سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اخبار ویژه اعتماد؛ دستگيري دانشجويان در کافي شاپ...

اخبار ویژه اعتماد؛ دستگيري دانشجويان در کافي شاپ

چکیده :شنيديم عصر پنجشنبه 28 آبان حميد قهوه چيان، عليرضا موسوي، احمد ميرطاهري، عليرضا زرگر، اميرکاظم پور و ياسر معصومي در يک کافي شاپ دستگير شدند. به گزارش سلام، حميد قهوه چيان دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق عمومي دانشگاه شهيد بهشتي، عليرضا موسوي دانشجوي فلسفه دانشگاه علامه طباطبايي و بقيه از دانشجويان اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايي بودند. هنوز علت بازداشت آنها اعلام نشده...


کلمه: روزنامه اعتماد در ستون پیدا و پنهان خود نوشت:

اولين مطلب ابطحي پس از آزادي؛ دوران هجر را گذرانديم و زنده ايم/ما را به سخت جاني خود اين گمان نبود. ابطحي پس از آزادي در وبلاگ خود نوشت؛ «به نام خداي آزادي. شش روز از بهار و تمام تابستان و 61 روز از پاييز را در زندان گذرانديم. درست 160 روز. چه سخت بود و تلخ. امروز آزاد شدم. از همه کساني که در اين مدت لطف کردند و يادي از من کردند و از همه کساني که به هر دليل با من مخالف بودند و عليه من حرف زدند و نوشتند يا از من ياد نکردند، ممنونم. از خانواده عزيز و مهربانم بيش از همه ممنونم. به خصوص از همسر عزيزم که بار تنهايي و سياست و خانواده را زينب وار بر دوش کشيد. تا فرصتي که بتوانم روزنوشت هاي دائمم را مثل گذشته شروع کنم، شادي برايتان آرزو دارم؛ و براي آزادي همه دوستانم که هنوز در زندانند دعا مي کنم. به خصوص براي رمضان زاده و صفايي فراهاني که امروز با چشم اشکبار از يکديگر خداحافظي کرديم.»

موتور دولت دهم؛ محمدرضا رحيمي از جمله شخصيت هايي است که فعاليت هاي او از سوي جناح هاي مختلف رصد مي شود. يکي از کارشناسان سياسي در وبلاگ خود به نام «يادداشت هاي حزب تک نفره» با اشاره به همراهي وي با نخست وزير کويت در ديدار با رهبري با رد شايعاتي مبني بر اينکه مقامات عالي نظام او را نمي پذيرند، نوشته است؛ او در آستانه 60سالگي چند دوره نمايندگي مجلس و معاونت حقوقي و رياست ديوان را در کلکسيون امتيازاتش براي رئيس الوزرا بودن دارد. توفيقي که هنوز براي يک کرد يا ايلامي يا لر اتفاق نيفتاده است. او مديون خود است. مديون هوش و پشتکار. شک نکنيد که موتور دولت دهم بر تدبير وي خواهد چرخيد و روزي که نچرخد، دولت دهم نيز سالبه به انتفاع موضوع خواهد شد. مردي که به مخالفانش نه پرخاش مي کند و نه امتياز مي دهد. او يک برتري به پرويز داودي دارد. داودي در مسند اجرا هنوز يک نظريه پرداز بود اما رحيمي اين امتياز را دارد که از کار سخت به آسان ها برسد، چراکه حوزه نظر را در حضور تجربه خويش درک کرده است. سال هاي سخت کار به او آموخته است که در زير سيلاب مخالف باز هم ساعتش را دقيق کوک کند. مردي که صبح پيش از همه برمي خيزد و شب بعد از همه به خانه برمي گردد و مرتب ساعتش را نگاه مي کند. در ميانه رسيدن کوه هاي يخ جناح بازها و کبوترها، اين رحيمي است که سوار کشتي شد و لنگرگاه توقف دولت را پشت سرگذاشت. او دور از هياهو در سوداي دولت کارآمد است. اما آيا معاونت اولي احمدي نژاد آخرين مدال توفيق وي در زندگي اش خواهد بود؟ بايد کمي دورانديش بود. او شانس جناح کبوترهاست چراکه به مرور اصولگرايي اش را عيان خواهد کرد؛ کسي که با زحماتش مي تواند مشايي را رئيس جمهور کند. شانسي که به مرور درخواهيد يافت که براي وي بيشتر خواهد شد چراکه فعلاً در دوران سربالايي تفوق سنت و موي سفيد به سر مي بريم. رحيمي و مشايي سيبل تيراندازي اقتصاددانان درس خوانده در انگلستانند. سپر به انتقادات از رئيس دولت.اما ممکن است به زودي خشاب اصولگرايان منتقد دولت با برگ برنده يکي از اين دو خالي شود.

تعطيلي طرح عفاف با دستور احمدي نژاد؛ طرح گسترش فرهنگ و عفاف با دستور مستقيم احمدي نژاد تعطيل شده است. جهان نوشت اخبار رسيده حکايت از اين دارد که احمدي نژاد ضمن مخالفت صريح با اين طرح تلاش دارد طرح جامع گسترش فرهنگ حجاب و عفاف را که براي هر يک از وزارتخانه ها وظايفي را مشخص کرده است با صورت و شکلي متفاوت در وزارت کشور پيگيري کند.

کاهش 62 درصدي ساخت و ساز؛ تازه ترين گزارش بانک مرکزي از کاهش 1/62 درصدي تعداد پروانه ساختماني صادر شده در تهران حکايت دارد. «فردا» نوشت بر اساس آمارهاي شماره جديد نشريه نماگرهاي بانک مرکزي، در سه ماهه سال جاري ميزان پروانه ساختماني صادرشده نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته در شهر تهران حدود 2/61 درصد، شهرهاي بزرگ 44 درصد، ساير شهرها 1/29 درصد و مجموع کل کشور 8/38 درصد کاهش داشته است.

پنج سال حبس در تبعيد براي زيدآبادي؛ شنيديم «احمد زيدآبادي» روزنامه نگار و دبيرکل ادوار تحکيم وحدت به پنج سال زندان در تبعيد محکوم شده است. ديروز حکم حبس با تبعيد در گناباد به زيدآبادي در دادگاه اعلام و قرار وثيقه او از 250 ميليون به 350 ميليون تومان تشديد شد.

احکام دانشجويان مازندران؛ شعبه 101 دادگاه عمومي بابلسر هشت نفر از دانشجويان دانشگاه مازندران را به اتهام اخلال در نظم دانشگاه، در مجموع به 48 ماه حبس تعزيري و هر کدام از آنها را به 15 ضربه شلاق محکوم کرد. ميلاد حسيني کشتان، علي نظري، سياوش صفوي، علي دنياري، مازيار يزداني نيا، شوانه مريخي، علي عباسي و رحمان يعقوبي دانشجويان دانشگاه مازندران که به اتهام اخلال در نظم دانشگاه به وسيله تجمع در دانشگاه در تاريخ 26 خرداد، در خرداد و تيرماه گذشته در بازداشت بودند، هر کدام به شش ماه حبس تعزيري و 15 ضربه شلاق محکوم شدند.

دستگيري دانشجويان در کافي شاپ؛شنيديم عصر پنجشنبه 28 آبان حميد قهوه چيان، عليرضا موسوي، احمد ميرطاهري، عليرضا زرگر، اميرکاظم پور و ياسر معصومي در يک کافي شاپ دستگير شدند. به گزارش سلام، حميد قهوه چيان دانشجوي کارشناسي ارشد حقوق عمومي دانشگاه شهيد بهشتي، عليرضا موسوي دانشجوي فلسفه دانشگاه علامه طباطبايي و بقيه از دانشجويان اقتصاد دانشگاه علامه طباطبايي بودند. هنوز علت بازداشت آنها اعلام نشده است.

لغو ملاقات روز يکشنبه؛ خانواده هاي فعالان سياسي بازداشتي خبر دادند تمام ملاقات هاي بند 209 اوين روز يکشنبه لغو شد. همچنين گفته مي شود جمعي از نمايندگان مجلس و دادستان تهران در همين روز به اوين رفته اند.

احضار مهدي عربشاهي؛ مهدي عربشاهي دبير تشکيلات دفتر تحکيم وحدت به دادگاه احضار شد. به گفته اين فعال دانشجويي صبح ديروز احضاريه يي از سوي شعبه 1053 دادگاه عمومي جزايي مجتمع قضايي عدالت تهران به منزل وي فرستاده شده است. در اين احضاريه علت احضار گزارش عليه وي به اتهام اخلال در نظم عمومي از طريق تجمع غيرقانوني اعلام شده است.

بازداشت ساسان آقايي؛ ساسان آقايي روزنامه نگار و وبلاگ نويس ظهر ديروز در منزل خود بازداشت شد. ماموران پس از تفتيش خانه وسايل شخصي و کيس کامپيوتر وي را نيز همراه خود بردند.

يک آزادي، يک دستگيري؛ گفته مي شود «مهرنوش اعتمادي» از فعالان حوزه زنان در منزلش در اصفهان بازداشت شد. از سوي ديگر «علي مشمولي» از دستگيرشدگان روز 13 آبان در اين شهر شنبه گذشته با قرار وثيقه 50 ميليوني آزاد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.