سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » برای سومین بار؛ دادگاه نرگس محمدی برگزار نشد...

برای سومین بار؛ دادگاه نرگس محمدی برگزار نشد

چکیده :دادگاه نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، برای سومین بار صبح روز شنبه ۱۹ دی ماه علیرغم اعزام او به دادگاه به زمانی دیگر موکول شد....


دادگاه نرگس محمدی، زندانی سیاسی سبز محبوس در بند نسوان زندان اوین به زمانی دیگر موکول شد.

به گزارش کلمه، دادگاه نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، برای سومین بار صبح روز شنبه ۱۹ دی ماه علیرغم اعزام او به دادگاه به زمانی دیگر موکول شد.

پیش از این نیز جلسه‌های رسیدگی به اتهام‌های نرگس محمدی قرار بود در تاریخ‌های چهاردهم تیرماه و چهاردهم مهرماه ۱۳۹۴ برگزار شوند که با وجود آمادگی وکیلش برای حضور در دادگاه‌ها، به‌دلایل نامعلومی این جلسه‌ها برگزار نشدند.

نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر، در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ بدون دریافت احضاریه‌ای، توسط نیروهای امنیتی- قضایی در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این در حالی است که محمدی به بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی مبتلاست و مقام‌های مسئول در نهادهای امنیتی و قوه قضاییه در جریان بیماری او هستند؛ به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۱ و زمانی‌که خانم محمدی در زندان بود، مقام‌های مسئول براساس نظر پزشک‌های متخصص و همچنین پزشکی قانونی مبنی براین‌که فضای زندان، خانم محمدی را برای فلج عضلانی مستعد می کند، با آزادی او برای ادامه درمان موافقت کرده بودند.

پزشک‌های متخصص در خصوص دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی معتقد هستند که این بیماری‌ها در فضای زندان تشدید شده و در نهایت در پی بی‌توجهی جتی می‌توانند جان بیمار را به خطر بیاندازند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.