سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار دو فرزند میرحسین با پدر و مادر، پس از چهار ماه محرومیت از ملاقات...
» زهرا موسوی همچنان ممنوع الملاقات است

دیدار دو فرزند میرحسین با پدر و مادر، پس از چهار ماه محرومیت از ملاقات

چکیده :پس از نزدیک به چهار ماه محرومیت دختران موسوی و رهنورد از ملاقات با پدر و مادر، کوکب و نرگس موسوی روز گذشته اجازه یافتند حدود دو ساعت و تحت تدابیر شدید امنیتی با والدین خود ملاقات داشته باشند. زهرا موسوی دیگر فرزند رهنورد و موسوی، اما همچنان ممنوع الملاقات است....


پس از نزدیک به چهار ماه محرومیت دختران موسوی و رهنورد از ملاقات با پدر و مادر، کوکب و نرگس موسوی روز گذشته اجازه یافتند حدود دو ساعت و تحت تدابیر شدید امنیتی با والدین خود ملاقات داشته باشند. زهرا موسوی دیگر فرزند رهنورد و موسوی، اما همچنان ممنوع الملاقات است.

به گزارش کلمه، آخرین ملاقات دختران موسوی با پدر و مادرشان مربوط به سی ام آبان ماه گذشته بود. آنها از آن زمان تاکنون ممنوع الملاقات بودند و حالا پس از چهار ماه ممنوع الملاقاتی که با فشارها و محدودیت های بی سابقه ای همراه بود، دو دختر موسوی اجازه یافته اند با والدین خود دیدار کنند.

در این دیدار که با حضور کوکب و نرگس موسوی برگزار شد، زهرا موسوی حضور نداشت. به گفته ماموران امنیتی، این دختر میرحسین همچنان ممنوع الملاقات است. در جریان احضارها و بازداشت ها، اتهامات مشترکی به هر سه دختر موسوی و رهنورد وارد شده است، و بدین ترتیب این احتمال پیش می آید که محرومیت زهرا موسوی از ملاقات، به علت لجاجت زندانبانان و مشخصا یکی از سرتیم های امنیتی باشد. ماموری که در صورت لزوم اطلاعات دقیق درباره وی در آینده در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

در دیدار روز گذشته، ماموران امنیتی از نشستن و نزدیک شدن دختران به مادر و پدرشان ممانعت می کردند، که این رفتار موجب تنش در ابتدای این ملاقات شده است. این محدودیت ها در حالی است که حتی طبق قوانین زندان ها نیز خانواده ها هر هفته اجازه ملاقات دارند.

بر اساس این گزارش، حال دکتر رهنورد و مهندس موسوی، خوب گزارش شده و محتوای صحبت های آنها در این دیدار محدود دو ساعته نیز عمدتا حول مسائل خانوادگی بوده است.

میرحسین و رهنورد به شدت نگران اخبار مربوط به حمله ماموران به خانه زهرا و نرگس موسوی، رفتارهای صورت گرفته با آنها، بازجویی از کوکب موسوی و اتهام های بی پایه زندانبانان و مقام های امنیتی به فرزندانشان بوده اند.

همچنین مهندس موسوی در این دیدار، فعالیت های دختران خود در زمینه اطلاع رسانی را تایید کرده و مورد تاکید قرار داده است.

*      *      *

چهار ماه ممنوع الملاقاتی و بی خبری دختران از موسوی و رهنورد، با فشارهای مضاعفی بر دختران موسوی همراه بود. از تماس تلفنی تهدیدآمیز در ماه آبان با زهرا موسوی که به ممنوع الملاقات شدن وی تاکنون انجامیده است، تا درگذشت پدربزرگ و محدودیت هایی که برای مراسم های آن مرحوم تعیین و تحمیل شد، و بازداشت چند ساعته نرگس و زهرا موسوی همراه با حمله به خانه آنها، بازجویی از آنها و احضار هر سه دختر به دادسرا و بازجویی از آنها.

تنها جرم دختران موسوی این بود که همراه با فرزندان کروبی، درباره وضعیت والدین محصور خود اطلاع رسانی کردند و حاضر نشدند درباره آزارها و فشارهای ماموران حکومتی علیه این زندانیان بی گناه سکوت کنند.

ماه آغازین سومین سال حصر موسوی و کروبی در حالی سپری شده است که حاکمیت پس از دو سال هنوز نه جرات کرده به محاکمه علنی و عادلانه رهبران جنبش سبز تن دهد، نه حاضر شده حق قانونی و شرعی آنها برای آزادی از حبس خانگی غیرقانونی را بپذیرد و نه حتی ابتدایی ترین الزامات حقوقی و بدیهی ترین حقوق یک زندانی را درباره آنها مراعات می کند.

این در حالی است که سیل تهمت پراکنی ها و دروغ پردازی ها درباره همراهان جنبش سبز و سه سال مقاومت پر افتخار ایشان، همچنان ادامه دارد و به رغم تاکیدات مراجع مستقل، علمای آزاده و سیاسیون غیر وابسته به حاکمیت، هنوز تغییری در وضعیت حصر غیر شرعی، غیر قانونی و غیر عقلانی رهنورد، موسوی و کروبی ایجاد نشده است.


 • schahi1

  “انتصابات” نزدیکه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • صادق

  آخه من نمیدونم نشستن و نزدیک شدن دختران به مادر و پدرشان چه مشکلی ایجاد میکنه که اینها مانع این کار میشن!
  غیر از اینه که میخوان اذیت کنند؟
  آقای خامنه ای مسئول همه ی اینها شمایید.
  اگر دین نداری لااقل آزاده باش.

 • میرزا

  ای پیک پی‌خجسته که داری نشان دوست/ با ما مگو بجز سخن دل نشان دوست
  حال از دهان دوست شنیدن چه خوش بود/ یا از دهان آن‌که شنید از دهان دوست
  ای یار آشنا، علم کاروان کجاست / تا سر نهیم بر قدم ساربان دوست
  گر زر فدای دوست کنند اهل روزگار/ ما سر فدای پای رسالت رسان دوست

 • مهمان

  به امید بهار سبز ایرانی

 • Javan_irani

  تگرانی حکومت این است که مبادا میرحسین راجع به انتخابات پیامی بدهد.

 • Farad

  میر حسین عزیز ملتی که باهاشون تا اخر ایستادی
  فدات

 • ایرانی

  من همواره این عزیزان را دعا می کنم و از خدا می خواهم لیاقت هم نفس بودن با این عزیزان را داشته باشیم، عزیزانی که در این جو نامردی با دلیری ایستاده اند و از حق خود و مردم نگذشتند.

 • بچه مشهد

  انشائ الله که سید بزرگوار خاتمی عزیز بتونه دوم خردادی دوباره بسازه وبا یک هجمه ملی به این ستمها پایان بده.