سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بيانيه مجمع زنان اصلاح طلب براي رهايي آذر منصوري...

بيانيه مجمع زنان اصلاح طلب براي رهايي آذر منصوري

چکیده :زنان اصلاح طلب نگران اين هستند كه نسل جديد زن ايراني كه شاهد بي حرمتي ها، بداخلاقي ها و زشتي ها و پلشتي هايي است كه با مردان و زنان و جوانان معترض پس از انتخابات دهم مي شود خداي ناكرده با مشاهده بالا رفتن تاوان و هزينه مشاركت، دچار انفعال و سستي و ركود شود و عطاي حضور در عرصه اجتماعي و بويژة حوزة سياست را به لقايش...


کلمه: مجمع زنان اصلاح طلب با صدور بیانیه ای خواستار آزادی آذر منصوری عضو جبهه مشارکت شد.

به گزارش کلمه متن بیانیه به شرح زیر است:

اگر چه ديري نمي‌گذرد كه با نام «آذر منصوري» در حوزة سياست آشنا شده‌ايم. اما شناخت‌مان از شخصيت، عقلانيت و عمق نگاهش به حوادث سياسي- اجتماعي، آشنايي ديرين را تداعي مي‌كند. گويي افكار و انديشه‌هاي اين چهرة سياسي از گذشته دور ما را به يكديگر پيوند داده است و اين پيوند براي جمع زناني كه تجربة حضور در عرصة سياست را با سخت كوشي به‌دست آورد‌ه‌اند، گرانبها و ارزشمند است.. حضور او در يك جايگاه بالاي سياسي و كادر حزبي، اين اميدواري را براي زنان فعال سياسي ايجاد كرد كه در جمهوري اسلامي كارآمدي، توانايي و تدبير زنان مسلمان در عرصة سياست به باور مردان سياست نشسته است.

«مجمع‌ زنان اصلاح طلب» كه با پرچم ضرورت حضور در حوزة سياست و قدرت فعاليت خود را آغاز كرده است اين فرصت را مغتنم شمرده و در پي آن بوده و هست كه «آذر منصوري‌» ها را حمايت و همراهي كنند تا نسل آينده جامعه زنان و دختران يقين كنند كه حوزة قدرت و سياست در انحصار مردان نيست و اصولا »جنسيت« براي حضور اجتماعي و بوي‍ه سياسي زنان تعيين كننده نيست و مهم تر اينكه دين اسلام منعي براي اين حضور تأثيرگذار ندارد. بلكه انديشه راستين، گفتمان علمي و فهم دقيق و عميق از شرايط سياسي اجتماعي است كه مي‌تواند كارآمدي و توانايي‌هاي سياست‌مداران را فارغ از جنسيت رقم بزند.

اينك اما اين توانايي كه در وجود يك زن به منصة ظهور گذاشته شده بود به بند كشيده شده است و «آذر منصوري» را همچون ديگر سياست مداران انقلابي كه همة نگراني‌هايشان آن است كه چگونه مي‌توان اين انقلاب را از افتادن به دست نااهلان و نامحرمان محفوظ نگاه داشت، با اتهامات واهي به بند كشيده اند تا با مصادره انقلاب به مطلوب خود برسند. «مجمع زنان اصلاح‌طلب» كه اعضاي آن، همة سرمايه معنوي، فكري و توان خود را براي ايجاد تغيير در نگاه جامعه براي حضور زنان توانمند در حوزه سياست و قدرت هزينه كرد‌ه‌اند، اينك نگران هزينه هاي گزافي است كه باز هم براي اصلاح جامعه و بهبود شرايط زيستن نسل آينده در كشورمان، ايران اسلامي، بايد پرداخت شود.

زنان اصلاح طلب نگران اين هستند كه نسل جديد زن ايراني كه شاهد بي حرمتي ها، بداخلاقي ها و زشتي ها و پلشتي هايي است كه با مردان و زنان و جوانان معترض پس از انتخابات دهم مي شود خداي ناكرده با مشاهده بالا رفتن تاوان و هزينه مشاركت، دچار انفعال و سستي و ركود شود و عطاي حضور در عرصه اجتماعي و بويژة حوزة سياست را به لقايش ببخشند.

لذا از همة فعالان سياسي و آزادانديشان دردمند و دلسوز ايراني مي‌خواهيم كه با بهره‌گيري از تمامي ظرفيت‌هاي خود تلاش كنند تا همة زنان در بند كه به جرم نقادي جريان موجود و معترض بودن به وضعيت نابسامان پس از انتخابات، دربند به سر مي برند، از جمله خواهر عزيز، صبور و سخت كوشمان، معاون سياسي دبيركل جبهه مشاركت ايران اسلامي، آذر منصوري، از زندان آزاد شوند تا اعتبار نظام اسلامي كه بايد برپايه معنويت و عدالت و آزادي استوار بماند، بيش از اين لطمه نبيند و در عين حال جامعه از توانائيها و ظرفيت‌هاي فكري، روحي و معنوي آنان بهرة لازم را ببرد.

اميد داريم با زمان شناسي و درايت مسئولان و با چشم داشت به سيره نبوي (ص)عدالت علوي(ع) تا روز عيد غدير، به ميمنت فرارسيدن عيد ولايت مولا علي (ع) شاهد حضور كليه آزادگان دربند خصوصا زنان آزاده در كانون گرم خانواده شان باشيم.

«مجمع زنان اصلاح‌طلب»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.