سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استعفای تابش در اعتراض به محدودیت‌های فراکسیون خط امام و ممانعت از ورود خانواده‌...

استعفای تابش در اعتراض به محدودیت‌های فراکسیون خط امام و ممانعت از ورود خانواده‌های زندانیان به مجلس

چکیده :جلوگیری از حضور مهمانان فراکسیون به مجلس در کنار فیلتر سایت رسمی فراکسیون و ممانعت از حضور خبرنگار سایت در مجلس نگرانی اعضا از اعمال فشار و محدودیت بر فراکسیون خط امام مجلس را تشدید کرد که در نهایت آقای تابش در اعتراض به این اقدامات اخیر اعلام کرد با این شرایط نمی‌توان کار...


کلمه: سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس از استعفای اعتراضی دبیر کل خط امام(ره) مجلس به دلیل اعمال محدودیت‌های گسترده علیه این فراکسیون خبر داد و گفت:«با وساطتت نایب رییس اول مجلس و اعضای فراکسیون از آقای تابش خواسته شد در مسئولیت خود کماکان بماند.»

داریوش قنبری در گفتگو با خبرنگار ممنوع الورود شده پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، در خصوص جلسه امروز فراکسیون با خانواده بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات و ممانعت حراست مجلس از ورود این مهمانان به فراکسیون و عدم تشکیل جلسه گفت:«قرار بود امروز با تعدادی از خانواده‌های زندانیان حوادث اخیر دیدار و جلسه‌ای در فراکسیون خط امام مجلس برگزار شود.»

وی ادامه داد:«علی‌رغم هماهنگی‌های صورت گرفته به دلیل ممانعت حراست که با هماهنگی برخی از اعضای هیات رییسه از جمله آقای کوهکن بود، از ورود این میهمانان فراکسیون به داخل مجلس جلوگیری شد و جلسه فراکسیون تشکیل نشد.»

قنبری گفت:«جلوگیری از حضور مهمانان فراکسیون به مجلس در کنار فیلتر سایت رسمی فراکسیون و ممانعت از حضور خبرنگار سایت در مجلس نگرانی اعضا از اعمال فشار و محدودیت بر فراکسیون خط امام مجلس را تشدید کرد که در نهایت آقای تابش در اعتراض به این اقدامات اخیر اعلام کرد با این شرایط نمی‌توان کار کرد.»

سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس تصریح کرد:«آقای تابش در اعتراض به فیلتر شدن سایت، ممنوع الورود کردن خبرنگار پارلمان‌نیوز و جلوگیری از حضور مهمانان فراکسیون به مجلس و اقدامات و محدودیت‌های دیگری که برای فراکسیون اقلیت مجلس ایجاد کرده‌اند اقدام به استعفای اعتراضی کردند.»

وی ادامه داد:«آقای ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس در فراکسیون حاضر شدند که با دخالت ایشان و وساطت اعضای فراکسیون از آقای تابش خواسته شد بر سمت خود بمانند.»

قنبری گفت:« آقای ابوترابی‌فرد وعده دادن تنگناهای فراکسیون رفع شده و ضمن پیگیری رفع فیلتر سایت و برگشت خبرنگار پارلمان‌نیوز به مجلس دیگر برای حضور مهمانان فراکسیون مشکل ایجاد نشود.»

به گفته سخنگوی فراکسیون خط امام(ره)مجلس، اعضای فراکسیون در حضور ابوترابی اعلام کردند که در تمام این مدت تلاش خود برای ایجاد آرامش در کشور و حرکات مسالمت آمیز را بکار گرفته و پیگیر اهداف ملی بوده‌اند اما با این وجود تنگناهایی را برای فراکسیون ایجاد کرده‌اند.

نماینده ایلام خاطر نشان کرد:«نایب رییس مجلس ضمن تایید مشی اعتدالی فراکسیون خط امام(ره)مجلس و تصدیق سخنان اعضا قول پیگیری و رفع محدودیت‌ها و تنگناها را دادند.»


11 پاسخ به “استعفای تابش در اعتراض به محدودیت‌های فراکسیون خط امام و ممانعت از ورود خانواده‌های زندانیان به مجلس”

 1. آفرین به ایشون. نمایندگان واقعی مردم باید راه خوشدون رو از دولت جدا کنند

 2. ناشناس گفت:

  بهترین راه اعتراض به عملکرد دولت ، استعفای جمعی فراکسیون اقلیت است. ضمن احترام به نمایندگان فراکسیون اقلیت، وقتی که کاری از عهده ایشان ساخته نیست، چرا با ماندن در مجلس، اعتبار خود را خدشه دار می کنند.

 3. ناشناس گفت:

  آزادی نزدیک به مطلق !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 4. داوود گفت:

  لطفاً تا آخرش پیش برن! یک نماینده کمتر چندان تأثیری نداره ولی خیلی از حقایق رو میتونن تو اون نیم ساعت بگن

 5. ناشناس گفت:

  آقا جان دسته جمعی استعفا بدید مسخره کردید یک حرکتی بکنید دیگه که معلوم شه نماینده اید

 6. رد صلاحیت! گفت:

  من متعجبم با اینهمه ظلم و جنایت و دروغگویی این دولت این نماینده های اقلیت مجلس چرا استعفا نداده اند.چه چیز دیگری قرار بود در این کشور رخ دهد که اعتراض کنند؟ نمیدونم شاید بدلیل ردصلاحیت نشدن و از دست ندادن کرسی مجلس!مطمئن باشند ردصلاحیت خواهند شد! ولی امروز اعتراضی نکردند و نظاره گر وکیل الدوله ها بودند

 7. هموطن شما گفت:

  آقایان، نمایندگان محترم جناح اقلیت
  باور بفرمائید در این هفت ماهی که شما آقایون با صعه صبر و متانت غیر قابل وصف که نظیر آن در هیچ مجلسی در هیچ کجای جهان نمیتوان یافت بطور روزمره به محدودیتها و فشارها سر کردید. ملت هم از نزدیک دیده که استقامت و کرامت شما آقایون ایوب را هم خجالت زده کرده است. امروز زمان آن است که شما آقایان در این تیره ترین افق سیاسی ایران قدم رنجه به طلایی ترین برهه تاریخ میهن کنید و برای حراست و نجات کیان و منزلت خانه ملت، آنچه از عزت و کمال این خانه باقی مانده است را ولو شده به دندان بگیرید و جملگی از مجلس خارج شوید و کتاب آبرو و پایداری ملت بلند قامت ایران را به برگ زرین دیگری مزین کنید. به تاریخ شهادت دهید که آنچه ناشدنی بود کردید و آنچه را که ناگفتنی بود گفتید. امروز ابراهیم را زنده کنید و در کتار صفوف ملت در آنسوی دیوار به مردم و در کنار مردم بیاستید. سرخ رویی از خجالت و عرق شرم برازنده و ارزانی آن عده که ملت را به رای ملت فروختند.

 8. ناشناس گفت:

  لطفا بدون داشتن اطلاع اظهار نظر نکنید. فراکسیون خط امام علیرغم اقلیت بودن، با داشتن سیاست های درست کاری کرده که امثال حسینیان چنگ و دندون نشون بدهند.

 9. ناشناس گفت:

  استعفا کار اشتباهی است !!! الان حداقل هر از گاهی تذکر ای داده می شود و یک تریبون رسمی داریم.

 10. یک سبز گفت:

  نهایت ارزوی اکثریت مجلس قطع شدن این صدای ناچیز اقلیت است . باید با دشواری ها ساخت و اندک اندک راه به پیش برد.

 11. ناشناس گفت:

  نمایندگان با کرامت و غیرت همچون تمامی همردیفان تاریخی خود در مقاطع مختلف در کسوت اقلیلتی مظلوم اما استوار نماد عزت و شرف مردم بوده و میباشند. لازم نمیبینم که بزرگترین صحنه ایستادگی اقلیت مظلوم و برحق در مقابل اکثریت ظالم و جائر که در کسوت آشورای حسینی ببار نشست را به شما هموطنان یادآوری کنم. بسیار نمونه های تاریخی دیگر هم وجود دارد. در سالهای ستمشاهی هم اقلیت روحانیون مبارز خود را از صف مجیزگویان درباری جدا نمودند و دسته دسته راهی اوین شدند هم آنجایی که دگر بار آزادیخواهان دربندند. امام هم که شرف تبعید را به راحت میهن ترجیح داد. داستان این است که اکثریت ملت-گریز در خانه ملت با سرمایه گذازی از وجه نماد (هر چند فعلا در اقلیت) نمایندگان عزت مردم مظلوم برای خود نمد تعامل و تحمل با غیر و دگراندیش بافته و به اصطلاح پز همزیستی با آپوزیسون در خانه ملت را به رخ جهانیان میکشد. نمایندگان مظلوم و دلاور ما فضای تنفس هم ندارند و اگر با چنین و چنان راهپیمایی! هم مخالفت ورزند باید با حراست مجلس دست به گریبان شوند. هموطن من فقط یک لحظه تصور کن که قلیل قهرمان-نمایندگان من و تو دست افشان و پاکوبان با مشعل ظفرمند ایستادگی و حقانیت “بیشماران” به جهان و انسانیت این ندا! را میدهند که چوب و چماق تکفیر، بازداشت و دستگیر، در صفوف مردم و با مردم در رستاخیز 22 بهمن پیروی از همان سنت دیرینه کیان و عزت تاریخی ما است.