سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اصلاح طلبان سکوت نکرده‌اند؛ رسانه‌ای باقی نمانده که سانسور نکند...
» علی محمد حاضری، رئیس پیشین شورای هماهنگی جبهه اصلاحات:

اصلاح طلبان سکوت نکرده‌اند؛ رسانه‌ای باقی نمانده که سانسور نکند

چکیده :بخش مهمي از سكوت در واقع عدم انعكاس نظرها است. در حال حاضر بخش مهمي از تريبون‌ها و عرصه‌هاي طرح نقطه‌نظرات از جريان اصلاح‌طلب گرفته شده است، جايي باقي نمانده كه اظهارنظرها منعكس شود و اظهارنظرها هم خود به خود با خودسانسوري از طرف گوينده و يا رسانه مواجه مي‌شود....


عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، گفت: آنچه در شرایط فعلی به نام سکوت از سوی اصلاح‌طلبان مطرح می‌شود، عدم انعکاس اظهارنظرها است و نه سکوت.

علی‌محمد حاضری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که اتخاذ سیاست سکوت از سوی اصلاح‌طلبان به عنوان یک سیاست کلان، آگاهانه انتخاب شده و هماهنگ مطرح نشده است، اظهار کرد: آنچه در عمل اتفاق می‌افتد، این است که بخش مهمی از سکوت در واقع عدم انعکاس نظرها است.

وی با ابراز این عقیده که در حال حاضر بخش مهمی از تریبون‌ها و عرصه‌های طرح نقطه‌نظرات از جریان اصلاح‌طلب گرفته شده است، ابراز داشت: جایی باقی نمانده که اظهارنظرها منعکس شود و اظهارنظرها هم خود به خود با خودسانسوری از طرف گوینده و یا رسانه مواجه می‌شود.

این فعال سیاسی همچنین اظهار عقیده کرد: با توجه به شرایط پیش آمده برخی ترجیح می‌دهند، نه به عنوان یک سیاست آگاهانه انتخاب شده، بلکه برای کاهش هزینه‌ها ساکت شوند.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها، خاطر نشان کرد: اگر فرصت و موقعیتی در اختیار داشته باشیم، آنچه که معقول و منطقی می‌دانیم باید بیان کنیم. البته معقول و منطقی بودن محدودیت‌هایی دارد و به معنای بیان هر نوع شعار و موضع‌گیری بی‌پروا نخواهد بود.

حاضری با بیان این عقیده که در جامعه ما سکوت یا خودسانسوری راه‌حل واقعی نیست، تصریح کرد: به نفع جامعه و شرایط فعلی ما است که نقدها و نقطه‌نظرات مطرح شوند و از قبل طرح نقادی‌ها آسیبی بر کشور وارد نمی‌دانم؛ مشروط بر آنکه نقدها منطقی و لوازم نقد منطقی و منصفانه رعایت شود.


 • استقامت سبز

  حکومتی ها از سکوت اصلاح طلبان هم میترسند.

 • ناسبز

  حالا کی گفته که شما سکوت کردید؟ صداتون داره گوش مردم و فلک را کر می کنه، دیگه مردم خسته شدند از بس از مشکلات و سیاهی ها و سیاه نمایی ها حرف زدید، نیمه پر لیوان رو هم ببینید… یک ساله کشور رو به جهنم تبدیل کردید… حالا مگه اونوقتی همین اصلاح طلبا دولت دستشون بود چه گلی بر سر مردم زدند…

 • ناسبز

  چرا نظر ما رو منتشر نمی کنید. معلوم میشه خودتون خبر می دید خودتون هم ارائه ی دیدگاه می کنید… گاهی هم یه چیزهایی می نویسید که مثلا نشون بدید نظر مخالفاتون هم منتشر می کنید.

 • ناشناس

  با سلام
  اصلاح طلبان ،نه تنها سکوت نکرده اند بلکه تبدیل به یک جنبش شده اند و اقشار جدیدتری نیز به آن پیوسته اند.و به قول آقایی از جمع آقایان “مانند موریانه “به خوردن مبانی ظلم مشغول هستند.(البته آن آقا استفاده منفی از لفظ موریانه داشت ولی خود میدانست حرف حق مانند شمشیری است که مبانی ظلم را بر می اندازد و با تمام سرمایه های عالم نیز نمیتوان جلوی آن را گرفت.)
  ما بی شماریم و حتی با سکوت خود گوش آقایان را کر کرده ایم.

  • یک اشنا

   دوست گرامی چرا خود فریبی میکنیم کدام جنبش . جنبش نیاز به توده مردم دارد ولی جنبش ادعایی شما کدام توده همراه را دارد .چند دانشجو و فعال سیاسی تشکیل توده نمیدهند .در ثانی اگر جنبشی وجود دارد چرا ابتکاری از ان دیده نمیشود و همیشه این و ان را مقصر میدانیم . اتفاقا در همین بن بستها است که جنبش باید ابتکارخود را نشان دهد ولی چیزی دیده نمیشود

 • ناشناس

  وقتی انها قداره بدست واز همه امکانات استفاده کرده و میکنند بجای روزنامه هر روز ساعت ۴ ببعد در پارکها جمع شویم شما هم بخواهید

 • یار سبز

  bayad dar entekhabat majles ba tablooye tahrim sherkst konim

 • سبز

  سکوت علی هم معنی دار بود

 • ناشناس

  معاون وزیر بهداشت و مسول سابق صندوق رفاه دانشجویی وزارت بهداشت دکتر که یک ساعت فعالیت در ستادش صواب هفتاد سال عبادت را داشتږږ! در لواسان زمین خریده!!! و مشغول ساخت و سازه!!آقا تو دولت کریمه ۴ تا ست ناقابل داشت ږهیت علمی دانشګاه ومعاون وزیر بهداشت ومسوول صندوق رفاه و….

 • ناشناس

  سلام
  در جواب برادر و دوست “نا آشنا “. شما جنبش را با ” موقعیت انقلابی” که در آن توده ها در خیابان ها و در خیزش میباشند اشتباه گرفته اید .که در آن صورت اینطور نمیباشد .ولی از اینکه خواسته های اکثریت یک جامعه همسو شده است و نارضایتی ها با کمک همان اقلیتی که شما روشنفکران و دانشجویان مینامید ،همچون جویبار های باریک تبدیل به نهر ها (ولی در واقع رودخانه بزرگی )شده است که با خواست آزادی و عدالت اقتصادی و اجتمایی با ادبیات مشترک در اقصا نقاط ایران شکل گرفته است .این جنبش در بیشتر لایه های اجتمایی شکل گرفته است و شاهد آن را در زندان های دولتی میتوان دید که از کارگر تا دانشجو ،از وکیل تا پزشک و حتی مهاجرین افغانی نیز از گزند آقایان در نیفتاده اند .(همانطور که میدانیم اینها برای زهر چشم از هر قشر میباشد.)ولی میبینیم که این دستگیری ها کمکی زیادی برای آرامش مطلوب آقایان نبوده است.علت هم مشخص میباشد و آن این است که با پاک کردن صورت مساله ،مساله حل نمیشود.حال ناامید نشوید و در هر جا هستید برای عدالت و آزادی به طریق خود و همزمان که به زندگی عادی خود ادامه میدهید فعالیت کنید.

 • ناشناس

  جنبشی در کار نیست که سکوتی در پی آن وجود داشته باشد . کدام جنبش ؟؟؟؟ رهبر جنبش ؟؟؟؟ توده مردمی ؟؟؟؟ افکار همسو ؟؟؟
  و ؟؟؟؟

 • درخشان

  گفتمان سبز ،گفتمان غالب ایران خواهدشد.
  پیش بسوی آزادی ، عدالت خواهی و حق طلبی …

 • ناشناس

  رویی برای خودتون نگذاشتید که کسی حرفهاتون رو نقل کنه
  در ضمن دیدیم چقدر جرات کردید و به “رو به فردا” اومدید

 • ندای سبز

  پاینده باد نهضت اصلاحات سبز ملت ایران…

 • ايمان سبز

  آقای موسوی و آقای کروبی به گونه عمل می کنند که هم حرف هاشون و هم سکوتشون حاکمان دیکتاتور رو عصبانی و آشفته می کنه.یادمان باشد که سکوت سران جنبش سبز بسیاری از مردم مخالف رو به جنبش سبز نزدیک تر میکنه و جنبش سبز رو به جنبش تمام مخافان تبدیل میکنه

 • حق طلب

  ای بیچارگان شماها هنوز در چاله های توهم درمانده اید کمی از لنجنزار ی که دور خور تنیده اید بیرون بیایید.