سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تماس ضیا نبوی از زندان اهواز؛ اینجا نه آب سالم هست و نه جای خواب!...

تماس ضیا نبوی از زندان اهواز؛ اینجا نه آب سالم هست و نه جای خواب!

چکیده :ضیا نبوی در تماس چند دقیقه‌ای از زندان اهواز عنوان کرده است که تنها هفته ای دو بار امکان تماس سه دقیقه ای دارد. زندان ممنوع التردد است، آب شربش غیرقابل شرب است! تا ۶ ماه دیگر هم صاحب جا و تخت نمی شود و این را حبس کشیده‌ها می‌دانند که چه حبس تو حبسی است. همزبان ندارد، همه عرب زبان، بهداشت زیر صفر… خودش یاد فیلم پاپیون افتاده، فقط می خواهد زنده بماند. این همه رنج برای اتهام غیرواقع ارتباط با منافقین. ضیا را هر که بشناسد شهادت می‌دهد که او ربطی به مجاهدین رجوی...


ضیا نبوی، دانشجوی محروم از تحصیل که به تازگی به زندان اهواز تبعید شده است، در این زندان شرایط بسیار نامناسبی دارد.

حسین نورانی‌نژاد، فعال سیاسی که به تازگی از زندان اوین آزاد شده است، در صفحه شخصی خود در سایت فیس‌بوک خبر داد که ضیا نبوی در تماس چند دقیقه‌ای از زندان اهواز عنوان کرده است که تنها هفته ای دو بار امکان تماس سه دقیقه ای دارد.

نورانی‌نژاد نوشته است: در زندان ممنوع التردد است، آب شربش غیرقابل شرب است! تا ۶ ماه دیگر هم صاحب جا و تخت نمی شود و این را حبس کشیده‌ها می‌دانند که چه حبس تو حبسی است. همزبان ندارد، همه عرب زبان، بهداشت زیر صفر…

او همچنین نوشته است: خودش یاد فیلم پاپیون افتاده، فقط می خواهد زنده بماند. این همه رنج برای اتهام غیرواقع ارتباط با منافقین. ضیا را هر که بشناسد شهادت می‌دهد که او ربطی به مجاهدین رجوی ندارد.

ضیا‌ء‌الدین نبوی، دانشجوی محروم از تحصیل و سخنگوی شورای دفاع از حق تحصیل،‌ ۲۵ خرداد سال گذشته بازداشت و در دادگاه بدوی با حکم ۱۵ سال حبس تعزیری مواجه شد.

دادگاه تجدیدنظر، این حکم را به ۱۰ سال حبس در زندان ایذه کاهش داد که پس از آن، حکم تبعید از زندان ایذه به زندان کارون اهواز تغییر یافت.

ضیاء نبوی پس از ورود به زندان اهواز، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مدت ۴۸ ساعت را در سلول انفرادی سپری کرده است.


  • کیا

    ضیا زنده بادی…شماها اسطوره پایداری هستید و این رنجها همه سندهای افتخاری است در دستان تو