سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت تعدادی از نزدیکان دولت به خاطر ادعای ارتباط با «غیب»...

بازداشت تعدادی از نزدیکان دولت به خاطر ادعای ارتباط با «غیب»

چکیده : "جریان انحرافی" عنوانی است که در ماه‌های گذشته، از سوی اصولگرایان منتقد دولت دهم و برای توصیف برخی همکاران نزدیک محمود احمدی‌نژاد و از جمله اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر او مورد استفاده قرار...


پایگاه خبری “اعتدال” از بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به آقای مشایی از جمله “برخی مدعیان علوم غریبه” خبر داده است

به گزارش بی بی سی ، همزمان با شدت گیری انتقادات محافظه کاران به محمود احمدی نژاد و رئیس دفتر او اسفندیار رحیم مشایی، تعدادی از سایت های محافظه کار مدعی بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به دولت به خاطر ادعای ارتباط با ‘غیب’ شده اند.

در همین ارتباط، پایگاه خبری “اعتدال”از بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به آقای مشایی از جمله “برخی مدعیان علوم غریبه” خبر داده، و این در حالی است که چند روز پیش ، اخباری در مورد بازداشت عباس امیری فر امام جماعت نهاد ریاست جمهوری و از روحانیون نزدیک به آقای مشایی منتشر شده بود.

امروز خبرآنلاین نیز سخنان مجتبی ذوالنور جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران را نقل کرده که در جمع تعدادی از طلاب، در پاسخ به سوالی در مورد “ارتباط تیم آقای احمدی نژاد با افراد خاصی که گفته می شود توانایی های خاصی دارند” از فردی به نام “یعقوبی” یاد کرده که “مانند بعضی از مرتاض ها توانمندی هایی دارد”.

خبرآنلاین نوشته که آقای ذوالنور در ادامه سخنان خود، در مورد این فرد توضیحاتی داده و خواستار عدم انتشار آن در رسانه ها شده است.

در دو هفته اخیر، به دنبال ابقای وزیر اطلاعات برکنار شده دولت توسط آیت الله خامنه ای و غیبت ۱۱ روزه رئیس دولت از دفتر کار خود، که رسانه های ایران آن را نوعی واکنش به این ابقا تلقی کردند، محمود احمدی نژاد مورد انتقاد شدید عده ای از محافظه کاران قرار گرفته است.

در خبری جداگانه، دیروز سایت “آینده” از دستگیری فردی به نام “عباس. غ” به جرم “رمالی و جن گیری” نوشته و همزمان، سایت “یکشنبه” از رسانه های هوادار محمود احمدی نژاد، با منحصر دانستن ادعای “ارتباط با اجنه” به “چند مورد خاص”، خواستار توضیح قوه قضاییه در مورد بازداشت “عباس غفاری” شده است.

سایت آینده با معرفی عباس غفاری به عنوان فردی که “مهارت خاصی در امور متافیزیکی از جمله ارتباط با عوالم دیگر… دارد و رابطه نزدیکی با آقای م. داشته”، مدعی شده که پس از دستگیری او، “یکی از مقامات پیگیری و درخواست های مکرر و کم سابقه ای” برای آزاد کردن او انجام داده است.

“جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران در پاسخ به سوالی در مورد ‘ارتباط تیم آقای احمدی نژاد با افراد خاصی که گفته می شود توانایی های خاصی دارند’ از فردی به نام ‘یعقوبی’ یاد کرده که مانند بعضی از مرتاض ها توانمندی هایی دارد”

همزمان با انتشار خبر دیروز بازداشت عباس امیری فر، ایسنا به نقل از عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گزارش کرده که علت بازداشت “ع.الف”، دست داشتن در تهیه فیلم “ظهور نزدیک است” بوده است.

در ماه های اخیر، توزیع گسترده و رایگان فیلمی به نام “ظهور نزدیک است”، که در آن محمود احمدی‌نژاد همان “شعیب بن صالح” دانسته شده که عده ای از شیعیان او را از یاران امام دوازدهم شیعیان می دانند، با انتقاد بسیاری از روحانیون مواجه شده است.

چندی پیش عباس جعفری دولت آبادی از دستگیری یکی دیگر از عوامل تهیه سی دی مستند “ظهور نزدیک است” خبر داده بود و خبرگزاری برنا این فرد را “علی اصغر سیجانی” تهیه کننده فیلم “ظهور نزدیک است” معرفی کرده بود.

انتقاد از مدعیان ارتباط با غیب

انتشار اخبار دستگیری های اخیر، همزمان با انعکاس گسترده اظهارات تعدادی از شخصیت های محافظه کار ایران در مورد کسانی بوده است که مدعی ارتباط با نیروهای ماوراء الطبیعه هستند.

در همین ارتباط، اخیرا غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از افزایش تعداد “رمال و غیب‌گو” در ایران اظهار داشته: “کسی می‌آید و حرفی می‌گوید که انگار از عالم غیب به او وحی شده که این کار را بکند، و اگر کسی نقدی به او داشته باشد باید دهانش را ببندد.”

در انتقاداتی صریح تر، محمدتقی مصباح یزدی عضو بانفوذ مجلس خبرگان تاکید کرده که “دین را باید به کمک علما از قرآن و کلمات معصومین آموخت، نه از مرتاض و جن‌گیر”، و حسین فدایی از نمایندگان محافظه کار تهران اظهار داشته: “جریان انحرافی و نفوذی… غیبیات و توسل به اجنه و شیاطینی را مطرح می‌کنند که در خور انسان مؤمن، شیعه، مقلد و مقید به خط فقاهت نیست.”

از سوی دیگر، مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفته است: “به نظر می‌رسد جریان انحرافی با توسل به یک سری مسائل شیطانی که دور از واقعیت هم نیست و طبق آیات قرآنی جزو اعتقادات مسلمانان هم هست، سعی می کنند، افراد را تحت تأثیر قرار دهند.”

“جریان انحرافی” عنوانی است که در ماه‌های گذشته، از سوی اصولگرایان منتقد دولت دهم و برای توصیف برخی همکاران نزدیک محمود احمدی‌نژاد و از جمله اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر او مورد استفاده قرار می‌گیرد.


 • مهرداد نصرتی مهرشاعر

  این هم از استراتژی های رمالان و دیپلماسی عمومی در خدمت فالگیران / نتیجه اش = آنچه خود شاهدید

 • ناشناس

  معلوم نیست با این سوژه جدید چه کلکی می خوان سوار کنن.

 • ناشناس

  فقط در یک جمله خلاصه میکنم ” این دولت از نظر فساد مالی و فساد اقتصادی و فساد سیاسی و فساد اجتماعی در طول تاریخ ایران بی نظیر است” بیشتر نمی ن.یسم که سانسورش نکنید

 • ناشناس

  این خبر من رو یاد سخنان آقای خامنه ای در نماز جمعه هفته بعد از انتخابات می اندازه که می گفت ریس جمهور را عده ای متهم می کنند به رمالی و خرافه پرستی…..
  مادر بزرگ من اعتقادی به این روش ها نداشت که دکترای رشته فنی به این چیزا داره

 • کامبیز

  اینا یه 10us هایی هستند که جنم درس میدن.

 • شقایق

  گرچه ممکن است مقداری از این اختلافات واقعی باشد و سابقه هم دارد ، اما مردم عزیز متوجه باشند که اینهمه شور کردن آش بر سر مسائل کم اهمیت به خاطر آن است که :
  « داریم به ماه خرداد نزدیک می شویم.»

  پس حواس همه مان جمع باشد.

 • سبز قامت

  بصیرت آقای خامنه ای! که نظر شان به احمدی نژاد نزدیک تر است را در وقایع امروز به روشنی می توان مشاهده کرد!
  ایشان در این دو سال پیوسته عده های از خیرخواهان منتقد شان را خواص بی بصیرت خوانده اند!!

 • ناشناس

  اون موقع که موسوی جان میگفت دولت رمالی و کف بینی کجا بودند گوشهای شنوا بعضی ها هم این را یه تهمت وتوهین ناروا خواندند!!!

 • ناشناس

  بيچاره ميرحسين ما اينقدر تلاش کرد همين ها رو به اين متهجرين بگه و اينا قبول نمي کردند

 • محمد

  مصبا ح هم دين و قران را انطور كه دوست دارد .تفسير به راي مي كند ؟

 • ناشناس

  magar estekhareh kardan ke dar am shoyoukh yak amr pasandideh hast gir az khorafat va … hast bayad did morad az in harfha chist va dounbal che hastand.

 • minoo- ghahreman

  in sozkh kalak nist va aine vagheiyat ast ‘ niro shitani nist va ahrimani hast ‘ hich mabnaie ghorani nadarad ‘ kasani az vizkegihai barkhordarand ‘ niro haie ahrimani cheshmaneshan va range posteshan fagh mikonad va hamishe zendegie por altehab va nabe samani darand be har kari dast mizanand adame movafaghiyat haseleshan mishavad hamvarh dar manjelab zendegi mikonand khate ghermezi nadarand ‘ asabi va por taharokand az mane maniyat jodai nadarand ‘ amkane darman digaran ra nadarand ‘ digaran ra dochare azterab va dardhaie azolani mikonand ta zamani ke dar kenareshan hastand ‘ asheghe ashob hastand ‘ bi ajarh varede harime rohi va makanie digaran mishavand ‘ afkar va amiale khalaf a shahvani khodeshan ra dar zehne har ke bekhahand algha mikonand va ………………. vali nirohaie rabani ke ba ateka be dadhhaie rabani hastand va ghorani

 • RAHJOU

  baz jaye shokresh baghiye ke migan ma yareeeshimo nemigam khodeshim albate baiid nist ke tou deleshon began khodeshim az tars baziza natunan matrah konan

 • بردیا

  گوییا باور نمیدارند روز داوری کین همه غلب و دغل در کار داور میکنند

 • ناشناس

  آهان حالا فهمیدیم ۶۳ درصد از کجا اومده ! جن ها هم رای دادن !

 • همسایه بغل دستی

  مداد تراش و چرخ گوشت راه افتاده و دارند دولت مهر ورز و خدمتگزار را می تراشند وخرد می کنند تا کی نوبت به خود احمدی نژاد برسد. البته اگر عقل داشته باشند، میگدارند این دوسال را تمام کند وبعد درازش کنند. اما چون عقل ندارند فکر نکنم. دختر همسایه هرچه خل و چل تر به نفع ما

 • ناشناس

  اون زمان که میرحسین میگفت کشور رو باجن گیری ومرتاضی ودعا نویسی نمیشه اداره کردکه اصول گرایان محو رویاهاشون بودن

 • محمد

  کاش سخنرانی رهبر را در نماز جمعه 29 خرداد مجددا در این روز درج کنید واقعا بجا ، و جالب خواهد بود تا یک یادآوری بشود.

 • علی

  آقای …. خاطر حمایت های همه جانبه از این آقا لطفاً کمی کلاهتان را بالاتر بگذارید!!!!!!!

 • ناشناس

  بيچاره ايران و ايراني

 • سحر سبز

  این آقایون از این ماجراها خبر نداشتن یا اینکه تصور می کردن آقای موسوی طرفدار نداره یا اینکه شرایط عوض شده و ترسیدن موقعیتشون به خطر بیفته که اینقدر دارن سروصدامی کنن این ماجرا رو که توی مناظره ها آقای موسوی فاش کرده بودند ……شایدم احمدی نژاد از پشت بهشون خنجر زده !!!!!!

 • حسین جعفری

  “ادعای جیب” بهانه ظاهری است. علت اصلی آنست که اینان می خواهند دولت احمدی نژاد را به تدریج اما البته سریع یعنی مرحله به مرحله و حساب شده حسابی تضعیف کرده وبتراشند. یادتان به زمان خاتمی هست؟ شهرداران مناطق تهران، عبدالله نوری، کرباسچی. آن بلاها را سر خاتمی آوردند که بعدا هم خاتمی به آن صورت افتاد. حال همان برنامه را منتهی به صورت به بخشید از به کار بردن این کلمه به صورت” لاتی” اجرا می کنند. به افراد مورد اعتماد ووثوق احمدی نژاد توهین می کنند به آنها دشنام میدهند. آنان را سکه یک پول می کنند. من به شما اطمنیان میدهم یک مو از سر سعید تاجیک و حدادیان که آن توهین ها را کردند کم نخواهد شد برای آنکه به آنان تعلیم داده بودند که جه بگویند و چه کار کنند. اینان پشت به کوه احد دارند. کاری خواهند کرد که در پایان این دوره احمدی نژآد سکه یک پول شده حتی نسبت به جانش و آزادی اش هم احساس خطر خواهد کرد. اشتباه احمدی نژاد آنجا بود که این ابراز احساسات مردم دهات و شهرستانها و کوچه و بازار را جدی پنداشته فکر می کرد اگر طوری شود مردم به خاطر او به خیابانها خواهند ریخت و سپاه پاسداران هم ازاو طرفداری خواهند کرد. درصورتی که سپاه خودش نقشه دارد که در یک فرصت بسیار مناسب از شر هر دو طرف راحت شده سکان را در دست بگیرد. وگرنه یک تصفیه خونین در خود سپاه در راه است.
  این مشایی ساده دل هم خواب این افکار ی را که دارد به بیند. او اگر عاقل باشد مثل مظفر فیروز که ازقوام سفارت مسکو را گرفته جانش را به موقع نجات داد، باید یک ماموریت خارج بگیرد و جان خود و زن وبچه اش را حفظ کند. من برای او و یکی دوتن دیگر آینده بسیار بدی پیش بینی می کنم.
  برگردم به اصل قضیه اینها دارند دولت احمدی نژاد را حسابی لاغر کرده و می تراشند که او حالیش شود که در جمهوری اسلامی شخص دومی در کار نیست و فقط یک “شخص اول” هست که حیات و ممات و جان و مال و ناموس همه ازجمه همین احمدی نژاد و شرکاء در دست اوست و اینان از نظر او لعبتگانی هستند که از قوطی بازی درآورده و اگر بخواهد باز به قوطی خواهد برگرداند منتها با گردن شکسته و سر غیر سالم و دست و پای معیوب و پاره ای از عروسک ها هم کاملا بی جان.

 • ناشناس

  همه ی این کارها برای سرگرم کردن مردم است و لاغیر…
  برای اینکه مردم نگویند چرا قیمت نان بعد از اینکه تازه 2 ماه از افزایشش گذشته، چرا دوباره و انقدر وحشتناک افزایش یافت؟
  نگویند چرا قیمت اجناس و مواد خوراکی افزایش وحشتناک 25 درصدی را داشته است؟
  نگویند که با پول بیت المال و نفت چه کرده اند که هیچ چیز برای مردم نگذاشته اند و صندوق ذخیره ارزی را خالی کرده اند و حال در امور مملکت مانده اند و تا می توانند گلوی مردم را می فشارند.
  نگویند که در اثر دزدی هایشان از بیت المال نمی توانند حقوق کارمند و کارگر را افزایش دهند. و کارگر و کارمند است که باید له شود و تاوان دزدی های آقایان را پس بدهد..
  نگویند…….

 • سر بر دار

  امید وارم این بار برای یک دفعه شده پای موسوی و سبز پوشان به میدان کشیده نشود