سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درخواست آیت‌الله بیات، دختر و داماد آیت‌الله منتظری و دکتر مصطفی معین از زندانیا...
» در تماس تلفنی با محمدجواد مظفر، یکی از زندانیان اعتصاب کننده، مطرح شد

درخواست آیت‌الله بیات، دختر و داماد آیت‌الله منتظری و دکتر مصطفی معین از زندانیان سیاسی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

چکیده :آیت‌الله بیات زنجانی، داماد و دختر آیت‌الله منتظری و همچنین دکتر مصطفی معین در تماس‌های تلفنی جداگانه با محمدجواد مظفر، از او خواستند که پیام ایشان برای شکستن اعتصاب غذا را به زندانیان سیاسی اعتصاب‌کننده منتقل کند. آیت‌الله بیات در این تماس تلفنی تاکید کرد که آقای مظفر به زندانیان سیاسی بگوید: این مملکت برای رسیدن به آزادی و ساخته شدن دوباره به شدت به وجود این عزیزان نیازمند است....


این مملکت برای رسیدن به آزادی و دوباره ساخته شدن به وجود شما نیازمند است

آیت‌الله بیات زنجانی از مراجع تقلید بعدازظهر دیروز (جمعه سوم تیرماه 90) در تماس تلفنی با محمد جواد مظفر، از او خواست پیام ایشان برای شکستن اعتصاب غذا را به زندانیان سیاسی اعتصاب‌کننده منتقل کند.

بر اساس گزارش رسیده به کلمه، این مرجع تقلید ضمن تسلیت به مظفر و خانواده‌اش، خاطرنشان کرده که شکستن این اعتصاب غذا یک تکلیف شرعی است و با تاکید بر اینکه افرادی نظیر آقای مظفر و سایر زندانیان سیاسی در‌بند که مظلومانه مورد ستم قرار گرفته‌اند، ارزشمند و بر جامعه تأثیرگذارند، تصریح کرد: این مملکت برای رسیدن به آزادی و ساخته شدن دوباره به شدت به وجود این عزیزان نیازمند است.

این گزارش همچنین حاکی است که از بیت مرحوم آیت‌الله‌العظمی منتظری نیز دختر ایشان، اشرف منتظری، و داماد ایشان، حجت‌الاسلام سید هادی هاشمی، با محمدجواد مظفر تماس گرفته و از او و سایر زندانیان خواسته‌اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

همچنین دکتر مصطفی معین، نامزد انتخابات نهم ریاست‌جمهوری، نیز در گفت‌وگو با محمدجواد مظفر، ضمن ابراز همدلی با زندانیان سیاسی، خواستار پایان اعتصاب غذای ایشان شده است.

محمدجواد مظفر یکی از 12 زندانی سیاسی بند 350 اوین است که در اعتراض به عدم رسیدگی به قتل هاله سحابی و هدی صابر اعلام اعتصاب غذا کردند. آقای مظفر که هفته گذشته برای شرکت در مراسم ختم مادر همسرش به مرخصی آمد، در زمان خروج از زندان اعلام کرد که در مدت مرخصی نیز همراه با دیگر زندانیان به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

گزارش رسیده به کلمه همچنین حاکی است که آقای مظفر در پایان مراسم هفتمین روز درگذشت مادر همسرش، پشت تریبون رفته و ضمن تقدیر و تشکر از حضار در سخنان کوتاهی ابراز داشته است: خانواده ما به دلیل فوت مادر خانم عزادار است؛ ولی همه ما عزاداریم، چرا که ماهی که پشت سر گذاشتیم (خرداد امسال) ماه عجیب و جانسوزی بود. فوت عزت‌الله و هاله سحابی و هدی صابر …

اما در این زمان در حالی که بغض گلوی او را فشرده و راه سخنش را بسته و اشکهایش را جاری ساخته بود، بلندگوی مسجد قطع می‌شود و سخنان این زندانی سیاسی نیمه‌کاره می‌ماند.


 • ناشناس

  چه فایده داره فقط عده ای که تو زندان هستن خودشون رو بیمارتر و رنجور تر کنن با این اعتصابها در حالی که اکثر مردم اینقدر پخمه و بی خیالن که آدم حالش به هم میخوره.ببخشید که ادبیاتم اینجوریه ولی اعصابم از هموطنان عزززیییززززم خورد میشه وقتی بهشون این خبرا رو میگی ومثل یخ تو چشمای آدم زل میزنن و میگن چه کاری از دست ما برمیاد؟!!!!! بعد یه سری دیگه میان مثلا تو فیس بوک با چنان لحنی به خدا اعتراض میکنن که چرا ساکته و چرا حرف نمیزنه چرا هیچ کار نمیکنه مگه این ظلمها رو نمیبینه!!!!! یعنی ما ایرانی جماعت درست بشو نیستیم تا ابد. میخوایم یه تکون به خودمون ندیم با خدا هم هرجور دلمون خواست حرف بزنیم بعد خدا هم برامون معجزه کنه. خوب نمیشه آقا ن می شه! مشکل اینه که تو این هیر و ویر تر و خشک با هم میسوزه

 • ناشناس

  man nemidonam che darkhasty,feshar miyaran,hatke hormat mikonan,tajavoz mikonan,khanevadehashan ra azab midan,bad aghayan migan be etasab payan dahid,agar khodetan jaye anha bodid che mikaedid????marg behtar az zendegi ba khefat va zelat ast

 • علی

  مردمم همه پخمه نیستن ..
  دیگه حاضر نیستن بیان بیرون جون بدن .. بعدم همین قانون اساسی و همین رهبر و همین سیستم..
  باید راه اساسی و معقول باز بشه اون وقت عیار مردم مشخص می شه ..
  سیاسی بازی بسه دیگه ..