سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شیخ محمد یزدی تلاشش برای رهبری آیت‌الله گلپایگانی را رد کرد...

شیخ محمد یزدی تلاشش برای رهبری آیت‌الله گلپایگانی را رد کرد

چکیده :پارلمان‌نیوز پیش از این خبر داده بود که محمد یزدی در زمان رحلت امام راحل تلاش‌های فراوانی را برای انتخاب آیت‌الله گلپاگانی به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران انجام داده بود که این مورد یکی از محورهای نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره برخی مسائل محمد یزدی در زمان حیات امام راحل، انتخاب رهبری و قوه قضائیه بوده...


کلمه:یکی از نزدیکان شیخ محمد یزدی، مخالفت رئیس جامعه مدرسین با آیت الله خامنه‌ای و تلاش برای رهبری آیت الله گلپایگانی را رد کرد.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، خبرگزای رسا گزارش داد یکی از نزدیکان آیت الله یزدی با اشاره به نادرست بودن ادعای تلاش یزدی را رهبری آیت‌الله گلپایگانی، اظهار داشت:«در زمان امام راحل که اصلا صحبتی از انتخاب رهبر نبود و بعد از رحلت حضرت امام نیز مجلس خبرگان رهبری با سرعت عملی قابل تحسین به شایستگی حضرت آیت الله خامنه ای را به زعامت امت اسلامی برگزیدند و بعد از آن هم که دیگر صحبتی از انتخاب رهبر نبود و آیت الله یزدی نیز به گواهی سخنرانی ها و خطبه های نماز جمعه همواره از این انتخاب حمایت کرده و حتی بیش از آن با اطلاع از مقام علمی آیت الله خامنه ای از مرجعیت رهبر معظم انقلاب نیز حمایت نموده و آن را در جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح نموده است. حال با این حساب ایشان چگونه می توانسته از رهبری شخصی غیر از آیت الله خامنه‌ای حمایت کرده باشد؟»

پارلمان‌نیوز پیش از این خبر داده بود که محمد یزدی در زمان رحلت امام راحل تلاش‌های فراوانی را برای انتخاب آیت‌الله گلپاگانی به عنوان رهبر جمهوری اسلامی ایران انجام داده بود که این مورد یکی از محورهای نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره برخی مسائل محمد یزدی در زمان حیات امام راحل، انتخاب رهبری و قوه قضائیه بوده است.

همچنین روز جمعه حجت الاسلام علی عسگری، علی عسگری رابط پارلمانی مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب با اشاره به مواضع محمد یزدی در ماه‌های اخیر گفته بود:« نظر می‌رسد آیت‌الله یزدی می‌خواهد انزوای خود در گذشته و به خصوص بركناری از قوه قضائیه، را با حمله به هاشمی جبران كند. ولی بهتر است، وی به آن ویرانه‌ای فكر كند كه آیت‌الله شاهرودی آن را تحویل گرفت و نیز بر آن نحوه موضع‌گیری فكر كند كه امام راحل(ره) آن را تفكر متحجرانه و نماد اسلام آمریكایی معرفی كرد.»

به نظر می‌رسد انتشار نامه‌ آیت‌الله هاشمیب رفسنجانی درباره برخی مسائل محمد یزدی روشن‌کننده بسیاری از مسائل خواهد بود.


4 پاسخ به “شیخ محمد یزدی تلاشش برای رهبری آیت‌الله گلپایگانی را رد کرد”

 1. ناشناس گفت:

  البته من به هيچ وجه طرفدار مواضع آقای يزدی نبوده و نيستم اما خيال می‌كنم حتی اگر ايشان نظر و رای‌شان آقای گلپايگانی بوده نه خطا كرده‌اند نه كار بد و زشت!! واقعا اين چيزها گفتن دارد؟
  خيانت به حضرت علی (ع) و حق ايشان برای جانشينی رسول خدا كه نكرده‌اند.

 2. آقای شیخ دروغ با دروغ که میشه دروغ اندر دروغ،هم میخواهید کارهاتون رو نشه ،هم میخواهید طرفی‌ رو که از کاراتون خبر داره دروغگو نشون بدهید،این چه روشی‌ هست که شما پیش گرفته اید?در ضمن بنده خدا چرا حرف نمیزنه ،این یکی‌ واسطه میشه ،اون یکی‌ از طرف ایشون حرف میزنه!!!!!!!!

 3. قطره گفت:

  سبز فقط سبز حسین ……… سبز برای میرحسین
  حزب فقط حزب الله ………… رهبر فقط روح الله
  استقلال آزادی جمهوری (اسلامی)
  یا حسین

 4. سعید گفت:

  ما با جنبش سبز هستیم تا آخر