سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال فائزه هاشمی به انفرادی 209 زندان اوین/ اتهام جدید: شعار زندانیان علیه دیکتاتو...
» معاون امنیتی دادستان: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود

انتقال فائزه هاشمی به انفرادی 209 زندان اوین/ اتهام جدید: شعار زندانیان علیه دیکتاتوری

چکیده :فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام "توهین به رهبری" و "اخلال در نظم زندان" در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود....


فائزه هاشمی زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم زندان” در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود.

به گزارش خبرنگار کلمه، به دنبال تنش های بند 350 زندان اوین که زندانیان سیاسی مرد در آن مستقر هستند، طی هفته ی گذشته، زندانیان سیاسی زن این زندان در حمایت از آن ها و همچنین در اعتراض به نابسامانی های بند زنان دست به اعتراضاتی زدند که در پی آن برای فائزه هاشمی به اتهام “توهین به رهبری” و اخلال در نظم زندان” پرونده جدید تشکیل شده است. همچنین وی به سه هفته انفرادی در بند 209 زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.

به گفته ی زندانیان بند زنان، رشته احمدی، معاون امنیتی دادستان تهران که از اعتراضات اخیر خشمگین شده و تصمیماتی نیز برای ایجاد فشارهای بیشتر بر بند زندانیان سیاسی زن گرفته، در جمع زندانیان زن گفته است: من مرد نیستم اگر بگذارم فائزه هاشمی از در زندان اوین بیرون برود.

هفته گذشته به دنبال بی قانونی ها و اعمال فشارها به زندانیان زن زندان اوین، این زندانیان ضمن اعتراض، شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر داده اند که این شعارها به عنوان مصادیق توهین به رهبری تشخیص داده شده و برای مجازات تاکنون فائزه هاشمی انتخاب شده است. هنوز مشخص نیست چرا مسوولان شعار علیه دیکتاتوری را از مصادیق توهین به رهبری دانسته اند.

بر اساس این گزارش اعلام شده است که به غیر از فائزه هاشمی برای چند زندانی دیگر نیز پرونده تشکیل شده اما هنوز جزئیات آن مشخص نیست

ملاقات هفتگی باز هم انجام نشد

ظهر امروز خانواده رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراجعه به زندان برای ملاقات کابینی هفتگی متوجه شدند که کل خانواده هاشمی حتی مادر فائزه از ملاقات محروم شده اند و ماموران زندان به آنها گفته اند که برای فائزه قرار مجرمیت جدید صادر شده است.

فائزه هاشمی امروز در حالی ملاقات نداشته است که هفته ی گذشته نیز در اعتراض به رفتار توهین آمیز ماموران زندان از ملاقات با خانواده ی خود، خودداری کرده بود.

زندانیان سیاسی زن در این بند در ملاقات امروز از رفتار شجاعانه ی دختر هاشمی رفسنجانی گفته اند که در مقابل یک تصمیم غیرقانونی مسئولان زندان در ایجاد محدودیت بیشتر برای زندانیان ایستادگی کرد؛ رفتاری که منجر به تشکیل پرونده های جدید و انفرادی تنبیهی شده است.

پیش از این نیز زندانیان سیاسی زن از حمایت های فائزه هاشمی از زندانیان و همچنین روحیه ی بالا و جمعی وی در اداره امور بند گفته بودند.

بر اساس این گزارش، اوضاع بند زنان همچنان متشنج است، ساعت های هواخوری کم شده و وضعیت غیربهداشتی نگران کننده است


 • Raghbar25

  اين مردك فكر كرده با زورگوئى به زندانيان سياسى زن است كه ميتواند مردانگى
  خود را اثبات بكند!!! عجب احمقى.

 • saber 22

  قبل از تو هم احمقی ریشش را بر باد داد حال ببینیم تو کی مردانگی نداشته ات را بر باد میدهی

 • محق

  در مقام مقایسه نیستم اما در مثل مناقشه نیست . اگر خطبه فدکیه فاطمه زهرا سلام الله علیها را بخوانند او را مستحق حبس و حصر خواهند یافت اما او را در خانه شوهرش حبس میکنند نه در بین یک مشت اجنبی عقده ای .

  والله اگر احترام خانم های محترمه را نگهدارید بنفع شماست . ادامه این روش بنفع هیچکس نیست .

 • ایران داد عمارلویی

  مردی و مردانگی؟انهم در بند زنان و اعلام ان در ملا عام؛همه رشته ها؟پنبه؟حمام غیر مردانه؟دکتر احمدی؟امپول هوا؟زندان قصر؟

 • من

  خانم فائزه هاشمی بیدی نیست که از این بادها بلرزد. معاون امنیتی دادستان هم اوه اوه اونم صدبار!!! درود خداوند بر تمام شیرزنان ایران که این مردنماها را وادار به واکنش کرده اند .

 • Moradi222

  اول باید دید کلمه چقدر از خانواده هاشمی پول گرفته که هر روز براشون رپرتاژ کار میکنه. موسوی و هاشمی به خاطر جنایت هایشان در اول انقلاب باید محاکمه شوند.

  • sabz morteza

   باید دید تو چقدر پول میگیری بیای اینجا به خیال خودت تفرقه بندازی و از جنایت های اول انقلاب حرف بزنی
   این حنای جنایت های اول انقلاب دیگه رنگی نداره برین بیت بگین یه چیز جدید بهتون یاد بدن

  • MIR2012

   مزدور سایبری Moradi222! فکر کردی همه مثل خودت پول مزدوری می گیرند؟ گند کارهاتون دیگه رو شده. درود بر خانم فایزه همراه قهرمان جنبش سبز که همه شما کوردلان نامرد و اربابتان را آچمز کرده است.

 • Rambod

  “شعارهایی همچون “مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر” و “مرگ بر دیکتاتور” سر داده اند که این شعارها به عنوان مصادیق توهین به رهبری تشخیص داده شده و برای مجازات تاکنون فائزه هاشمی انتخاب شده است.”
  خوب روشن شد که آغا و دوروبری ها به دیکتاتور و ستمگر بودن حداقل معترفند خودش گام بزرگیه.

 • mehdi sadigh

  اگر تو مرد بودی که زنان را زندانی نمیکردی اتفاقا تو نامردی

  • Mostafa

   واقعا منطقت کشت منو!
   زنان مگه نباید زندان برند؟ زنان خلاف کار رو تو کشور شما حلوا حلوا میکنند!!!

   • Raghbar25

    خوب خودت رو زدى كوچه على چپ ها؟ گرچه گفته اند استفاده از اين ضرب المثل از
    مصاديق توهين به رهبريه – ولى چاره اى نداشتم . 

 • کامبیز

  مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

 • کامبیز

  مگر در وجود شماها چیزی به اسم جوانمردی هم وجود دارد. شما مدتهاست که نامرد شده اید و همه می دانند مگر خودتان

 • Dariush D

  از همه انسانهای آزادیخواه و آزاده خواهش می کنم به حرفهای عناصر 7 تومنی که می خواهند بین ماها اختلاف ایجاد کنند و مرتب داستان حالا نوبت هاشمی شد، سال 67 موسوی فلان کرد، خزعلی چنان، نوریزاد فلان گوش ندهید و بدانید این مزدوران برای این کارشان پول می گیرند وبرای این پول تمام تلاش خود را می کنند تا نان حلال سر سفره دختر و زن و بچه خود ببرند (!). باید بدانیم که تنها راه آزادی اتحاد است که اینان به شدت از آن هراسان هستند. اگر نتوانیم متحد شویم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. یادمان باشد آزادگی و شرف لیاقت می خواهد و هر کسی آن را ندارد.

 • Nakisa_sami

  این یارو که گفته مرد نیستم اگر بگذارم فائزه از زندان بیرون برود توهم زده .مردک تو از فردای خودت خبر نداری پس خالی نبند.

 • Afarin

  مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر