سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز به بازداشت بهنام نیکزاد و عطا علیزاده...

اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز به بازداشت بهنام نیکزاد و عطا علیزاده

چکیده :هرگز باورمان نمیشد روزی فرا رسد که برای بیان اندیشه و درخواست حقوق فردی و اجتماعی و سیاسی خود بهای سنگین دستگیری و زندان را بپردازیم و تحت فشار بازجویی های گوناگون قرار...


کلمه:انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز با صدور بیانیه ای نسبت به بازداشت بهنام نیکزاد و حسن(عطا) علیزاده دو دانشجوی این دانشگاه که در روز 13آبان در ایستگاه اتوبوس های ویژه دانشگاه توسط افراد لباس شخصی بازداشت شدند، اعتراض کردند. به گزارش نوروز، این انجمن اسلامی از مسئولان دانشگاه خواست تا موضوع دستگیری این دو دانشجو را پیگیری کنند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم فک کل اسیر

هرگز باورمان نمیشد روزی فرا رسد که برای بیان اندیشه و درخواست حقوق فردی و اجتماعی و سیاسی خود بهای سنگین دستگیری و زندان را بپردازیم و تحت فشار بازجویی های گوناگون قرار گیریم. اما انگار عده ای از آزاد اندیشیدن ما از آزادی گفتن ما و از خوب فهمیدن ما در هراسند. آنچنان که به هیچ قیمتی حاضر نیستند مردم فهیم و با شعور ایران اسلامی گوش به سخنان ما فرا دهند و خود تشخیص دهند میان آنچه حق است و باطل و تمییز دهند سره را از نا سره؛و اجازه انتخاب احسن را به مردم نمیدهند . (و فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه )

اقدام اخیر نیروهای انتظامی و امنیتی در دستگیری و بازداشت جمع کثیری از جوانان و بخصوص دانشجویان شهرمان در 13 آبان ماه که چند تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در میانشان بوده اند برگ سیاه دیگری است بر کتاب تاریک ظلم و جوری که بر آزاد اندیشان و حق طلبان این دیار رقم می خورد.

بهنام نیکزاد عضو سابق شورای مرکزی و حسن(عطا)علیزاده توفیق ,عضو هیات مؤسس انجمن اسلامی دانشجویان، علیرغم گذشت 5 روز از دستگیری، همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می برند در حالیکه به گواه شاهدان عینی در روز دستگیری مرتکب هیچ جرم و خلافی نشده و از انجام هرگونه حرکت مخالف قانون خودداری کرده بودند. به راستی در جامعه ما، در ایران عزیز ما چه می گذرد و چه بر سر قانون و قانونمداری آمده است که اینگونه هرکس صدایی برخلاف صدای رسمی حاکمیت سر می دهد سر از بازداشتگاههای امنیتی و قضایی در می آورد؟

انجمن اسلامی دانشجویان ضمن محکوم کردن همایش کذایی بررسی سالگرد 13 آبان که توسط بسیج دانشجویی برگزار و در آن شدیدترین توهین ها و رکیک ترین الفاظ، نثار جوانان اصلاح طلب و دانشجویان معترض گردید؛ بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را در دستگیری بی دلیل و ادامه بازداشت غیر قانونی بهنام نیکزاد غیر مسؤل ندانسته و این سوال را مطرح می نماید که تعقیب این جوان دانشجو در صبح 13 آبان توسط نیروهای لباس شخصی که منتهی به دستگیری وی در ایستگاه سرویس های دانشگاه شد به چه منظور و با چه انگیزه ای صورت گرفته است؟ و در عین حال برادر بزرگوار آقای دکتر جمشیدی راد را به تقوای الهی و پرهیز از تهمت و افترا که سیره دشمنان خدا و انسانیت و روش ظالمان و جائران است دعوت نموده و حق هرگونه پاسخگویی را در برابر اکاذیب مطرح شده توسط ایشان برای خود محفوظ میدارد.

بدین وسیله انتظار بحق خود را از مسئولین محترم دانشگاه مبنی بر لزوم پیگیری مسأله بازداشت نامبردگان اعلام داشته و خاطرنشان می کنیم انجمن اسلامی و دانشجویان فهیم دانشگاه آزاد اسلامی تا ابد به انتظار اقدام دانشگاه نخواهند ماند و در صورت هرگونه سهل انگاری و کوتاهی، دست به اقدامات دیگری خواهند زد که شاید عرصه را بر مدیران دانشگاه تنگ تر نماید.

در پایان خواستار آزادی هرچه سریعتر دوستان در بندمان هستیم و برای خانواده های محترم این عزیزان صبر و استقامت و برای اقتدارگرایان تمامیت خواه، سواد و شعور و شرف را خواستاریم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.