سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آسیه باکری: اگر پدر و عمویم زنده بودند الان در زندان بودند...

آسیه باکری: اگر پدر و عمویم زنده بودند الان در زندان بودند

چکیده :اگر پدر عمویم زنده بودن کجا بودند؟ اگر پدر و عمویم زنده بودن الان در زندان بودند.طبق گفته‌هاي مادر و عمه‌هايم، عمويم اگر در حال حاضر زنده بود اين برخوردهايي كه در خيابان‌ها انجام شد را...


کلمه: در همایشی که با عنوان «بسيجي واقعي، همت بود و باكري» توسط بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم انسانی برگزار شد مسئول بسیج دانشجویی این دانشکده به دختر شهید باکری اهانت کرد.

به گزارش «کلمه» ،آسيه باكري فرزند شهيد حميد باكري که در محل این نشست حاضر شده بود در سخناني گفت: آيا اين تصويري است كه از پدر و عموي من ساختيد؟ عموي من آدم مؤدبي بود، دروغگو نبود، فحش نمي‌داد، تهمت نمي‌زد و كار خود را در نزد همگان بوق و كرنا نمي‌كرد.

وي با اشاره به اينكه چه كسي مي‌گويد باكري‌ها مي‌خواستند همه را محدود كنند؟ خاطرنشان كرد: پدر و عموي من همانطور بودند كه همه آنها را دوست داشتند اما مادر و زن عموي من سخناني را گفتند و آنها را به سقف بستند.

فرزند شهيد باكري در ادامه تصريح كرد: محصولي در اروميه پدر مرا از سپاه اخراج كرد و وقتي پدر من شهيد شد محصولي در مراسم ختم پدرم خطاب به عمويم گفت: “‌آيا حميد باكري واقعا شهيد شده است؟ ”

آسيه باكري افزود: طبق گفته‌هاي مادر و عمه‌هايم، عمويم اگر در حال حاضر زنده بود اين برخوردهايي كه در خيابان‌ها انجام شد را برنمي‌تافت.

وی این سوال را مطرح و اگر پدر عمویم زنده بودن کجا بودند؟ وسپس پاسخ داد : اگر پدر و عمویم زنده بودن الان در زندان بودند.

وي با اشاره به اينكه ما به غير از امام خميني(ره) فرد ديگري را نمي‌شناسيم، خاطرنشان كرد: پدرم در وصيت خود خطابش روي به احسان و آسيه (دختر و پسرش) است و شما را خطاب قرار نداده است كه در اين بين يكي از دانشجويان كه از لحن سخنان دختر باكري ناراحت شده بود با يكي از دانشجويان انجمن اسلامي دانشگاه تهران به صورت لفظي درگير شد و آسيه باكري فرزند شهيد حميد باكري پس از سخنراني خود محل نشست را ترك كرد.

طبق آنچه خبرگزاری فارس از این همایش حاشیه نگاری کرده ،بعد از سخنان آسیه باکری ، وحيد اشتري مسئول بسيج دانشجويي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران در سخناني گفت: خطاب به دختر شهيد باكري مي‌گويم آيا بد نيست كه در انتخابات خانواده شهدا شقه شقه شوند؟ ما شهيدان را قبول داريم و شما گفتيد، شهيد باكري فحش نمي‌داد اما ديديم كه صانعي چطور فحش‌كاري را بلد است و شما از وي حمايت مي‌كنيد.

وي  با ادامه توهین های خود به فرزند شهید باکری اظهار داشت:‌ شهيد باكري در وصيت خود خطاب به مردم بيان داشت، بعد از جنگ مردم سه دسته مي‌شوند و حال با جرياني كه راه انداخته‌ايد شما با اوباما و پرز هم كاسه شده‌ايد.

مسئول بسيج دانشجويي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران تاكيد كرد: عده‌اي منتظري و هاشمي رفسنجاني را در اين نشست مطرح كردند اما بدانيد ولي فقيه زمان ده بار خط قرمز را براي هاشمي رفسنجاني مشخص كرده است و حيف است كه از تريبون آزاد بسيج وقت خود را در خصوص صحبت درباره هاشمي رفسنجاني و منتظري هدر دهيم.

به گزارش کلمه ، خانواده مهدی و حمید باکری به همراه برخی از اعضای خانواده شهید همت در انتخابات اخیر از میرحسین موسوی حمایت کرده  و در ستاد انتخاباتی نخست وزیر امام (ره) فعال بودند. پیش از این نیز آسیه باکری در گفت و گویی  گفته بود:«چگونه است کساني که 30 سال چه خوب و چه بد براي اين انقلاب زحمت کشيده اند، يک شبه ضدانقلاب مي شوند؟ پسر شهيد بهشتي يک شبه بد مي شود؟ من با دروغگويي به مردم مخالفم چون پدرم دروغگو نبود. پدر من به اين دليل به شهادت رسيد که مردم آزاد باشند. کسي هرگز از پدر يا عموي من نشنيده که به دليل اعتقادات و مذهب شان به کسي سخت بگيرند يا عنوان کنند چون من اين گونه فکر مي کنم شما هم بايد همانند من بينديشيد و اعتقادات من را دنبال کنيد.»

وی در آن مصاحبه به حوادث بعد از انتخابات اشاره کرده  و گفت:«پدر من شهيد نشد که نيروهاي ويژه اقدام به ضرب و شتم من با باتوم بکنند. شهيد همت نرفت که فرزند و همسرش را ضرب و شتم کنند. آنها انقلاب نکردند و اين همه هزينه پرداخت نکردند که وضعيت اين گونه شود.»

باکری این سوالات را مطرح کرده بود که چگونه است ما که خانواده شهدا هستيم، يک شبه مي شويم برانداز؟، و متهم به مصاحبه با رسانه هاي بيگانه مي شويم؟ من نمي دانم چرا تا اين حد به شعور ما توهين مي شود؟ زماني که مردم موضع گيري مادرم را ديدند متوجه شدند ما در چه جبهه يي هستيم. فهميدند ما مخالف تحميل مسائل به مردم هستيم. من به دنبال پاسخ هستم. واقعاً دچار سردرگمي شده ام. ما اين ميزان مصيبت و سختي را تحمل نکرديم که ضدانقلاب ها بيايند و بگويند ديديد چگونه با مردم رفتار کردند. ديديد به شما گفتيم که در نهايت انقلاب، اين گونه مي شود؛ کساني که ما در مقابل آنها ايستاديم. تمامي اقدامات نامناسب ديگران را توجيه کرديم اما مگر حوادث اين روزهايي که سپري شد، قابل توجيه است؟

فرزند شهید حمید باکری درباره پدرش نیز گفته بود:«من خوشحالم که پدرم نيست اين روزها را ببيند. تمامي باورهاي من در اين سال ها شکسته شد. در واقع نظام جمهوري اسلامي که من نوعي مي توانستم مدافع آن باشم، ذره ذره مدافعانش را از دست داد. اين همه هزينه پرداخت کرد که چه چيزي را به دست بياورد؟ شايد اگر پدر و عموي من هم اين روزها بودند مجبور مي شدم در زندان به ملاقات شان بروم يا اعترافات شان را از تلويزيون ببينم. مردم اين روزها به خوبي دروغ را از راست تشخيص مي دهند.»


13 پاسخ به “آسیه باکری: اگر پدر و عمویم زنده بودند الان در زندان بودند”

 1. بشر گفت:

  انتقاد تند بدتره یا تجاوز جنسی به دختران و پسران مردم در زندان و تیراندازی به مردم در روز روشن؟

 2. کامران گفت:

  درود بر خانواده این دو شهید حقیقتا که بسیجیان واقعی افرادی چون شهید همت و باکری بوده اند

 3. درود و صد درود بر این عزیزان، خدا رو شکر هنوز همچین عزیزانی هستند تا ما به نسل آینده بتوانیم الگوی بسیجی واقعی را معرفی کنیم.

 4. علی گفت:

  بسیجی واقعی همت بود و باکری

  روحانی واقعب منتظری و صانعی

 5. majid گفت:

  درود و سلام خدا بر شهيدان همت و باكري و خانواده مكرمشان.
  به اين نااهلان و نامحرمان كه هم اينك انقلاب به دستشان افتاده است بگوئيد صبر ملت هم حدي دارد.

 6. مادر گفت:

  بسيجي واقعي همت بود و باكري
  خانم باكري عزيز
  آنهاي كه به شما توهين مي كنند در دل ما مردم سبز ايران هيچ جايي نداردند.ما در كنار شما هستيم.

 7. آميتيس گفت:

  خب معلومه كه رفتار اين ….. رو برنميتافت مثل همون زماني كه نتونست ببينه خاك ايران با خون مردمش رنگين شده و هر لحظه ممكنه قطعه ي مقدسي از خاك ايران رو از دست بده.

 8. یاسر گفت:

  درود براین فرزندان شجاع این شهدا که همیشه مایه سرفرازی ما ایرانیان بودند.
  ان شاالله در این برهه حساس خون این شهدا پایمال نخواهد شد
  درود بر یاوران اصیل انقلاب میرحسین موسوی و خاتمی و کروبی

 9. shahid گفت:

  چرا فقط بسیجیان شهید شده برای ما قهرمان هستند؟ اگر شهیدان همت و باکری و …. نیز بودند الان پشتیبان ولایت بودند نه مثل شما ؟؟؟؟؟!!!!!!!! …………پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد……….. اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا………………….. به شما دست اندرکاران سایت نیز پیشنهاد می کنم به خاطر پول آتش جهنم را برای خود نخرید

 10. سید محمد طباطبایی گفت:

  دورد بر شهیدان باکری و همت
  درود بر فرزندان و همسران آنها که نشان دادند رهروان راه ان شهیدانند.
  درورد بر آسیه باکری!
  کاخ ظلم ویران است و در فردای آزادی همه قدردان شهیدان راه آزادی.

 11. سیامک گفت:

  دورد بر شهیدان باکری و همت و فرزندانشان.

 12. یا مهدی گفت:

  عدالت خواهی حسیه که تو خون و ریشه بعضیاست تو خون باکریاست همتا باقریا کشوریا کاظهییا
  اونایی که چنین حسیو ندارند به تقلید کورکورانه دچار می شن بعبارت دیگه فقط سواری میدن نمی پرسن چرا ؟؟؟؟؟
  درود بر عدالت خواهی

 13. abdi گفت:

  لحن گفتار مسئول بسیج دانشجویی دانشکده علوم انسانی اصلا با تدابیری که مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان مطرح کردند همخوانی ندارد. من نمی دانم چطور معظم له را فرمانده کل قوا می خوانند و در عین حال هیچ اطاعتی از ایشان نمی کنند و هم چنان به چهره های نظام توهین می کنند در حالی که رهبری اسم بردند و فرمودند که القای بدبینی نسبت به مسئولین نظام – سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت – نکنید.
  گاهی نحوه سخن گفتن بعضی از این بسیجی نماها آدم را یاد رفتار عمربن خطاب با اهل بیت – بلا تشبیه – می اندازد که می گفتند ما برای شما احترام قائلیم و بعد از سیلی زدن به صورت دخت نبی اکرم نیز ابا نداشتند.