سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از توهین و فحاشی چه نتیجه‌ای گرفته‌اید كه ادامه می‌دهید؟...

از توهین و فحاشی چه نتیجه‌ای گرفته‌اید كه ادامه می‌دهید؟

چکیده : افزوده شدن تعدادی از سخنرانان رسمی و ائمه جمعه به دامنه اهانت‌كنندگان در روزهای اخیر موجب گسترش آثار این اهانت‌ها شده...


کلمه:در حالی‌كه طی سال‌های اخیر جریان افراطی حامی دولت هزینه‌های سنگینی را بابت توهین، ‌فحاشی و هتك حرمت شخصیت‌های نظام پرداخته است، تداوم این رفتارها تردید درباره وجود حداقل هوش ‌سیاسی در این جریان را جدی كرده است.

به گزارش «آینده»، اگرچه كسی تردید ندارد هتاكی‌ها و اهانت‌های مكرر همسر سخنگوی دولت نهم از آغاز دولت نهم تا كنون تنها موجب ایجاد فضای مظلومیت و عقلانیت برای منتقدان دولت و شخصیت‌های مستقل شده است، تقلید از وی توسط سایر افراطیون حامی دولت تعجب‌برانگیز است.

هتاكی مداحانی نظیر حاج‌منصور ارضی نسبت به شخصیت‌های دفاع مقدس و نظام نظیر عمرسعد خواندن محمدباقر قالیباف یا اهانت به آیت‌الله مكارم شیرازی، اگرچه به محرومیت دوساله وی از حضور در عزاداری بیت رهبری انجامید، اما موجب اصلاح ادبیات و لحن گفتار وی نشد.

تداوم استفاده از عبارات توهین‌آمیز توسط مقامات دولتی كه به ویژه پس از انتخابات با به كار بردن واژه «خس و خاشاك» از سوی دكتر احمدی‌نژاد موجب تحریك معترضان و تشدید ناآرامی‌ها شد، به صورت مداوم از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس به ویژه حمید رسایی، ‌كوچك‌زاده و روح‌الله حسینیان ادامه یافت.

توسعه دامنه اهانت كنندگان از مداحان و نمایندگان حامی دولت به مسئولان دولتی نظیر جوانفكر، مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد و بهداد، مدیرعامل ایرنا موجب شده تا فضای عمومی نخبگان بیش از پیش به زیان حامیان دولت شكل گیرد.

با این حال افزوده شدن تعدادی از سخنرانان رسمی و ائمه جمعه به دامنه اهانت‌كنندگان در روزهای اخیر موجب گسترش آثار این اهانت‌ها شده است.

بعد از استفاده از تعابیر زننده و تحقیركننده نسبت به محسن رضایی از سوی علیرضا پناهیان در دهه اول محرم، به كار بردن واژگان توهین‌آمیزی چون عوضی، گوساله و بزغاله از سوی سید احمد علم‌الهدی در تجمع بزرگ میدان انقلاب درباره مخالفان، نتیجه‌ای جز تحریك معترضان و تلاش رسانه‌های بیگانه برای تخریب تمام نتایج این تجمع با اشاره به این الفاظ دربرنداشت.

در شرایطی كه مفاهیم دینی، دستورات صریح مبنی بر عدم اهانت به مخالفین وحتی مشركین وجود دارد و در قرآن كریم نیز نص آیه «ادفع بالتی هی احسن» بر استفاده از ادبیات بهتری نسبت به “دشمنان” برای حل اختلاف وجود دارد، استفاده از عبارات توهین‌آمیز نظیر «موسوی گوساله اعدام باید گردد»، «موسوی، كروبی اعدام باید گردد» و «مرگ بر موسوی» در شعارهای تجمع‌كنندگان دیروز و پخش آن از صداوسیما كه یادآور پخش شعارهای توهین‌آمیز علیه هاشمی، «احمدی‌ بت‌شكن بت بزرگ رو بشكن» در میتینگ پیروزی احمدی‌نژاد در میدان ولی‌عصر(عج) در 24 خرداد بود، تنها به قرار گرفتن معترضان در فضای منطقی و مظلومیت و منفعل شدن حامیان دولت در میان نخبگان منجر می‌شود.

سردادن شعار علیه فردی كه با رأی اكثریت قاطع نمایندگان خبرگان، رئیس بلند‌پایه‌ترین نهاد تصمیم‌گیری در كشور می‌باشد و با حكم رهبر انقلاب رئیس عالی‌ترین نهاد مشورتی نظام است یا سردادن شعارهای مرگ بر كسانی كه با حكم رهبری كماكان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌باشند، زیرپاگذاشتن توصیه اخیر رهبری مبنی بر پرهیز از استفاده از شعارهایی نظیر مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولایت فقیه نیست؟ آیا قراردادن تصویر كسانی كه سال‌ها در كشور مسئولیت داشته‌اند در پرچم آمریكا و یا آتش‌زدن تصویر كاندیدایی كه دست‌كم 13 میلیون رأی از مردم گرفته، ‌باعث بهانه‌جویی و واكنش تندتر طرف متقابل نخواهد شد؟

حامیان افراطی دولت اگر تاكنون از استفاده بی‌واهمه از عبارات و الفاظ توهین‌آمیز و تحقیر معترضان و منتقدان دولت نفعی كسب كرده‌اند، از این پس نیز باید منتظر منافع جدید باشند، ‌در غیر این صورت باید پاسخ دهند كه چرا با سوءاستفاده از هزینه و اعتبار نظام و رهبری و از تریبون‌های رسمی به تحریك معترضین می‌پردازند تا شاهد توهین‌های متقابل گروهی كه طیف كم‌ظرفیت و تند معترضین را تشكیل می‌دهند، به نظام و رهبری باشیم.


12 پاسخ به “از توهین و فحاشی چه نتیجه‌ای گرفته‌اید كه ادامه می‌دهید؟”

 1. آزاد گفت:

  ” ادب مرد به ز دولت اوست .”‌ يا حسين ميرحسين

 2. مجتبی گفت:

  انسان بی ادب دین ندارد

 3. سعیده گفت:

  وقتی اقای احمدی نژاد به راحتی ازین الفاظ استفاده می کنن از بقیه چه انتظار؟

 4. شهروند گفت:

  وای بر ایران ما، که اسیر چنگال بی ادبان شده است.
  درود بر جنبش سبز رهایی بخش!

 5. محسن گفت:

  منظورتون از 13 میلیون رای چیست آیا شما هم میترسید؟

 6. احمد گفت:

  از لحاظ علمی فحاشی کردن نوعی عقده گشایی است. عقده ی چیزی که دیگران دارند و طرف فحاش آن را دارا نیست مثل محبوبیت مثل ایمان مثل شخصیت و مثل …….

 7. محسن گفت:

  تا کی میخواهید سکوت کنید؟ یا فکر میکنید انقلابی در پیش است؟
  از مهندس موسوی خواهش میکنم که مردم را به آرامش دعوت کنند خشونت پاشنه آشیل جنبش سبز است.

 8. احمد گفت:

  ساده لوحیست از راستی ها ادب خواستن

 9. به نام خدایی که سبز را آفرید و تمام جهان به لطف اوسبز شد.
  هرچه می توانند فحش دهند. هر آنچه در توان دارند توهین کنند. موسوی را بگیرند، کروبی را دستگیر کنند، خاتمی را دربند کنند. حتی اگر آنها را اعدام کنند (خدا خود سر جای حق نشسته است)، حتی اگر هرچه در توان دارید ظلم کنند، جنبش سبز زنده و زنده تر خواهد شد. زیرا جنبش سبز ندای عدالتخواهی و مبارزه با “جعل عدالتخواهی توسط انجمن حجتیه” ، است. جنبش سبز متکی به میرحسین و کروبی و خاتمی نیست، جنبش سبز یک جنبش مردمی است که بدون پذیرایی با کیک و ساندیس و شیرکاکائو، بلکه با پذیرایی باتوم و گاز اشک آور در خیابان ها است. جنبش سبز بدون سرویس دهی با اتوبوس و ماموریت اداری به خیابان می آید. جنبش سبز بدون در دست داشتن هماهنگ هزاران پوستر یکدست دولتی به خیابان می آید. جنبش سبز بدون استفاده ابزاری از افراد معلوم الحال، به خیابان می آید. زیرا جنبش سبز خودش است و خودش است نه هویتی که صدا و سیمای دروغگو (با بهره از مالیاتهای مردم بر علیه مردم) برایش بوجود آورد. جنبش سبز کاری کرده است که آقایان از تک تک روزهای تقویمی که خودشان پر ازمناسبت نموده اند می ترسند.
  پیروز باد جنبش سبز مردمی. با موسوی (که خدا نگهدارش باشد) یا بی موسوی.

 10. alai گفت:

  بزغاله و گوساله را خاصيتهائيست فراوان !

 11. ساسا گفت:

  جواب ابلهان خاموشیست

 12. در هيچ جايي در تاريخ اسلام ، ما جايي را سراغ نداريم كه پيامبران و ائمه نعوذبالله لب به ناسزا و بد گشوده باشند و هميشه پيروان خود را از اين عمل ناپسند و بسيار زشت بازداشته اند ولي نمي دانم كجاي اين فحاشي ها افتخاري براي دين اسلام و دين رحمت داشته كه اينها اين چنين و به كرات از آن استفاده مي كنند. واي بر نادانان بر دين.