سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رییس کمیسیون اصل ۹۰: گردش مالی قاچاق مواد مخدر سالانه ۱۵ میلیارد دلار است...

رییس کمیسیون اصل ۹۰: گردش مالی قاچاق مواد مخدر سالانه ۱۵ میلیارد دلار است

چکیده :رييس کميسيون اصل 90 مجلس گردش مالي قاچاق موادمخدر را بالغ بر 15 ميليارد دلار عنوان كرد و افزود: به دليل قوانين مبارزه با پولشويي، سود اين فعاليت وارد سيستم بانک نمي‌شود و در سرمايه‌گذاري‌هاي جمهوري اسلامي وارد نمي‌شود....


رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه برای مبارزه با مفاسد اقتصادی راه طولانی در پیش است، گردش مالی سالانه قاچاق مواد مخدر را ۱۵ میلیارد دلار عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، محمد ابراهیم نکونام در همایش بررسی اقدامات و دستاوردهای ایران در اجرای قانون مبارزه با پولشویی گفت: مالکیت در اسلام محترم است، اما اگر منشاء خلاف شرع و سنت داشته باشد، آن را درست نمی‌دانیم و به همین دلیل براساس قانون حکومت وظیفه دارد کلیه اموالی که متعلق به مردم است را از دست متجاوزان و سوءاستفاده کنندگان و همچین اموال ناشی از ارتشاء و اختلاس و رباخواری را پس گرفته و به بیت‌المال بازگرداند.

وی گفت: عمده ورود پول‌های نامشروع از ناحیه مواد مخدر است که باعث گسترش تروریسم و به نابودی کشیده شدن انسان‌ها می‌شود.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گردش مالی قاچاق موادمخدر را بالغ بر ۱۵ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: به دلیل قوانین مبارزه با پولشویی، سود این فعالیت وارد سیستم بانک نمی‌شود و در سرمایه‌گذاری‌های جمهوری اسلامی وارد نمی‌شود.

به گفته وی، سود تولید مواد مخدر در افغانستان بعد از حادثه ۱۱ سپتامبر افزایش یافته که صرف سرمایه‌گذاری در اروپا می‌شود.

او خاطرنشان کرد: برخی کشورهایی در زمینه مبارزه با پولشویی با ایران سیاسی برخورد می‌کنند، اما خود آن‌ها مقصران جدی در این باره هستند.

وی تاکید کرد: کشور ما در زمینه مبارزه با مواد مخدر و پول‌های ناشی از آن پیشروست، اما تا مفاسد اقتصادی از بین برود راه طولانی در پیش داریم.


 • ناشناس

  واقعا” خنده دار است. این حکومتی که قادر نیست، نرخ تورم وبیکاری ، و سایر پارامترهای اقتصادی مملکت را به درستی اعلام کند، از گردش مالی قاچاقچیان اطلاع دارد!

 • ناشناس

  قابل توجه برادران قاچاقچی!!!

 • پروین

  خوب بقول رئیس جمهورعــــــــــــــــــــــــــــزیــــــــــــــــــــــــز:بردران قاچاقچی !! از قاچاق سیگار و خیلی وسایل دیگر نان و ابش بیشتر
  است!!! چرا انحصاریش نمی کنید؟؟ هم زینال بندریش (رادان) را دارید و هم مرتضوی مسئول قاچاق کالا و ارز است!!
  باور کنید هیچ کس نه می تواند تعجب کند و نه اعتراض…..
  ضمنا اگر مجلس مثل جریان کهریزک خواست دخالت بکند. قاضی مرتضوی در قوه قضائیه هنوز خیلی اشنا دارد و به نفع او رای
  خواهند داد و مواد مخدر هم میشود کالا و اینطوری قانونی هم می شود !!
  پانزده میلیارد دلار پول کمی نیست و هدف هم که می تواند وسیله را توجیه بکند( ماکیاولی)

 • سبزه قبا

  ایشان دادستان ویژه روحانیت در زمان محاکمه موسوی خویینی ها (سلام) بوده اند. در ضمن از ایشان و سایر برادران قاچاقچی درخواست می کنم کاری بکنند تا پولهای قاچاق هم وارد دستگاه پولی دولت شود تا به زخم یارانه ها بزنند.

 • ناشناس

  مشخص است دولت در این زمینه به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده و رشد بی سابقه ای را بر جای گذاشته است.

 • ناشناس

  ایا نمیشود خمس این پول را به رهبر بدهند پول را حلال کنند

 • سارا

  گردش مالی برادران قا جاق جی را به ان اضافه کنید ببینید به کجا میرسد

 • بشاكردى

  درامدهاى ملیاردى شرکاى اطلاعات را ما در شهرستان میناب روستاى زهوکى توسط فردى بنام… ما میبینیم. که درامد ملیاردى مواد مخدر کل شهرستان را خریده

 • ناشناس

  در ایران اصلا پول شویی اجرا نمیشود . این نماینده گرای اشتباه میدهد . قانون پول شویی اینگونه است که هنگام رد و بدل کردن پول در بانک از یک حد معین مثلا صد هزار تومان شخص پرداخت کننده باید مدرک ( از کجا آوردهای ) ارایه کند در غیر اینصورت پول را به حساب واریز نمی کنند.

 • ناشناس

  فعلا که دست برادران قاچاقچی با دستهای برادر رحیمی معاون اول و برادر مشایی رییس جمهور!!!! کشور و برادر احمدی نژاد معاون دوم رییس جمهور کشور همه توی یک کاسه است!