سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدور احکام محرومیت از تحصیل برای دانشجویان معترض به حمید‌رسایی...

صدور احکام محرومیت از تحصیل برای دانشجویان معترض به حمید‌رسایی

چکیده :كمیته انضباطی این دانشگاه طی جلسه ای در تاریخ 11/8/88 و بدون حضور اعضای دانشجویی این كمیته و بدون دعوت از دانشجویان معترض جهت دفاع از خود‌، دانشجویان معترض به حمید رسایی را جمعا به 18 ترم محرومیت از تحصیل محکوم کرده...


کلمه:كميته انضباطی دانشگاه پيام نور احكام سنگينی را برای 12 تن از دانشجويان معترض به دولت حاضر در اين دانشگاه صادر كرد.

به گزارش موج سبز آزادی به نقل از فعالان دانشجویی در پی اعتراضات دانشجویان در سخنرانی حمید رسایی نماینده حامی دولت  حاضر در دانشگاه پیام نور مشهد‌، كمیته انضباطی این دانشگاه طی جلسه ای در تاریخ 11/8/88 و بدون حضور اعضای دانشجویی این كمیته و بدون دعوت از دانشجویان معترض جهت دفاع از خود‌، دانشجویان معترض به حمید رسایی را جمعا به 18 ترم محرومیت از تحصیل محکوم کرده است. احكام صادر شده شامل 1 ترم منع از تحصیل برای 6 نفر از این دانشجویان و 2 ترم ممانعت از تحصیل برای 6 نفر دیگر از دانشجویان است.

در بین افرادی كه شامل حكم دوم یعنی منع از تحصیل به مدت دو نیم‌سال می‌شوند اسامی دبیر تشکیلات و دبیر كمیته سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه نیز به همراه 4 تن از اعضای فعال این تشكل مخالف دولت به چشم می خورد.

لازم به ذكر است روز دوشنبه مورخ 4/8/88 حمید رسایی نماینده حامی دولت در این دانشگاه حاضر شد كه با اعتراض شمار زیادی از دانشجویان همراه بود و در حالی این دانشجویان معترض با سردادن شعارهایی مانند‌: “مرگ بر دیكتاتور” و … در حال بدرقه این نماینده حامی دولت  بودند، بسیج دانشجویی با فیلم برداری و مستند سازی از حركت معترضان و تحریك آنان و همچنین درگیری های فیزیكی متعدد موجبات تشنج و درگیری های بعدی را فراهم كرد كه در ادامه حركت و درگیری های ایجاد شده كلاس های درس روز دوشنبه دانشگاه تعطیل شد.

صدور چنین احكامی در حالی صورت گرفته است كه تا چند روز دیگر سال‌روز بزرگداشت شهادت 3 آذر اهورایی دانشگاه در 16 آذر ماه فرا می‌رسد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.