سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بهزاد نبوي از روزهای زندان می گوید...

بهزاد نبوي از روزهای زندان می گوید

چکیده :مرتضوي در جلسه بازجويي مدعي شده بوده كه ميرحسين موسوي و ساير سران اصلاح طلب سالم بودن انتخابات را پذيرفته اند واو نيز بهتر است در جلسه دادگاه هاي دسته جمعي اصلاح طلبان،سالم بودن انتخابات را بپذيرد. با اين حال نبوي به مرتضوي پاسخ داده تنها در صورتي حاضر است سالم بودن انتخابات را بپذيرد كه فيلمي از اظهارات موسوي مبني بر سالم بودن انتخابات برايش نمايش داده...


کلمه:شبكه جنبش راه سبز(جرس) در گزارشی نوشته است بهزاد نبوي عضو بلندپايه سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي كه به تازگي از زندان آزاد شده در جمع گروهي از دوستانش به شرح روزهاي بازداشت و نحوه بازجويي ها پرداخته است.

به گزارش جرس، نبوي كه در روز25 خرداد ماه توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شده بود پس از آزادي گفته است كه تمام مدت بازداشت را در يك سلول انفرادي به سر برده است. او همچنين به حضور سعيد مرتضوي دادستان سابق تهران در يكي از جلسات بازجويي اشاره كرده و گفته كه مرتضوي قصد داشته وي را به تكذيب تقلب در انتخابات ترغيب كند.

به گفته نبوي، مرتضوي در جلسه بازجويي مدعي شده بوده كه ميرحسين موسوي و ساير سران اصلاح طلب سالم بودن انتخابات را پذيرفته اند واو نيز بهتر است در جلسه دادگاه هاي دسته جمعي اصلاح طلبان،سالم بودن انتخابات را بپذيرد. با اين حال نبوي به مرتضوي پاسخ داده تنها در صورتي حاضر است سالم بودن انتخابات را بپذيرد كه فيلمي از اظهارات موسوي مبني بر سالم بودن انتخابات برايش نمايش داده شود.

او همچنين گفته كه در طول دوران بازداشت هيچ روزنامه اي در اختيارش قرار نمي گرفته و از كل تحولات خارج از زندان نيز بي خبر بوده است. نبوي در اشاره به يكي ديگر از ترفندهاي تيم بازجويي اش اعلام كرده كه بازجويان نسخه اي از روزنامه كيهان حاوي اعتراف هاي يكي از اعضاي سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي را روبرويش قرار داده بودند تا روحيه اش را تحت تاثير قرار دهند اما او براي خنثي ساختن اين ترفند به بازجويان گفته روزنامه كيهان و محتوايش ارزشي ندارد.

وي همچنين در پاسخ به دوستانش كه از ايستادگي وي در دوران بازداشت تقدير مي كردند به مقاومت بسياري از كنشگران سياسي و اجتماعي طي ماه هاي اخير اشاره كرده و گفته وقتي مي بيند و مي شنود كه چهره هايي با سابقه سياسي به مراتب كمتر از او اين طور مقاومت كرده اند اقدام خود در نپذيرفتن اتهامهاي دادستاني را قابل تقدير نمي بيند.

نبوي كه به دليل عارضه قلبي مدتي از دوران بازداشت خود را در بيمارستان سپري مي كرد پس از آزادي و ميزباني گروهي از دوستان و كنشگران سياسي و اجتماعي در خانه ،از روزيكشنبه براي انجام عمل قلب دوباره در بيمارستان بستري شده است


5 پاسخ به “بهزاد نبوي از روزهای زندان می گوید”

 1. مادر گفت:

  به اميد بهبودي كامل اين چريك عزيز

 2. سید حسین گفت:

  درور بر بهزاد نبوی یاور انقلاب و امام
  ننگ بر منافقین کوردل

 3. Silence4N گفت:

  درود بر این انسان های شریف و آزاده

 4. رضا گفت:

  درود بر شرفت و سلام خدا بر روحیه ات و شیر مادرت حلالت باشه . تو آبروی یک ملتی.

 5. Arash گفت:

  درود و سلام خدا بر انسان های آزاده