سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افرادی که سابقه ای در انقلاب ندارند یاران امام را متهم می كنند...
» سرمقاله جمهوری اسلامی:

افرادی که سابقه ای در انقلاب ندارند یاران امام را متهم می كنند

چکیده :افرادی با ادعای پیروی از رهبری در محافل مختلف حتی در مجلس شورای اسلامی كه نماد وحدت ملت است بر طبل اختلاف می كوبند و قدیمی ترین مدافعان انقلاب و نظام را به انحراف از مسیر انقلاب و نظام و مورد حمایت بیگانگان قرار گرفتن متهم می كنند.این افراد كه نه سابقه ای در انقلاب دارند و نه از پرونده قابل دفاعی برخوردارند معلوم نیست چرا پا از گلیم خود بیرون گذاشته و با به فراموشی سپردن سوابق خود زبان تهدید می گشایند و خود را عقل كل می...


کلمه: روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود نوشت:

شرط استمرار و تداوم هر پدیده ای استمرار علت پدید آورنده آنست . این همان اصل فلسفی است كه علت محدثه را علت مبقیه می داند و تخلف از آن را در هیچ موردی برنمی تابد. در مورد پدیده های مهم اجتماعی عامل مهم حراست از اصل و اساس این پدیده ها آسیب شناسی آنها و اقدام بی ملاحظه برای برطرف كردن آسیب هاست .

انقلاب اسلامی ایران نیز به عنوان مهم ترین پدیده تحول ساز سیاسی در تاریخ معاصر كه نه تنها موجب سقوط یك رژیم كهن ستم شاهی بلكه باعث افشای چهره كریه استعمار در جهان گردید و معادلات سیاسی بین المللی و منطقه ای و داخلی را برهم زد و مطامع آمریكا را در معرض تهدید جدی قرار داد از این قاعده مستثنی نیست و به عنوان یك پدیده تحول آفرین در عرصه سیاسی فرهنگی و اجتماعی كه دگرگونی های شگرفی را ایجاد كرده و به همین دلیل دشمنان بی شماری دارد و استكبار جهانی در حوزه های مختلف درصدد مقابله با آن است باید خود را در معرض بررسی های دقیق آسیب شناسانه قرار دهد تا بتواند عوامل اصلی بقا و تداوم خود را تضمین نماید.

سه دهه جنگ تمام عیار جهانی در جبهه های مختلف علیه انقلاب اسلامی و وارد كردن شدیدترین شوك ها كه هر یك می توانست یك نظام تا بن دندان مسلح را ریشه كن كند نتوانست دشمنان این انقلاب مردمی را به هدف شوم شان در براندازی نظام برساند ولی طبعا در هر بخش خسارات و لطماتی را وارد كرده كه بررسی آنها و آسیب شناسی این تهدیدات كاری شایسته بلكه لازم و حیاتی است .

نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك نظام آزاد با تهدیدها و مخاطره های بیرونی و درونی بسیاری روبروست كه باید در هر لحظه برای بازبینی اجزا این سیستم و آسیب پذیری آن آماده باشد. در نقطه مقابل تلاش برای بی ثبات سازی نظام توسط دشمنان از لحظه تاسیس وجود داشته و بعد از ناامید شدن دشمنان از براندازی با شیوه های جنگ سخت و نرم به شیوه دیگری فراتر از جنگ نرم كه مبارزه فرهنگی و تبلیغاتی و روانی است متوسل شده است . در این رویكرد تلاش می شود با بكارگیری امكانات داخلی گروههای سیاسی و اجتماعی كه زمانی شانه به شانه و دوش به دوش یكدیگر در عرصه های گوناگون حامی نظام بودند در مقابل یكدیگر صف آرایی كرده و همدیگر را تضعیف و خنثی كنند.

واقعیت اینست كه ایجاد گسست و افتراق میان آحاد مردم و برقراری شكاف بین مردم و مسئولان از اهداف این جنگ و آسیب هایی است كه در مرحله كنونی نظام را تهدید می كند. ناگفته پیداست كه آنچه مهم ترین پایه اقتدار و امنیت یك نظام را تشكیل می دهد حمایت توده مردم از نظام و مقبولیت حكومت در نظر مردم است . به عبارت دیگر به هر اندازه كه حمایت مردمی یك حاكمیت و یك نظام سیاسی بیشتر باشد بهره مندی آن حكومت از اقتدار حقیقی بیشتر و میزان آسیب پذیری آن در برابر فشارها و توطئه های خارجی به همان نسبت كمتر خواهد بود.

نظام جمهوری اسلامی ایران نیز كه از ابتدا بر دوش مردم استوار گردیده به عنوان نماد و سمبل حاكمیت مردمی در جهان معاصر به این مولفه اقتدار بالیده و به آن پشتگرم بوده است . آنچه طی 30 سال این نظام را همچنان مقتدر در برابر آماج فشارها و توطئه های خارجی سر پا نگهداشته همین منبع عظیم حمایت ملت از نظام است كه باید همچون اكسیر از آن پاسداری كرد و ضمن آسیب شناسی آنرا ارج نهاد.

در بررسی آسیب شناسانه این مولفه قدرت آنچه مهم است اینست كه نباید تصور كرد عامل پیدایش شكاف میان مسئولان و گروه های سیاسی و یا مردم و آنان فقط خارجی است بلكه عوامل داخلی مهمی همچون عدم مدیریت صحیح بحران بی صداقتی بی توجهی به خواسته ها و نیازها ضعف های مدیریتی كشمكش های سیاسی تمامیت خواهی ها بها ندادن به نقش و مشاركت مردم در اداره امور جامعه فاصله گرفتن مدیران از مردم انگ زدن ها و ایجاد صف بندی در میان صفوف جامعه از مواردی هستند كه می تواند به پیدایش این شكاف بیانجامد و یا به عمیق تر شدن آن كمك كرده و نظام را در برابر تهدیدات خارجی ضربه پذیر سازد. قدر مسلم اینست كه هیچ نظام حكومتی حتی مقدس ترین آنها بدون اقبال و حمایت مردم امكان تداوم و بقا نمی یابد و نمی توان ادعا كرد اقبال و ادبار مردم نفیا و اثباتا تاثیری در میزان دوام حكومت ندارد.

بنابر این همانگونه كه رهبر معظم انقلاب در دیدار با بسیجیان بر آن تاكید كرده و روند كلی اوضاع را با نگاه آسیب شناسانه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند نباید افراد جامعه و علاقمندان نظام را به دلیل برخی اختلاف نظرها آماج تهمت ها و اهانت ها قرارداد و انواع و اقسام برچسب ها را به آنها چسباند و آنها را رمی كرد. به جای این گونه شقه شقه كردن صفوف مردم و شعبه شعبه كردن جریان رودخانه بزرگ ملت و همچنین ترویج فضای تهمت و شایعه سازی بر ضد وفاداران به نظام و انقلاب باید تلاش های گفتاری و عملی زیادی در جهت تحبیب قلوب و تحكیم وحدت و اخوت صورت بگیرد و همه وقت ها نیروها و امكانات در این جهت بكار گرفته شوند.

درحالی كه هنوز طنین بیانات ناصحانه رهبری در فضای كشور به گوش می رسد متاسفانه افرادی با ادعای پیروی از رهبری در محافل مختلف حتی در مجلس شورای اسلامی كه نماد وحدت ملت است بر طبل اختلاف می كوبند و قدیمی ترین مدافعان انقلاب و نظام را به انحراف از مسیر انقلاب و نظام و مورد حمایت بیگانگان قرار گرفتن متهم می كنند!

این افراد كه نه سابقه ای در انقلاب دارند و نه از پرونده قابل دفاعی برخوردارند معلوم نیست چرا پا از گلیم خود بیرون گذاشته و با به فراموشی سپردن سوابق خود زبان تهدید می گشایند و خود را عقل كل می پندارند.

صلاح این جماعت و همه كسانی كه قصد سخن گفتن یا نوشتن دارند اینست كه بیانات رهبری را سرلوحه گفتارها نوشتارها و كرداری های خود قرار دهند و به جای توسل به تهمت و تهدید همگان را دعوت به وحدت و همدلی نمایند. كشور اكنون از تهدید و تهمت خسته و زخم دیده است و به آرامش و همدلی نیاز دارد. نیاز امروز ما اینست و همه باید برای تامین این نیاز فوری تلاش كنند.


2 پاسخ به “افرادی که سابقه ای در انقلاب ندارند یاران امام را متهم می كنند”

  1. علیرضا گفت:

    خوب حالا که این حکومت جلوی مردم صف آرایی کرده، حسابی ضربات کاری از خارج دریافت کند تا بفهمند علت بقای این حکومت مردم بوده اند نه 4 تا اسلحه و موشک و … که آمریکا و اروپا هزار برابر بهترش را دارند. اگر مردم نبودند که در جنگ صدام به یک ماه کل ایران را می گرفت لابد فکر کردند با اسلحه جلوی صدام ایستاده بودند. حالا حکومت یواش یواش دستش می آید که جنگ با مردم یعنی چه

  2. علی گفت:

    عید خجسته غدیر در راه است. ضمن تبریک این مناسبت خجسته، یادمان باشد که صاحب اصلی رنگ سبز حضرت علی (ع) است. و امروز فرزند او یعنی میرحسین موسوی پرچم سبز علوی را در دست دارد. در روز پانزدهم آذرماه هم زمان با عید غدیر جانشین پیامبر اسلام (ص)، بار دیگر به همه نشان می دهیم که این رنگ سبز از آن جنبش آزادی خواهانه ملت ایران ایران است . الله اکبر، مرگ بر دیکتاتور.