سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهدید ۲۶ زندانی سیاسی شکایت کننده از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران...
» مجازات شاکی به جای متخلف

تهدید ۲۶ زندانی سیاسی شکایت کننده از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران

چکیده :26 زنداني سياسي به تازگی با نوشتن نامه اي خطاب به مقامات قضايي شرايط مراحل بازجويي و بازداشت شان را پس از انتخابات رياست جمهوري سال 88 شرح داده و از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شكايت كردند . تعدادی از اين زندانيان سياسي اكنون از سوي مقامات دادستاني تهران و سپاه پاسداران تحت فشار قرار گرفته اند تا اين نامه را تكذيب كنند ....


۲۶ زندانی سیاسی به تازگی با نوشتن نامه ای خطاب به مقامات قضایی شرایط مراحل بازجویی و بازداشت شان را پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شرح داده و از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شکایت کردند . تعدادی از این زندانیان سیاسی اکنون از سوی مقامات دادستانی تهران و سپاه پاسداران تحت فشار قرار گرفته اند تا این نامه را تکذیب کنند . آنها از سوی این مقامات تهدید شده اند که در صورت عدم تکذیب این نامه دوباره بازجویی خواهند شد و پرونده های جدیدی برای شان تشکیل می شود .

براساس خبرهای رسیده به کلمه، بازجوها از تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه خواسته اند که یا بیانیه منتشر شده را تکذیب کنند و یا در انتظار عواقب سختی باشند.

این بیانیه با امضای ۲۶ زندانی سیاسی هم زمان با سالگرد تصویب قانون احترام به آزادیهای مشروع حقوق شهروندی، در سایتهای خبری منتشر شد ، این زندانیان متفق القول در این نامه از مسوولان خواستند به شکایت شان رسیدگی شود .

محسن امین زاده، محسن میردامادی، مجید دری، عبدالله رمضانزاده، بهزاد نبوی، کیوان صمیمی از جمله زندانیانی هستند که تهدید شده اند در صورت تکذیب نکردن این نامه برایشان پرونده های جدیدی تشکیل می شود و یا از حق استفاده از مرخصی یا دیگر حقوق عادی یک زندانی محروم خواهند شد .

گفته می شود سایر زندانیان امضا کننده بیانیه نیز در روزهای آینده برای بازجویی احضار خواهند شد.

هربار زندانیان سیاسی- عقیدتی که به ناحق در زندان هستند نامه ای را خطاب به مقامات قضایی منتشر می کنند و از شرح مصائبی که بر آنها رفته سخن می گویند به جای برخورد با آمران تخلفات با شاکیان برخورد می شود این موضوع حتی درباره نامه های انفرادی و تکان دهنده تعدادی از زندانیان که تحت شدیدترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته بودند نیز مصداق دارد و هر بار شاکی به جای مجرم مجازات و تنبیه شده است. زندانیان سیاسی و خانواده هایشان می پرسند دیگر نمی دانیم باید شکایت مان را به کجا ببریم ؟

زندانیان سیاسی در نامه معروف به ۲۶ نفر بار دیگر با شرح شکنجه هایی که بر آنها رفته نوشته بودند : بازداشتهایشان با اعمال خشونت، توهین و تحقیر همراه بوده به طوری که برخی از متهمان هنگام دستگیری به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

این زندانیان همچنین نوشته بودند :«ما امضا کنندگان این شکواییه تحت شکنجه قرار گرفته ایم. یکی از متداول ترین شکنجه ها نگهداری ما در سلول های انفرادی بسیار کوچک بوده است . روشی که به اذعان همه مسوولان عالی کشور شکنجه تلقی می شود و بازجویان و زندان بانها نیز تایید می کنند که متهم پس از چند هفته نگهداری در سلول انفرادی دچار اختلالات جسمی و روحی شدید می شد.
شکنجه های شدیدتر از جمله فرو کردن سر متهم در توالت، خوراندن کاغذ بازجویی به متهم و مواردی امثال نیز علیه برخی از ما اعمال شده ، که برخی از شاکیان و زندانیان در گزارشهای جداگانه جزییات آن را منتشر کرده اند.»

این زندانیان یاد آور شده بودند که «بازجویان معمولا این فشارها را نه برای کشف واقعیت بلکه برای وادار کردن متهمان به اعتراف مطالب واهی و خلاف واقع مورد نظر بازجویان به کار گرفتند. این رفتارهای خلاف قانون منحصر به دوره بازداشت نبوده و برخی محکومان به رغم طی مراحل دارسی و حکم قطعی در حال حاضر نیز همچنان تحت شکنجه به صورت انفرادی یا همراه محکومان دچار بیماری روحی و روانی نگهداری می شوند.» .»

امضا کنندگان این شکواییه همچنین نوشته بودند که ما بدون استثنا با رفتار غیر اخلاقی و غیر اسلامی بازجویان مواجه بوده ایم . شکنجه های روحی و فیزیکی فحاشی های شرم آور نسبت به متهم و خانواده و عزیزان او و طرح اکاذیبی چون روابط غیر اخلاقی در غالب بازجویی ها به کرات انجام شده است . رفتاری که باعث فشار روحی زیاد به متهمان نیز بوده است.

امضا کنندگان این بیانیه محسن امین زاده ، محسن میر دامادی، بهمن احمدی امویی، عبدااله مومنی، میلاد اسدی، عبدالله رمضان زده، عماد بهاور، مصطفی تاج زاده، مجتبی تهرانی، علی جمالی، محمد حسین خوربک ، محمد داوری، امیر خسرو دلیر ثانی، کیوان صمیمی، اسماعیل صحابه، محمد فرید طاهری قزوینی، فیض الله عرب سرخی،بهزاد نبوی، ابولفضل قدیانی ،مجید دری ،ضیا نبوی، مهدی کریمیان اقبال، محمد رضا مقیسه، علی ملیحی، محمد جواد مظفر و حسن اسدی زید آبادی، هستند .


 • سبز

  مرگ بر خون اشامان و دیکتا تور زنده باد جنبش سبز ایران

 • حسین

  عاقبت کار سپاه به کجا رسیده ! سپاهی که همه به پوشیدن لباسش افتخار می کردند حالا پوشیدن لباسش مساوی با آبرو ریزی و خجالت ،شکنجه و گناه و معصیت شده .
  وای به حال خیانت کنندگان به خون شهدا

  فرزند شهید سپاه در زمان جنگ

 • حامد

  خدا از ظالمان نخواهد گذشت . ما نیز از ظالمین در قوه قضاییه و سپاه نخواهیم گذشت.
  درود خدا بر آزاد مردان مردان مقاوم ایران زمین
  درود بر زندانیان سیاسی سبز
  و زنده باد میرحسین عزیز و شیخ مهدی بزرگوار

 • ناشناس

  امریکا اسرائیل برای شما بازجویان را تشویق و برایتان دعا میکند

 • مریم

  مردم ایران هیچ وقت ظالمین و متجاوزین به حقوق مردم در سپاه پاسداران را نخواهند بخشید و بین عده ای معدود و خود فروخته در فرماندهی سپاه و رزمندگان سپاهی تزمان جنگ تفاوت قائل هستند.

 • قادر

  این ۲۶ زندانی مظلوم نمونه ای از خروار خروار ظلم های سپاه و قوه قضائیه به مردم مسلمان ایران بعذ از انتخابات است. خدا همه ظالمین را هدایت کنه . انشاءالله

 • ناشناس

  مراجع محترم و معظم تقلید فکر نمی کنید ابتدا باید به ظلم های حکومت خودمان اعتراض کنید بعد سراغ همسایه ها یی مثل بحرین بروید.
  ابتدا سپاه را نهی از ادامه ظلم به بهترین های امت کنید و ….بعد از دیکتاتور بحرین بخواهید به عدالت رفتار کند….
  ظلم به میر حسین ، شیخ مهدی ، میر دامادی ، بهزاد، تاجزاده ، رمضان زاده مظلوم و…توکلی ، بهمن ا…

  خدایا خودت به داد مظلومان برس
  خدایا خودت سپاه را از سلطه ظالمین رها بنما
  خدایا قضات را به راه راست و عدالت رهنمون فرما

 • سهراب

  پناه بر خدا ! سپاهی که تنها سرمایه امام بود به چه روزی افتاده !

 • سید کاظم

  سربازان امام زمان و سپاه پاسداران که زمانی موجب امنیت مردم بودند حالا تبدیل به دشمن مردم و عامل سلب آسایش .
  حیف نون و نمکی که با بعضی از این ها در زمان جنگ خوردیم.
  بسیجی زمان جنگ

 • ایرانی

  چنین اخباری واقعا خجالت آور و باعث بدنامی سپاه و وزارت اطلاعات است. توصیه ما بازگشت سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعات به راه خدا و دامن مردم به جای بنده ظلم جور شدن است.

 • جعفر

  روز ی که شکایت نامه رو خوندم به خودم گفتم این بندگان خدا رو دوباره تحت فشار و شکنجه قرار می دن . خدا به دادشون برسه

 • خس و خاشاک

  نمی دونم آقای خاتمی با این اوضاع چطور می تونه خواستار بخشش ظالمین از طرف مردم باشه

 • کبری

  بصیرت سپاه با شکنجه و ظلم اثبات شد

 • محسن

  یکی نیست به این بچه های سپاه بگه بابا آبروی خودتون هیچی لااقل به فکر آبروی کسب شده زمان جنگ را بکنیند

 • فرمانده سپاه

  دورد برسپاهی ها آزاده مرگ بر دیکتاتور قابل توجه احمدی نژاد ما آزاد هستیم کجا آزاد هستیم مر گ بر دیکتاتور

 • ناشناس

  باید همه در این زمان که وقت است سپاهیانی که هنوز مانده اند در این سیستم استفاده دهند و به مردمی بپیوندد که انقلاب کردند.

 • مردمي

  غرق شدن در قدرت و ثروت بی حساب کشور مگه میذاره که سپاه به فکر ابرو و حیثیت خودش باشه ؟

 • ناشناس

  حکومت با کفر باقی می ماند با ظلم باقی نخواهد ماند ( الملک یبغا مع کفر ولا یبغا مع ظلم)

 • ناشناس

  ترور صیاد شیرازی فرمانده مخلص و مومن زمان جنگ در هاله ای از ابهام است بعضی از فر ماندهان سپاه نیز بعد از اتمام جنگ

  به طرز مشکوکی به شهادت رسیدند که اگر بودند سپاه اکنون به این وضع اسفناک دچار نمی شد

 • هر ایرانی، یک رسانه سبز

  مرحبا به «صاحب کرامت و بصیرت» ایرانی که با لشکر ابرهه قصد خادم‌الحاج‌شدن در قبله آمال شیعیان را دارد!؟ ولایت چنین فردی، بر چنین افرادی، با کدامین واژگان اسلامی قرابت دارد؟ آیا!
  صد مرحبا به پیامبر خاتم(ص) که چنین جانشینی برای صیانت از دین خویش دارد و صد آفرین بر کردگار عالم که هنوز این رسوایان را بر مسند می‌پسندد و صبر می‌کند.

 • ناشناس

  احسنت. کاش میشد رای مثبت و منفی داد.

 • نصیحت

  با با خداوکیلی انقدر خرید که هنوز نفهمیدید که دیگه هم جلبک سبز و هم خود شما رو کسی حساب نمیکنه آخه کی میخواید آدم شید واقعا برای شما هم تاسف میخورم هم خندم میگیره با با اینقدر خودتونو خسته نکنید برای پول درآوردن راههای دیگه ای هم هست

 • بیژن

  ایرانی جماعت همیشه بدبخت و مظلوم بوده برید تاریخ رو نگاه کنید هر شاهی که اومد اولش خوب بود ولی بدش شد همینی که می بینیم
  از ماست که بر ماست

 • شهاب

  آزادترین کشور دنیا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس

  اراذل و اوباش و قاتل و جانی در همه جای دنیا پیدا می شود. اما همه جا ماموران امنیت با آن ها مبارزه و کنترل می کنند اما اینجا همان ها قدرت را به دست دارند انتظار رفتارهای دیگری دارید؟
  البته آن ها به صورت فردی مقصرند اما مقصر اجتماعی اصلی خونخواریست که آن ها را برای پیش برد اهداف واهی و متوهمانه خویش اجیر کرده است. متاسفانه همه حتی بزرگان کشور هم می دانند که حقیقت چیست اما حقیقت را به پای مصلحت و به بهانه واژه های به تازگی سخیف شده ای نظیر بصیرت به مسلخ برده اند و این بزرگترین جرم در تاریخ است.

 • زهرا

  lمملکت که داریم . بندگان خدا شکایت می کنند که چرا ما را شکنجه کردید . به اون ها می گن چرا می گید شکنجه شدید و… این عدالت کشور امام زمان ما را کشته …
  ما اگه نخواهیم کشورمان توسط امام زمان اداره بشه کی رو باید ببینیم.

 • ناشناس

  امام عزیز نیستی تا ببینی که بر سر مردم چه ها اورده اند چه ظلمهایی کرده اند و بنام اسلام چه حق هایی پایمال شده

  و چه خون هایی ریخته اند حکومت با یاری سپاه مردم را قلع و قمع می کنند و با ثروت کشور و ملت قدرت خود را بیشتر و بیشتر

  می کنند و روز به روز عرصه را بر همه تنگ و تنگ تر می کنند و زندانها را روز به روز از انسانهای بی گناه پر می کنند نا اهلان

  بر ما حاکم شده اند مردم ما گرفتار نااهلان و قدرت پرستان و زالو صفتان شده اند نمی دانم چه شد که به اینجا رسیدیم

 • یک شهروند

  به اون آغا یا خخانوم که اسم خودش رو گذاشته نصیحت بگید که اولا معنی نصیحت رو هم فهمیدیم ثانیا بدبخت ها اسم سبز می آد جاتون رو خیس می کنید کم مونده به درختها هم برای سبز بودنشون گیر بدبد.خودتون بهتر میدونید که پایگاه مردمی کی بیشتره …حیف وقت که جواب تو رو بدم

 • ali

  من هم با شهروند موافقم حیف این وقت که صرف جواب دادن به این زبان نفهم ها بشه. من مطمئن هستم اگر امام زنده بود حقشون رو کف دستشون میذاشت ولی حیف حیف که زنده نیست. کشته شدن افرادی مثل بهشتی در اوایل انقلاب که یکی از بهترین ها بود هم جای سوال داره؟
  انتخاب شدن خامنه ای هم جای سوال داره؟ در کل ما افرادی رو از دست دادیم که اگر زنده بودند کار به اینجا ها نمی کشید.

 • ورژن ابله نصیحت

  نصیحت جان، مگه به شما پول می دن که می نویسید؟ اگه می دن آدرسش رو به ما هم بدید، جان تو وضعمون خرابه، یارانه مارانه هم جواب نمی ده به جان تو. ما که همینجوری مفتکی می نویسیم، تازه پول تلفن و اینترنتش رو هم خودمون می دیم. عجب کلاهی سرمون رفته. بابا دمت گرم خیلی زرنگی شما

 • صداقت

  از لحن کلام این خانم یا اقای نصیحت می شود فهمید که نه اهل ادب و معرفت است و نه اهل علم و دانش پس دعا کنیم
  اول ادب و معرفت و دوم دانش ایشان و همفکرانشان افزون شود انسان تا به ادب و معرفت و دانش نرسد از جهل

  رها نمی شود

 • داش رضا

  مرگ بر شکنجه گر و دیکتا تور ناب محمدی . مانند عرق ناب می ماند . مست میکنند و شکنجه میدهند

 • شهروند

  مطمئنم اینقدر بی سوادی که حتی معنی جلبک رو هم نمی دونی اونی که تو دهنت گذاشتن حداقل مزه مزه کن بی سواد

 • ناشناس

  نصیحت!!!!!!اندکی صبر سحر نزدیک است/بیچاره کی میخوای بیدار شی؟به خودت که نمیتونی دروغ بگی!