب بزنیم ، تاریخ آن را تعیین بفرمایید . اگر قرار است الله اکبر بگوییم ، بگوئید در کدام شب و چه ساعتی باید انجام وظیفه کنیم . اگر قرار است بادکنک یا بادبادک سبز به آسمان روانه کنیم ، در چه لحظه ای و حتی با چه شعاری دست به عملیات شویم .
  ما از مدیر جنبشمان توقع داریم به صورت صریح و شفاف اعمال مدیریت نماید . اگر ما را در ساعتی معین به ضیافت آب گوارا در منزل خود بخوانید ، یقین بدانید با دیده ی منت پذیرا خواهیم بود . راستی آیا حاکمان فعلی مردمی را که قصد خانه ی تو کرده اند را نیز به صرف باتوم و شوکر و یا گلوله پذیرایی خواهند کرد ؟ !!!
  صبر و استقامت تا صبح ظفر

 24. تپش سبز گفت:

  سلام به همه سبز اندیشان
  هر وقت قبول کردیم که با حرکات انفعالی و یک شبه نمی توان پیروز شد و جنبش باید با حوصله وعقلانیت پیش رود می توان به پیروزی امیدوار بود.
  دوستان قبول کنید جنبش در حال حاضر جنبش نخبه هاست و تا به جنبش توده ها تبدیل نشود پیروزی محال است بنابر این دنبال توده ای کردن ( همگانی کردن) جنبش بروید و با طولانی شدن عمر حکومت فعلی نومید نشوید چرا که ما بر حقیم و هر حرکتی که مبتنی بر حق باشد نیاز به پشت سر گذاشتن امتحانات سخت دارد
  مقاوم باشید صبور باشید از فرصتها برای آگاهی عموم مردم استفاده کنید

 25. محمدحسین گفت:

  سلام. من خیلی با پیشنهاد رفیق عزیز «سبز ایرانی» موافقم. یعنی با بخش اولش که مربوط می شه به مراجعه حضوری و شخصی میر و شیخ به وزارت کشور …. ضمنا با این ایده مخالفم که اینجور اعمال یعنی سر خم کردن در مقابل …. به نظر من مهم ترین و مهم ترین درسی که جنبش سبز واسه ما جماعت ایرانی می تونه داشته باشه صبر کردن حین فعالیته. شخصا زمان درازتری رو از دو سه ماه و یک سال برای پیروزی سیاسی جنبش می بینم. بنابراین باید صبور بود. و امیدوار. یه امید خفن رو باید برای الان و آینده آماده کنیم، همونطور که از اواسط 84 می گفتیم :«فقط منتظر روزی ام که این احمدی نژاد 4 سال دیگه بره».
  به امید دوستی همه با همدیگه

 26. محمدحسین گفت:

  ضمنا هرچند مساله اصلی سیاسی کشور ما فعلا دولت و رئیس غیر قانونی آن است و هرگونه تلاشی در جهت منحرف کردن ضدیت ها به افراد دیگر به نظر من نتیجه خوبی ندارد، اما فکر می کنم بد نباشد امسال در صورت وجود شرایط مناسب، نمایندگان (به جای لفظ رهبران) جنبش سبز کمی هم مخالفت خود را به سوی حامیان و تایید کنندگان این دولت غیر قانونی در سطوح بالاتر از دولت ببرند؛ و حداقل اهمیت این عمل آن است که از یاد نبریم که همه باید در معرض نقد باشند.

 27. hadi گفت:

  حكومت استبداد تمام تلاش خود را براي رعب و وحشت و تحريف آراءجنبش انجام داده و امروز تنها چيزِي كه انها را مي ترساند و وادار به عقب نشيني و شكست مي كند حضور مردم است. من و خانواده ام شركت خواهيم كرد.

 28. علی سبز اندیش گفت:

  بر طبق اصل 27 قانون اساسی برگذاری تجمعات و تظاهرات مسالمت امیز اشکالی ندارد هدف مهندس موسوی از گفتن کرفتن مجوز از حاکمیت در واقع یک هشداری است به حاکمیت
  در ضمن باید مسیر تظاهرات و ساعت ان مشخص شود تا مثل 22 بهمن مردم سبز سردرگم نشوند مثلا برای غرب تهرانی ها از دانشگاه تهران به سمت ارادی برای شرق تهران از دانشگاه علم وصنعت برای نقاط دیگر هم همینطور
  دوستان کرجی و بچه های دانشگاهای کرج خواهشن به تهران بیایند و از تجمع در داخل کرج و دانشگاها جدا خودداری کنند
  دیوار نویسی باید گسترده باشد تا در مردم روحیه سبز را تقویت کند
  در شهرهای دیگر مسیر و ساعت مشخص شود از دانشگاهیان سراسر کشور خواستارم خودشان در دانشگاها تجمع نکنند و همه در صف مردم در خیابان بیایند اما تا قبل 22 خرداد داشنگاها باید سبز شود
  به نظرم ساعت 5 بعدظهر بسیار مناسب است چون همه از سر کار برگشتن و دانشجویان اکثریت کلاسهایشان تمام شده یادمان هست که در 22 خرداد پارسال ساعت تظاهرات عصر بود که موفق امیز بود
  تظاهرات باید بعد از 22 خرداد ادامه پیدا کتد و مطمئتن باشید هر روز جمعیت بیشتر میشود
  شب قل 22 خرداد باید ندای سبز الله اکبر طنین انداز شود این کار باید توسط همین روزنامه های داخل با نوشتن مقاله به طور غیرمستقیم اشاره شود و تبلیغ از طریق سایت ها
  مسئله بعدی شعارها است باید شعارها به خواسته های جنبش توجه شود

 29. ناشناس گفت:

  قتل عام و گور دسته جمعي 40 ايراني در ترکيه
  ملت ايران
  بنا به گزارشات رسيده ديروز
  پليس امنيتي ترکيه به قتل چهل مهاجر ايراني
  و مدفون کردن آنها در گوري دسته جمعي اعتراف کرد
  که بدون شک انسان را به ياد کشتار ارامنه عزيز مي اندازد
  دولت ترکيه بايد پاسخگوي اين جنايت فجيع باشد
  و دولت ايران بايد به شدت پي گير اين جنايت ترک هاي عثماني جلاد باشد

 30. سبزه زار گفت:

  با توجه به اینکه در روز 22 خرداد هم مثل بقیه روزها که جنبش سبز قصد راهپیمایی و اعتراض داشت ، شهرها تبدیل به پادگان های نظامی میشن ، بهتره که مردم برای نشان دادن اعتراض خود در این روز همگی از خانه ها خارج شوند و حتی با خودرو و به هر شکل ممکن در خیابان ها حاضر شوند .
  یعنی حتی در صورت عدم امکان برگزاری راهپیمایی ، مردم با خروج از منازل در یک بازه زمانی مشخص اعتراض خود را نشان بدهند .

 31. ناصر گفت:

  لطفا دلیل درج و سپس حذف کامنت را توضیح دهید.
  صبر و استقامت تا صبح ظفر
  ==
  کلمه: کامنت شما روی سایت است شاید به خاطر اقدامات اخیر گروه فنی سایت برای ارتقای ایمنی سایت باشد.

 32. reza گفت:

  22 خرداد از امام حسين تا آزادي اطلاع رساني كنيد
  ساعت 5

 33. فرشاد گفت:

  زنده باد ازادی

 34. سین سبز گفت:

  “اگاهی بخشی استرتژی جدید جنبش سبز”
  میرحسین موسوی

  حالا مهمترین و حساس ترین زمان در زمینه اگاهی بخشی و اطلاع رسانیه

  ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم… 22 خرداد سبز

 35. ARTX گفت:

  ما شرکت میکنیم شما چطور

 36. ali گفت:

  من میدانم که افرادی هستند که حتی میترسند اطلاع رسانی کنند به اون افراد میگویم فقط اون افراد نیاز نیست تشویق به راهپیمایی باشه فقط این را بگوید که حجت الاسلام کروبی و مهندس موسوی برای 22 خرداد تقاضای مجوز کردهاند همین بس است

  یا حسین میر حسین

 37. حمید گفت:

  با سلام

  من در زمان انقلاب سرباز بودم. اعتصابات شهر تهران را مثل شهر ارواح کرده بود. این باعث شده بود که حتا فرماندهان هم در مورد آن زم‌زمه میکردن. مردم را دست کم نگیرید.

  شما و تمام ملت ایران میدانند که “مجوزی” داده نمی‌شود. اصلا ما برای اینکه “مجوزی” نمیدهند می‌خواهیم تظاهرات کنیم. می‌خواهیم “حقمان” را بگیریم. “کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من”

  من از پیشنهاد آقا یا خانم “ایران دوست” استقبال می‌کنم. اگر اعتصاب کنیم دیگر خیال شما هم راحت میشود. کسی‌ در خیابان کشته نخواهد شد. شاید این تنها “رأی مردم” باشد که “نظام الهی” نتواند با آن مقابله کند. اعتصاب “لرزه” بیشتری بر کمر “نظام الهی” خواهد بود. آنوقت شاید بفمند که “یک من ماست چه قدر کره میده”.

  اعتصاب، اعتصاب

 38. نادر گفت:

  شما میدانید در حال اضطرار خوردن گوشت میت مباح است .در شرایط امروز که دهانها حق خواهی بسته وحضور مردم سبز ممنوع وتریبون شما شکسته ویاران شما در بند اند بهتر نیست که از همه امکانات در دسترس مانند قبل از انقلاب که استفاده از ان مباح بود استفاده نمائید واطلاع رسانی واگاهی بخشی نمائید

 39. ناشناس گفت:

  همون بهتر که شما سبزی ها زمان الله اکبر با هم بزارید. تجمعاتتون رو توی9 دی و 22 بهمن دیدیم.

 40. نازنین گفت:

  یا حسین میرحسین