سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » معروفترین سرویس بین المللی وبلاگ نویسی فیلتر شد...

معروفترین سرویس بین المللی وبلاگ نویسی فیلتر شد

چکیده :فیلتر شدن این سایت در حالی صورت گرفته که بسیاری از ایرانیان در این سرویس اقدام به وبلاگ نویسی می کنند و به نظر می رسد مسئولان امر اینبار به جای فیلتر کردن تک تک وبلاگ ها در اقدامی جدید و فله ای کل سرویس دهنده وبلاگ را مسدود...


کلمه: «بلاگر» به عنوان یکی از پرمخاطب ترین سرویس های وبلاگ نویسی دنیا، در ایران فیلتر شد.

به گزارش کلمه، شب گذشته این سرویس که خدمات مجانی برای ساخت وبلاگ ارائه می کند و در سراسر دنیا مخاطبان فراوانی دارد فیلتر شد.

فیلتر شدن این سایت در حالی صورت گرفته که بسیاری از ایرانیان در این سرویس اقدام به وبلاگ نویسی می کنند و به نظر می رسد مسئولان امر اینبار به جای فیلتر کردن تک تک وبلاگ ها در اقدامی جدید و فله ای کل سرویس دهنده وبلاگ را مسدود کردند.

بلاگر از جمله سایت هایی است که در سال 2002 در تعاملی با گوگل خدمات خود را ارتقا بخشید و زبان فارسی را در صفحه خود اضافه کرد. بسیاری از وبلاگ نویسان قدیمی ایرانی وبلاگ نویسی خود را با این سرویس آغاز کردند چراکه در آن دوران سرویس های فارسی وبلاگ وجود نداشت .

هم اکنون سرویس های فارسی وبلاگ بعد از اینکه وبلاگ توسط مقامات امنیتی – اطلاعاتی فیلتر شد ، تمام آرشیو وبلاگ نویس را نیز از بین می برند که نمونه مهم آن وبلاگ محمد نوری زاد است.


15 پاسخ به “معروفترین سرویس بین المللی وبلاگ نویسی فیلتر شد”

 1. بگویید فیلترنت نه اینترنت

 2. ناشناس گفت:

  سرویس های https که فیلتر نمیشوند در راه است aol .com چیز خوبی است

 3. صادق گفت:

  فکر کنم این خبر قدیمیه اخه الان ساعت ۸:۳۰ هست من رفتم باز بود

 4. ناشناس گفت:

  در بیشتر سرویس های ارائه دهنده اینترنت فیلتره. شاید هنوز برخی شرکت ها فیلترش نکرده باشند. اما من هم چک کردم و دیدم فیلتره

 5. محمد گفت:

  blogger.com فیلتر هستش ولی blogspot.com مشاهده کنید باز هستش .

 6. رسول گفت:

  نا آقا صادق واسه منم فیلتره فیلترشم از مخابراته چون همون صفحه لینکهای مفید میاد
  چالب اینجاست که بسیاری از طرفداران دولت و حاکمیت هم از این سرویس استفاده میکردند خوبه حد اقل اینجوری اونها هم یه خورده مزه فیلترینگ رو بچشن

 7. ما هستیم گفت:

  بگیر ببند بکش
  گور خود کنی بدست خود

  جریان اطلاعات رسانی در ایران روی دوش جوانان خلاق و پویای این مرز بوم است
  که شما با افکار متحجر و عقب مانده خود هرگز به گرد آنها نمی رسید

  ما هستیم

 8. v گفت:

  معلوم نیست اینا دارن چی کار میکنن. دیروز سایت دانشگاه ما هم فیلتر شده بود!!!

 9. ناشناس گفت:

  مال ما هم فیلتر بود. آقا صادق مطمئنی فیلترشکنت کار نمی کرد وقتی چک کردی؟ :)

 10. سبز گفت:

  خب سواد و قدرت تکلم شایسته ندارند که مردم را مجذوب خود کنند به زور صدقه از کیسه خود مردم در دل چند از دنیا بیخبر نفوذ کردند و به هر قیمتی که هست میخواهند ان را حفظ کنند. به ناچار به تمام سرویس های اطلاعاتی و اسباب رسانه ای در عصر انفجار اطلاعات حمله ور میشوند.

 11. بنجامین گفت:

  دنیای مجازی، اینترنت، ماهواره، موبایل و دیگر ابزار عصر جدید حتی از سوی خالقان خود نیز قابل کنترل نیستند چه برسد به تکنولوژی های دست چندم کشوری جهان سوم و محروم از امکانات روز!! فکر نمیکنم که این قدرتمندان سرمست از حکومت قبل از سقوط کامل بتوانند این ناتوانی خود را درک کنند.
  به دوستان طرفدار حکومت (استبداد) که تمام تلاششان بر قطع کردن این جوانه سبز درخت کهن آزادی خواهی ایران است می گویم:
  بدانید که این درخت ریشه در سالها مبارزه با استبداد و ستم دارد و خوشبختانه روز به روز به لحظه به ثمر رسیدن میوه آن نزدیک تر می شویم و سهمگین تر از این بادها نتوانسته آن را از ریشه در آورد. با جریان ضد استبدادی همراه شوید نه آنکه با نادانی جلوی آن بایستید…

 12. داوود گفت:

  باید با پرینت گرفتن از برخی سخنان و اخبار مهم و رساندن آن به دست مردم روند آگاه سازی را سرعت بخشید. من از دیشب شروع کردم؛ مصاحبه کروبی با اشپیگل، سخنان موسوی در جمع ایثارگران و نامۀ زندانیان سبز بند 350 اوین به مراجع عظام رو پرینت گرفتم و ساعت 2-3 شب همۀ صفحات رو انداختم تو خونۀ مردم! فکر میکنم پخش اعلامیه از مواردی است که جنبش سبز میتواند از تجربۀ انقلاب استفاده کند!
  نمی دونم که کار دیشب من اولین پخش اعلامیه جنبش سبز بوده یا نه؛ فقط میدونم که الان که رفتم نون بگیرم تو صف اکثر مردم داشتند دربارۀ این سه تا موضوع حرف میزدند!!! فکر نمیکردم انقدر سریع و تا این حد وسیع تأثیر بگذاره… خوشحالم که قدمکی برداشتم! امشب هم کارم رو ادامه میدم ولی با احتیاط بیشتر… باید حواسم باشه که خبرهای جعلی رو پرینت نگیرم، باید به مردم امید تزریق کنم، سعی کنم اخبار و مقالاتی که مردم رو به سمت خشونت و انقلابی کور هدایت میکنه پرینت نگیرم و مهمتر از همه اینکه به هیچ وجه نظرات خودم رو ننویسم و پخش کنم؛ چون مردم به من رأی ندادن!
  تصمیم گرفتم فقط وقتی از نظرات و ایده ها و افکارم حرف بزنم که بتونم نظر طرف مقابلم رو هم بشنوم و تو این حرکت فقط صحبتهای موسوی، کروبی و خاتمی + اخبار زندانیان + مهم ترین اتفاق هر روز که به دلیل سانسور حکومت از مردم مخفی نگه داشته شده رو فقط پخش کنم!
  از دوستان سبز، سایت کلمه و هرکسی که دلش برای این کشور و مردمش میسوزه خواهش میکنم که اگه پیشنهاد یا انتقادی دارند حتماً همین جا ارائه کنند؛ چه در مورد کلیت این ایده، چه در مورد اصولی که برای اجراش در نظر گرفتم! متشکرم
  به امید روز سبز پیروزی!

 13. سبزین تن گفت:

  آره.وقتی آدرس رو می نویسی میاره ولی وقتی یوز و پسورد میدی دیگه فیلتر میشه.
  فیلترشکن کارمون رو درست می کنه.

 14. مهدی گفت:

  دیکتاتوری و استبداد که شاخ و دم ندارد!

 15. واقعا تو این فکرم که مسئولینی که این سایت ها رو فیلتر میکنند چه فکری میکنند و به چه چیزی می اندیشن که این طور عمل میکنند؟ تفکرات این قشر برام جالب هست که متاسفانه سردمدار بعضی امور کشورم هستند!