سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادعای نگران‌كننده منابع غربی درباره سازش دولت برای خروج اورانیوم در بی خبری افكار...

ادعای نگران‌كننده منابع غربی درباره سازش دولت برای خروج اورانیوم در بی خبری افكار عمومی؟

چکیده :اگرچه "آمان" از جزئیات این معامله هسته ای اخباری را به بیرون درز نداده است. اما منابع غربی ادعا می كنند ارسال سریع اورانیوم غنی شده ایران و یك سال انتظار برای تبدیل اورانیوم به میله سوخت از فرازهای مهم توافق هسته ای ایران با غرب محسوب می...


کلمه:آقای “یوكیا آمانو” دبیركل آژانس می گوید كه او مانند یك واسطه برای انجام معامله هسته ای برای خارج كردن بخش اعظم اورانیوم تولید شده ایران از كشور عمل می كند.

به گزارش سرویس بین الملل آینده به نقل از آسوشیتدپرس، همزمان با اعلام “آمانو”، متكی وزیر امور خارجه كشورمان نیز از ارسال نامه ایران به آژانس و آمادگی ایران برای انجام این معامله هسته ای خبر داده است.

اگرچه “آمان” از جزئیات این معامله هسته ای اخباری را به بیرون درز نداده است. اما منابع غربی ادعا می كنند ارسال سریع اورانیوم غنی شده ایران و یك سال انتظار برای تبدیل اورانیوم به میله سوخت از فرازهای مهم توافق هسته ای ایران با غرب محسوب می شود.

طبق ادعای این خبرگزاری، ایران در نامه ای كه به آژانس انرژی اتمی ارسال كرده است، خواستار یك “آلترناتیو” شده است، بدون ذكر اینكه در این شیوه جابجایی باید تبادل با فاصله زمانی اندك صورت پذیرد و همچنین تاكیدی بر برنامه زمانبندی برای ارسال اورانیوم خود انجام دهد.

آقای متكی در مصاحبه با “آسوشیتدپرس” گفته است كه پیشنهاد انجام معامله برروی میز قرار دارد اما دولت ایران قصد دارد این تبادل همزمان انجام شود.

متكی همچنین می گوید كه برای موضوعات فنی ممكن است این معامله دو ماه -سه ماه- و پنج ماه به طول بینجامد. اما شما می‌توانید از هم اكنون اورانیوم بیست درصد را برای استفاده ما آماده كنید و ما هم یكجا اورانیوم غنی‌شده خود را تحویل شما خواهیم داد و معامله به صورت همزمان انجام می‌شود.

متكی گفته است اكنون برای انجام معامله هسته ای رفت و آمدها شروع شده است و امیدوارم این معامله در زمان بسیار كوتاهی به انجام برسد.


یک پاسخ به “ادعای نگران‌كننده منابع غربی درباره سازش دولت برای خروج اورانیوم در بی خبری افكار عمومی؟”

  1. این دولت انتصابی دو رو داره ،یک روی کرنش و تعظیم در قبال بیگانه و یک روی خشم و کینه نسبت به مردم،گرگ خونه و میش خارج از خونه.