سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هدف اقتدارگرایان، ایجاد فضایی شبیه کره شمالی با کمی بزک مردمسالاری است...
» گفت و گوی قلم سبز با موسوی

هدف اقتدارگرایان، ایجاد فضایی شبیه کره شمالی با کمی بزک مردمسالاری است

چکیده :«جریان حاکم در آستانه انتخابات» بیست سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود و ظاهرا قرار بوده که این انتخابات آخرین پرده این تلاش باشد. مناظره در سایه این نگاه معنی دیگر پیدا می کند و همچنین تصفيه هائی که از مجلس چهارم شروع شد و بعد دردوره هاي انتخابات بعدی گسترش یافت بهتر فهمیده می...


میرحسین موسوی در مصاحبه با روزنامه اینترنتی قلم سبز در پاسخ به سوالی درباره اظهارنظر یکی از خطباي نماز جمعه تهران که جنبش سبز را به آتش زير خاكستر تشبيه كرده بود گفت: به نظر بنده خطیب مورد اشاره شم قوی ای دارد. گرچه بدلیل پایبندی به مقام و موقعیت موضع ایشان دفاع از ظلم و خشونت است وکارهائی شبیه دروغ درباره یک میلیارد دلار كمك آمریکا به مخالفان، یا ترغیب خشونت، يا ولع شدید به اعدام و اعتراف گیری و مهم تر از همه تقلبات گسترده انتخاباتی و تصفیه های وسیع کاندیداها، او را از عدالت ساقط کرده است. با این همه سبزها باید با حوصله صحبت های ایشان را بشنوند. ایشان تیپ نسبتا کاملي از اقتدار گرایان تمامیت خواه است و اطلاعات خوبی که دارد را ناخود آگاه در سخنرانی ها فاش می کند. ایشان جنبش را آتش زیر خاکستر تعبیر کرده است و من کاملا با نظر ایشان موافق هستم و اضافه می کنم ادامه سرکوبها و ندیدن واقعیتها در کنار حاکمیت دروغ و قانون گریزی و فساد و عدم کارآمدی در سیاستهای داخلی و خارجی دامنه این آتش به تعبیر ایشان زير خاكستر را هر روز بیشتر می کند.

نخست وزیر دوران دفاع مقدس همچنین با اشاره به مناظره های قبل از انتخابات گفت: بعد از انتخابات دو ماه طول کشید که بنده اعتقاد پیدا کنم مناظره کذائی نه برای از میدان بردن بنده یا آقای کروبی بلکه برای تصفیه حساب کامل با همه نیروهای رقیب و یکدست کردن کشور بوده است. بنده یکی و فقط یکی از این هدفها و سنگهای سر راه بودم. حضرات در نوار مشهور و اخیراً از قول یک روحانی بحث یک توطئه بیست ساله کرده اند بنده می خواهم با توجه به دروغ نهفته در این ادعا بگویم که «جریان حاکم در آستانه انتخابات» بیست سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود و ظاهرا قرار بوده که این انتخابات آخرین پرده این تلاش باشد. مناظره در سایه این نگاه معنی دیگر پیدا می کند و همچنین تصفيه هائی که از مجلس چهارم شروع شد و بعد دردوره هاي انتخابات بعدی گسترش یافت بهتر فهمیده می شود. اقتدارگرايان به دنبال حذف کردن همه فضای ملی از منتقدین و معترضین بودند؛ فضایی شبیه کره شمالی با کمی بزک مردمسالاری.

متن کامل مصاحبه با میرحسین  موسوی را در روزنامه  اینترنتی قلم سبز بخوانید.


 • م .د

  خدا رحمت کند ایت الله خلخالی راکه چند سال پیش فرمودند که در این نظام یک نها نظامی دارد کودتا میکند. عمر او کفاف دیدن این روز را نداشت ولی اقای موسوی عزیز ما دیدیم.

 • ع. ا

  بله دقیقا جنبش سبز آتش زیر خاکستر است . روز 25 خرداد 88 هیچکس باورش نمیشد اینها اینقدر مخالف داشته باشند . ما باید با زمان جلو برویم . روز به روز و هر روزی که می گذرد طرفداران نظام خوشبختانه و یا متاسفانه (به عقیده مهندس موسوی) کم و کم تر می شوند . وای به روزی که دوباره قرار باشد مردم دخالت کنند و نظر مردم در تصمیم گیری ها مهم باشد . شاید دو سال و نیم دیگر نفرات معترض به بیش از چهل میلیون به صورت مشهود و آشکار برسد . ای قتدار گرایان از آن بترسید .

 • علي علوي

  مهندس ميرحسين موسوي، گوهري ارزشمند است. خدايا از گزند غاصبان …، مصونش بدار

 • فرزاد

  بعد از کردگار جهان افرین / به تو دارد امید ایران زمین

 • موسوی دوست دارم

  میرحسین موسوی در مصاحبه ای اختصاصی با روزنامه اینترنتی “قلم سبز” در پاسخ راجع به ویکی لیکس می گوید:

  “اسناد ویکی لیکس مطالب عمده ای را در رابطه مسائل جهان افشا کرده است نکته ای که مهم است و باید به آن توجه شود این است که چه اسنادی میتوانستند منتشر شوند و منتشر نشده اند.بخشی از این سندها بخوبی وضعیت شکننده ما را در منظقه نشان می دهند که خودمان با سیاستهای ماجراجویانه به آن دامن زده ایم.بجای هفت مرتبه به نیویورک رفتن اگر روی کشورهای همسایه بیشتر سرمایه گزاری می کردند وحشت پراکنی و سخنان بدون حساب و نداشتن یک برنامه درست و ضعف مفرط دیپلماسی و نمایش افراطی قدرت نظامی منجر به آن شده. در حالی که با خیل پردازی در فکر قانع کردن واتیکان و سران امریکا و اروپا به مدیریت جهانی خودشان بوده اند از ایجاد ارتباط سازنده با کشورهای منطقه غافل شده اند.با این سیاستها ما عملا یک متحد واقعی بین کشورهای همسایه نداریم.شما به جریان کمک به سیل زدگان پاکستان رجوع کنید و آنرا با کمکهای سخاوتمندانه و بی حساب آقایان به کشورهای آمریکای لاتین و..مقایسه کنید.خواهید دید که همان آشفتگی که درسیاست اقتصادی و فرهنگی حاکم است در سیاست خارجی نیز همینطور است. در میان اسناد مربوط به تحریک اختلافات قومی از سوی اسرائیل باید برای همه ملتها و از جمله قومیتها هشدار دهنده باشد و من یقین دارم تنها اسرائیل از این سیاست سود نمی برد و در سطح جهان و منطقه کشورهای هم عقیده فراوانی با اسرائیل همسو هستند.همین سند و ترورهای اخیر دانشمندان تکنولوژی هسته ای بخوبی نشان میدهد حمایت ملتها از فلسطین و لبنان غیر از جنبه های اخلاقی تا چه اندازه در جهت منافع ملی ماست.سندهای مربوط به تقلبات انتخاباتی هم بسیار قابل توجه است.به ویژه آنجا که اشاره میشود اصولا رایها شمرده نشده اند.یعنی همان کودتای انتخاباتی .شما اگر به مصاحبه برادر گرامی “محتشمی پور” که چند روز پس از انتخاباتصورت گرفت.مراجعه کنید خواهید دید که در اشاره ای که ایشان به سایت انتخابات وزارت کشور در شب بیست و سوم خرداد به همین مسئله تلویحا اشاره میکنند.امروز گرچه اطلاعات ما در مورد جریان تجمیع ارا و نقش سیستم رایانه ای بسیار بیشتر از دیورز است ولی جا دارد که برای روشن شدن همه ی ابعاد این بخش تلاش بیشتری شود.البته بحث در مورد اسناد ویکی لیکس مجال بیشتری می طلبد فقط باختصار باید آنرا یک حادثه بزرگ قرن در متن پیشرفتهای تکنولوژی ارتباطات و فضای مجازی دانست.گمان می کنم با تجربه ای که شبکه های اجتماعی جنبش سبز بدست آورده اند.مفهوم ماجرای اخیر را بیش از سایر جریانات لمس کنند.”

  متن کامل مصاحبه در
  http://qalamsabz.blogspot.com/2010/12/blog-post_11.html
  شماره ی سوم

 • Hasan

  اقای موسوی ..حقیقتی در گفتارت هست ..که تو را از دیگران متمایز میکند ..یک خواهش دارم …با همه احترامی که برای اصلاحطلبان قائلم ..ولی شما همیشه خودتان را از انها مجزا نگه دارید ..وسعی کنید ..همینطور که تا حالا خودتان بوده اید خودتان باشید . وجود کسی چون زهرا رهنورد در کنار شما به ما اطمینان میدهد ..

 • حبیب تبریزیان

  تخم پرندگان به لحاظ فرم ژئومتریک خود همه با هم شبیه هستند فقط بزرگی و کوچکی آنان فرق میکند. از یک تخم مرغ، کبک و کبوتر بیرون میزند از دیگری زاغ و کلاغ و کرکس. تا یک جوجه به تمام، جنسیت خود را موقع از تخم بیرون زدن نشان دهد، برای ما آدمهای غیر متخصص، زمانی لازم است تا تشخیص دهیم که این شکل و شمایل و نوع منقار و.. مال مرغ و خروس نیست بلکه پرنده ای مردارخوار است. البته یک متخصص آناً میفهمد و تشخیص میدهد ولی مردم عادی متخصص نیستنند.
  ده سال طول کشید تا سرشت اوباش کراسی (لومپنکراسی) آن حکومتی که ما، با آرمانِ اسلام علوی، عدالت اسلامی، آزادی و.. و دموکراسی آنرا پرورده بودیم از پوسته تخم گونه خود بیرون زده پرو بال بگیرد تا ما بدانیم که کرکس در این مرغدانی پروریده ایم. امروز بسیاری از آنان که طی این دوران وهم آلود سیاسی، خوشباورانه بنا به ظن انسانی و عرق ملی، کرکس را مرغ و خروس و یا کبوتر انگاشته بودند کم کم بیدار میشوند. این آن آتش زیر خاکستری است که حرارت آنرا آن خطیب بزرگ مورد اشاره میر حسین هم احساس کرده است. این آتش احتیاج به نفت و بنزین ندارد شعله اش لهیبناک از ذاتش برمیخیزد. این آتش زیر خاکستریعنی خشم سوزنده مردمی که فریب خورده اند و امروز نقاب فریب را از چهره فریبکار دریده و چهره کرکسی آنرا ازپس ماسک قلابی کبوتریش میبینند. همه آتش نشانیهای جهان هم قادربه خاموش کردن این آتش مقدس نیست.

 • فروغ

  لطفا متن کامل رو بزارید
  یا فایل jpgهم برای پرینت بزارید

  • دوست عزيز، شما ميتوانيد نسخه تصويري jpg اين شماره قلم سبز را از سايت {ادامه راه سبز(ارس)} دريافت كنيد

 • اشکان

  درود بر مهندس موسوی

 • ناشناس

  ——————————————————————————–

  جناب مهدي کروبيو موسوي عزيز!جنبش سبز همواره همراهي 2 رهبر شجاعش را پاس مي دارد که در تمامي مراحل از جنبش سبز حمايت نموده ايد و به افشاگري و روشن نمودن افکار عمومي جامعه پرداخته ايد. جناب اقاي کروبي !انتظار جنبش سبز از شما دو بزرگوار بيش از اين است چراکه از يک طرف حجم نارضايتي هاي مردم پس از انتخابات افزايش يافته است چراکه بي کفايتي دولت دهم بيش از دولت نهم است و روز به روز فقر ، تحريم، انزوا ، به خطر افتادن تماميت ارزي ، بستن قراردادهاي نفتي ننگين، و ورود افسارگسيخته بنجل هاي چيني به قيمت نابودي تمام توليدهاي داخلي رو به افزايش است و از طرفي مردم در اين مدت يک و نيم سال بسيار تمرين نمودند و ياد گرفتند که چه طور اعتراض نمايند و در راهپيمايي شرکت نمايند و از نمايش هاي وحشيانه اين دژخيمان نهراسند؛ جناب آقاي کروبي عزيز! از شما و مير حسين عزيز تقاضا داريم رهبري خود را وارد فازهاي جديدي نماييد و قاطع تر و آشکارا از مردم بخواهيد که همراهيتان کنند و به نشانه اعتراض حتي راهپيمايي نمايند. جناب کروبي! براي انتخابات مجلس چه برنامه ريزي اي کرده ايد؟ چه طور مي خواهيد مردم را تشويق به شرکت در انتخابات کنيد؟ چه طور مي خواهيد در برابر دخالتهاي استصوابي و تقلبهاي گسترده ايستادگي کنيد؟ پيشنهاد بنده به عنوان عضو کوچکي از جامعه سبز ايران اين است که از قدرت به وجود آمده جنبش سبز و موج اعتراضات افزايش يافته مردم استفاده نماييد و به اربابان قدرت اولتيماتوم بدهيد و پاي خود را فراتر از بيانيه گذاشته و تهديد هاي خود را عملي تر نماييد‎

 • ناشناس

  آقای موسوی ، شما موافق زیاد داری ، مخالف هم کم نداری ، شما می خواید خالفان رو هم جذب کنید . اما بگم، برای مردمی که کمی هیجانی تصمیم می گیرند . نیاز هست هیجانی هم کار بشه ( در کنار خرد که شما دارید )
  اشکم درمیاد وقتی دانشجویی می بینم که فکر می کنه شماها دارید خیانت می کنید و براش کاملا توجیه شده که دولت نهم و دهم آزادترین دولت بوده !

 • عرفان

  خواهشا کل مصاحبه رو بذارین هرچی گشتیم پیداش نمیکنیم کل مصاحبه رو

 • الماس

  مسئولان محترم سایت ، اگر ممکنه متن کامل مصاحبه رو تو سایت قرار بدید. چون کیفیت صفحه های روزنامه خیلی پایینه. به طوری که صفحه دوم بیشتر کلمات قابل خوندن نیستن. من فکر میکنم این مصاحبه دربردارنده نکات مهمتری نسبت به بیانیه روز دانشجو بود.

 • ناشناس

  ممنون از میر حسین که دوباره به صحنه آمد

 • رشید

  چه لزومی دارد از میرحسین موسوی با عنوان نخست وزیر امام یا دفاع مقدس یاد کنیم .
  موسوی عزیز هویتی مستقل از اینها هم دارد .او رهبر جنبش سبز است .نام همه مردم است .مردمی که اکثرا نه امام را دیده اند و
  نه در دوران جنگ بوده اند ….. .من چندان میرحسین زمان جنگ را نمیشناسم .من از روزی که میرحسین در تلوزیون گفت : من یک فرد انقلابی هستم و…………………و فردای انتخابات هم شجاعانه پیروزی خود را اعلام کرد عاشق زکاوت و نبوغ و شخصیت انقلابیش شدم و
  با موضع گیریهای بعدیش روز به روز بیشتر شیفته اش شدم .به خاطر نسبتی که با حقیقت داشت و به خاطر وجود شریف و ÷اک و دوست داشتنیش .در حالیکه تا پیش از انتخابات هیچ شناخت یا علاقه ای به او نداشتم .برای من و اکثر مردم میرحسین نخست وزیر کسی یا
  دورانی نیست .میرحسین فرشته نجات ماست و همین کافیست .دادن باقی نسبتها ی اعتباری به او فقط گمراه کننده است .
  حضور میرحسین یعنی رخداد حقیقت .یعنی وقوع عشق .چه کار داریم که قبلا میرحسین که بوده ؟
  شخصیت بزرگ موسوی چیزی کم ندارد .
  موسوی 22 خرداد 1388 بار دیگر متولد شد و بالید و شکفت به قامت رهبر جنبش سبز .

  • حبیب تبریزیان

   گفته سنجیده ایست! منهم فکر میکنم اتیکت های گذاشته چیزی بر هویت امروزی موسوی نمی افزاید. موسوی برای نسل امروز و میهن ما ،آن مسیحایی است که به جنازهِ امید، آزادی و حرمت انسانی در میهن ما روحی تازه و زنده داد. او جامعه را با مقاومتش با درایت سیاسی ستایش انگیزش به آینده خود امید وار کرد. آینده ایی که از دست رفته می نمود. آینده ایی که بدون این جنبش سبز از دست رفته نیز هست.

 • میرحسینی ابهری

  فقط میگم موسوی دوستت داشتیم و داریم وخواهیم داشت

 • بی شماران

  درود خدا بر تو

 • فرهاد

  زنده باد جنبش سبز و همراهان مقاوم و فهیم آن .

 • اندیشه سبز

  درود بر رهبر راستین جنبش عدالتخواه سبز ایــــران زمین

  به خود می بالم که سرانجام توانستم در این کشور شاهد فردی مدبــر باشم که با حفظ موازین اعتقادی خویش آرام ، آرام گام بر می دارد ….

  جناب مهندس موسوی ، درست هست شما بارها بارها تاکید کردید که این جنبش متکثر هست و همواره خود را یک همراه کوچک جنبش نام نهادید امـــا براستی همگی ما باور داریم حضرتعالی و حجت الاسلام کروبی رهبر عالیقدر این حرکت اجتماعی هستید

  از شما تقاضا می کنم همچون اکنون که صریح مواضع خود را در برابر رویدادهای روز اعلام کرده اید در ادامه شاهد حضور بیش از پیش شما در صحنه باشیم چراکه از نگاه من و بسیاری دیگر شما رئیس جمهــــور منتخب ایران زمین هستید

  اگرچه به نیمه پایانی سال صبر و استقامت نزدیک می شویم امـــا همچون سرو و با عزمی راسخ آماده ایم به رهبری شما این راه که از ابتدا تا انتهایش ” امید ” قرار دارد حرکت کنیم

  و در پاسخ سخنان امروز آیت الله لاریجانی باید بگوییم که غریو “یا حسین میرحسین” ما نشاط گرفته از ایمانی حسینی هست چراکه ما پرورش یافته اباعبدالله الحسین هستیم و به فرزند حضرت زهـــرا (س) باور داریم

 • سبز اندیش

  بله دقیقا همین طور است. ما آتش زیر خاکستریم.
  ما همان خس و خاشاکیم که اگر طوفان به راه باندازیم چشمان همه ی شما را کور می کند ……

 • رزمنده دفاع مقئس به رشید

  ه لزومی دارد از میرحسین موسوی با عنوان نخست وزیر امام یا دفاع مقدس یاد کنیم .
  موسوی عزیز هویتی مستقل از اینها هم دارد .او رهبر جنبش سبز است .نام همه مردم است .مردمی که اکثرا نه امام را دیده اند و
  نه در دوران جنگ بوده اند ….. .من چندان میرحسین زمان جنگ را نمیشناسم .من از روزی که میرحسین در تلوزیون گفت : من یک فرد انقلابی هستم و…………………و فردای انتخابات هم شجاعانه پیروزی خود را اعلام کرد عاشق زکاوت و نبوغ و شخصیت انقلابیش شدم و
  با موضع گیریهای بعدیش روز به روز بیشتر شیفته اش شدم .به خاطر نسبتی که با حقیقت داشت و به خاطر وجود شریف و ÷اک و دوست داشتنیش .در حالیکه تا پیش از انتخابات هیچ شناخت یا علاقه ای به او نداشتم .برای من و اکثر مردم میرحسین نخست وزیر کسی یا
  دورانی نیست .میرحسین فرشته نجات ماست و همین کافیست .دادن باقی نسبتها ی اعتباری به او فقط گمراه کننده است .
  حضور میرحسین یعنی رخداد حقیقت .یعنی وقوع عشق .چه کار داریم که قبلا میرحسین که بوده ؟
  شخصیت بزرگ موسوی چیزی کم ندارد .
  موسوی ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بار دیگر متولد شد و بالید و شکفت به قامت رهبر جنبش سبز

  برادر گرامی آقا رشید:
  حرف شما قابل درک است که میرحسین اصولا دارای شخصیتی کاملا مستقل از نظر هویتی است و این نیز برای ما(بسیاری از بچه های جنگ) بسیار خوشایند است که حرص و جوشی که قبل از انتخابات برای پیروزی این سید بزرگوار خوردیم بی دلیل نبوده است و حداقل نتیجه این شد که نسل جوان فهمیدند که موسوی چه گوهر گرانسنگی برای کشور است، ولی برادر گرامی وقتی جناح مقابل با تمام قدرت سعی در وارونه جلوه دادن دهه شصت و ضد امام(س) نشان دادن میرحسین را دارد باید چه کرد؟ دقت کنید: شاید شما به شان و منزلت و بزرگی بی نظیر حضرت امام(س) پی نبرده باشید و برای شما مهم نباشد که اصولا امام(س) از ایشان حمایت کرده باشد یا خیر، ولی برای عمده مردم ما، بخصوص مردم مذهبی ما، حمایت قاطع امام(س) از موسوی، حکم تایید و تاکید بر خصوصیت بسیار مثبت و طراز اول این سید بزرگوار را دارد که بنظر من هنوز جلوه های این شخصیت کم نظیر یعنی موسوی برای نسل جوان شناخته نشده است! بنظرمن روحیه بسیار پاک، پر صداقت و البته بسیار شجاع، مردم دار، ضد استکباری(به معنای واقعی کلمه نه لق لقه دهان) و…میرحسین (که حتی تا مدتی قبل از انتخابات!؟ مورد تایید همین طرفداران جناح کودتا از جمله همین خانم فاطمه رجبی بود!؟) و تایید محکم و غیر قابل انکار آن توسط حضرت امام(س)، که امام(س) با این حمایت بسیار قاطعانه خود از این سید بزرگوار، بارها خود را آماج گستاخانه ترین حملات همین جناح بسیار ولایتمدار!؟ کنونی کرد، مهر تایید محکمی است بر اوج معرفت و شخصیت الهی خود امام(س)!بهر حال بزرگترین افتخار آقای موسوی علیرغم هویت و شخصیتی قابل ستایش وی همانند نسل باشکوه 57(که انشاء الله تا آخر هم همینگونه باشد که خواهد بود چرا که شاکله و هویت این سید اساسا بر مدار حق و حق طلبی شکل گرفته است!)، همان ملفب بودن به «میرحسین امام(س)» است چیریکه برای من رزمنده دفاع مقدس بسیار بسیار قابل درک تر است تا برای شما، ولی افنخار میکنم که یکی از بیشمار رزمندگانی بودم که برای شناسایی این سید به نسل جوان و مردم تا آنجا که توانستم دویدم و دست آخر هم مجبور شدم برای آنکه دروغهای طرفداران جناح کودتا را در خصوص وقایع دهه شصت برملا سازم جزوه ای سنگین در حدود 44 صفحه تایپ کرده و بین ستادها و..پخش کنم و افتخار میکنم به فطرت پاک و بی آلایش بی حد و حصر شما نسل جوان که اگر چه در جریان اعتراضات، ناجوانمردانه مورد هجوم ضرب و شتم اسلام معاویه قرار گرفت ولی راه حق و حقیقت و درستی و صداقت را در شناسایی بهنگام و به موقع این سید بزرگوار درست تشخیص داد و واقعا مشخص شد علیرغم این همه ناملایمات، «ژن» نسل باشکوه 57 در رگ و پی شما جاریست!!انشاء الله

  • رشید

   یار سبز معتقد به اصول انسانی شما و همه ی معتقدانی که امروز بیشترین نقش را در جنبش سبز دارند و در این جهان نسبی گرائی
   پایبند حقیقتی هستند که به خاطرش خود را به هیچ قیمتی نمیفروشند ستایش میکنم .
   بله .باید از میرحسین عزیز و خدماتش در دوران دفاع مقدس قدردانی و در برابر کسانی که از خون شهدا مینوشند و به نوا میرسند
   و اعتبار و امتیاز کسب میکنند و خود را وارث آنها میدانند دفاع کرد .
   اما در جای خود .لزومی ندارد نام کمال یافته ی میرحسین موسوی به چیزی وصل شود .
   من قبول ندارم که اکثریت جامعه میرحسین را به خاطر حمایت آقای خمینی دوست دارند .
   همانطور که دکتر رهنورد هم میگوید جنبش سبز همه ی کسانی را که مخالف دخالت دولت در حوزه ی خصوصی مردم هستند در بر میگیرد
   جنبش سبز اولا مشروطه خواه است .چنانکه میرحسین مشروطه را مشروط کردن قدرت معنی کرد .
   برای گسترده تر شدن جنبش سبز و دعوت همه ی سبز اندیشان لازم است که بر سر دردمشترکمان به توافق برسیم و متحد شویم .
   هرچه به جز سبز یا میرحسین اضافه شود اکثریتی را از جنبش دفع خواهد کرد .
   چه اشکال دارد من که مثل شما شجاعانه نجنگیده ام با شما رزمنده ی گرامی بر سر آزادی خواهی و حقوق بشر و صداقت
   وبه خصوص نفی حاکمیت فردی و استبداد دینی همراه و همدل و همصدا شوم ؟
   شما که نمیخواهید کسی مثل من که جنگ را نتیجه ی گروگان گیری و تحریک شیعیان عراق میدانم و از کشتار دهه ی 60
   بیزار و متاثرم و تناقضهای گفتاری و کرداری حاکمان این مملکت را و تاثیرش را در زندگی خودم چشیده ام از شما جدا شوم
   و خود را غریبه احساس کنم ؟
   چرا میرحسین نامی نباشد که همه ی آزادیخواهان و عدالتخواهان را و همه ی کسانی که ولایت مردم بر مردم و حق تعیین سرنوشتشان را میخواهند خطاب قرار ندهد و جذب نکند .
   چرا کاری کنیم که کسانی که به هر دلیلی به وقایع بعد از انقلاب و حذفهای ساختاری بدبینند ولی انسانهای پاک و آزاده و معقولی هستند احساس غریبی کنند در جنبش سبز و خدای نکرده ما را ترک کنند ؟
   امام معتقد نبود که همه حق دارند در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری کاندید شوند .
   من فکر میکنم اکثریت مردم خواهان انتخابات آزاد هستند .
   چه مشکلی پیش می آید که یک انسان ملحد هم کاندیدا شود ؟ وقتی که اکثریت مردم مسلمانند و به او رای نمیدهند .
   مگر اینکه اعتراف کنید که شکافی هست بین خواست اکثریت مردم و طبقه ی حاکم .

 • عاشق ميرحسين

  بي نظير بود مهندس موسوي مثل هميشه كلام شما عين قندنبات ميمونه . بايد با تامل و چند بار صحبت هاي شما رو خواند.
  اما يك نكته ام بگم در مورد برنامه …كه اين هفته يك ويدئويي از شما پخش كرد و گفتن مربوط به امسال هست و در آستانه 16 آذر منتشر شده. و در اين برنامه جسارتي بزرگ به شما كرد و به نقد طرز گفتار شما با حالت تمسخر پرداخت. اميدوارم كه سهوي بوده باشه. اما آنچه باعث شد اين برنامه با يك چالش بسيار بزرگ مواجه بشود ادعاي ويدئوي پيام شما در 16 آذر امسال بود كه اين خبر دروغ خشم موج سبز در فيس بوك پارازيت رو برانگيخت و هم اينك سيل عظيمي از ياران سبز ميرحسين موسوي درخواست عذرخواهي مخصوص از شخص شما و طرفداران شما دارند. هرچند ميدانم بزرگ مردي چون شما نيازي به عذرخواهي ديگران ندارد. اما ميرحسين جانم ما تحمل نداريم به دروغ خبري بر عليه شما پخش شود و با بي رحمي تمام به نقد طرز بيان شما بپدازند.اين ويدئو كه مربوط به سال گذشته بو دكه در آستانه 16 آذر منشتر شد شما در اون ويدئو مثل هميشه خندان و سرحال نبوديد و اين هم فقط و فقط به خاطر اتفاقات غم انگيزي و ويران باري بود كه باعث شد شما هم در آن پيام ويدئويي اندوهگين بشويد. حرف ما اين بود … شما كه نميتوانيد اسمي از نيروي آمريكايي ببريد كه نام خليج فارس را به تمسخر گرفته است و ميترسيد و كلامتون از ترس پر شده است چگونه انتظار داريد فردي مانند ميرحسين موسوي كه يك انسان با احساس ،هنرمندو يك رهبر مهربان و دلسوز است از ديدن كشتن جوانان خود اندوهگين نشود و جلوي دوربين براي شما لبخند بزند.حال منتظريم در برنامه اين هفته اين برنامه براي كاستن ناراحتي ياران راه سبز اميد به طور ويژه از شخص مهندس ميرحسين موسوي عذرخواهي كند.

 • نا آشنا

  ننگ بر عوام فریبان طالب قدرت دنیا

  • امير

   موافقم و درود بر مير حسين موسوي

 • آراز

  سلام ..آقای موسوی لطفا تاکید بیشتری بر قومیت ها و اقلیت ها نمایید

 • عاشق مير حسين

  شايد از روي ديوانه بودنم و وسواسم هست كه اين حرف را ميزنم اگر نمي خواهيد هم حرفم را بزاريد به گوش آنهايي كه بايد برسد برسانيد من مي ترسم به خاطر همين گفتن نام كره شمالي آمريكا بگه خوب اين حرف را فرد مهمي مي زند پس تا قبل از اينكه اين اتفاق بيفتد ما به ايران حمله كنيم تا مثل كره نشده حالا اگر حمله هم نكردند فقط همين حرف را بزنند كلي در صدا و سيما تخريب مي كنند مير حسين عزيز را

 • Sabz

  salam bar shomaa va Mirhossain azizemoon

  beshoon az taraf e maa befarmaayin ke taid e aanche dar wikileaks neveshte shoode kheyli zoode va aslan dosrost nistesh ke ishoon edaame dahand

  maloom nistesh ke 2saale dige ye harfe bihoodei az taraf e ye site moshaabehe dige va ibdafe be zarare Jonbesh Sabz pakhsh beshe va maa majboor beshim ke be shekle enfeaali takzibesh konim

  hamoontorike dafeye avvalike Wikileaks faash kard Hokoomat kaf kard o hemaayat indafe Ahmadi Nedjad zoodtar az baghiye raddesh kard

  man hamishe az Khit shodam negaraanam makhsoosan baraaye bozorgi mesle Mirhossain

  Moaffagh baashin
  yeki az rahbaraan sabz

 • محسن از نیشابور

  سلام مولای من میر حسین تا اخر هستم به مولا دوست دارم کور شود انکه نتواند ببیند

  حق پیروز است چرا که انان که ره عشق و دینداری دارند در خیمگاه شما(میر حسین عزیز)هستند

  یا امام زمان داد ما را از … و اهلش بگیر

 • نا اشنا

  درود بر میر خدا میر حسین عزیز

 • عاشورای حسینی

  میر ما
  چشم امیدمان به توست. هنوز ایستادهایم در کنار ت تا آخر راه سبز امید
  از سایت کلمه خواهش می کنم از دوستان سبز و حتی غیر سبز بخواهد یک سری به وبلاگ زیر بزنند. بحث های جالبی بین ماسبزها ودوستانمان در انطرف در گرفته است.

 • سرو..سبز

  دورد سلام بر حسین(ع) ویاران سبز میرحسین . برای استوار بوذن وایستادگی بزرگت که راه سرور ازدگان حسین (ع) است سپاس گزارام

 • صادق

  با سلام بر جناب آقای موسوی ، ما بسیار بر تو احترام قائلیم . از اینکه در این سن و سال بجای آنکه استراحت کنی و آرامش داشته باشی درگیر کاری عجیب و غیر قابل پیش بینی شده ای . امیدوارم موفق باشی و چون نوری زاد قهرمان و اسطوره ای باشی برای این نسل سوخته و بر باد رفته . جناب آقای موسوی ما برای تو از عمق قلبهایمان احترام قائلیم و امیدواریم به زودی این طوفان فروبشیند و مردمان ما راحت شوند و زندگی خود از پی گیرند. از دوستداران تو

 • ناشناس

  موسوی دوست دارم قد یه دنیا

 • کاوه آهنگر سبز

  دورود بر رئیس جمهور سبز

  یا حسین میرحسین

 • بسیجی واقعی

  درود بر میرحسین عزیز که بنده و خانواده 7 نفری ام تا آخرین قطره خون پشتیبان حق طلبی اوییم.

 • ناشناس

  ali bod aghaye mirhosein!!! ma atishe zire khakestarim ye bar janati ham harfe drost zad!!!

 • ناشناس

  سلام کلمه
  آیا امکان دارد که روزنامه ی کلمه را ایمیل کنید؟
  اینجوری پخش راحت تر است اما باید مواظب باشید آدرس ایمیل ها لو نرود !

 • peyman.

  زندهباد.میرحسین.پاینده.ایران

 • مرتضی

  درود بر شجاع مرد بزرگ میرحسین موسوی

 • سعيد

  يه موضوع جالب رو ميخوام براي عزيزان بگم حدود 2سال پيش كه ميشه يك سال قبل از انتخابات براي در يافت طلبم رفتم به مغازه يكي از مشتريانم در هوالي پيچ شمران در انجا يك اقايي داشت به صاحب مغازه ميگفت به پسرت بگو انقدر با حزب مشاركت رفت وامد نكن انجا تحت نظر است وبعدها برايش ايجاد مشكل ميكند . بعدها بادستگيريها وانحلال حزب من ياد ان روز افتادم وبا نگاهي به ارشيو 2سال گذشته كيهان به اين نتيجه رسيدم كه صحبتهاي اقاي موسوي حقيقت محض است .درجريان كمپينهاي انتخاباتي زماني كه مشغول تبليغات براي اقاي موسوي بوديم يك خودروي سمند كنارم ايستاد يك مرد به هماه همسرش بود ميخورد ازاين ادمهايي كه وقتي ميبيني ميگي اينا يا سپاهين يا بسيجي .گفت واسه چي خودتون روخسته ميكنيد گفتم اگر مردم بيشتر شركت كنند ديگ اينها نميتوانند تقلب كنند در جوابم گفت 4سال پيش هم …. امسا هم همين طور ان روز من خنديدم وباخدم گفتم كه بااين جمعيت كه توخيابونان مگه جرات دارند تقلب كنند ولي باكمال تعجب ديدم !!!!!!!!!

  • از فرمایشات امام خمینی(ره)

   »»»»»»»» ما مامور به تکلیفیم نه مسئول به نتیجه ««««««««

 • سبز همچون سبزه نوروز

  صدای ترکهای پایه های کاخ ستم بلندتر شنیده می شود. بی گمان ولوله ای که به جان ستمگران افتاده است نوید خبرهای تازه ای دارد.اگر بدانیم آنچه که باید رخ می دهد ، هیچ راهی دور نیست. من صدای فرشتگان مرگ را که برای بردن ستم پروران می آیند می شنوم. قانون یزدان بر خلاف قانون حکومت اسلامی زد و بند ندارد و آنان که آه مادران داغ دیده را نشنیدند به پایان کارشان می رسند.

 • عاصی

  آقای موسوی، اگر فکر نمی کنید که احیانا امام یا پیامبر هستید و برای خود و جریان متبوعتان خطا کردن را محتمل می دانید اینقدر بی پروا سخن نرانید و حداقل فکر کنید که اگر به احتمال یک درصد هم که شده شما اشتباه کرده باشید ، چه پاسخی در پیشاپیش خداوند خواهید داشت. همین نوع و محتوای سخنان شما و دوستانتان تمامیت خواهانه است. وقتی صحبت از امام حسین (ع) می شود یعنی صحبت از تمام حق در مقابل تمام باطل. آیا این حجیت را برای خود و جریانهای حامی خود قائلید؟ همگی باید از این همه تکبر و خود بزرگ بینی به خدا پناه ببریم.

  • Rezvan

   دوست خوبم! امثال شما امر کردنتان خوب است ولي عمل کردنتان صفر است. شما نيم درصد فکر کنيد و در رفتار و گفتار خود کمي فکر کنيد کافي است. باشد که مشمول ” لم تقولون ما لا تفعلون” نشويد.

 • ياس سبزسبز

  زنده و پاينده باد موسوي عزيز چشم همه ملت به شماست و از خداوند منان براي شما و طرفداران راه سبز سلامتي و علودرجات

  خواهانم

 • خواننده

  کاملا موافقم

 • بندگان لایق خداوند(حضور سبز)

  ما آتشفشان سبزیم…

 • parvaz

  با درود به اقای موسوی و پیروزی جنبش سبز. شما نباید مانند امریکائی ها به مردم کره بند کنید. هرجای دنیا از طریق ادمکشان حرفه ائی سرمایه داری جنایت می شود به نام استالین می گذارید. این ساده لوحی نیست. ماموران سیا و انگلستان از کار شما خشنود می شوند.

 • هوشیار

  با سلام لطفا این سخنان و مقاله سخنان امام حسین را در کلمه بگذارید تا پخش کنیم

 • م .د

  ما اینقدر برعقاید مذهبی واتقلابی ما ن که همان اسلام ناب محمدی ص ا ست ایستادگی میکنیم تا مثل اسلامکرایان ترکیه .که انها بر لاییک ولی ما بر تحجر پیروز خواهیم شد همه می دانند که امام وقتی در ان موقع حساس فرمودند اسلام ناب محمدی ص در ان زمان در مقابل همین متحجرین بود همه هم میدانند.سوابق این بیانات را بزرگان در همین سایت به اطلاع مردم برسانند.

 • محسن

  میر حسین عزیز ما هنوز امید داریم به شما. ما هنوز شما رو انقلابی میدانیم. ما هنوز شما رو نخست وزیر 8 ساله ایرانمون می دانیم. ما هنوز امید داریم به بازگشت شما. هنوز امید داریم به اعتقاد شما.
  هنوز امید داریم شما رو با رهبرمون در یک صف ببینیم. شما برای ما هنوز میر حسین موسوی هستید که رزمنده های جبهه برای سلامتیش اسمشو کنار اسم امام و رهبرمون می آوردند.
  میر حسین عزیز برگرد.

 • رزمنده دفاع مقئس به رشید

  بنام خدای خمینی(س)
  برادر عزیز: دیدگاه شما در مورد جنگ، لانه جاسوسی، و اعدامهای دهه 60 پاسخهای بسیار دقیق و منطقی دارد که نشان میدهد این دیدگاه های که این اواخر به آن دامن زده میشود فعلا خاص این زمان و از سوی یک جریان خاص منتشر میشود. برادر عزیز: همگی ما با اعتقاد کامل به قانون اساسی و برای گشت به آرمانهای اصیل اول انقلاب تلاش میکنیم که در آن جمهوریت+اسلامیت دو رکن اساسی و غیر قابل برگشت آن است و هر چه غیر از این باشد همانا میبایست خواست اکثریت باشد موردی که متاسفانه توسط جناح پادگانی به ناحق دزدیده شد و همگی ما تا توان داریم نسبت به عودت این حق دزدیده شده به صاحبان اصلی آن یعنی مردم تلاش خواهیم کرد و در این راه افتخار میکنم در کنار فردی سالم با عقیده انسانی چون شما قرار بگیرم اگر لیاقتی باشد!

 • رشید

  به نام خدای همه .
  دل در گرو میرحسین عزیز داریم و به امید روزی که بگوید من رهبر جنبش سبزم .
  به امید روزی که درد مشترک ما را به هم پیوند زند تا فارغ از اختلافات عقیدتی و ارزشی در کنار هم به سمت رهائی و رستگاری
  پیش رویم .
  به امید روزی که همه ی عاشقان میرحسین همدیگر را به خاطر اختلاف عقیده طرد نکنند .
  به امید روزی که شکل حکومت را مردم تعیین کنند هر چند که باب میل من و شما رزمنده ی خوب و پاک نهاد نباشد .
  حمله به سفارت آمریکا افکار عمومی آمریکائیها را آماده کرد تا هم جنایات آمریکا را توجیه کند و هم بهانه ی تجاوز عراق به ایران شود
  در واقع شرایط بحرانی ایران و تحریک شیعیان عراق بر علیه حزب بعث عراق زمینه های جنگ را فراهم کرد .
  امام از مردم عراق میخواست که علیه حزب بعث انقلاب کنند و صدام هم پیش از تجاوز هشدار داده بود .
  در مورد کشتار دهه ی 60 هم چه خوش گفت خانم زهرا رهنورد که این ننگیست بر چهره ی نظام که پاک شدنی نیست .
  چه دلیل دقیق و منطقی به جز انحصار طلبی و خودکامگی وجود داشته است ؟
  به بهانه ی جنایتهای مجاهدین خلق در مرزهای عراق و ایران همه ی زندانیان مجاهد و غیر مجاهد و فدائی و چ÷ و دگر اندیش را
  کشتن چه دلیلی جز حذف ساختاری مخالفین دارد ؟
  من هم عاشق میرحسینم و هم منتظری .منتظری به خاطر اعتراضش به کشتار دهه ی 60 برکنار شد .
  فراموش نکن ظلمی را که به شریفترین و پاکترین و آزاده ترین انسان تاریخ این سرزمین روا داشتند .
  انسانی به خوبی و درستی تو حیف است اسیر تعصبات باشد .
  نمیتونی منکر نقش گرفتن سفارت آمریکا در پیدایش جنگ شوی .
  لابد ادامه ی جنگ پس از فتح خرمشهر را هم توجیه میکنی .
  لابد هدف رفتن به کربلا ادامه ی جنگ را توجیه میکند ؟
  تا با گذشته تصفیه ی حساب نکنیم و با خود صادق نباشیم آینده ای هم نخواهیم داشت و رستگار هم نخواهیم شد .
  من هم به بودن در کنار انسانهائی مومن و در ستکار و سبز مثل شما افتخار میکنم .
  مبادا که اختلافات عقیدتی اتحاد ما را در برابر استبداد حاکم بر هم بزند .
  یا حق .