سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار و گفت و گوی موسوی و کروبی پیرامون مسایل روز کشور+فیلم...
» درخواست مجوز برای راهپیمایی 22 خرداد

دیدار و گفت و گوی موسوی و کروبی پیرامون مسایل روز کشور+فیلم

چکیده :میر حسین موسوی با انتقاد از سیاست های موجود در کشور گفت: اغلب سیاست های ما “باری به هر جهت” است و متاسفانه ساختارهای ما همچون ماسه زار و شن زاریست که آب در آن پایدار نمی ماند.اینان اصل صحبت ما را درک نمیکنند. صرفا در بیانیه ها و سخنرانی های ما به دنبال کلمات هستند نه مفهوم.متاسفانه سیستم ایدئولوژیک ایرادش همین است. توهم و شایعه ای را که خود ساخته و پرداخته اند آنچنان بازگو میکنند که خودآنان باورشان میشود و چیزی که ساخته اند ، دامن خودشان را میگیرد و اینچنین میشود که واقعیت را نمی شنوند//کروبی خطاب به موسوی گفت: شما نخست وزیر امام بودید. یادتان است که امام تاکید داشتند در سفر به کشورهای دیگر باید عزت و آبروی مملکت حفظ شود. آیا هم اکنون عزتمان حفظ شده است؟ اینکه میگویند سفرهای ما عظمت است همین است؟ زیمباوه و چند کشوری در همین سطوح عزت است؟ اینکه به “پشه مالاریا ” و یا “جلاد مخالفان” تشبیه و خطابتان کنند عزت است؟ حتماً مانند دانشگاه کلمبیا با آن همه توهین از آن به عنوان فتح الفتوح نام میبرند! آقایان چه با خودشان فکر میکنند؟ از ما می خواهند که توبه کنیم البته توبه خوب است اما آیا...


کلمه: صبح دیروزمورخ ۶اردیبهشت ۱۳۸۹ میرحسین موسوی به دیدار مهدی کروبی رفت. در این دیدار نوروزی که یکساعت به طول انجامید مسائلی همچون سیاست داخلی و خارجی کشور، وضعیت زندانیان سیاسی و حوادث و رخدادهای اخیر مملکتی مورد گفت و شنود قرار گرفت.

به گزارش وب سایت سحام نیوز،ارگان رسمی حزب اعتماد ملی، مهدی کروبی ضمن خوش آمد گویی به میرحسین موسوی آرزو کرد امسال سال عزت و آزادی برای مردم ایران باشد و از خدا خواست تا آزادی هرچه زودتر زندانیان سیاسی را فراهم کند.

اغلب سیاست های موجود در کشور باری به هر جهت شده است

میر حسین موسوی نیز با انتقاد از سیاست های موجود در کشور گفت: اغلب سیاست های ما “باری به هر جهت” است و متاسفانه ساختارهای ما همچون ماسه زار و شن زاریست که آب در آن پایدار نمی ماند. وی افزود: در حال حاضر در زمینه ساختاری برنامه ای دقیق و روشن نداریم و باید برای دراز مدت فکری نمود. شرایط حکومت طوری شده است که همه را توطئه گر تصور میکند و دچار نوعی توهم توطئه گردیده است.

موسوی:در بیانیه ها دنبال کلمات هستند نه مفهوم

میرحسین موسوی ضمن انتقاد از جریان تمامیت خواه گفت: اینان اصل صحبت ما را درک نمیکنند. صرفا در بیانیه ها و سخنرانی های ما به دنبال کلمات هستند نه مفهوم.متاسفانه سیستم ایدئولوژیک ایرادش همین است. توهم و شایعه ای را که خود ساخته و پرداخته اند آنچنان بازگو میکنند که خودآنان باورشان میشود و چیزی که ساخته اند ، دامن خودشان را میگیرد و اینچنین میشود که واقعیت را نمی شنوند.

مردم فراموش نخواهند کرد

مهندس موسوی ضمن انتقاد از سیاست خارجی کشور؛ وضعیت اقتصادی،مسائل داخلی و فساد را از جمله مشکلات کشور برشمرد. وی گفت: ما باور داریم مردم ما حافظه ی جمعی دارند. حکومت فکر میکند مردم اعمال،کارها و رفتارهای آنان را فراموش میکنند، اما اینچنین نیست. مثلاً در همان مسئله فساد اقتصادی که چند هفته پیش مطرح شد چه سیری پیش آمد!؟ چند نفر خرده پا دستگیر و اسم یک نفر را بردند و سپس به یکباره همه چیز مسکوت ماند. یا مسئله کوی دانشگاه و آن فیلمی که منتشر شد. متاسفانه فکر میکنند مردم با مرور زمان یادشان میرود.

هر روز به گروهی از مردم لقب کافر و مرتد می دهند به چه جرمی؟

موسوی افزود: این کارها غیراسلامیست. هر روز به گروهی مردم لقب مرتد و کافر و غیره میدهند به جرم اینکه کلامی بر خلاف دیدگاه و نظر آقایان بر زبان رانده اند. به راستی نمیدانم اینان چگونه میخواهند پاسخ خداوند را بدهند. وضعیت کارگران و اخراج آنان و تعویق در پرداخت حقوق آنان، پائین آمدن نرخ سرمایه گذاری و غیره… همه از نقاط ضعف سیستم اقتصادی و مدیریتی کشور است. مردم این قول ها و وقایع را یادشان نمی رود.

میرحسین موسوی باذکر خاطره ای در این باب افزود: در همان اوایل انقلاب مردم رفتند و آن شخصی که در زمان رضاشاه دستور شلیک به مردم را در واقعه مسجد گوهرشاد داده بود را در سن ۹۰ سالگی دستگیر کردند. می خواهم بگویم مردم اعمال و رفتارهایی را که در این یکساله بر آنان اتفاق افتاده از یاد نخواند برد.

تمام کارشناسان خبره و باسابقه از سازمان ها رانده شدند

موسوی با انتقاد از وضعیت مدیریتی کشور و ضعف های موجود در آن گفت: در همه کشورها مدیران و مقامات دولتی سابق به عنوان شورای مشورتی به دولت های موجود کمک میکنند. اما در ایران به طور مثال آقای خاتمی با ۸سال سابقه ریاست جمهوری در کشور و جنابعالی و دیگر سران، همکنون در چه وضعیتی هستند. تمام کارشناسان خبره و باسابقه از سازمان ها رانده شدند، صرفا به دلیل مسائل خطی و سیاسی!

موسوی افزود: من چشم انداز روشنی را در راستای بهتر شدن مسائل اقتصادی کشور نمیبینم. زیرا بستر ها خراب شده اند.ابزارها از بین رفته است. دستگاه های بیم دهنده از میان برچیده شده اند. و برای کارشناسان در جامعه دیگر جایگاهی قائل نیستند. حتی اگر همکنون شخصی از اصولگرایان صحبتی بر زبان بیاورد وی را منافق خطاب می کنند.

کروبی: خیال می کنند صدای طرف مقابلشان به جایی نمی رسد اما مردم می شنوند

مهدی کروبی نیز در سخنانی ضمن تایید سخنان میرحسین موسوی، افزود: متاسفانه اعمالی که این افراد بر سر مردم می آورند با نام اسلام است و این رفتارها باعث میشود به اسلام ضربه وارد میشود. در حال حاضر شرایط جامعه بسیار وحشتناک است به طوری که هرچه میخواهند میگویند، هر تهمت و ناروایی که که میخواهند به افراد نسبت میدهند، هر آماری که تصور میکنند منتشر میکنند و همه اینها به این دلیل است که آنان فکر میکنند صدای طرف مقابلشان به جایی نمیرسد؛ اما نمیدانند که این مردم هستند که میشنوند و شرایط اقتصادی و سیاسی را می بینند که چه چشم انداز سیاهی در انتظارشان میباشد. مثلا در همین ماجرای عسلویه چه تعداد از کارکنان و کارگران به دلیل عدم تصمیم گیری صحیح و پیاده نمودن سیاست های نادرست، از کار بی کار شدند؟ بر اساس آمار رسمی چرا باید طی چهار سال گذشته تعداد شاغلان در عسلویه از ۶۰هزارنفر به ۸هزارنفر کاهش یابد؟ چرا باید بدلیل عدم مدیریت صحیح، سالانه ۳۰میلیارد دلار درآمدی را که میتواند از محل برداشت گاز از عسلویه عاید کشور شود را باید از دست داد؟ دلیل این همه بی کاری چیست؟ دلیل وضعیت بد کاری و اقتصادی کارگران چیست؟ آقایان نمیدانند و یا نمیخواهند بدانند که یک سخن آنان در مجامع بین المللی میتواند تا چه حد به مردم و اقتصاد یک کشور لطمه بزند. به خاطر تحریم رفتند با شرکت های از چین و مالزی و ونزوئلا قرارداد بسته اند و آخرش هم طرح را داده اند به نیروهای نظامی!

مهدی کروبی در انتقاد از عملکرد دوگانه حکومت در خصوص وقایع اخیر گفت: هنگامی که من از وقایع کهریزک و فجایع روی داده در آن سخن گفتم و پیگیری کردم، هزاران تهدید و ترعیب و دروغ را برای خدشه دار کردن ادعای مستند من به بنده نسبت دادند. از هیچ کاری در خصوص فشار آوردن به من فروگذار نشدند. در آخر هم با آن همه هیاهویی که به راه انداخته بودند، خودشان گزارشی ارائه دادند که چه وقایعی در کهریزک رخ داده است. ۳نفر بخت برگشته را که ۲نفرشان از نیروهای انتظامی و یکی دیگر از آنها به قول خودشان از اراذل و اوباش بوده را محکوم کردند و پرونده را مسکوت نمودند. حتی به گزارش مجلس هم توجهی نشد.

حجت الاسلام و المسلمین کروبی در ادامه نیز با انتقاد شدید از سیستم های نظارتی گفت:بنا به نامه ای که زندانیان به مراجع نوشتند و جوابیه ای هم به آن نامه تاکنون داده نشده است، با همسر یک زندانی تماس گرفته اند که از همسرت جدا شو! این چه قانونیست؟ این چه حقوق شهروندی و حقوق بشریست که بازجو به خود این حق را میدهد که در مسائل کاملا شخصی یک زندانی و روابط خانوادگی او دخالت نموده و تهدید کند؟ آیا این یک مامور حکومت اسلامیست؟ این که میگویند عظمت داریم همین است؟

آیا عزتمان در دنیا حفظ شده است؟

کروبی خطاب به موسوی گفت: شما نخست وزیر امام بودید. یادتان است که امام تاکید داشتند در سفر به کشورهای دیگر باید عزت و آبروی مملکت حفظ شود. آیا هم اکنون عزتمان حفظ شده است؟ اینکه میگویند سفرهای ما عظمت است همین است؟ زیمباوه و چند کشوری در همین سطوح عزت است؟ اینکه به “پشه مالاریا ” و یا “جلاد مخالفان” تشبیه و خطابتان کنند عزت است؟ حتماً مانند دانشگاه کلمبیا با آن همه توهین از آن به عنوان فتح الفتوح نام میبرند! آقایان چه با خودشان فکر میکنند؟ آیا اصلاً فکری هم میکنند؟ در زمان ریاست من بر مجلس شورای اسلامی، هنگام سفر به یک کشور اگر میدیدیم شاید بعضی از شئون رعایت نمی شود سفر به آن کشور را لغو میکردیم تا مبادا شاَن این ملت متمدن و با عظمت به دلیل عملکرد ما پائین بیاید. امروز یک حرف و یک سیاست را میگویند و پی میگیرند و فردا چیز دیگری! آیا مجبورند اینقدر کشور را سبک کنند؟

مگر مردم مسخره افکار و اعمال کودکانه و بدور از خرد شما هستند؟

آقای کروبی با نخ نما دانستن سخنان و توطئه های رسانه های جریان حاکم گفت:از ما می خواهند که توبه کنیم البته توبه خوب است اما آیا آن همه کشتار،دروغ، شکنجه، تجاوز به حقوق مردم حیف و میل بیت المال توبه نمی خواهد؟ آنهایی باید توبه کنند که چنین رفتارهای ناروایی را در حق مردم ایران انجام داده اند. یک روز میگویند باید جمعیت را زیاد کرد،روز بعد میگویند جمعیت تهران زیاد است و باید ۵میلیون نفر از تهران را خارج نمود، روز بعد میگویند میخواهد زلزله بیاید! در مورد زلزله هم میگویند مردم توبه کنند تا زلزله نیاید. آخرش هم که زلزله نمی آید میگویند دعاها اثر کرد! مگر مردم مسخره افکار و اعمال کودکانه و بدور از خرد شما هستند؟ آیا این همه گرفتاری اقتصادی و بیکاری که همچون طاعون کشور را مبتلا کرده است کافی نیست؟ در حال حاضر برای همین مردم چه برنامه ی شفاف و سودمندی پیاده کرده اید که میخواهید با آن پشتوانه، آن چند میلیون نفری که با تبلیغات شما در آینده به نسل این جامعه افزوده شوند را به سرو سامان رسانید؟ این چه روشی است که این آقایان در پیش گرفته اند؟

کروبی همچنین در مورد وضعیت حقوق بشر و زندان ها در کشور افزود : چطور در زمان شاه سازمان های حقوق بشر(که بر اساس مصالح و منافعشان) که به زندان های ایران فشار وارد می کردند خوب بودند و حالا که همین سازمان ها پیگیر وضعیت زندانیان سیاسی و خانواده آنان و وضعیت اسفبار زندان های ما هستند، محکوم، مجرم و بدخواه هستند؟آیا برخی از همین رسانه هایی که شما هم اکنون آنها را عوامل سیا می نامید از گزارشات شان در مورد زندان های ایران به وجد نمی آمدید؟ نمی خواهم نام عزیزانی که آن دوران در زندان و خارج از زندان اظهار خوشحالی می کردند از این همه فشارهایی که این سازمان ها بر حکومت شاه می آوردند. چون در آن موقع حکومت نبودیم، اما حالا که حکومت شدیم آنها را سازمان هایی وابسته و عوامل سیا می خوانیم؟

موسوی:تمام دستگاه های نظارتی  کشور خوابیده  و یا برچیده شده اند

آقای موسوی نیز با ابراز نگرانی از وضعیت مدیریتی و نهاد های نظارتی آن گفت: تمام دستگاه های نظارتی ما خوابیده است و یا برچیده شده اند، مانند برنامه و بودجه. برای همین آقایان خواب نما میشوند و هر روز طرح هایی را در خصوص اهدای ۱میلیون تومان به هر بچه و یا کمک های مالی به کشورهای مختلف را پیاده میکنند.

مردم آگاه تر شده اند

متاسفانه سازمان و نهادی هم نمانده که گزارشی از این وضعیت ارائه کند. البته در کشور طرح هایی اجرا میشود، آنهم اینکه عده ای را میگیرند و فردا ازاد میکنند و از آنان میخواهند چیزهایی را بگویند و بعد در صورت عدم تحقق اهدافشان دوباره به روانه ی زندانشان میکنند. وی از اهمیت آگاهی مردم سخن گفت و افزود: در حال حاضر آگاهی مردم ما نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی از حالت جنینی خارج شده است و مردم آگاهتر شده اند و این آگاهی ها روز به روز و با سرعت فزاینده ای رو به گسترش است. تحلیل مردم ما عمیق تر شده است.اما در حال حاضر چون اعمال این افراد با نام اسلام صورت میگیرد هنوز صدماتی به اسلام وارد می شود.

مهدی کروبی نیز در همین خصوص گفت: اگر نماینده ای که آقایان آن را نماینده مردم میخوانند نیز بخواهد سخنی بر خلاف نظر و عقیده حاکمان قدرت بر زبان براند، وی را تهدید به عدم تایید صلاحیت برای نامزدی در انتخابات های آینده میکنند. آیا نماینده مجلس که باید نماینده مردم باشد،می تواند با آرامش خیال و عدم ترس از آسیب و ارعاب به نیازهای موکلین خود پاسخ دهد؟آیندگان در باره ما چه قضاوتی خواهند کرد و چه در کتاب هایشان خواهند نوشت؟

درخواست مجوز برای راهپیمایی 22 خرداد

در پایان این دیدار مهدی کروبی و میرحسین موسوی نسبت به برگزاری راهپیمایی مردمی در روز ۲۲خرداد بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی و طبق ماده ۳۰ ، ۳۱ و ۳۲ آئین نامه اجرایی قانون احزاب، تاکید کردند و از همه گروه ها، تشکل ها و احزاب اصلاح طلب خواستند تا در خواستشان را در همین زمینه به وزارت کشور ارسال نمایند.


194 پاسخ به “دیدار و گفت و گوی موسوی و کروبی پیرامون مسایل روز کشور+فیلم”

 1. ایرانی سبز گفت:

  یا حسین میرحسین . درود بر میرحسین موسوی رییس جمهور منتخب و شیخ شجاع اصلاحات آقای کروبی . حتما شرکت خواهیم کرد .

 2. سام گفت:

  با سلام به همه دوستان سبز اندیش
  22 خرداد اقای موسوی دستور بده تا سبزش کنیم.
  البته نیاز به یه استراتژی قوی داریم و هیچ امیدی به رجال دولتی نداریم امیدمون فقط خداست و بعد مردم.
  دکتر مصدق: تا ملتی دانا و رجالی توانا نباشند وضعیت مملکت به همین منوال خواهد بود.

 3. دوباره می سازمت وطن منتظر باش ای وطن دوش تادوش این برادران وخواهران برای آزادیت لبیک گفتم تا شایدروزیخاک جسدم قبری باشد برای مستبدان.آری موسوی آری کروبی همه با هم برای ایران فردا

 4. f گفت:

  ما به خرداد پراز حادثه عادت داریم

 5. حسین گفت:

  درود بر شما و همه ی شهیدان جنبش آزدیخواهی و ضد استبدادی ایران اسلامی

 6. رکسانا گفت:

  درود به دو رهبر جنبش سبز
  من هم با نظر دوستان عزیز روشنک جان و اقا مانی موافق هستم. به نظر من نیازی به مجوز نیست. اقای موسوی و کروبی دارند میگویند که ما درخواست مجوز کردیم و اگر حاکمیت به این راهپیمایی مسالمت امیز مجوز ندهد، اون دیگر مشکل خودشون است. اقا مانی درست فرمودند. به نظر من مهندس میر حسین موسوی و اقای حجت الاسلام مهدی کروبی، حاکمیت را به گونه ای در منگنه و مرحله ازمایش قرار دادند.

  وعده ما 22 خرداد

 7. ایران دوست گفت:

  با درود به تمامی هموطنان عزیزم
  دوستان آیا شما فکر نمی کنید که اگر قرار است تظاهراتی در روز 22 خرداد انجام شود باید به صورت پراکنده و در تمام یا نقاط زیادی از شهر باشد تا حکومت نتواند مانند 22 بهمن آن محل خاص را با انبوه نیروهای سرکوبگر اشغال کند؟ آیا فکر نمی کنید با توجه به شناختی که از این حکومت داریم هر کاری از آنها ساخته است و از روزها قبل آن محل را اشغال و راه های منتهی به آن را نیز سد می کنند؟ اگر تبلیغات ما برای هر آکسیونی گسترده باشد در این صورت جمعیت زیادی مطلع خواهند بود و ما با استراتژی تظاهرات پراکنده می توانیم هم به مقصود خود برسیم هم سرکوبگران را خسته و فرسایش دهیم و از ازدحام تمامی آنها در یک محل جلوگیری کنیم؟
  من خیلی دوست دارم بدانم آیا مهندس موسوی و کروبی عزیز در این باره با توجه به تجارب پیشین و آگاهی از شیوه حکومت فکری کرده اند یا خیر؟! امیدوارم به نحوی پاسخ این پرسش برای همگان روشن شود و بی صبرانه می خواهم راهبران جنبش سبز در این مورد نظر خود را ابراز دارند.
  ما بیشماریم VVVVVV

 8. سلام.بر سید.واقایمان.سیدمیر حسین موسوی.رییس جمهور کشورم.سال گذشته.از شهرستان امدم راهبیمایی.دستور بده.باسر میام.تا.باز.هم.بگوییم…….یاحسین

 9. وحید گفت:

  یا حسین میرحسین
  در 22 خرداد ثابت می کنیم که ما بی مشاریم .

 10. ناشناس گفت:

  زنده باد مهندس میر حسین موسوی

 11. ali گفت:

  mardom montazer yk jaragha hastan faght khaheshan atela rasani omomi shavad

 12. محسن گفت:

  تنها چیزی که می دانم این است … آنها بسیار خسته شده اند و ما هستیم که ایستاده ایم … در اصفهان سبز هم با شما هم صدا خواهیم شد … 22 خرداد …

 13. babak گفت:

  درود بر رهبران مقاوم سبز – با صبر می شود هر اهریمنی را شکست داد حتی اگر شهید شوید نامتان بر اهریمنان پیروز خواهد شد در تاریخ

 14. سبز سبز گفت:

  بدونیم همه مردم به فیلتر شکن و اینترنت دسترسی ندارند ترا به خدا اطلاع رسانی کنیم وقت زیادی داریم
  شعارنویسی خیلی خوبه
  پخش پوستر هم خیلی موثره

 15. سبز گفت:

  از این که دردهای ملت ما از سوی دو صاحب نظر دلسوخته، سرشناس و مورد اعتماد کشورمان با صدای رسا فریاد میشود، خوشحالم. آرزو میکنم همه این صحبتها به گوش تک تک هم میهنانمان برسد.

  باید یادآور شد که علت ناکارآمدی دولت جهل نسبت به علم مدیریت و امور مملکت داری است. جایگاه رئیس دولت در همان شهرداری متناسب با تخصص علمیش بود، اما در پست فعلی تنها ضررهای جبران ناپذیر بر ملت و کشور روا میشود.

 16. ناشناس گفت:

  زنده باد آزادي و آزادمردان ايران

 17. ناشناس گفت:

  سبز یزیدی به رهبری موسوی و کروبی دفن شده است

 18. احمد خدابنده گفت:

  دوستان با توجه به اینکه حکومت از هم اکنون تهیه برگزاری یک تظاهرات دولتی دیگر همچون 9 دی و 22 بهمن خواهد بود پیشنهاد میکنم اگر چنین اقدامی صورت گرفت تظاهرات 22 خرداد را با 25 خرداد جابجا کنیم تا هم قدرت نمایی بزرگ سبزها باشد در برابر دولت و هم نشان دهیم که
  ما بیشماریم
  یادتان باشد که انقلاب بزرگ خمینی کبیر هم از همین خرداد ما شروع شد و ما
  به خرداد پر از حادثه عادت داریم
  سبز باشید

 19. داوود گفت:

  با ايراندوست موافقم . تظاهرات پراکنده ميتواند کمک کند. اما نميتوانيم از موسوي وکروبي توقع برنامه ريزي براي ان روزها داشته باشيم

 20. محمد گفت:

  کاش ما هم می دانستیم آقای میرحسین به دنبال چیست؟
  یعنی در این 20 سالی که ایشان در صحنه سیاست نبود، مملکت گلستان بود و هیچ مشکلی نداشت؟

 21. حمید گفت:

  به نظر من جمعه 21 خرداد در نماز جمعه هم میتونه روز مناسبی برای تظاهرات باشه حتی میتونه کاملا در سکوت باشه و بدون شعار چون صرفا حضور مردم مهمه و در این روز به استقبال 22 خرداد میریم

 22. امیر گفت:

  سلام و درود بر تمامی یاران و دوست داران پاک این سرزمین سبز
  به امید پیروزی

 23. یار گفت:

  برادر یا خواهری که با نام ناشناس حرکت سبز را سبز یزیدی مینامی….اولا سایت کلمه فیلتر شده و استفاده از فیلتر شکن از طرف دولت ممنوع اعلام شده….ثانیا از قدیم گفته اند که ندزد و نترس….اگر در رای مردم دزدی صورت نگرفته و به نظر و توهم شما سبز دفن شده اینهمه بگیر و ببند برای چیست. با آرزوی ایرانی آباد و آزاد و بدور ازنفاق

 24. یا حسین گفت:

  میر حسین جان
  هر که را با خط سبزت سر سودا باشد, پای از این دایره بیرون ننهد تا باشد
  ما همه به صداقت و درستی تو ایمان داریم و این ارزشمند ترین چیزی هست که وجدان هر انسان آزاده ای را به سوی خود میکشاند.
  مایه ی افتخار و سربلندی ما هستی در خرداد غوغا خواهیم کرد
  با تو هستیم چون تو با حق هستی
  یاحسین میر حسین

 25. ناشناس گفت:

  درود بر همه آرزومندان سعادت و فضیلت
  امیدوارم که با ایمان بیشتر و توکل عمیقتر و تلاش افزون تر در راه آگاهی بخشی به ملت کوشا باشیم

 26. سبز گفت:

  با درود بر آرزومندان فضیلت و سعادت
  امیدوارم که با ایمان بیشتر و توکل عمیقتر و تلاش افزون تر فقط در راه آگاهی جویی و آگاهی دهی بکوشیم

 27. درجواب ناشناس:اتفاقا.رییس.جمهور.موسوی.برایاحیای.ادب.وبرابری.واسلام.ناب.محمدی.بدون.تهمت وازادی گفتار درکمال متانت به میدان امدند. و چه زیبا فزمودند..ادب مرد به زدولت اوست…سبز نشانه تولد واغاز بهاروبشت سر گذاشتن سرماویخبندان سخت زمستان است.اری بهار با رنگ دلربایش سبز زیبا ازراه رسید.وبدانیم که اقایمان موسوی خدمتگذاری خدوم است که مردانه برای نوکری مردم سکوت را شکست .اوهم.میتوانست.لب فرو بندد.و ..ولی سکوت نکرد زیرا جدش هم سکوت نکرد واین ارثی است که از جدش سالار شهیدان وخمینی کبیر به او رسیده است.بهمراه علم سبز ایستادگی.یا حسین میر حسین

 28. ایران گفت:

  زنده باد موسوی
  زنده باد کروبی

  سلام بر سه سید فاطمی……
  خمینی و موسوی و خاتمی

  ما بیشماریم.

 29. سبز اندیش گفت:

  علت ناکارآمدی دولت، جهل نسبت به علم مدیریت و امور مملکت داری است. جایگاه رئیس دولت در همان شهرداری متناسب با تخصص علمیش بود، اما در پست فعلی تنها ضررهای جبران ناپذیر بر ملت و کشور روا میشود.

 30. ناشناس گفت:

  خرداد امسال رو هم مثل خرداد های دیگر سبز می کنیم

 31. توانا گفت:

  کوروش می گوید :

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام
  هر کس از فرمایشات مقام معظم رهبری دامت برکاته تعدی کند علاوه بر اینکه از فرمایشات خدای تبارک و تعالی و رسول الله (ص) و امیر المومنین علی بن ابیطالب علیه السلام و ائمه اطهار سلام الله تعدی کرده است مجرم نیز می باشد ؛ آقای موسوی و کروبی هر چند کلمه آقا دیگر شایسته شما نیست ولی بدانید هیزم بیار آتش دشمنان قسم خورده انقلاب خمینی (ره) شده اید تا به کی ؟ در عجبم چرا تا به حال با شما ها برخوردی در شان شما نشده است ؟ آیا این آزادی مملکت ایران را به شما نمی رساند؟……
  بر سر چه به جنگ با آب و خاک خودتان با دشمنانتان هم میدان شده اید؟…. بر سر همان آب بینی بز !!! برسر قدرت !! بر سر مال دنیا !!!؟؟
  اگر که نه و می گویید برای ملت ایران… آیا فریاد مرگ بر منافق ملت ایران را در روزهای به یاد ماندنی ۹ دی و … نشنیدید ؟؟!!!
  آقای کروبی زجر دیده زندانهای رژیم شاه ، یادتان رفته است که بهترین دعا ها آخر عاقبت به خیریست؟؟ عابد پرهیزکار ، هفتاد سال عبادتت ، رنجهایی که برای اسلام کشیدی ، کو؟؟!!
  آقای موسوی با تجربه ،یار و غم خوار امام در روزهای سختی وبلا و جنگ آن وقت می پرسید امام زمان عجل الله چرا ظهور نمی فرمایند؟؟ وای از حوادث آخر الزمان !!! آیا در چهره مظلوم سید خراسانی حفظ الله غم و اندوه فراوانش را ندیدید که خوار چشمش شده اید یاران داخلی دیرین !!!؟ و صدای قلب نازنینش را نشنیدید که آرام می گفت :
  من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد وای بر شما که از مظلومیت و دل رحمی آقا سوء استفاده ها کردید! !
  در آخر کلام خداوند بهترین حکم کنندگان است.

  و اما بعد

  چرا اگر کسی از از فرمایشات مقام معظم رهبری دامت برکاته تعدی کند از فرمایشات خدا و رسول تعدی کرده است و مجرم است؟

  شاید بخواهی به آیه اطیعواالله اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم اشاره کنی که لازم است توضیحاتی را بدهم:

  در قرآن آمده است که و من اطاع الله فقد اطاع الرسول و در جای دیگر می فرماید که ومن اطاع الرسول فقد اطاع الله و می دانید که اطاعت یعنی فرمانبردی محض و بدون چون و چرا.

  ما در قرآن البته هم کلمه اطاعت را داریم و هم کلمه تبعیت که مثلا موسی خواست که از خضر تبعیت کند ولی به دلیل اینکه از کارهای خضر سر در نمی آورد و نمی توانست چون و چرا نکند راهش را جدا کرد.

  بنابراین فقط ما در برابر کسی چون و چرا نمی کنیم و اطاعت محض می کنیم که از جنس خدا باشد و به نظر من اولی الامر کسی نیست جز اینکه از جنس پیامبر باشد به اعتقاد ما شیعیان معصوم باشد و در حال حاضر هم امام زمان عجل الله تعالی فرجه اولی الامر هستند و ما نمی توانیم امام خمینی با آقای خامنه ای را اولی الامر بدانیم که در این صورت اهل سنت هم مفتی های خود یا حاکمان خود را اولی الامر خواهند دانست.

  بنابراین ما تاجایی از آقای خامنه ای تبعیت , و نه اطاعت , می کنیم که ایشان را درک کنیم و ایشان اگر مردم را با خود بتوانند همراه کنند و در خصوص تصمیماتشان به مردم آگاهی دهند و علت تصمیماتشان را روشن و واضح برای مردم بگویند که ایشان قانع شوند آنگاه است که تعدی کردن از فرمایشات ایشان جرم است.

  مثلا مگر می شود که قول خودی و غیر خودی که از ایشان صادر شد را عقلا پذیرفت؟

  مگر می شود حمایت از احمدی نژاد را که این همه رفتارش و گفتارش با ایشان در تضاد است , از ایشان پذیرفت؟

  مگر می شود سکوت در برابر ضرب و شتم مردم را ایشان پذیرفت؟

  مگر می شود عجله ایشان در تأیید انتخابات را از ایشان پذیرفت؟

 32. چرا نمي تونيد راي مردم رو ببينيد . اشتباه كرديم به احمدي نزاد راي داديم بايد از شما اجازه مي گرفتيم . دوست داشتيم . حالا اگه مخالفشيد سنگ جلو پاش نندازيد كه وضع كشور بدتر بشه راه حل جلوش بذاريد . اينطور نشه كه از شما سواستفاده كنن .
  به اميد عزت ايران و ايراني و به اميد آشتي دوباره آقايان با آقا .

 33. علیرضا گفت:

  همه با هم برای گرفتن حقمان در 22 خرداد درود بر رئیس جمهور عزیز مهندس موسوی و شیخ اصلاحات

 34. حامد گفت:

  من با عملکرد آقای احمدی نژاد مشکل دارم هر چند که به وی رای دادم.
  اما سوالم از آقای میر حسین موسوی (حداقل عوامل سایت) اینه که تاکید میر حسین بر قانون اساسی برای چیست؟
  اگر ایشان قانون اساسی را قبول دارد و در پیام روز کارگر و معلم هم گفته نمی داند که ولایت فقیه یکی از اصول قانون اساسیست؟
  ایشان ولایت فقیه را قبول ندارد به حداقل چند دلیل زیر:
  1 – رهبری گفتند من در انتخابات تردید ندارم و ایشان دارند
  2 – رهبری گفتند برای بازشماری بیایید و ایشان نیامدند
  3 – رهبری گفتند از تجمع بدون مجوز بپرهیزید و ایشان می گویند مسالمت آمیز است
  4 – در سایت کلمه از هر شخصیتی سخن بعمل می آید بجز رهبری که من حتی یک خبر از ایشان ندیدم با وجود این همه سخنرانی که برای انتخابات کرده اند
  5 – رهبری به دنبال رفع مشکل مردم با همت و کار مضاعفند ولی شما به دنبال تدارک تظاهرات خرداد (گیرم تظاهرات آخرش که چی؟ آیا رهبر حکم رئیس جمهور رو تنفیذ نکرده؟)
  و هزار دلیل دیگر……
  آققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققای میر حسین!!!!!
  شما گفتید اوج اعتراض مردم 25 خرداد بود آیا 9 دی هم ساختگی بود؟ خدا وکیلی 25 خرداد جمعیت بیشتر بود یا 9 دی؟
  درسته تو تهران به شما بیشتر رای دادند و جمعیت زیادی هم آمده بود ولی شما با استدلال هواداران تراکتورسازی تبریز صحبت نکنید که چون در تهران هوادار زیاد می بینید فکر کنید همه شهرها اینطوریه (هر چند همه اینها را می دانید!)
  شما را بخدا به یاد آخرین جمله وصیت امام باشید که فرمود ملاک هر کس حال فعلی اوست و کسانی را که امام از آنها تجلیل نموده مثل شما در همان زمان بوده و الان هم رهبر باید از شما تجلیل کند نه یک عده اراذل و اوباش و اوباما و ریگی و منافقین و لائیک دوستان ایرانی!

 35. جرس گفت:

  با سلام به ملت سبز ایران
  کامنتها رو خوندم.نظرها مختلف بود اما نظر آقا حامد خیلی جالب بود.ما از این نظرات و سوالات استقبال می کنیم.اینجا جای مجادله نیست.من به آقا حامد پیشنهاد میکنم قانون اساسی را مجددا مطالعه کنند.جواب تمام 5 پرسش شما در قانون اساسی موجود. اصول 3 بندهای 6 ، 7 ، 8 ، 9 و اصل 5 و 6 و 8 و 22 و 23 و 24 و 25 و 26 و 27 و 32 و 34 و 35 و 36 و 37 و 38 و 39 و 56 و 107 و 109 و 110 و 111 و ……….اگه یه نظر کوچیک به این اصول بندازید میفهمید که آقای میرحسین چی میگن. میفهمین که چرا دیگه سکوت جایز نیست. بعد از خوندن این اصول می فهمین که سکوت یعنی خیانت به اصل نظام.سکوت یعنی خیانت به خون شهیدان انقلاب و جنگ که برای پاسداری از همین اصول شهید شدن. همیشه سکوت به مصلحت نیست جایی عین خیانت است. امام حسن (ع) سکوت کرد اما امام حسین(ع) نه.
  بدون تعصب به این اصول که گفتم نگاه کنید ( اصول مربوط به ریاست جمهور و قسم ایشان و وظایفشون رو ننوشتم) اون وقت تصمیم درست رو میفهمین چیه.

 36. ناشناس گفت:

  کلمه: با سپاس از نظر و ابراز نگرانی شما مخاطب محترم ، اتفاقی نیفتاده است کلمه فقط تسلیم خواسته مردم و تقدیر الهی است. نظرات اکثریت کاربران نیز نه علیه کسی یا چیزی که از روی دلسوزی برای وطن و دین است ضمن اینکه نظر هر انسانی جدای از اینکه ما با آن موافق باشیم یا نه طبق رای قرآنی مسموع است.
  کندتر منتشر کردن نظرات بنا بر تصمیم جدید است که در طول روز در زمان های مشخص نظرات منتشر شود چرا که برای برخی مخاطبان این شایبه به وجود آمده بود که نظراتشان دیر منتشر می شودو یا اصلا نمی شود. بنا بر همین ملاحظه و البته به صورت آزمایشی فعلا در مقاطع خاصی از روز نظرات منتشر می شود.

  در مورد نظرات کوتاهی همچون “یا حسین میرحسین” و … که به نوعی ابراز محبت است ضمن آنکه کلمه اخلاقا موظف به انتشار آنهاست اما چنانکه پیش از این نیز اشاره شد ترجیح کلمه ارسال کامنت هایی از جنس تحلیل و نظر و پیشنهاد و نقد است تا تعریف و تمجید کوتاه. توجه مخاطبان گرامی به این ترجیح می تواند نطرات کاربران محترم را از غنای بالاتری برخوردار کند به طوری که مخاطبان حتی با اشتراک گذاشتن نظراتشان در ذیل اخبار به گسترش آگاهی ها یاری رسانند.

  ————————

  کلمه تقدیر الهی است . تو را خدا خودتان را مسخره نکنید اگر این حرکت شما تقدیر الهی باشد در انصورت باید نعوذبالله در وجود خداوند نیز شک کرد چون شماها مگر اسلام و اسلامیتی می شناسید که کشتار و قتل و غارت و آتش زدن را تقدیر الهی می دانید .
  شما می خواهید کارهای غلط خودتان را به خداوند نسبت دهید و آنرا تقدیر الهی بنامید ، پس بدانید پس تقدیر الهی است که جنبش سبز ریشه کن شود و اینکار را مردم شریف ایران خواهند کرد و خوب هم خواهند کرد .

 37. یک سبز ایرانی گفت:

  چرا 22 خرداد
  25 خرداد روز سبز است. 25 خرداد روز ندا و ترانه و سهراب و … است

 38. ناشناس گفت:

  مير حسين عزيز
  تا موقعي كه مردم در خيابانها حضور پيدا نكنند بيانيه ها به دردي نمي خورد
  اين جنبش به رهبري نياز دارد كه مردم را به خيابانها فراخواند

 39. وطن دوست یگانه پرست گفت:

  خدایا خودت ببین سرزمین پارس به چه روری افتاده ببین … ببین ببین

 40. سید احمد گفت:

  دلتان را به چی خوش کردید به یک عروسک خیمه شب بازی که دائما سر در گم است
  به کسی که 8 ماه خون به دل رهبر کرد
  ما 8سال در دفاع مقدس پیروز شدیم و صدام با خفت از صحنه روزگار ترد شد
  ما 8ماه با دشمنان داخلی نظان مبارزه کردیم تا در عاشورا امام حسین رسواشان کرد
  ما8 روز دیگر داریم که منتظر آنیم تا شماها را از صحنه روزگار حذف کنیم

 41. ناشناس گفت:

  من هم با نظر ناشناس موافقم
  با بيانيه دادن ديگه جنبش سبز نمي تونه زنده بماند
  بايد مردم فقط بريزند توي خيابانها
  وگرنه به نظر من هم 22 خرداد اتفاق خاصي نمي افتد

 42. یاحسین گفت:

  آقای موسوی عزیز چرا فکر میکنید مردم باید هزینه سنگین پرداخت کنند
  آقای موسوی عزیز من نمیگویم وضعیت ایده آل است همچنان که در زمان آقای خاتمی وضعیت ایده آل نبود
  من میدانم شما فرد مخلصی هستید وجنس شما با جنس امثال …و…. متفاوت است اما ازشما میخواهم به سوال من بنده گنهکار خدا جواب دهید(با فرض بر اینکه تقلب بزرگی رخ داده باشد) آیا شما از امیرالمونین مصلحترید آیا غاصبان امروز ازغاصبان زمان امیرالمومنین(غصب خلافت مسلم امیرالمومنین) غاصبترند آیا ظالمان امروز از ظالمان آنروز(قاتلان همسر شیر خدا)ظالمترند آقای موسوی عزیز به امیرالمومنین اقتدا کنید آن عزیز چه کرد ازلندن نشینهای بی درد بد ایمان(با توجه به ااظهاراتشان در مورد امام زمان)دوری کنید این حرکت نه چندان تندمان به سمت پیشرفت را کند نکنید

 43. عباس گفت:

  لينك داونلود فيلم را بگذاريد

 44. علی گفت:

  واقعا چرا گذاشتید به اینجا برسد که این همه هزینه به گردن ملت گذاشته شود ایا کسی جوابگوی من هست