شما در حال بازدید از صفحه ساده شده سایت کلمه می باشید. برای دیدن نسخه اصلی اینجا را کلیک کنید.

» انتصاب سه معاونت زن در دولت روحانی

چهارشنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶

چکیده : حسن روحانی، طی احکام جداگانه‌ای معصومه ابتکار را به عنوان "معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده"، لعیا جنیدی را به عنوان "معاون حقوقی رییس‌جمهور" و شهیندخت مولاوردی را به عنوان «دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی» منصوب کرد.


رییس جمهور در احکام جداگانه ای مسوولیت دو معاونت ریاست جمهوری و همچنین دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی را به زنان واگذار کرد.

حسن روحانی، طی احکام جداگانه‌ای معصومه ابتکار را به عنوان “معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده”، لعیا جنیدی را به عنوان “معاون حقوقی رییس‌جمهور” و شهیندخت مولاوردی را به عنوان «دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی» منصوب کرد.

رییس جمهور در این احکام جداگانه، توفیق در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید را از خداوند بزرگ برای این دو معاون و دستیار خود مسألت کرده است.

این احکام در حالی از سوی حسن روحانی صادر شده که بسیاری از حامیان او منتظر معرفی حداقل یک وزیر زن از سوی او در کابینه‌ی دوازدهم بوده‌اند. در کابینه‌ی یازدهم حسن روحانی نیز او سه معاون زن داشت که در حال حاضر فقط جای معاونینش جابه جا شده و از سوی دیگر شهین دخت ملاوردی از معاونت زنان به سمت دستیار رییس جمهور در امور حقوق بشر جا به جا شده است.