سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس؛کارگر،روز بیکاری ات مبارک...

تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس؛کارگر،روز بیکاری ات مبارک

چکیده :تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی تاکید کرده بودند که اخراج کارگران، آن ها را به "سرنوشت سیاه" دچار می کند.همچنین در پلاکارد دیگری نوشته شده بود:"کارگر،روز بیکاریت مبارک،تا حق خود را نگیریم از پا نمی...


کلمه: ساعت 10 صبح امروز 11 اردیبهشت(اول می)کارگران در شیراز به مناسبت روز کارگر،تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، این تجمع که در دقایق اولیه نزدیک به پنجاه کارگر در آن حضور داشتند در مقابل استانداری فارس در خیابان آزادی شیراز در حال برگزاری است.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی تاکید کرده بودند که اخراج کارگران، آن ها را به “سرنوشت سیاه” دچار می کند.همچنین در پلاکارد دیگری نوشته شده بود:”کارگر،روز بیکاریت مبارک،تا حق خود را نگیریم از پا نمی نشینیم”.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت که حدود چند ماه است از مجتمع صنعتی گوشت فارس اخراج شده و هفت ماه است که حقوق نگرفته است.

این کارگر که نام خود را اعلام نکرد،تاکید کرد بیش از دو ماه است که مجتمع صنعتی گوشت فارس به دلیل خصوصی سازی تعطیل شده و نزدیک به 1200 کارگر این واحد صنعتی از کار بیکار شده اند.

کارگران این واحد صنعتی 22 فروردین گذشته و پنجم اردیبهشت نیز مقابل دفتر مجتمع صنعتی گوشت تجمع کرده بودند.

همچنین اول دی ماه سال گذشته و به هنگام سفر محمود احمدی نژاد به شیراز،کارگران این واحد صنعتی و کارگران صنایع مخابراتی راه دور ایران با حضور در مقابل ورزشگاه حافظیه،محل سخنرانی رئیس دولت دهم، خواستار توجه هیأت دولت به مشکلات این واحدهای صنعتی شده بودند.

کارکنان مجتمع گوشت فارس در همین روز در ورزشگاه حافظیه، به دلیل وابسته بودن این واحد صنعتی به وزارت جهاد کشاورزی،با در دست داشتن پلاکاردهايی خواستار توجه وزير جهاد کشاورزي به وضعيت خود شده بودند.


4 پاسخ به “تجمع کارگران شیرازی مقابل استانداری فارس؛کارگر،روز بیکاری ات مبارک”

 1. درود گفت:

  تبريک به همه کارگران زحمت کش به مناسبت روز کارگر
  چه شعاري ” کارگر،روز بيکاريت مبارک”

 2. ناشناس گفت:

  روز کارگر رو به همه کارگران که با بی عقلی دولت نهم و بعد از نهم زندگی سختی دارند رو تبریک میگم و براشون ارزوی سلامتی دارم .

 3. ناشناس گفت:

  کارگران پی وی سی سنگسر 4 ماه حقوق نگرفتند…

 4. یاسمن گفت:

  چند ماه حقوق نگیرفته اند، اخراج هم شده اند. حالا وقتش شده که ازدواج کرده یا نکرده حداقل ۵ یا ۶ تا بچه بیاورند.