سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی مقدم: فیس‌بوک و توئیتر مجرمان را سازماندهی می‌کنند!...

احمدی مقدم: فیس‌بوک و توئیتر مجرمان را سازماندهی می‌کنند!

چکیده :فرمانده نیروی انتظامی از فیس بوک و توئیتر به عنوان سایت هایی که "مجرمان و ناراضیان" را دور هم جمع می کنند، یاد کرد و ارتباطات مجازی را یک "تهدید" برای نظام دانست. مشرق هم ادعا کرد که سایت های اجتماعی فیس بوک و توئیتر در خدمت منافع صهیونیست ها هستند، اما همین سایت در خبری دیگر از مسدود کردن سایت فیس بوک در بحرین انتقاد کرده و آن را نشانه "عدم آزادی بیان" در کشور بحرین دانسته است....


در حالی که سرعت اینترنت در ایران به طور دوره ای کاهش می یابد و به روش های مختلف در دسترسی به سایت ها و شبکه های اجتماعی اختلال ایجاد می شود، فرمانده نیروی انتظامی روز گذشته در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا از فیس بوک و توئیتر به عنوان سایت هایی که “مجرمان و ناراضیان” را دور هم جمع می کنند، یاد کرد. احمدی مقدم همچنین ارتباطات مجازی را یک “تهدید” برای نظام دانست.

فرمانده نیروی انتظامی افزوده است: “شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و توئیتر امروز قدرت ایجاد کرده و ناراضیان پراکنده، مجرمان و سرویس‌های خارجی را جمع و سازماندهی می‌کنند؛ لذا داشتن اطلاعات صحیح و به موقع اهمیت بسیار زیادی دارد که در هر شرایطی شما بتوانید پیش‌بینی‌ کنید حریف می‌خواهد چه اقدامی کند. باید در فضای مدرن، قدرت رصد اطلاعاتی داشته باشید”.

وی در ادامه گفته: “در فضای مجازی، فضای ارتباطی و افکار عمومی جدید در جامعه ایجاد می‌شود که شما باید از این اقدامات مطلع باشید. در غیر این صورت شما پشت سر ماجرا راه می‌روید، مثلا در صحنه‌هایی لیبی، مصر و جاهای دیگر که این روزها اتفاق می‌افتد، حاکمان این کشورها وقتی می‌خواهند برای مردم پیام بدهند، شما احساس می‌کنید اینها 10 تا 20سال است که در جامعه خودشان نبوده‌اند و وقتی هم راجع به حوادث و مسایل داخلی کشورشان صحبت می‌کنند مورد تمسخر و خنده مردم خود قرار می‌گیرند”.

همزمان با این سخنان، سایت مشرق، در گزارشی از قول سردبیر یک نشریه یهودی نوشت که سایت های اجتماعی فیس بوک و توئیتر در خدمت منافع صهیونیست ها هستند! مشرق نیوز در مقاله خود از “خطرناک بودن فیس بوک” و “امکان سازماندهی مخالفان” سخن گفته از قول آلانا گودمن، نوشته است: “فیس‌بوک می‌تواند به ابزاری خطرناک برای سازماندهی افراد تبدیل شود”.

این در حالی است که همین سایت در خبری دیگر از مسدود کردن سایت فیس بوک در بحرین انتقاد کرده و آن را نشانه “عدم آزادی بیان” در کشور بحرین دانسته است.

برخی از بازداشت شدگان پس از انتخابات و فعالانی که طی دو سال گذشته به بهانه های گوناگون مدت ها در بازداشت به سر برده اند به روز گفته اند در مراحل بازجویی و محاکمه، اطلاعات مندرج در صفحه فیس بوک آنان به عنوان مستندات مجرمانه مورد توجه قرار گرفته و حتی در مواردی احکام سنگین زندان، تنها به جرم اشتراک گذاری اخبار در سایت فیس بوک صادر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از مصاحبه خود با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به وضعیت وابستگان این نیرو نیز گفته است: “حوادث سال 88 نیروی بسیاری از ما را صرف خودش کرد و به مرور دیدیم که از اواخر سال 88 تا اواسط سال 89 متاسفانه حدود 9 ماهی با رشد سریع جرایم روبرو شدیم، در واقع درگیر شدن نیروی انتظامی در صحنه‌های آشوب فرصتی را برای مجرمان ایجاد کرده بود که از این فرصت حداکثر استفاده را بردند”.

احمدی مقدم ادامه داده: “در این بازه زمانی، آمار جرایمی مثل سرقت، قتل، آدم‌ربایی و حتی برخی جرایم خشن نظیر کیف‌قاپی، سرقت به عنف و تجاوز به عنف در برخی از شهرها افزایش معناداری پیدا کرد که تا پیش از این حوادث برای مدت چهار پنج سالی بود که با کاهش پیوسته رشد جرایم روبرو بودیم”.
نقل از: روزآنلاین


 • ناشناس

  بسوزین!
  حال می کنم جز فیلتر کردن کار دیگه ای نمی تونین بکنین. مالِ این حرفا نیستین. شما آدم حرف و منطق نبودین هیچ وقت. تنها کاری که ازتون برمیاد خرابکاریه فوقش با ارتش سایبریتون یکی دو روز برین خرابکاری. آخرش که چی؟ روسیاهی می مونه به زغال.

 • دادگستر

  آقاي احمدي مقدم
  خجالت بكش
  قاتلان جوانان ملت را كجا سازماندهي مي كند ؟ فارس و برنا و تابناك و …

 • ناشناس

  قبل از اينترنت مشكلات كشور پاي ويدئو ونوار كاست بود . كه شاه هم همين مشكلات را داشت .حالا پاي اينترنت وماهواره ها است .
  يكبار هم گفتند مشكلات كشور پاي علوم اجتماعي است .باز ديدند كه روحانيت در حوزه كه علوم اجتما عي نخوانده واين همه روحاني
  معترض ؟ گفتند ان ها فريب خورده اند ؟ هر روز دنبال يك چيزي ميگردند كه مشكلات را به گردن ان بيندازند .
  خانه از پاي بست ويران است …….. خواجه در بند نقش ايوان است . همه مشكلات از ديكتا توري است .اقاي احمدي مقدم پول كشور را
  با خريد تجهيزات بر باد ندهيد .

 • داوود

  از اواخر سال ۸۸ تا اواسط سال ۸۹ متاسفانه حدود ۹ ماهی با رشد سریع جرایم روبرو شدیم!!!

  این دلیلش فقط چیزی نیست که شما گفته اید فرمانده؛ دلایل بسیار زیادی دارد که برخی از آنها را می توانید در همین صفحه بیابید. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد؛ از جمله: آزادی و مرخصی طولانی و عفو مجرمان واقعی و زندانیان خطرناک به منظور افزایش امکان دستگیری سبزها و مردمان معترض.

  چند شب پیش جایی مهمان بودم و موقع برگشتن (حوالی 11-12شب) صاحبخانه از من خواهش کرد که دختری از اقوامشان را هم به منزل برسانم. در طول مسیر نه چندان طولانی ایست های بازرسی برپا شده توسط نیروهای مختلف (کلانتری، بسیج و …) را پشت سر گذاشتیم. بعد از گذراندن آخرین ایست بازرسی جمله ای از خانم همراهم شنیدم که تمام این چند روز فکرم را مشغول کرده است. با لحن تلخی گفتند که: از پلیس بیشتر از آدم های خلافکار و اشرار و دزد و قاچاقچی وحشت دارند!!!

  من نمی دانم این جمله برای آقای احمدی مقدم معنایی دارد یا خیر؛ ولی اگر اندک شرافتی در ایشان و سایر مقامات حاکمیت (از صدر تا ذیل) وجود داشت بایستی با شنیدن این جمله از ولی نعمت و ارباب خود (مگر ادعا نمی کنید نوکر مردم هستید؟) همه با هم استعفا می دادند و تا آخر عمر دوره می افتادند و از تک تک مردم استغفار می طلبیدند. هرچند خوب می دانم که این امر تنها رویا و آرزویی بیش نیست!

 • mehdi

  یعنی لباس شخصی ها و یا فحاشان به خانواده هاشمی توسط فیس بوک سازماندهی میشوند؟؟؟ باورش سخته آقای احمدی مقدم آخه این اوباشان انقدر بیسواد هستند که نتوانند اسمشان را به لاتین تایپ کنند چه برسد به عضویت در فیس بوک. بالاخره ما نفهمیدم فیس بوک خوبه یا بد. اگه تو مصر مردم با فیس بوک بیان بیرون و مصری ها اسم بچشون رو بزارن فیس بوک، خوبه. اما اگه جاهای دیگه باشه جیز میشه.

 • عبید سن خوزانی

  تازه فهمیدی؟ خوب دیدی خیر باشد گفته بودیم که با این همه وسایل ارتباطی و تبدیل شدن جهان به دهگده ای کوچک نمی توانید با سانسور و جلوگیری از انتقال اطلاعات مردم را کور و کر ولال کنید. گفته بودیم؟ البته که گفته بودیم

 • دادخواه

  بعله آقا ! شما تمام نیروتون رو جمع کنین تا با ما مردم عادی که دنبال حقمون هستیم بجنگید . چه کار به کار دزدها و قاتلها دارید ؟ بذارید بیچاره ها کارشون رو بکنن شاید بدرد خودتون هم خوردند !

 • مشقاسم

  کار دولت شعار دادن است و کار ملت کارکردن. از دولت که نباید انتظار کار داشت.

 • عباس

  باسلام واحترام به پرسنل متعهد وزحمتکش ناجا!راستی ازسیر پیشرفت پرونده قضایی مأموران زورگیر ومسلح ناجا که بعنوان مأمورین تقلبی در شرق تهران از رهگذران زورگیری میکردند ونهایتا هم توسط مردم عادی شناسایی ودستگیرشدند وسلاحها وادوات جنگی مکشوفه شان هم در صدا وسیمای آقای ضرغامی نمایش داده شدچه خبر!!!؟