سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علی مطهری: امضاهای سؤال از احمدی نژاد به حد نصاب رسیده / کسی امضای خود را پس نگرفته ا...

علی مطهری: امضاهای سؤال از احمدی نژاد به حد نصاب رسیده / کسی امضای خود را پس نگرفته است

چکیده :تعداد امضاها به حدنصاب لازم برای طرح سئوال از رئیس‌جمهور رسیده است. برای همین حامیان افراطی دولت فضا‌سازی می‌کنند. اسامی امضاء کنندگان طرح سئوال از احمدی نژاد محفوظ است و تا امروز حتی یک نفر هم برای پس گرفتن امضاء مراجعه نکرده...


علی مطهری درخصوص اخبار منتشر شده درباره اسامی نمایندگان مجلس و رد امضای طرح سئوال از احمدی نژاد، گفت: این فضا‌سازی است که از سوی برخی سایت‌ها و نمایندگان افراطی حامی دولت انجام می‌شود.

این نماینده تهران در گفت‌و گو با آفتاب گفت: اگر کسی قرار بود امضایش را پس بگیرد باید نزد من می‌آمد اما تا امروز حتی یک نفر هم برای پس گرفتن امضاء مراجعه نکرده است.

وی ادامه داد: تعداد امضاها به حدنصاب لازم برای طرح سئوال از رئیس‌جمهور رسیده است.

به گفته وی نصاب لازم امضاء برای این طرح 71 امضا است که طرح مذکور بیش از 50 امضا دارد و هیچ‌کسی به غیر از خود او از اسامی امضاء کنندگان مطلع نیست.

نماینده تهران درپاسخ به این سئوال که طرح مذکور پس از جمع‌آوری امضاهای مورد‌نیاز چه زمانی به هیأت رئیسه تقدیم می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح با توجه به شرایط اجتماعی و سیاسی مطرح خواهد شد؛ به‌عنوان مثال تا قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اجرایی نشود و قیمت حامل‌های انرژی مشخص نشود این طرح به هیأت رئیسه ارائه نخواهد شد.

این عضو اصول‌گرای مجلس علت این تصمیم درخصوص زمان ارائه طرح سئوال از رئیس‌جمهوری را جلوگیری از ایجاد تنش در جامعه عنوان کرد و گفت: البته من شخصا معتقد نیستم که طرح این سئوال باعث تنش در جامعه می‌شود مردم ما باید با واقعیات روبه‌رو شوند و و بدانند طرح سئوال از رئیس‌جمهور یک واقعیت و حق نمایندگان است شاید توضیحات رئیس‌جمهور مجلس قانع کند.

وی گفت: متاسفانه عده‌ای از این قضیه تابو ساخته‌اند و آن را بزرگ جلوه می‌دهند به همین علت است که برای زمان طرح آن محتاط عمل می‌کنیم.

مطهری ادامه داد: معتقدم جامعه باید به رشد احتماعی و سیاسی رسیده باشد که طرح این‌‌گونه مسائل عادی این‌قدر با جنجال عده‌ای مواجه نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حتی در زمان جنگ و یا زمانی که تهران زیر بمب باران هم باشد سئوال از رئیس‌جمهور باید امری طبیعی باشد و سئوال از رئیس‌جمهور به راحتی انجام شود کسی واهمه‌ای از ایجاد تنش و مسائل این چنینی نداشته باشد.

وی افزود: البته دراین میان رسانه‌ها هم باید خیلی عادی برخورد کنند و جنجال نکنند.

مطهری یادآور شد: معتقدم سئوال از رئیس‌جمهور ممکن است باعث تفاهم بیشتر مجلس و دولت هم بشود متاسفانه حامیان افراطی دولت مقداری عجله می‌کنند ما قبلا نقاط مثبت رئیس‌جمهور را گفته‌ایم حال می‌خواهیم سئوال کنیم و این باید خیلی عادی باشد. این به صلاح دولت و نظام است.


 • احسان يوسفي

  اقاي مطهري اين كار ها فقط واسه سرگرم كردن خودتون خوبه.
  .
  .
  والا نه اين مجلس مجلس اكثريت ملت ايرانه و نه اين مقام رياست جمهوري و نه هيچ يك از شماها.

  • محبوبه

   فکر میکنم منظورتون مجلس ثنا هست .

 • وحيده

  بهتر است اسم مجلس را عوض كنيد و از مجلس شوراي اسلامي به “مجلس سناي اسلامي” تغيير نام دهيد، چون اين نام بيشتر به عملكردهاي مجلس هفتم و هشتم مي آيد تا نام فعلي

  مجلسي به اوامر حكومتيان چشم دوخته باشد نامش “مجلس سنا” ست! و نه مجلس شورايي كه بايد خواست مردم را در نظر داشته باشد

 • محمد

  دست نمايندگان را بگيريد بياوريد در حوزه انتخابي شون و از مردم سوال کنيد که آيا اين شخص وکيل شما است و شما به او راي داده ايد حتما بدانيد جواب آنها نفي است.

 • شهروند در ب در

  مجلسي كه در آن منافع “حكومت” بر منافع “ملت” ارجح باشد ديگر مجلس شوراي اسلامي و خانه ملت نيست! بلكه (مجلس سنا) و خانه حاكمان است.

  در زمان قبل از انقلاب دو مجلس داشتيم: يك مجلس سنا بود (كه مستقيما وكلا توسط حاكمان تانتخاب ميشدند) يكي هم مجلس شورا (كه به اصطلاح وكلاي منتخب ملت در آن بودند) كه عملا هر دو منافع حكومت را در نظر داشتند و بعداز انقلاب رسما مجلس سنا حذف گرديد و اعلام شد كه مجلس شوراي اسلامي همان خانه ملت است كه بايد از منافع مردم در برابر حكومت پاسداري نمايد!. اما علنا” (بخصوص در اين دو دوره اخير) مجلس خواست مقامات ارشد حكومت را مد نظر قرار داده و رسما “خانه قانون گذاري مقامات حكومت” شده است و براستي فرزند خلف همان مجلس سناي قبل از انقلاب شده است!

 • ناصر

  این وکیل الدوله هایی که توی مجلس ایران جا خوش کردن و بیشتر نگران شورای نگهبان و انتخابات اینده هستند بعید وجود یه همچین کاری را داشته باشند

 • ناشناس

  aghaye motahari barayetan ehteram ghaelam.

 • محمد على مجتهدى

  مجلس تو كشور ما فقط يه نهاد تشريفاتيه. تو هيچ كشور توسعه يافته‌اي، يه همچين مجلسى نميبينيد كه نماينده هاش زير يه استيضاح رو امضا كنن، دو روز بعد بدون هيچ دليلى برن امضاهاشونو پس بگيرن.
  تو كشوراى پيشرفته، اين پارلمان ها هستن كه قدرت امور مردم رو در دست گرفتن و صداى مردم رو ميشنون.
  تو كشور ماهم مجلس امور رو به دست گرفته، ولى تحت لواى قدرت محض رهبرى و آقاى رييس جمهور فعاليت مى‌كنه و خواست مردم براش مهم نيست. هر چى رهبر بگه قبوله.
  تا وقتى اين طرز فكر و اين مردم و اين مجلس تو كشور هستن، هيچ كارى از پيش نميره. فقط يه مجلس فرمايشى داريم كه جيب يه عده ور داره پر ميكنه.
  آقاى مطهرى هم زحمت نكشن. چون به محض اينكه رييس جمهور تشريف بيارن مجلس ( البته اگه تا اون موقع، نماينده ها يه هويى امضاهاشونو پس نگيرن ) همه‌ى شما عزيزان رو ميشورن و در جيب بغلشون ميذارن و ميرن.
  شما ها ميمونيد و سوال مردم و دستى كه از پا درازتره !

 • ناشناس

  بازهم به شما آقای مطهری،خیلی ازنمایندگان مجلس که صداشون درنمیادو پشیمونیم که چرابهشون رای دادیم،ایشالا انتخابات مجلس حقشونومی ذاریم کف دسشون.

 • حسین

  علی جان نمیشه کمبود امضاها را ما کمکت کنیم بخدا اینجوری نگاه نکن ما در بین مردم اعتبارمان از خیلی از این نمایندها بیشتر است میگی نه یا امار بگیر نترس ما همه با هم هستیم….اصلا میدونی بیا بطرف خودمان مطمئن باش جات امن تره .اگرحالا خوب نبود چند روزی دیگه که امام زمان تشریف فرما میشن هیچکدام از اینها از ترس جلو نمی ایند بیا پشت سر خود مان ما ضامنت میشیم وبه اقا میگیم علی الکی الکی گفته باینهاست ولی با ما بوده…یاذت نره وقت ضیقه فرصت از دستت میره گفتم ها بقیه اش با خودت …

 • علي

  احمد جون فقط بلد هست سوال بكنه يعني سوال تون رو با سوال جواب بده آقا مطهري شمابا اين قضيه مشكلي نداري؟

 • دادار

  اقای نماینده اگر درزمان جنگ و بمباران تهران هم سئوال از رئیس جمهور امری طبیعی است پس چرا الان بدلیل موضوع هدف کردن یارانه ها که نحوه اجرای ان خود باید یکی ازسئوالها باشد شما سئوال رامطرح نمی کنید اگر مصلحت مردم وکشوررادرنظر داشته باشید اتفاقا الان باید مطرح کنید درغیر اینصورت هرگز مطرح نخواهید کردوبایک تشر همه امضاکنندگان جاخواهند زد .30 سال است بامصلحت اندیشی کشور راباین روز انداخته اید ایاواقعا کافی نیست البته ظاهرا چاره دیگری ندارید چون دربن بست هستید

 • محمد امی

  به نام خدا
  سلام
  خاطر جمع باشید انجام رفراندوم هم برای مردم یک چیز عادی و ضروری به نظر میرسد.

 • ایرانی

  به گفته وی نصاب لازم امضاء برای این طرح ۷۱ امضا است که طرح مذکور بیش از ۵۰ امضا دارد
  پس چه طور به حد نصاب رسیده؟

 • سبز گمنام

  من براي اقاي مطهري احترام قايل بودم ولي ايشان هم با بقيه بي انصافان جامعه اكنون فاصله زيادي ندارد

 • ناصر

  جناب مطهری با توجه به شرایط سیاسی و با عنایت به اینکه حضرتعالی بدون اذن رهبری آب هم نخواهید خورد ، یقین دارم این طرح پس از پایان دوره ی نمایندگی جنابعالی رونمایی خواهد شد .
  برادر بزرگوار جناب مطهری اگر پرسش از رئیس جمهور تابویی است که باید شکسته شود ، چرا آنرا منوط به هزار اما و اگر می نمایید ؟ باور کنید این شرایط ویژه با حضور احمدی نژاد هرگز برچیده نخواهد شد . آیا نمی بینید که پس از سی سال گذر از شرایط امنیتی اول انقلاب بار دیگر کودتاگران چگونه فضای جامعه را ملتهب و ناامن کرده اند ؟ آیا مشاهده نمی کنید برای انجام یک پروژه اقتصادی خلق الله را با داغ و درفش تهدید می کنند ؟
  عزیز برادر ما را به شما امیدی نیست ، از این مجلس عقیم هیچ بر نمی آید . من باب نصیحت خدمتتان عرض می کنم این دست امور خاطر مبارک آقا را مکدر می نماید و به صلاح شما نیست در این مسائل ورود کنید .
  به صراحت خدمتتان عرض می کنم شان و منزلت ملت ما والاتر ازآن است که نمایندگانی اینچنینی وکالت آنان را به عهده داشته باشند . اما خود بهتر از این حقیر می دانید با رویه ای که در پیش گرفته اید در دوره ی آتی از تیغ تیز نظارت استصوابی بی بهره نخواهید بود . لذا عاقلانه تر آنست که پای خویش را از این معرکه بیرون بکشید ، چرا که لنگه کفش پاره نیز در بیابان غنیمت است .
  صبر و استقامت تا صبح ظفر

 • محمدم

  آقاي مطهري شما كه در مجلس حضور داريد حتما خبر داريد در اين مواقع يك دستور شفاهي از بالا مي آيد و هر حركتي در جهت انجام وظيفه نظارتي مجلس ناكام مي ماند. چرا نقش بازي مي كنيد ؟

 • SABZ

  Aghaye Motahari, khaneye mellat, be jorat ghassam mikhoram, etebaresh shome amsale shoma hastand, DOROOD BE SHARAFET, shayad hastand kesani az mardom ke nemidanand, ensaniaate shoma dar moghabele mellat ra

 • حبیب

  آقای مطهری – با داشتن نمایندگان فرمایشی فقط شما ریشه خودخواهی و دیکتاتوری را تقویت می کنید . تکلیف را باید با درایت دیگر انجام داد.حضور امثال شما در مجلس استخوانی در گلوی این مستبدین هست .

 • محمدی از قم

  سر مردم را با این نمایشها گرم می کنند تا فکر تغییر اساسی به سر کسی نزند. این سیاه بازیها را سالهاست می بینیم و دیگر برای مردم , عادی و بیمزه شده. شما ها چون منتخب مردم نیستید و تکیه واقعیتان مردم نیستند لذا هیچ قدرتی ندارید تا مثلا جلو تخلفات دولت را بگیرید. کما اینکه دولت هم منتخب مردم نیست و لذا تکیه اش هم به مردم نیست. هر دو شما منتصب شورای نگهبان هستید و فاقد هر گونه استقلال. بیشتر عروسک دستی هستید که هر موقع لازم بداند از شما ها استفاده می کند. متاسفم که فرزند بزرگ مردی چون شهید مطهری در این نمایش خیمه شب بازی وارد شده است.

 • farid

  fek nemikonid mardom az in sia bazihaton khaste mishan agar masaleee hast bayad bayan beshe agaram nist pas chera khdetono gozashtin sare kar yani bekhatere ye ghanone ahmaghane bayad az takhalofat cheshm poshi kard khoda bedade shoma berese

 • رضاخوشنويس

  آقاي مطهري عزيز!ميدانم كه هنوزازشرافت پدربزرگوارت دروجودت باقي مانده است.ولي برادرعزيز!حرف ازسوال واستيضاح و…گذشته است!وقتي دروغ ورياوچاپلوسي وچپاول وبي اخلاقي ولجاجت وبلاهت ونسيان وفراموشكاري درتاروپودوتمام اركان جامعه از صدرتاذيل فراگرفته شده است وطرفه اينكه تمام اين رذايل اخلاقي باپيرايشي مضحك ومتاسفانه بالايه اي از باورهاي ارتجاع وبدعتهاي ديني لاپوشاني ميشودتلاش شمااگرصادقانه باشدهم اثري ندارد.اقاي مطهري عزيز!من باتاسف تصاويراول انقلاب راكه زنان ومردان اميدوار به تحولات پس ازانقلاب چه ساده دلانه والبته اميدوارانه جاروب بدست خيابانهاي تهران راپاكيزه ميكردندتوگويي تمام پلشتيهاي نظام پيشين رابدورميريزند رامرورميكنم وباخودمي انديشم درروزگاري به سرميبريم كه به گمانم ازانقلابي كه فقط ازخودگذشتگي وايثار بودچه چيزي باقي مانده است؟درضمن ازالن خودتان راردصلاحيت شده بدانيد!زيراخيلي بي بصيرت شده ايد!!
  واقعا” متاسفم براي انقلابي كه استحاله شد!!!!

 • ناشناس

  جواب سوالات هم حتما با یک سوال از مجلس همراه با پوز خند خواهد بود!

 • ناشناس

  آقای مطهری این جنگ زرگری ها را کنار گذاشته و بروید سر اصل مطلب.شما خودت هم خوب میدانی که این مجلس بدون اجازه …. آب هم نمیخورد.ادای دموکرات ها را در آوردن آدابی داره که شما اون را هم بلد نیستی.

 • علی

  فعلا آقای رئیس جمهور فلسفه درس میدهند معلوم نیست کی میخواهند عروه الو ثقی را حاشیه بز نند!!؟

 • رشيد

  خدابدهد بركت كه چنين كسي در جايگاه پاسخگوئي قرار بگيرد هرچند سوالاتي مسخره را قرار است به روش خود پاسخ گويد .
  درباره ي مكتب ايراني و فرهنگ ليبرالي .مشكل مردم با احمدي نژاد اين موضوعات است ؟ تازه نسبت دادن وطن پرست و ليبرال
  به چنين كسي كه پايبند به هيچ چيز نيست و با تقلب سركار آمده مسخره نيست ؟

 • خوب

  این مجلس مجلس ما نیست

 • رزمنده بی ادعا

  اقای مطهری اگر مانند مدرس هستید حرف بزنید وگرنه سیا بازی نکنید ملت را سروکار نگذاریید