سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی نژاد تکرار کرد: چاوز منتظر امام موعود و انسانی موحد و مومن بود...

احمدی نژاد تکرار کرد: چاوز منتظر امام موعود و انسانی موحد و مومن بود

چکیده :اما احمدی نژاد که حضورش و شرکت در مراسم تشییع چاوز را نیز با حاشیه هایی خبرساز و مساله دار برگزار کرد، در بازگشت از این سفر باز هم بر سخنان خود تاکید کرد و سخن از رجعت چاوز گفت. ...


هر چند هنوز انتقادات به محتوای پیام احمدی نژاد برای تسلیت هوگو چاوز ادامه دارد، اما احمدی نژاد در بازگشت از ونزوئلا بار دیگر تکرار کرد:
چاوز منتظر مسیح (ع) و امام موعود بود و بارها این موضوع را به ما گفته بود که امیدوارم خداوند روح او را مورد آمرزش قرار داده و با اولیاء الهی محشور گرداند.

پیش از این احمدی نژاد در پیام تسلیتش مدعی شده بود که چاوز با حضرت مهدی و مسیح باز می گردد. ادعایی که حتی حامیانش را به واکنش واداشت و سخنان او را مورد نقد قرار دادند.

رییس جامعه مدرسین، محسن قرائتی، سیداحمد خاتمی، علی مطهری، سیدمهدی طباطبایی، برخی از ائمه جمعه و نمایندگان مجلس از جمله کسانی هستند که نسبت به سخنان او واکنش نشان داده و او را متهم کرده اند که اطلاعی از مسایل دینی ندارد.

اما احمدی نژاد که حضورش و شرکت در مراسم تشییع چاوز را نیز با حاشیه هایی خبرساز و مساله دار برگزار کرد، در بازگشت از این سفر باز هم بر سخنان خود تاکید کرد و سخن از رجعت چاوز گفت.

وی همچنین گفت: هوگو چاوز در دیدارهایی که با ما داشت، همواره بر عشق به ایران تاکید می کرد و این مساله را اطرافیان بخصوص مادر ایشان نیز در این مراسم به من گفت.

احمدی نژاد ا با بیان این که مراسم با شکوهی برای تشییع چاوز برگزار شد، ادامه داد: چاوز در تاریخ ماندگار شد.

وی با تاکید بر اینکه چاوز همواره زنده و با مردم است ،ادامه داد : همه کسانی که با ما ملاقات داشتند و در جلسه بودند حتی کشیشی که پیام اسقف اعظم را خواند می گفت که شهادت می دهیم که چاوز مومن ،موحد و پاک بود.

احمدی نژاد با تشریح سلطه استکبار در حوزه آمریکای لاتین خاطر نشان کرد : حتی رسانه ها ظرفیت ها و استعدادهای طبیعی و انسانی کم نظیر این حوزه را به واسطه سلطه استعمارگران معرفی نکردند.

احمدی نژاد با بیان اینکه نگاه چاوز جهانی بود، گفت : او به دنبال تحقق توحید، عدالت، دوستی، برادری و کرامت انسانی که همان اهداف انقلاب اسلامی ما است، بود .

وی با تاکید بر اینکه چاوز فردی موحد و مومن بود، خاطر نشان کرد: او در پیش برد حرکت انقلابی خود موفق بود و هر کجا انتخابات نسبتا آزادی برگزار می شد یاران چاوز و نیروهای انقلابی رای بالایی می آوردند و روز به روز بر کشورهای انقلابی آمریکای لاتین افزوده می شد.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد : جمعیت میلیونی که برای وداع با رهبرشان آمده بودند و همه گروههای اجتماعی و مسوولان کشور ونزوئلا هم قسم شدند تا راه چاوز را ادامه دهند تا دشمن تصور نکند با مرگ چاوز اندیشه های الهی و انقلابی او خاموش می شود بلکه مرگ چاوز ابعاد انقلاب را در آمریکای لاتین چند برابر خواهد کرد و ما این را به عینه دیدیم .


 • Iranisardar

  مثل خود احمدی نژاد حالا فهمیدیم ایشان چقدر به امام زمان معتقد است

 • مرتضی

  صحبت منتقدین احمدی نژاد این نیست که تسلیت برای دوست ضد امپریالیست خود نگوید، یا در تشییع وی شرکت نکند،بلکه بحث بر سر عدم تعادل روانی و افراط کاری است،احمدی نژاد میتوانست بنحو معقول مانند روسای جمهور دیگر تسلیتی کوتاه و معمولی و معقول برای ملت دوست ونزوئلا صادر کند ،میتوانست در تشییع جنازه چاوز مانند دیگران شرکت کند و تاثر معمولی داشته باشد،می توانست بر تابوت چاوز بوسه نزند،و میتوانست بدون زیر پا گذاردن قواعد شریعت و بدون در آغوش گرفتن یک زن به او تسلیت صمیمانه بگوید،و بالاخره میتوانست متعادل و معقول باشد،همانند دیگران،اما مشکل احمدی نژاد این است که نمیتواند معمولی و متعادل باشد،مشکل وی گرفتاری در بند پوپولیسم و خود نمائی و عدم تعادل است،و دقیقا همین خصلت هاست که به ملت ایران تحمیل شده است و کشور ما را به این وضع فلاکت بار افکنده است.

 • سیامک

  یکسان دانستن چاوز با احمدی نژاد،یعنی تبرئه ،احمدی نژاد
  چاوز در انتخاباتی کاملاً آزاد 3بار انتخاب شد،پول نفت را سر سفره مردم آورد،حزب مخالف او سرمایه داران و گردن کلفت ها هستند،اکثریت مردم زحمتکش به او عشق می ورزیدند و….