سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » طومار اقتصادی و ورزشی برای برگزاری دادگاه محسن صفایی فراهانی...

طومار اقتصادی و ورزشی برای برگزاری دادگاه محسن صفایی فراهانی

چکیده :تاخیر در رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی اصلی ترین محل اعتراض فعالان اقتصادی و ورزشی به شمار می آید. این دو گروه در نامه های گلایه آمیز خود تنها خواهان برگزاری دادگاه محسن صفایی فراهانی و تعیین تکلیف او شده...


کلمه: جامعه ورزشی و اقتصادی کشور خواهان رسیدگی هرچه سریعتر به پرونده محسن صفایی فراهانی می شوند.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، هفته گذشته محمد مایلی کهن سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد برای رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی طوماری از فعالان ورزشی کشور جمع آوری خواهد کرد. به موازات این اقدام گروهی از فعالان اقتصادی و مدیران برجسته سابق کشور نیز برای جمع اوری طوماری با حضور چهرهای شاخص اقتصاد کشور برای رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی اعلام آمادگی کرده اند.

تاخیر در رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی اصلی ترین محل اعتراض فعالان اقتصادی و ورزشی به شمار می آید. این دو گروه در نامه های گلایه آمیز خود تنها خواهان برگزاری دادگاه محسن صفایی فراهانی و تعیین تکلیف او شده اند. در میان گروههای که برای جمع اوری امضاء برای رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی اعلام آمادگی کرده اند، نام فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ایران و تهران به همراه جمعی از وزرای اقتصادی دولت های سازندگی و اصلاحات به چشم می خورد. این گروه پیشتر در اتاق بازرگانی اقدام به تهیه طوماری برای کمک به صفایی فراهانی کرده بودند ولی تاخیر در برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده قائم مقام سابق وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت اصلاحات موجب شده تا فعالیت های تازه ای برای کمک به صفایی فراهانی آغاز شود.

نکته قابل توجه در طومار فعالان اقتصادی حضور چهرهای اقتصادی نزدیک به طیف راست سنتی است. برخی چهرهای سرشناس اتاق بازرگانی ایران که سابقه سیاسی حضور در جریان راست سنتی کشور را دارند برای امضاء طومار درخواست رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی اعلام امادگی کرده اند. طیف فعالان اقتصادی راست سنتی سابقه فعالیت های اقتصادی محسن صفایی فراهانی را به عنوان اصلی ترین دلیل اقدام خود عنوان کرده اند.

از سوی دیگر در میان فعالان جامعه ورزش کشور نیز دوره تازه ای از فعالیت ها برای جمع آوری امضاء برای رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی کلید خورده است. چهرهای مانند جلال طالبی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 1998 فرانسه نیز برای امضاء چنین طوماری اعلام امادگی کرده است.

براساس اعلام منابع آگاه دادگاه محسن صفایی فراهانی در هفته جاری برگزار می شود. دو گروه اقتصادی و ورزشی کشور نیز تلاش های خود را برای ارائه طومارهای جداگانه شدت بخشیده اند. پیش از این چهرهای اقتصادی مانند سید صفدر حسینی وزیر اقتصادی دولت اصلاحات، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات، عباس اخوندی وزیر مسکن دولت سازندگی، مسعود خوانساری معاون وزیر راه و ترابری دولت اصلاحات، حسین عبده تبریزی دبیرکل اسبق بورس و جمعی از شاخص ترین چهرهای اتاق بازرگانی درخواست های جداگانه خود برای رسیدگی به پرونده محسن صفایی فراهانی را ارائه کرده بودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.