سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار روزنامه سپاه درباره سوء استفاده سیاسی از وزارت اطلاعات...
» معرفی گزینه مشایی برای وزارت اطلاعات

هشدار روزنامه سپاه درباره سوء استفاده سیاسی از وزارت اطلاعات

چکیده :در حالی که برخی منابع خبری، یک فقیه شورای نگهبان را به عنوان گزینه مشایی برای جایگزینی مصلحی در وزارت اطلاعات معرفی می‌کنند، روزنامه وابسته به سپاه هشدار داد که جریان انحرافی اصولگرایان (اسم مستعار تیم احمدی‌نژاد و مشایی) قصد دارند از اسناد و مدارک نهادهای امنیتی سوء استفاده سیاسی کنند....


کلمه – گروه سیاسی: در حالی که برخی منابع خبری، یک فقیه شورای نگهبان را به عنوان گزینه مشایی برای جایگزینی مصلحی در وزارت اطلاعات معرفی می‌کنند، روزنامه وابسته به سپاه هشدار داد که جریان انحرافی اصولگرایان (اسم مستعار تیم احمدی‌نژاد و مشایی) قصد دارند از اسناد و مدارک نهادهای امنیتی سوء استفاده سیاسی کنند.

سایت میزان‌خبر گزارش داد که مشایی تصمیم داشته محمد سلیمی، دادستان دادگاه ویژه روحانیت و عضو فقیه شورای نگهبان، را به وزارت اطلاعات برساند که با مخالفت رهبری با برکناری مصلحی، در رسیدن به هدف خود ناکام مانده است.

محمد سلیمی، در سالهای پس از انقلاب به عنوان حاکم شرع در استانهای تهران، خراسان، فارس و همدان بوده است و همچنین پستهایی نظیر ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان، ریاست شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور، ریاست شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت را در کارنامه خود جای داده است. وی هم اکنون دادستان دادگاه ویژه روحانیت و از جمله فقهای شورای نگهبان است.

در همین حال، روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران از بهره‌برداری سیاسی تیم محمود احمدی‌نژاد از اسناد محرمانه نهادهای امنیتی علیه مخالفان خود اظهار نگرانی کرد.

به گزارش دیگربان، این روزنامه امروز – دوشنبه ۲۹ فروردین – بدون آنکه نامی از افراد این تیم ببرد٬ آنها را “جریان انحرافی” نامید و هشدار داد که “بهره‌برداری سیاسی از اسناد و اطلاعات و تلاش برای خصوصی‌سازی آنان” در دستور کار این افراد قرار گرفته است.

به نوشته جوان ‌آنلاین، جریان انحرافی اصولگرایان قصد دارد با نفوذ به دستگاه‌های امنیتی برخی اهداف خود را تامین کند، و تلاش می‌کند “با بهره‌برداری خاص و خروج برخی اسناد و مدارک ویژه مقاصد خود را تامین و از عنصر اطلاعات به عنوان اهرمی برای ترغیب و تهدید برخی از جریان‌ها و چهره‌های سیاسی و پیشبرد اهداف سود بجوید.”

روزنامه جوان همچنین در این مطلب، به طور تلویحی به موضوع برکناری غیر منتظره حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات اشاره کرده و ادعا کرده که این برکناری در راستای سیاست جدید تیم احمدی‌نژاد صورت گرفته است.

احمدی‌نژاد دیروز با استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات موافقت کرد که این استعفا با مخالفت رهبری روبه‌رو و منتفی شد. این موضوع در ادامه تنش‌های اخیر بین جریان حامی احمدی‌نژاد و مشایی با دیگر طیف‌های مدعی اصولگرایی ارزیابی می‌شود. برخی حامیان سابق احمدی‌نژاد، از نزدیکان وی با عنوان فتنه جدید و بزرگ‌ترین خطر علیه نظام در آینده‌ای نزدیک یاد کرده و تلاش می‌کنند آن‌ها را از عرصه قدرت کنار بزنند. بسیاری از محافظه‌کاران از روحانیون گرفته تا مداحان معتقدند دولت محمود احمدی‌نژاد از اهداف اولیه خود منحرف شده و به هیچ وجه نباید در دولت‌ها و مجالس بعدی در قدرت باشد.


 • مرتضی اشرفی

  این باند قبلا هم از روش نا پاک (به اصطلاح افشاگری) علیه دیگران استفاده کرده اند و عوام را علیه خواص تهییج کرده اند وظلم بزرگی را به دیگران کرده اند.صداقت حکم می کند که امروز از همه آنها دلجویی شود.

 • سبزی ازفرخ شهر

  ای بابا،آی بابا،اندیشه وتفکر رهبری که به احمدی نزاد نزدیکتراست تا به هاشمی ،حال اگر احمدی نژاد فتنه گر است،شما یگوییدکه چه باید گفت؟
  پناه بر خدا.

 • ناشناس

  انسان ها معمولا از چیزهایی دم می زنندکه انها را ندارند/روزنامه جوان متعلق به سپاه به لفظ جوان توجه کنیدوببینیدقشرجوان اگرنگم همش ولی خیلی بیشتربا ما هستند

 • ناشناس

  هدف نهائي مشائي قورت دادن انقلاب 57 است توسط مكتب ايراني

 • کاظم

  بدلیل سکوت و بی توجهی ما متاسفانه مملکت افتاده دست چند نفر بی مسئولیت و نادان که نمی فهمند دارند چه بلایی سر مردم و خودشان می اورند. سکوت یا بی تفاوتی ما آنها را یکه تاز کرده نه قدرت آنها.