سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » استاندار تهران:تمهیدات امنیتی برای 16 آذر اتخاذ نشده است...

استاندار تهران:تمهیدات امنیتی برای 16 آذر اتخاذ نشده است

چکیده :برای برگزاری مراسم 16 آذر در مكان‌های عمومی باید دلایلی از سوی گروه‌ها و جریان‌ها وجود داشته باشند كه بتوانند مجوز اخذ كنند و اگر دلایل كافی باشد، ما بنابر قانون عمل...


کلمه: استاندار تهران گفت:برای 16 آذر تمهیدات امنیتی اتخاذ نشده است.

به گزارش ایلنا،مرتضی تمدن در حاشیه مراسم هفت علی كردان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه آیا از سوی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی درخواست مجوزی برای برگزاری تجمع در روز 16 آذر شده است، گفت: ‌تاكنون رسما درخواستی برای برگزاری تجمع نشده است.

وی ادامه داد: آنچه كه در داخل دانشكده‌ها و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، مسوولین آموزش عالی و روسای دانشگاه‌ها در مورد آن اقدام می‌كنند و آنچه كه مربوط به خارج از دانشگاه است قطعا باید از مجاری قانونی و فرمانداری تقاضای مجوز شود و تا این لحظه هیچ تقاضایی از سوی گروه‌ها و جریان‌ها نشده است.

تمدن تصریح كرد: برای برگزاری مراسم 16 آذر در مكان‌های عمومی باید دلایلی از سوی گروه‌ها و جریان‌ها وجود داشته باشند كه بتوانند مجوز اخذ كنند و اگر دلایل كافی باشد، ما بنابر قانون عمل می‌كنیم.

استاندار تهران تاكید كرد: جریان‌های فرصت‌طلب و رانده شده تلاش خواهند كرد مانند گذشته بر موج برنامه‌هایی كه مردم و جریانات همراه با نظام انقلابی دارند سوار شده و خود را نشانده و ایجاد مزاحمت كنند كه به آنها توصیه می‌كنم كه خود را با مردم، انقلاب، نظام و رهبری تطبیق داده و اجازه دهند فضای جامعه فضای همدلی، اتحاد، كار و تلاش باشد و با ایجاد حاشیه‌سازی و با غوغاهای بی‌حاصل و با تمكین افرادی كه خیر و صلاح انقلاب كشور را نمی‌خواهند، اجازه ندهند فضای كشور آسیب ببینند.

تمدن با بیان اینكه 16 آذر روز ضد استكباری جنبش دانشجویی است، اظهار داشت: امروز هم می‌بینیم آمریكا از حیوانیت خود دست برنداشته، به همین دلیل ما باید صفوف خود را مرتب كرده و در كنار دانشجویان عدالت‌خواه كه خواهان عزت نظام هستند، بایستیم و بر سر آمریكا و زیاده‌خواهان فریاد بكشیم.

وی تصریح كرد: شورای تامین استان تمهیدات امنیتی برای 16 آذر پیش‌بینی نكرده، مگر این كه احساس كنیم برخی به دنبال سلب آسایش و امنیت مردم هستند.

استاندار تهران تصریح كرد: در روز 16 آذر تمهیدات امنیتی و اقداماتی كه موجب ایجاد فضای امنیتی در شهر شود، لازم نمی‌بینیم و ما نیز در كنار صفوف دانشجویان، خون شهدا را پاس خواهیم داشت و امیدواریم هیچ اتفاقی هم نیفتاد كه به این مراسم معنوی لطمه وارد شود.


3 پاسخ به “استاندار تهران:تمهیدات امنیتی برای 16 آذر اتخاذ نشده است”

 1. یک وطن دوست گفت:

  حالا مثلا واسه قبلی ها که در خواست میکردن مجوز میدادنم که در خواست کنن. به هر ترتیب ما میاییم هم 16 آذر. هم شبهای محرم. هم 22 بهمن و همه روزهای دیگر

 2. Freiheit گفت:

  Ta key mitavanid hoghooghe mardom iran ra paymal konid

 3. رسول گفت:

  از آنجایی که هر چه از این دولت میشنویم معمولا برعکس آن عمل میشود از عموم مردم دعوت میشود تا در روز 16 آذر خود را به انواع ضربه گیر و کلاه ایمنی مجهز نمایند (: