سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مدیرعامل پارس جنوبی: تحریم‌ها هیچ اثری بر صنعت نفت ندارد...

مدیرعامل پارس جنوبی: تحریم‌ها هیچ اثری بر صنعت نفت ندارد

چکیده :پیش از این رییس بانک مرکزی از شعب ابی طالب سخن گفته بود که با مخالفت رهبری رو به رو شد و آیت الله خامنه ای از این زمان به عنوان فتح خیبر نام برد....


در حالی که نمایندگان مجلس و اقتصاددانان از بودجه جایگزین برای رو یارویی با اثرات تحریم ها سخن می گویند، مدیرعامل پارس جنوبی ادعا کرد که تحریم‌ها هیچ اثری بر صنعت نفت نداشته است.

پیش از این رییس بانک مرکزی از شعب ابی طالب سخن گفته بود که با مخالفت رهبری رو به رو شد و آیت الله خامنه ای از این زمان به عنوان فتح خیبر نام برد.

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا بهمن ماه سال گذشته، در نشستی در بروکسل بر سر اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به توافق رسیدند. این تحریم‌ها شامل ممنوعیت خرید و فروش نفت خام و فرآورده‌های نفتی با ایران می‌شود.

در چارچوب مصوبه اتحادیه اروپا، آن دسته از اعضای این اتحادیه که هنوز قراردادهایی برای خرید نفت خام از ایران دارند، تا اول ماه ژوئیه برای پایان دادن به این قراردادها فرصت خواهند داشت.

مسعود نصوری همچنین مدعی شد که رهبری، هم در تاریخ هشتم فروردین و هم در هشت روز مانده به انتهای سال ۹۰ از صنعت نفت بازدید داشت و استراتژی‌های جدید و ارزشمندی برای پیشرفت کشور ترسیم کرد.

به گزارش فارس، نصوری در ادامه بر حرکت رو به رشد صنعت نفت تاکید کرد و یادآور شد: با وجود تحریم‌ها و تهدیدات دشمنان روند رو به رشد صنعت نفت تداوم دارد و تحریم‌ها هیچ اثری بر صنعت نفت نداشته است.

این مسئول اضافه کرد: هم‌اکنون با تلاش متخصصان داخلی شاهد پیشرفت مناسبی در فازهای مختلف هستیم و با تدابیر ارزنده مهندس قاسمی در وزارت نفت به سمت پیشرفت و توسعه حرکت می‌کنیم.

مدیرعامل پارس جنوبی با بیان اینکه اولویت وزارت نفت توسعه میادین مشترک است گفت: توسعه فازهای پارس جنوبی و سایر میادین مشترک مهم‌ترین اولویت وزارت نفت است.

وی در ادامه در ارتباط با اجرای مصوبه استخدام ۵۰ درصدی در پارس جنوبی نیز بیان داشت: از سهمیه ۵۰ درصدی استخدام نیروهای بومی حدود ۴۶ درصد را جذب کرده‌ایم و چند نفری را نیز که جذب نکرده‌ایم مدرک کارشناسی ارشد مرتبط نداشته‌اند.

نصوری در پایان مدعی شد: در سال تولید ملی و سرمایه و کار ایرانی باید از همه فرصت‌ها به نحو مطلوب و بهینه بهره ببریم و نباید فرصت‌ها را هدر دهیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.