سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ثروتی:رهبری فوق قانون است؛دستور بدهند طرح کاهش تعرفه خودرو اجرا نمی شود...

ثروتی:رهبری فوق قانون است؛دستور بدهند طرح کاهش تعرفه خودرو اجرا نمی شود

چکیده :کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو که به تصویب مجلس نیز رسید طبق قانون باید از ابتدای امسال به صورت اجرایی در آید. اگر نظر رهبری در این خصوص مثبت نباشد طرح اجرا نخواهد شد زیرا نظر ایشان فوق قانون خواهد بود و اگر ایشان دستور بدهند طرح اجرا نخواهد...


کلمه: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن توصیه نمایندگان به اعتماد بیشتر به دولت برای تصمیم گیری های بزرگ ، نظر مقام معظم رهبری در تمامی موارد را فوق قانون دانست.

به گزارش پول نیوز با تصویب درامد 20 هزار میلیاردی دولت از هدفمند کردن یارانه ها در سال اول و نظر مخالف دولت در خصوص این مصوبه ، محمود احمدی نژاد  پیشنهاد اجرای رفراندوم در خصوص اجرایی شدن و یا نشدن این طرح را مطرح نمود زیرا دولت پیش از این اعلام نموده بود که با تصویب 20 هزار میلیارد ،دیگر طرح را اجرا نخواهد نمود .

با ارائه پیشنهاد به رفراندوم گذاشتن طرح توسط احمدی نژاد ، مقام رهبری در خصوص این تصمیم تصریح داشتند : دولت موظف به اجرای قانون است.

حال با گذشت چند روز از آغاز سال نو دولت در تکاپوی طرحی جدید برای تحقق درامد 40 هزار میلیاردی خود است و این بار بوسیله متمم بودجه خواهان دستیابی به این درآمد شده است.

موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 89 در گفتگو با پول نیوز در خصوص این اقدام دولت گفت : در حال حاضر در خصوص این امر فقط زمزمه هایی در مجلس وجود دارد و ارائه متمم فقط نظر شخصی برخی از افراد موافق این جریان می باشد.

ثروتی در خصوص تحقق در آمد 20 هزار میلیاردی دولت نیز گفت: دولت بارها در خصوص درامد خود در سال اول گفته است که با تصویب درامد 20 هزار میلیاردی توان اجرای طرح را نخواهد داشت و نمی تواند بار این مسئولیت را با این رقم قبول کند.

وی تصریح کرد: نظر خود من تحقق درامد 40 هزار میلیاردی بود زیرا معتقد بودم باید به دولت اعتماد کنیم و این امری است که بارها رییس دولت از نمایندگان درخواست نموده است.

ثروتی در این خصوص افزود : 95 نفر از نمایندگان به دولت اعتماد کردند و به 40 هزار میلیارد تومان رای دادند ولی 115 نفر از انان که استدلال های بسیار قوی نیز داشتند به درامد 20 هزار میلیاردی رای دادند .

ثروتی در خصوص سرانجام هدفمند سازی یارانه ها گفت: هدفمند سازی یارانه ها در حال حاضر به صورت قانون در امده است و دولت ملزم به اجرای ان است ولی باید توجه داشت که هم نمایندگان موافق درامد 20 هزار میلیاردی هم مخالفان آن دغدغه اصلی شان مردم و معیشت آنان است و اگر صلاح مردم در اولویت تصمیم گیری ها است.

نظر رهبری فوق قانون است

نماینده مردم بجنورد در خانه ملت در خصوص کاهش تعرفه واردات خودرو و نظر رهبری در این خصوص افزود: کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو که به تصویب مجلس نیز رسید طبق قانون باید از ابتدای امسال به صورت اجرایی در آید.

وی افزود: اگر نظر رهبری در این خصوص مثبت نباشد طرح اجرا نخواهد شد زیرا نظر ایشان فوق قانون خواهد بود و اگر ایشان دستور بدهند طرح اجرا نخواهد شد.

ثروتی خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز همین وضعیت را دارد و اگر با مصوبه ای مخالف کند، آن مصوبه به مجلس ابلاغ می شود تا بررسی های بیشتر بر روی آن انجام گیرد .

موسی الرضا ثروتی در آخر افزود: نمایندگان باید بیشتر به دولت اعتماد کنند زیرا در خصوص طرح های بزرگ این چنینی دولت جوابگوی مردم است و استدلال اصلی دولت هم برای درامد هدفمند سازی در سال اول، نارضایتی مردم با تحقق در آمد 20 هزار میلیاردی می باشد که دولت مخالف آن است و احتمال ارائه متمم بودجه در روز های آغازین سال نو نیز با این استدلال قوت می گیرد.


39 پاسخ به “ثروتی:رهبری فوق قانون است؛دستور بدهند طرح کاهش تعرفه خودرو اجرا نمی شود”

 1. fdg گفت:

  همه در برابر قانون مساوی اند.

 2. عباس گفت:

  “اگر نظر رهبری در این خصوص مثبت نباشد طرح اجرا نخواهد شد زیرا نظر ایشان فوق قانون خواهد بود و اگر ایشان دستور بدهند طرح اجرا نخواهد شد.”

  … ملتي انقلابي بزرگ كرد تا توي غلام حلقه به گوش بيايي و فرهنگ چوپان و (رمه) … را ترويج كني. عباس

 3. sepehr گفت:

  bayad did aya majles bazham taslim ziade khahi ahmadinejad khahad shod

 4. sepehr گفت:

  khob shod mani va mafhoom ghanon ro ham fahmidim!!!!!!!!!!!

 5. مهندس گفت:

  واقعا جای بسی تاسف است در کشوری به پهناوری و وسعت ایران که پر از نخبگان و پر از استعدادهای ناب است یک نفر بخواهد فراتر از قانون صحبت کند.اگر چه من به بعضی از بندهای قانون اساسی ایران درحال حاضر اعتقاد ندارم ولی معتقدم اجرای بی کم و کاست آن میتواند بسیاری از مشکلات را رفع کند ولی به نظر من بخش عظیمی از مشکلات حال حاضر کشور اینست که…………..:
  بعضی ها در این کشور هستند که میتوانند فراتر از قانون عمل کند حال این فراقانونی بودن میتواند به نام دین باشد ولی در عمل خدا میداند….

 6. سبز حسینی گفت:

  عجیبه که چه کسانی هم ادعای قانون و قانونمداری دارند!
  اینطوری شده که رای مردم و قانون و مجلس و… برای این دولت و نظام بازیچه ای بیش نشده و حالا نقدینگی و تورم و بار سنگین گرانیها کمر مردم رو هم بشکنه برای آقایون اهمیتی نداره! از یه طرف با آمارسازیهای جعلی نرخ واقعی تورم و خط فقر رو به خیال خودشون پنهان میکنند و از طرفی به حیف و میل ثروت ملی مشغولند.جالبه که فکر هم میکنند مردم این چیزها رو نمیدونند!زهی خیال باطل..مردم رو همه مدت نمیشه با سرکوب و دروغ ساکت نگه داشت.کاش آقایون این رو میفهمیدند و به قانون و رای مردم برمیگشتند.

 7. داوود گفت:

  آیا سکوت رهبری در مقابل این دست سخنان بی معناست؟ ایشان در ملاقات با دانشجویان گفته بودند که ابتدا به صورت خصوصی تذکر میدهند و سپس در صورت عدم توجه آن تذکرات خصوصی را عمومی می کنند. وقتی ایشان چند روز اعتراضات مدنی و آرام جنبش سبز را تاب نیاوردند و در نماز جمعه -که تریبون نظام است- اعتراض خود را علنی کردند؛ پس ما حق داریم بدانیم که چرا ایشان به این سخنان زشت (و بسیار اعمال و گفته های دیگر) هیچ واکنشی نشان نمی دهند؟ آیا فرصت از 76 تا امروز برای واکنش علنی نشان دادن کافی نیست؟ اگر اینطور است پس چرا در برابر کاندیداهای معترض و حامیانشان تنها یک هفته سکوت کردند؟ لطفاً نگویید که این موضوع با آن یکی همپایه نیستند و صحبت از حفظ نظام نکنید، زیرا اعتراضات سبزها به چیزی ورای این گونه … نبود!

 8. سعيد گفت:

  مجلس ميخوايم چيكار!!!!!!!!!!!!!

 9. سهند گفت:

  اصل 107 19و و اصل 20 را به این اقا گوشزد فرمایید:
  بخش پایانی اصل یکصدوهفتم-رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است‌
  اصل نوزدهم ـ مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی ‌برخوردارند و رنگ‌، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود.
  اصل بیستم ـ همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون‌قرار دارند و از همه حقوق انسانی‌، سیاسی‌، اقتصادی‌، اجتماعی وفرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند.
  واقعا این آقا نماینده مجلس هست ! ! ! .یا ایشون اصلا از قانون اساسی وکلا قانون چیزی نمیدانند و یا رهبری را جزء مروم ایران حساب نمیکنند ! ؟
  محمود با 400 میلیارد دلار ذخیره ارزی چه گلی به سر این ملت زد که با 20میلیارد اضافه بخواد بکنه

 10. سارا گفت:

  اصل 107 19و و اصل 20 را به این اقا گوشزد فرمایید:
  بخش پایانی اصل یکصدوهفتم-رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است‌
  اصل نوزدهم ـ مردم ایران از هر قوم و قبیله که باشند از حقوق مساوی ‌برخوردارند و رنگ‌، نژاد، زبان و مانند اینها سبب امتیاز نخواهد بود.
  اصل بیستم ـ همه افراد ملت اعم از زن و مرد یکسان در حمایت قانون‌قرار دارند و از همه حقوق انسانی‌، سیاسی‌، اقتصادی‌، اجتماعی وفرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردارند.
  واقعا این آقا نماینده مجلس هست ! ! ! .یا ایشون اصلا از قانون اساسی وکلا قانون چیزی نمیدانند و یا رهبری را جزء مردم ایران حساب نمیکنند ! ؟
  محمود با 400 میلیارد دلار ذخیره ارزی چه گلی به سر این ملت زد که با 20میلیارد اضافه بخواد بکنه

 11. ناشناس گفت:

  یاد حرف امینی نخست وزیر شاه می افتم که می گفت هر چه شاهنشاه بگویند همان قانون اساسی است

 12. آرش گفت:

  بله اين را که همه ميدانستند، در انتخابت رياست جمهوری هم بار ديگر ثابت شد.
  حکم حکومتی هم کم نديديم.

  راستی يادم رفت برای چه انقلاب کرديم؟

 13. ناشناس گفت:

  مجلس میخوایم چیکار!!!!!!!!!!!!!

 14. ناشناس گفت:

  رهبری فوق قانون نیستند. تو فوق چاپلوسی.رهبری تا دوستان … چون تو دارد،احتیاج به دشمن ندارد.

 15. ali51 گفت:

  بخشی از نطق رحمت الله مقدم مراغه ای در جلسه ی بعد از ظهر بیست و یک شهریور 1358 مجلس خبرگان قانون اساسی:

  بنده امروز با دوستان صحبت می کردم که اصلی تهیه شود که امام خمینی برای مدت معینی و یا مادام العمر بعنوان رهبر قانونی مملکت حکومت نمایند ، ولی در این هزار و چهارصد سال ، امام خمینی استثنا است . امام با همه ی قدرتی که دارد ساده زندگی می کند ، ساده صحبت می کند ، ساده مردم را می پذیرد . از کجا می توانیم امیدوار شویم که در آینده نیز رهبری اینچنین داشته باشیم ؟
  در جلسات عمومی بحث کنیم و ببینیم آیا ولایت فقیه که از نظر اصل مورد قبول است ، چطور باید تنظیم شود ؟ وقتی می گویم در اصل ، منظور این است که اسلام باید حاکم باشد ، ولی نباید اسلام را یک طبقه ی خاص در انحصار خود بگیرد . آن وقت ممکن است اسلام ابزاری شود در دست قدرت طلبان و این تصور حاصل شود که مبارزه ای را همه ی ملت شروع کرده است ، اما پس از پیروزی عده ای می خواهند همرزمان خود را کنار بگذارند.

  اجازه بدهبد سخن خود را با چند جمله از آخرین خطبه ی مجاهد بزرگ آیت الله طالقانی پایان دهم .

  « هدف پیامبر آزاد کردن مردم بود . آزاد کردن از تحمیلات طبقاتی ، آزاد کردن از اندیشه های شرکی که تحمیل شده ، آزاد کردن از احکام و قوانینی که بسود یک گروه و یک طبقه به دیگران تحمیل شده ، این رسالت پیامبر شما بود ، ما هم باید دنبال این رسالت باشیم . این شهدای ما هم دنبال این رسالت بودند ، در مقابل فرهنگ تحمیلی ، در برابر قوانین تحمیلی ، در برابر محدودیت های پلیسی که گاهی به اسم دین بر مردم تحمیلی می شد که از همه خطرناکتر بود ، این خطرناکترین تحمیلات است . یعنی آنچه از جانب خدا نیست ، از جانب حق نیست ، آنها را به اسم خدا به دست و پای مردم ببندند و مردم را از حرکت حیاتی بازدارند ، حق اعتراض و انتقاد به کسی ندهند ، حق فعالیت آزاد به مردم ؛ مسلمانان و مردم آزاده ی دنیا ندهند . »

  متن کامل این مذاکرات در سایت مجلس خبرگان نیز موجود است . مباحث مربوط به این اصل را در جلد اول ، صفحات (372-384 ) می توانید مطالعه کنید.

 16. نیما گفت:

  دیگر زمان اینکه یکنفر حرف بزند و بقیه فقط گوش کنند و اطاعت گذشت – انقلاب شد که یک نفر تصمیم نگیرد .

 17. ناشناس گفت:

  آقای ثروتی! دیگر دوره ی این طور حرفها گذشته …این نوع حرف زدن مربوط به زمان برده داری بوده است…. امروز مردم آگاهند و خام این سخنان نمی شوند….. حرف اول را مردم می زنند و بس…..هیچ کس فوق قانون نیست و همه در برابر قانون یکسان هستند همان گونه که در برابر خدا یکسانند… با این حرف ارزش خودتان را در حد یک نوکر چاکر بله قربان گو حقیر پایین آوردید!
  این نوع حرف زدن با شرک و بت پرستی هیچ تفاوتی ندارد

 18. رها گفت:

  فراتر از قانون!!!
  حقیقتا آیندگان چه قضاوتی درباره این آقایان میکنند که این حرف ها را در سال 2010 میزنند؟؟!!

 19. ساده دل گفت:

  ناراحت نشین این لطف خداست که ثروتی واقعیت حکومت مدعی مردم سالاری و قانون مداری را برملا میکند.

 20. ناشناس گفت:

  موافق این حرف نیستم ولی بهتر است هر گاه رهبری عزیز موافق قانونی نباشند آن را به تصمیم مجمع تشخصی مصلحت نظام بسپارند، هر چند کاهش تعرفه ورادات خیانت به تولید داخلی و بی کارشدن جوانان مان است ، احسنت به رهبری در خصوص بازدید از صنعت خودرو و اعلام نظر در خصوص مخلفت صریع با واردات بی رویه خودرو و صادارت خوروی داخلی به خارج ، بیائیم خیلی جاهها مثبتها را هم ببینیم

 21. علیرضا گفت:

  اقایان توجه کنند شعور مردم بازیچه نیست…در ضمن خدا جای حق نشسته…
  مملکت با کفر باقی میماند ولی با ظلم نه

 22. علي گفت:

  دوستان جوش نيارن.ولايت مطلقه فقيه خواست ائمه ما بوده.اونها ميخواستند حكومت با رضايت اكثريت مسلمين در دستشون باشه.چيزي كه مسلمه جامعه اسلامي نياز به رهبر با اختيارات فراگير داره،اميدوارم رهبرمون مورد تائيد اكثريت باشن.بنده ايشون رو قبول دارم.ولي ظاهرا دوستاني كه كامنت گذاشتن با من هم عقيده نيستن.

 23. قانون گفت:

  امدم کامنت بذارم دیدم چی بگم؟؟؟؟خدا شاهدی که؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 24. سرباز سبز مهدی (عج) گفت:


  یه فوق قانون داریم اونم خداست

 25. سيد حامد سبز گفت:

  نميدونم پس چرا حضرت امام هيچ وقت توي مسائلي كه قانون در موردشون حكم ميكرد دخالت نميكردن
  تا جايي كه من بارها و بارها از قول امام شنيدم كه ميفرمودند : من با فلان مسئله مخالف بودم اما نميخواستم در حوزه قانون دخالت كنم

  درود بر خميني كبير و آرمانهاي اسلامي و انساني و بشر دوستانه اش
  راهت را ادامه خواهيم داد

 26. kian گفت:

  بخش پایانی اصل یکصدوهفتم-رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است‌
  بابا خواسته خودش رو لوس کنه.به دل نگیرید شما

 27. رسول گفت:

  من یادمه تو کتابهای تاریخ ( یا شایدم علوم اجتماعی ) درسی خودمون وقتی میخواستند مثلا اوج ظلم حکومتهای پادشاهی گذشته رو بگند این جمله رو مینوشتند ” در حکومتهای فلان و فلان مردم از خود هیچ اختیاری نداشتند و حکومت به گونه ای بود که سخن پادشاه فراتر از قانون و بلکه خود قانون به حساب می آمد”

 28. مهرداد گفت:

  پس نماینده ی مجلس هم کشک !!!دیگه مردم چرا میان رای می دن؟ !؟!؟!
  من نمی دونم ساختار حکومت چه شکلی
  ولی اگر این حرفی که این آقا زده تو مسایل دیگر هم زده باشه پس الفاتحه

 29. دوست گفت:

  به نظر من یاید مراجع در درجه اول وارد کار شوند و درباره ولابت فقیه نظر دهند…

 30. faryad گفت:

  vagean jaei basi tajob ast
  albateh moshkel asli fekr mikonam rabar bashand ishan nabayad ejazeh bedahand afradi ba chaplosi in gabil harfahar bezanad. agr shfaf bashand ke moshkeli nist vali agar sukut konnd ke bada ba hale in mardom ke ba nam eslam gereftar shodand av agebat kar ham malum ast

 31. مغربی گفت:

  اقایان سوره کافرون قران رادقیق بخوانند لکم دینکم ولی دین تازه دربرابرپیغمبرنه شخص اگرقراربوددرکشوریکنفرحرف بزند چراانقلاب شدچراکشورازادی رابه اینهادادیم قانون برای همه

 32. ناشناس گفت:

  مرگ بر استبداد در هر شکل و لباسش..

  ساسان سبز

 33. نسیم گفت:

  علی آقا

  خود حضرت علی (ع) می فرماید:” من از خطا مصون نیستم . با من از روی ترس مثل ترسی که از سلاطین جایر دارید، سخن نگویید”
  حتی خود آقای خامنه ای گفتند:” باید آنها(بازندگان انتخابات)، نتایج را می پذیرفتند .ما چاره ای به جز پذیرش نظر اکثریت نداریم هر چند ممکن است اشتباه کنند.”به عبارت دیگر هیچ رای عقیده وحکمی فوق رای مردم نافذ نیست.ولی عملااکثر به اصطلاح ولایتمداران حتی در تیوری ونظر، به آن پایبند نیستند.

 34. محمد گفت:

  یعنی همه برنامه ریزی های اقتصادی کشک!!!.بگو مگر برنامه ای هم وجود داره!!!!

 35. قنبر گفت:

  با سلام به دوستان عزیزم و تبریک سال نو
  باید خدمت آقای ثروتی عرض کنم که خود آیت الله خامنه ای در زمانی که رئیس جمهور بودند گفتند :(( شاه گناهش این بود که می گفت آنچه که من می گویم نه آنچه ملت می خواهند حالا هر کسی این عمل را انجام دهد کاری مطرود و اشتباه رو انجام داده است)) حالا آقای ثروتی کجای قانون اساسی نوشته شده که ایشان فرا قانونی هستند و می توانند هر کاری انجام دهند بدون آنکه در برابر اعمالشان پاسخگو باشند ؟ همه در برابر قانون برابرند
  ریشه همه مشکل ما در این است که کسی خود را برتر از دیگران و قانون بداند

 36. قنبر گفت:

  با سلام به دوستان عزیزم و تبریک سال نو
  باید خدمت آقای ثروتی عرض کنم که خود آیت الله خامنه ای در زمانی که رئیس جمهور بودند گفتند :(( شاه گناهش این بود که می گفت آنچه که من می گویم نه آنچه ملت می خواهند حالا هر کسی این عمل را انجام دهد کاری مطرود و اشتباه رو انجام داده است))

 37. رضا گفت:

  پدر من که شهید شده و سایر شهدا برای این از جان خودشون نگذشتند که کسی دوباره بیاد که خودشو برتر از دیگران و قانون بدونه

 38. راه سبز گفت:

  هیچ کس مافوق قانون نیست و ایشان هم برآمده از قانونند !

 39. امیر رضا گفت:

  خیلی جالبه که یک نفر حرفیو میزنه ( البته اگه زده باشه ) بعد شما هم طوری این حرف رو بیان میکنید که انگار رهبر تایید کرده که حرف من فرا قانون هست تو رو خدا بس کنید این فتنه انگیزیو بهترین مواضع وحکیمانه ترین مواضع رو رهبر در سال 88 نسبت به فتنه موجود گرفت اخه اقای موسوی عزیز بخدا من یک شهروند ساده بیشتر نیستم اما یه سوال برام پیش میاد اگه قانون باید اجرا بشه واین سر فصل همه حرفاتونه پس چرا خودتون اجرا نکردید مگه قانون نگفته اجرای انتخابات با وزارت کشور هست وتایید اون با شورای نگهبان پس چرا قبول نکردید اقای موسوی عزیز تا کی دروغ غ غ غ غ بابا سرتونو نکنید زیر برف بخدا اکثر کسایی که من می شناسمشون و بعضی از طرفدارای شما هم بودن ازتون متنفرند تا کی جوونای مردمو میخاین از بین ببرین بخدا بسه دیگه دنیای دیگه ای هم هست وشما باید جوابگو باشین مگه فکر میکنین چند سال دیگه زنده اید