سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله دستغیب: پنج مرجع تقلید، شانزده مورد انحراف حاکمیت از اسلام را که بنده گفت...
» كينه چه چيزى را بر سر اين طلاب مظلوم خالى مى‏كنيد؟

آیت‌الله دستغیب: پنج مرجع تقلید، شانزده مورد انحراف حاکمیت از اسلام را که بنده گفته بودم، تایید کرده‌اند

چکیده :آیت الله دستغیب ، ضمن انتقاد شدید از صدور احکام سنگین برای طلاب و شاگردان خود، این رفتارها را موجب بدبینی به جمهوری اسلامی ارزیابی کرد و گفت: كینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌‌كنید؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده كه اهل تقوا آن را نپوشند و كسان دیگر بپوشند؟! این مرجع تقلید همچنین با تاکید دوباره بر 16 موردی که پیش از این به عنوان موارد تخلف و انحراف حاکمیت از اسلام و قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد که پنج مرجع تقلید دیگر نیز این اشکالات را پذیرفته و موارد دیگری از انحرافات و تخلفات حاکمیت را هم به آنها افزوده اند....


آیت الله سید علی محمد دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز، در جلسه تفسیر قرآن خود از برخوردهای امنیتی و قضایی صورت گرفته با طلاب و شاگردان خود به شدت انتقاد کرد و هشدار داد که این رفتارها، افراد را به جمهوری اسلامی بدبین خواهد کرد.

به گزارش وب‌سایت حدیث سرو، اخیرا حدود ده نفر از طلاب و شاگردان این مرجع تقلید که در جریان حمله عوامل لباس شخصی به مسجد قبا در روز قدس، به دفاع از خود پرداخته اند، به احکامی از قبیل پرداخت جزای نقدی تا سقف یک میلیون تومان و حبس به مدت هفت ماه و نفی بلد به مدت دو سال و خلع لباس روحانیت محکوم شده اند.

این مرجع تقلید اما به چنین رفتارهایی واکنش نشان داد و گفت: کینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌‌کنید؟ ما هیچ، این بندگان خدا چه گناهى کرده‌اند که از یک طرف شهریه‌شان را قطع کرده‌اید، از یک طرف باید سربازى بروند، از یک طرف از نماز اخراجشان کردید، حالا لباس هم از تنشان درمى‌آورید تا کت و شلوار بپوشند؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده که اهل تقوا آن را نپوشند و کسان دیگر بپوشند؟!

آیت الله دستغیب همچنین با تاکید دوباره بر ۱۶ موردی که پیش از این به عنوان موارد تخلف و انحراف حاکمیت از اسلام و قرآن و قانون اساسی جمهوری اسلامی مطرح کرده بود، اعلام کرد که پنج مرجع تقلید دیگر نیز این اشکالات را پذیرفته و موارد دیگری از انحرافات و تخلفات حاکمیت را هم به آنها افزوده اند.

خلاصه ای از این سخنرانی را به نقل از سایت حدیث سرو در ادامه بخوانید:

اگر کسى بخواهد اهل تقوا باشد باید همه احکام اسلام را رعایت کند چرا که احکام اسلامى همه با هم مانند زره و زنجیر، مرتبطند. البته این بدان معنا نیست که اگر کسى کوچکترین نقصى در اتیان اوامر شرع داشت جهنّمى مى‌‌شود و هیچ راه نجاتى ندارد، غفران پروردگار سخنى على‌‌حده است و یقیناً رحمت او شامل همه بندگانش مى‌‌گردد. اما اگر کسى طالب عشق پروردگار و معرفت کامل او است و دوست مى‌‌دارد از عمرش کمال استفاده را ببرد، لامحاله باید همه واجبات را انجام دهد و از تمامى محرّمات پرهیز کند. پس از آن نسبت به معاشرتهایش دقّت نظر داشته باشد. بعضى معاشرتها حرام و بعضى دیگر مطابق خواست وى، لازم است چرا که نداشتن همراه و رفیق مناسب براى طى‌‌کردن بعضى طرق معرفت، دشوار است.

در بعد اجتماعى نیز همین است؛ یعنى اگر قرار باشد جامعه‌اى، جامعه توحیدى شود و هدف خلقت را دنبال کند و همه آنچه در انسان نهاده شده، در همگان به فعلیت برسد، به ناچار باید همه احکام اسلام در آن پیاده شود. نه آنکه برخى را مطابق بعضى مصالح، تعطیل کنند و در برخى دیگر شدّت عمل به خرج دهند. همچنین باید همه افراد، از صدر تا ذیل، ملتزم به رعایت احکام اسلام شوند همانطور که پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین‌علیهما السلام در مدت زمامدارى خود، اینگونه بودند. ایشان دقیقاً همان روشى را که مطابق نظر پروردگار بود اعمال مى‌فرمودند. البته جامعه زمان پیامبرصلى الله علیه وآله، جامعه‌اى بود که رو به خداى تعالى حرکت مى‌کرد اما در دوران حکومت على‌علیه السلام وضع جامعه تغییر یافته، روشهاى ناصحیح خلفاى قبل و مخصوصاً عثمان جامعه را از مسیر الهى خویش منحرف ساخته بود و به همین دلیل مولا على‌علیه السلام آنگونه که باید د، در ادامه راه پیامبر و هدایت جامعه به سمت صلاح فلاح کامل و نیز سپردن آن به امام مجتبى‌علیه السلام موفق نشد.

کسى که در رأس یک جامعه قرار مى‌گیرد باید خود، طالب خداى تعالى باشد و حرکت به سوى او را آغاز کرده باشد بى‌تردید خلفاى سه گانه در تمامى مسائل مجبور به مشورت با مولا على‌علیه السلام و اطاعت از ایشان بودند. خلیفه اول بارها بر منبر گفت: «أقیلونی أقیلونی و لَسْتُ بِخَیرِکُم و عَلیٌ فیکُم: مرا رها کنید که من بهترین شما نیستم در حالى که على میان شماست».

ار عمر هفتاد مرتبه در تاریخ ثبت شده که گفت: «لو لا عَلیٌ لَهَلَکَ عُمَر: اگر على‌علیه السلام نبود عمر هلاک مى‌شد». با این حال هیچکدام آنها، نه نفع امیرالمؤمنین کنار رفتند و نه ایشان را جانشین خود ساختند. به همین جهت در پنج سال خلافت مولا على‌علیه السلام، آنچه مورد نظر حضرت بود و باید مى‌شد، نشد. اگر چه اکثریت مستضعف جامعه، از عدالت على‌علیه السلام شادمان بودند.

در این زمان هم همین است. اگر قرار است جامعه، جامعه‌اى توحیدى باشد باید به همه احکام مانند هم عمل شود، نه آنکه صرفاً با بعضى منکرات مثل بى‌حجابى، گهگاه و به صورت غیرکارشناسى برخورد شود، بدون آنکه زمینه‌هاى ترویج فساد که بعضى از آن به عملکرد نامطلوب صدا و سیما باز مى‌گردد، مورد توجه قرار گیرد. البته برخورد با بى‌حجابى و بى‌بند و بارى یک ضرورت است اما نه با قهر و اجبار بلکه با قول منطقى و روشهاى فرهنگى.

در پیاده‌سازى احکام اسلام، قضاوت مخصوصاً باید بسیار مواظب باشند و آنچه را که حکم خداى تعالى است، بى‌هیچ تبعیضى اجرا کنند. خداى تعالى در سوره مائده آیات ۴۴، ۴۵ و ۴۷ کمسانى را که به «ما أنْزَلَ اللَّه» عمل نمى‌کنند، کافر، ظالم و فاسق مى‌خواند. ممکن نیست در جامعه‌اى که مى‌خواهد به عنوان جامعه توحیدى قلمداد شود، احکام غیر خدا جارى گردد یا به رأى عده‌اى خاص و منفعت‌طلب بچرخد و با زور و شکنجه نمى‌توان مردم را طالب خداى تعالى کرد. با نیروهاى امنیتى و نظامى نمى‌شود قلب مردم را متوجّه خداى تعالى نمود.

آقایى که براى طلبه‌هاى این حوزه، حکم بریدى که حق ندارید پیش سید على محمّد دستغیب بروید، دو سال باید تبعید شوید، سه سال از درس محرومید، مدتى خلع لباس شوید. این روشها صحیح نیست. هر کدام از این طلبه‌ها، کم و زیاد هزار نفر دوست و قوم و خویش دارند که این حکم به گوششان مى‌رسد. شما با این کار همه این افراد را نسبت به جمهورى اسلامى بدبین مى‌کنید و بعد هم تقصیر بنده مى‌اندازید. سخن بنده این است که اگر مى‌خواهید جمهورى اسلامى برقرار باشد و نظام، یک نظام توحیدى و اسلامى باشد، این راهى که شما پیش گرفتید صحیح نیست. حرف بشنوید، نصیحت قبول کنید. این احکامى که شما صادر مى‌کنید احکام اسلامى نیست. بى‌جهت افراد را زندان نکنید. اگر مى‌خواهید زندانى شوند، اول بیاورید اتهامشان را معلوم کنید، محاکمه‌شان کنید.

شانزده مورد خلاف و انحراف از اسلام را که بنده گفته بودم به پنج مرجع تقلید نشان دادیم، همه تأیید کردند و گفتند: جز این در نظر ما نیست. و تازه بعضى، چیزهاى دیگرى هم به آن اضافه کردند. گیرم که چیزى بلد نباشیم آیا آنها هم چیزى بلد نیستند؟ آیا آنها هم خارجى هستند؟

طلبه‌هاى ما را هر کجا که نماز مى‌خواندند، اخراج کردند یا گفتند: آنجا (حوزه علمیه ابوصالح «عجل اللَّه تعالى فرجه الشریف») نروید کسانى که پشت سر این طلاب نمار مى‌خواندند، خلاف شرعى از آنها ندیده بودند و به آنها علاقه داشتند، شما همه آنها و خانواده‌هاى آنها را بدبین کردید. این کارهایى که مى‌کنید ضدّ انقلاب و ضدّ جمهورى اسلامى است. ما چه حرف بدى زدیم ما مى‌گوییم همه رو به خدا بروید. از بالا تا پایین، همه خدایى شوید، عاشق خدا شوید. براى عاشق خدا شدن باید پایه محکم داشت و آن پایه، عمل به احکام اسلام و قرآن و سنّت است غیر از این چه گفته‌ایم که اینگونه کینه به دل گرفته‌اید. کینه چه چیزى را بر سر این طلّاب مظلوم خالى مى‌کنید؟ ما هیچ، این بندگان خدا چه گناهى کرده‌اند که از یک طرف شهریه‌شان را قطع کرده‌اید، از یک طرف باید سربازى بروند، از یک طرف از نماز اخراجشان کردید، حالا لباس هم از تنشان درمى‌آورید تا کت و شلوار بپوشند؟ یعنى این لباس اینقدر خراب شده که اهل تقوا آن را نپوشند و کسان دیگر بپوشند؟

هر کدام از این طلبه‌ها که رفتند قم و امتحان دادند به آنها گفتند: شما کجا بودید که به این خوبى درس خواندید؟ وقتى اسم بنده را مى‌آوردند، مى‌گفتند: فایده‌اى ندارد، مردودید.

آیا این کار درست است که شما مى‌کنید؟ کمى به خود بیائید. در مجالسى که دور همه مى‌نشینید کمى وضع خود را اصلاح کنید. این براى خودتان بد است. از اینها مى‌گذرد. اینها هر کجا که باشند دست از دینشان بر نمى‌دارند، کارى به بنده ندارد اینها راهى دارند که راه خداست و آن را رها نمى‌کنند. حرف شما که تأثیر بر رویشان نمى‌گذارد. خداى تعالى رهایشان نمى‌کند اما شما منتظر باشید «إنَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ» نیاید روزى که همین بلاها سر خودتان بیاید؟ «وَ السِّنَّ بِالسِّنِّ وَ الْجُرُوحَ قِصاصٌ»!


 • ناشناس

  دشمن در ارکان نظام نفوذ کرد وما از این نفوذ ضربه خوردیم

 • ج ا

  درود بر دستغیب سلام بر میر حسین

 • سبز یعنی استقامت تا بهار

  درود خدا بر آیت الله دستغیب

 • جنبش سبز

  جبهه مشارکت ایران اسلامی با نزدیک دانستن “روز پیروزی جنبش سبز”، خواستار تلاش برای جلوگیری از عادی و کم هزینه شدن بازداشت خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و همسران آنها شد
  بپاخیزید.. قیام , رهبر ان جنبش هنوز در اسارتند.۱۱ اردیبهشت درصحنه سبزتر حاضر باشید
  جنبش سبز

 • محمد

  این رژیم اشتباه و غلط با نام دین و به نام اعتقادات اصیل اسلامی و شیعی سر کار آمد . به مدد امام زمان (عج) از همین طریق نیز از میان خواهد رفت . انشاء الله .

 • گوهر دشت کرج

  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )
  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )
  با تمام وجودم فریاد میزنم : دوست دارم ای مرجع سبز ( آیت الله سید علی محمد دستغیب )

 • تعجب

  این مراجع چه کسانی هستند ؟

 • همت و باکری ها

  آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب و آیت الله العظمی صانعی و آیت الله العظمی بیات زنجانی و آیت الله العظمی موسوی اردبیلی و آیت الله العظمی وحید خراسانی و آیت الله العظمی امجد چراغ هایی روشن در این روزگار سیاه و تاریک هستند .

  به امید پیروزی جنبش بزرگ سبز ایران

  فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین

 • محمد

  در سوره یونس خداوند به پیامبر می فرماید .اگر ما بخواهیم تمام اهل زمین را مومن میکنیم ؟ پس ای محمد تو فقط پیام مارا به مردم بگو
  در دین اکراه واجبار نیست .حالا افایان رسالت خودشان را از پیامبر هم مهمتر می دانند به زور میخواهند مردم را به بهشت بفرستند. درود
  خدا بر عالمان درستکار وراستگو که نان به نرخ روز نمی خورندشما ها اگر به میدان نیائید .دین به زودی در ایران از بین خواهد رفت

 • موسی

  مرگ بر دیکتاتور

 • احسان

  درود به مراجع آزاده

 • راوری از مشهد

  این پیام را حتما بدهید که آقای موسوی و کروبی بخوانند :
  ما در قسمت ۲۷ مختار دیدیم که هنگامی که رفائه که یکی از همراهان مختار در قیام و انقلابش بود ٰ با مختار پس از پیروزی در قیام اختلاف پیدا کرد و معتقد بود که او عدالت را درست رعایت نمی کند ٰ درحالی که اواشتباه می کرد زیرا مختار قائل به حاکمیت قانون بود و می گفت باید قانون فصل الخطاب باشد نه اینکه هر کس هر کار دلش می خواهد بکند و خونریزان اباعبدا.. را بکشد
  به هر حال رفائه با مختار اختلاف پیدا کرد و از او جدا شد و به شمر و سپاهیانش پیوست ولی به شمر می گفت که من باشما مخالفم و شیعه ی علی هستم . پس از گذشت زمان و همراه شدن رفائه با مخالفان مختار و جدا نکردن صف خود با صف مخالفان ٰ در جنگی که میان ابراهیم بن مالک و سپاهیان خودش می خواست رخ دهد ٰ دید که سپاهیان خود در مقابل شعار یالثارات الحسین سپاه مالک و مختار ٰ سپاه خودش شعار یالثارات العثمان سر می دهند .
  پس از مشاهده ی شعار گمراه سپاه و گمراه شدن سپاه به خودش آمد و فهمید که به طور یقین مسیر را کج رفته که همراهانش به جای شعار یالثارات الحسین ٰ شعار یالثارات العثمان سر می دهند و سریعا به خودش آمد و مسیرش را عوض کرد و به سپاه ابراهیم و مختار پیوست و در رکاب آنها شهید شد .
  حال وای برشما و لعنت بر شما که می بینید طرفداران شما شعار جمهوری ایرانی ٰ نه غزه نه لبنان ٰ شعار ضد رهبری ٰ پاره کردن عکس امام و … را می بینید و متوجه گمراهی خود می شوید ولی صف خود را از دشمنان جدا نمی کنید و به سپاه دوست نمی پیوندید .
  شماعاقبتی بدتر از منافقین خواهید داشت زیرا شجره ی خبیثه ای مثل پیراهن عثمان را علم کردید و از اشتباهتان بر نمی گردید . وای بر شما . وای
  گر عقل بود تأمل بایدت .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • SARKHORDEYE NEZAM

  Ba dorod bar Ayatullah Dastgheyb, va khandane shoma
  Nezame Iran yek nezame Nezamist, agar harfi goftanist bayad ba Farmandehane nezamiyan darmiyan gozasht
  Agar shoma kalami bar khalafe nezam begooeed, darvaghe bar khalafe amniyate ghodrat goofteeid na nezame eslami
  Amniyate nezame Eslami az marde khoda chon shoma ke latme nemikhorad balke bakhshe ghodrate Feronie nezame nezami ehsase KHATAR MIKONA
  va doshmane aslie shoma, amsale JANNATIHA mibashand ke lebase din ra poshidando zabane hookoomat mibashand

 • منتظر

  ای بزرگوار متقی به راستی بزگواری میکنی خداوند سایه پر برکت شما را از سر این ملت مظلوم کم نکند . یحیی وار نبوت میکنی ای سالار

 • ایرانی

  آیت الله دستغیب در دوران پس از انتخابات ۸۸ با مواضع به حق و شجاعانه شان، دلگرمی بزرگی برای مظلومین و نیز بازگرداندن آبروی مرجعیتی می باشند که به خاطر مصالح گوناگون سکوت نموده اند.

 • حسين

  ما حمایت قاطع خود را از این مرجع عزیز ومردمی وطلاب مظلومش اعلام داشته وباشد که ظالمان وکینه توزان ره به جایی نبرند.
  یاحسین میرحسین
  یامهدی شیخ مهدی

 • زهرا

  ازخداوند برای آیت سید محمد علی دستغیب علو درجات می خواهم و الحق ایشان درست گفتند راستش بااین کارهایی که حکومت می کند آن کسانی که در بوجود آمدن انقلاب اسلامی نقش داشتند الان نسبت به جمهوری اسلامی بدبین شدند و حتی جوانان ما هم دیگر این جمهوری اسلامی را با این روش که اداره می شود قبول ندارند و به ما می گویند چرا انقلاب کردید ؟ اینقدرفقرو فساد و فحشا و بی اعتقادی و ریاکاری و ناجوانمری در جمهوی اسلامی است درزمان شاه نبود .

 • سلام

  شهادت دو شخص عادل برای محکومیت کافی است..حال حداقل ۵ مرجع تقلید بزرگوار شهادت بر انحراف حاکمیت میدهند…

 • ناشناس

  من ضمن اینکه از سخنان این عالم بزرگ حمایت می کنم باید به چند نکته اشاره کنم:
  ۱٫همانطور که دانش آموزان و دانشجویان ما برای تحصیل شهریه پرداخت میکنند، طلاب هم باید شهریه پرداخت کنند نه اینکه به آنان شهریه هم پرداخت شود. به همین دلیل است که این قشر از جامعه(طلاب) به قشر مفت خور، نون به نرخ روزخور و گردن های کلفت شهرت دارد. اینکه ایشان یا هرکس دیگری انتظار دارد که به طلاب شهریه پرداخت شود نشان دهنده حس برتری جویی آنان است. وگرنه واضح است که پرداخت حقوق به آنان باعث وابستگی آنان به نظام سیاسی می شود و حتی اگر به دانش آموزان شهریه پرداخت شود نباید به طلاب شهریه تعلق گیرد.
  ۲٫وهمین طور برای خدمت سربازی
  به امید روزی که طلاب ما در کنار دانشجویان و با تحمل سختی های آنان درس بخوانند نه با مفت خوری و جیره خوری دولت.

 • ایرانی

  با سلام خدمت ایت الله دستغیب من به عنوان یک ایرانی از مواضع و عقاید شجاعانه و برحق و درست از شما تشکر می کنم .شما سخن حق می گویید و بوظیفه انسانی و دینی خود عمل می کنید.مثل کسانی نیستید که فقط حرف می زنند اما از عمل هیچ اثری در انها نیست.درود بر شما.اسلام واقعی را من در این سخنان بر حق شما می بینم این چیزی که اکنون در کشور هست نمی تواند اسلام واقعی باشد.

 • سبز

  درود بر مرجع تقلید آزادی خواه
  ای کاش تمامی مراجع با هم هم صدا می شدند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشند و صد حیف که همه مثل دستغیب و صانعی و چند مرجع دیگر شجاعت لازم را ندارند.

 • ناشناس

  درود بر آزاد مرد شیراز، به شما افتخار می کنیم.ایمان داریم که ظلم پایدار نمی مونه

 • ساقی سبز

  با سلام محضر این پیر دل سوخته که باتمام کینه ودشمنی که در حق او شده باز امید به بازگشت آنها دارد پس کجایند تابشنوند سخنان حق این پیر دلسوخته را آیا میشنوند سخنان اورا وخود را اصلاح میکنند
  یا نمی شنوند تا محقق شودانَّ رَبَّکَ لَبِالْمِرْصادِ
  و درود خدا بر طلاب ایشان که چه خوب امتحان خدا را لبیک میگویند
  درود بر آیت الله دستغیب وسلام خدا بر ایشان باد

 • عبدالله

  تقدیم به دل دریایی فقیه فرزانه عارف واصل حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی محمد دستغیب (دامت برکاته) بر سلسله جلیله ات صد صلوات/برنور جمال سیره ات صد صلوات/برتهمت وافترا فقط خندیدی/بر خلق خوش وکریمه ات صدصلوات/ درود بی کران برشماعالم وعارف وارسته. حضرت آقا ازقدیم میگفتند:اینهایاسین در گوش ……..خواندن است.خدایا تورا به بی بی دوعالم که ایام متعلق به ایشان است وترابه ۱۴۶۰۰شهیدی که اینها به بهانه تجلیل ازاین اربابان این مرزوبوم (هرینه میلیاردی)متعلق به مردم مظلوم رامصرف میکنند خدایا خدایاریشه ظلم روازاین مملکت شهدابرکن.آمین ربالعالمین.

 • ناشناس

  امید بر این که با اقدام مردم ایران گوش ها شنوا و چشم ها بینا شوند تا نبینیم بنام قرآن ساران قرآن را سر میبرند

 • یاور میر

  امیدهای دینی مان با دیدن شما زنده می ماند.

 • بسیجی سبز خط امام

  با سلام و عرض ادب خدمت آیت الله دستغیب
  ابراز ارادت من خدمت آقای دستغیب نه بخاطر لباس روحانی او بلکه بخاطر شجاعت ، نوع دوستی و شرافتمندی اوست. من برای لباس و حرفه روحانی دیگر هیچ احترامی قائل نیستم زیرا بزرگترین ضربه را به اسلام و بویژه تشیع علوی طی این ۳۰ سال حاکمیت بلامنازع خویش وارد کرده اند. روحانیون آبروی اسلام را با عملکرد خویش به باد داده اند و این آیین رهایی بخش و مترقی را به اوج انحطاط کشانده اند. ذکر ضربات وارده به ایمان مردم از سوی این حکومت و حکام روحانی آن مثنوی ۷۰۰۰ من کاغذ می برد که مجال پرداختن به آن در این کامنت نیست و قطعا مورخین باشرفی در پستوهای خانه خویش به کتابت آن مشغولند.تنها ذکر یک مورد مشته نشانه خروار را به نمایش می گذارد و آن نحوه تولد خامنه ای از قول نماینده او آیت الشیطان سعیدی امام جمعه موقت قم و تولیت حضرت معصومه (س) است.
  اما پیشنهاد این کمترین خدمت این سید جلیل القدر این است که به مراجع و هم لباسی های خود بگوید که اگر به فکر مردم نیستید ، اگر به قیامت و روز جزا ایمان ندارید ، لااقل برای نجات دینی که به قول مرحوم شریعتی قرنها دکان نان شما بوده و هست باشید و بیش از این به خامنه ای و اوباش او اجازه ی سلاخی باور های مردم را ندهید .
  سید شریف و جلیل القدر آقای دستغیب ، به اتفاق همین ۵ مرجعی که فرموده اید طرح استیضاح خامنه ای را بنویسید و خروج از عدالت او را امضاء کنید ( هرچند من معتقد بوده و هستم که او هیچگاه عادل نبوده است)
  تو را به جده ات زهرای مرضیه سوگند می دهم که به داد اسلام برسید.به داد ایران برسید. به داد مردم برسید. اکنون بهترین فرصت برای نابودی این سیستم جهل و جور و جنایتی است که خامنه ای ساخته است. او اکنون در اوج ضعف است . تا سرنگونی او تنها یک یا حسین باقیست.
  خون شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای جنبش سبز دامن کودتاچیان را گرفته و بر سر تقسیم غنائم صحرای کربلای ایران به جان هم افتاده اند . نباید فرصت را از دست داد.
  خدایا ایران و اسلام و انقلاب ملت ایران را از شر این خناسان دین به دنیا فروخته نجات ده.
  پروردگارا همه آزادیخواهان بویژه سید مظلوم و میر سبز عزیز ملت ایران را در پناه خویش حفظ بفرما.
  معبودا شیخ شجاع ما این یار دیرین امام راحل(ره) را نصرت عطا بفرما
  یا حسین میر حسین

 • مرجع سبز

  سلام بر اولین مرجع سبز حق طلب
  انشاالله خدا حفظتون کنه

 • حبیب

  سلام
  خسته نباشید
  ممنون از این که دیدگاه مردم را نسبت به ایت ا..دستغیب روشن میکنید
  من میخواهم یک داستان از ایشان برایتان تعریف کنم
  من زمانی در گرداب گناه بودم (۸۱سال)و در یک خیابان با یکی از طلبه های ایشان اشنا شدم بعد از یکی دو بار صحبت تلفنی به مجلس درس اخلاق آقا رفتیم من که تا قبل از این هیچ وقت نماز درستی نمی خواندم دیدن ایشان و فرمایشات ایشان چنان انقلابی در من ایجاد کرد برای رسیدن وقت نماز لحظه شماری میکردم احساس میکردم عاشق خدا شدم و حالا با وجود اینکه ۵سال است دیگر خیلی کمتر توفیق حظور پیدا میکنم ولی هنوز هم دیدنشان برا ی من بزرگترین افتخار است ایشان به واقع دارای قلب سلیم میباشند و مردم باید از ایشان بیشتر بدانند و فرمایشاتشان را به کار به بندند

 • uzom

  ابروی رنگ سبز رو بردین
  خواهشن با رنگ های دیگه کار نداشته باشین من جمله قرمز

 • خطاب به راوری از مشهد

  برادر و یا خواهر گرامی ..سلام…شما خود و طرفداران دولت را حق میدانید و دیگران را سپاه شمر و یزید …..برادر یا خواهر نمیدانم چه سن و سالی داری اما جمهوری اسلامی که پیر مراد خمینی ره ما پایه گذار آن بود و مورد نظر ایشان ….این نیست که الان مشاهده میکنیم…به نام دین دروغ گفتن و به نام دین کتک زدن مردم و دانشجویان در کوی و…. ..جنایت کهریزک و…..زندانی کردن منتقد و….برادر یا خواهر نه با اسلام بیگانه ام و نه مرفه بی درد هستم…..اتفاقا از حانواده شهدا هم هستم…جنگ را هم تجربه کردم….اما هیچگاه هموطنم را دشمن خطاب نمیکنم…….در دینی که به آن اعتقاد دارم دروغ آفت است …و ما هر روز در رسانه ها و از مسئولان دروغ میشنویم…..رسانه هایی که نام اسلام را به خود چسبانده اند…..

 • مرگ بر دیکتاتور

  پاسخ به راوری از مشهد:مرگ بر دیکتاتور نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران استقلال ازادی جمهوری ایرانی .اکنون در سوریه هم شعار می دهند لا لبنان لا ایران .شعار مردمی انهم مردم ازاده و شجاع همین است: مرگ بر هر چی دیکتاتور و دیکتاتوری و دیکتاتور پرست است.شعار نه غزه و نه لبنان هم درست است این شعار به معنی نفی حمایت از مظلوم نیست بدین معنی است که چرا انها بر مردم ایران اولویت پیدا کرده اند و سهم بیشتری می برند.بدین معنی است که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.جمهوری ایرانی هم به معنی یک دموکراسی فراگیر است که تمام مردم ایران را در بر بگیرد نه یک قشر خاص و لاابالی به اسم دین همه چیز را غصب کنند و دیگران را از حرف زدن هم محروم کنند و زندانی کنند و بزنند و بکشند و حصر خانگی کنند.این شعار پیامد ان چیزی است که این جمهوری اسلامی فعلی بر سر مردم اورده است.پیامد زدن و کشتن مردم در خیابان است.اما بحث مختار و رفاعه.قیاس شما قیاس مع الفارق است اصلا بحث مختار نیست بحث یزید و امام حسین است.در حالیکه شماها در روز عاشورای پارسال مردم را کشتید ایا فکر می کنی شمر و یزیدیان چه کسانی هستند اگر رفاعه با شمر رفیق شد پس در لشکر شماست پس شما باید به اشتباهات خود که همانا کشتن مردم تجاوزها و کشتار کهریزک کشتار روز عاشورا زدن مردم در خیابانها زدن زنان و دختران زندانی کردن افراد پاک انفرادیها و شکنجه ها حصر خانگی موسوی و کروبی انهم با خانواده هایشان و دزدیدن رای مردم و ان تقلب ۲۴ میلیونی و هزاران اشتباه دیگر پی ببرید و به حق و حقیقت باز گردید.شما رهبر خودت را هم قبول نداری چون رهبرت از قیاس مع الفارق دیگری استفاده کرده بود قیاس با طلحه و زبیر.هرکس که در برابر ظلم و ستم بر خودش و مردم ندای هیهات من الذله سر داد او شاگرد امام حسین است نه کسانی که مردم را بی رحمانه کشتند و زندانی کردند.و هر روز دروغ می گویند و تهمت می زنند و خرافات و خشونت را رواج می دهند.

 • یاور شیخ شجاع

  ای مرجع بزرگوار
  به خداوند قسم که امثال من خدا و پیامبر و اسلام را در کلام تو شناختیم

 • طلبه

  در پاسخ به ناشناس؛اولا طلاب چون شغلشان درس خواندن و تبلیغ است و درآمدی ندارند شرعا اجازه دارند از سهم امام که همان شهریه مراجع هست استفاده کنند و ربطی به بیت المال و دولت ندارد ولی دانشجو پس از چند سال درس؛ صاحب شغل و درآمد میشود؛ثانیا طلاب از سربازی معاف نیستند و فقط مثل دانشجویان با وثیقه اجازه خروج از کشور دارند که طلاب ایت اله دستغیب از آنهم محرومند

 • من و تو= ما

  همانند یرنامه های تصویری و چکیده مانند ۹۰ سیاسی یا برخی فیلمهای فشرده پس از انتخابات بنظر می رسد سی دی های جدیدی را مجددا می توان از عملکرد ضعیف حکومت و نیز ایستادگی مردم تهیه کرد و بسادگی در کوچه و خیابان و شهرهای مختلف به موج آگاهی دوباره تبدیل کرد.

 • جواد کریمی

  بنده بادیدن چنین دوحانیانی به روحانیت امیدوار مانده ام والا به کسانی که لباس روحانیت پوشیده اند نه تنها سلام نمیدهم بلکه رویم را هم برمیگردانم

 • ناشناس

  خدا رو شکر که بعد هزار و اندی سال اسمی از مختار هم آمد تا شما عزیزان زبونتون دراز تر از قبل بشه .
  وای و وای و وای و هزاران بار وای بر مذهبی که پاره شدن عکس مردگان وقیحتر از دریده شدن سینه زندگان است و وای بر شما که چشم عقل بسته اید با چشم ظاهر به دنیا مینگرید .
  کدامین امام و پیامبر اینگونه با مردم خویش رفتار نمودند که به اصطلاح مجریان احکامشان با مردم به این صورت رفتار می نمایند .
  و من امروز از خدا می خواهم که امثال شما را حفظ نماید تا ببینید روز پیروزی حق بر باطل را روزی که سپز اندیشان از کویر مخروب ذهن شما گذشته اند و به دشت سبز آزادی رسیده اند .
  و اینگونه است که میگویند :
  رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند .

 • ناشناس

  آقای دستغیب دوست داریم..

 • دلسوخته

  امام فرمود حفظ نظام جمهوری اسلامی از واجبات است اما این نظام دیگر نه جمهوری است ونه اسلامی

 • ناشناس

  حقیقتا قیاس افراد این دوره با طلحه ,زبیر, رفاعه و… مع الفارق است وباطل.
  در زمان آنها امام معصوم بود وبحث دوستی یا دشمنی با امام معصوم
  ولی الآن سران جنبش سبز خود را نوکر امام زمان(عج)میدانند وبا حاکم غیرمعصوم اختلافشان شده.
  قصه ولایت فقیه جیزیست که اکثر علما قبل هم قبول نداشتند آیا میتوان به مثل شیخ مرتضی انصاری,شیخ طوسی, آخوند خراسانی,آیه ا… بروجردی وخویی و… طلحه وزبیر ورفاعه کفت?! الآنم خیلی از مجتهدین قبول ندارند. بس جرا مردم را به قبول جیزی اجبار میکنید که خود علما هم خیلیهاشون قبول نداشتند وندارند?!

 • babak tehrani

  میر حسین…می‌توانست
  محسن رضائی دیگری باشد..اما نخواست…
  نامردیست تنهایش گذاریم
  بدست امتی رند

 • دوستدار راوري از مشهد

  عزیز گمراهی از مشهد
  میزان در اسلام قران و سنت است و در جمهوری اسلامی قران و سنت و قانون اساسی است نه رادیو و تلویزیون. مورخان از جناب مختار دو تفسیر دارند : تفسیر اول همان است که از دریچه تلویزیون می بینی و تفسیر دوم این است که قصد مختار حکومت بود نه خدمت به اهل بیت هرچند از این کانال و راه استفاده کرد برای تایید دو قول نقل های تاریخی مختلفی است. دوست عزیز بدان که ظلم هر جا و توسط هرکس واقع شود ظلم است و اسم افراد، ظلم را توجیه نمی کند بعنوان یک سؤال از شما می پرسم آیا شقی تر از ابن ملجم هم در تاریخ داریم اما وقتی حضرت را مجروح می کنند و در اسارت حضرت است حضرت ظرف شیری را که برای او آورده اند برای ابن ملجم می فرستد و به امام حسن می گوید اگر زنده بمانم می بخشمش و اگه از دنیا رفتم یک ضربت زده یک ضربت بزن حالا ما با زندانیان خودما چه می کینم که از این مجمل بخوان حدیث مفصل را.

 • محمد رضا

  تاریخ خواهد نوشت: چگونه و با چه ترفندهائی این انقلاب انسانی وسیله ملتی بزرگ، آزادیخواه و عدالت جوی مستقل(البته با همکاری انگشت شماری اوباش!…) بوقوع پیوست که با تاسف بی حد و حسر…بدلیل نداشتن هیچگونه نقشه و برنامه ای توسط راهبرانِ بی کفایتِ… آن، از سوی عاشقان قدرت، شرارت و پست ترین طبقات اجتماع… دزدیده شد… و بهترین افراد این وطن یا کشته شدند یا زندانی شدند و یا پا بفرار گذاشتند…” از این همه مهاجر که از بعد از حمله مغول بایران هر گز در این کشور رخ نداده بود… لا اقل کمی و فقط کمی! خجالت بکشید” همدیگر را میخورید و تکه پاره میکنید و دنیا و کشور های استعماری سودش را میبرند و بقیه نیز بریشتان میخندند…تا روزی که فرزندان شایسته وطن از این فلاکت نجاتمان دهند و تا یار! کرا خواهد و میلش به که باشد. زنده باد ایران و نه افراد دزد و دغل . گسترش باد فرهنگ و آموزش انسانی، حتی بر شماها… و بر قرار باد حقوق بشر بر این آب و خاک و بر این ملت بزرگ که کمتر از سوی دیکتاتور ها و اوباش روی آرامش و آسایش دیده است. بامید آنروز

 • مجتبی

  دوست عزیز،
  ۱- من هم می خواهم به قسمتی دیگر از سریال مختار نامه اشاره کنم آنجا که عبیدالله می گوید گاهی برای فریفتن رعیت چند قطره اشک کاری را می کند که یک لشکر هم نمی تواند. وقتی این جملات را می شنیدم به یاد ۲۹ خرداد ۸۸ افتادم.
  ۲- چگونه است که رفتارهای افراطی عده ای و نمایش های حکومت را به آقایان موسوی و کروبی نسبت می دهید در حالی که آنان به وضوح مواضعشان را اعلام کرده اند ارتباط آنها با این افراد ارتباطی مدیریتی نیست که مسئولیت بر عهده آنها باشد اما کسانی که در رأس حکومت هستند را در مورد وقایعی چون کهریزک، کوی دانشگاه، ضرب و شتم مردم در خیابان ها، بازداشت ها و محاکمه ها و حصرهای غیر قانونی مبرا می دانید؟

 • طلبه

  و چون حق با باطل بیامیزد، تشخیص آن از باطل معیار سخت و محکمی می خواهد و به تصدیق تمام مراجع شیعه، این معیار ولایت فقیه است؛ حضرت آیت الله دستغیب که دم از ولایت امیر المومنین و مشکل گشایی ایشان برای عمر و … می کنند، خود به اندازه ای که امیر المونین در برابر حکومت عمر صبر پیشه کرده و ناصح و دلسوز بودند، برای مقام معظم رهبری دلسوز نیستند! ای کاش ایشان به اندازه ای که امیر المومنین حکومت عمر و عثمان و … را یاری می کردند، حاضر به یاری حکومت ولی فقیه بودند! بماند که عمر و عثمان کجا و ولی فقیه و نایب بر حق حضرت حجت (ع) حضرت آیت الله العظمی خامنه ای کجا؟!!…