سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وزیر اطلاعات: دشمن ۱۷ میلیارد دلار هزینه کرده سند آن هم موجود است...

وزیر اطلاعات: دشمن ۱۷ میلیارد دلار هزینه کرده سند آن هم موجود است

چکیده :دشمن 17میلیارد و 700 میلیون دلار در بحث جنگ نرم هزینه کرده‌ است. اسناد آن وجود دارد. البته این رقم غیر از رقمی است که به ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی کمک شده و همچنین غیر از رقم‌های مربوط به هزینه‌های علمی و پژوهشی و ... است....


وزیر اطلاعات بیان نمود که دشمن 17 میلیارد و 700میلیون دلار در بحث جنگ نرم هزینه کرده‌ است. اسناد آن وجود دارد. البته این رقم غیر از رقمی است که به ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی کمک شده و همچنین غیر از رقم‌های مربوط به هزینه‌های علمی و پژوهشی و … است.

به گزارش مهر وزیر اطلاعات خبر منتشر شده به نقل از وی مبنی‌بر حقیقت داشتن موضوع کمک یک میلیاردی به برخی افراد در داخل کشور را صحیح ندانست و توضیح داد: سیستم‌های اطلاعاتی الزاما کمک‌ها را به شکل مستقیم به افراد نمی‌دهند بلکه راه‌های ارائه این کمک‌ها بسیار متنوع و پیچیده است و برخی رسانه‌ها مطالب مرا به‌گونه‌ای دیگر منعکس کرده‌اند.

کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه‌ روز سه‌شنبه کمیسیون حجت‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات حضور یافت و به سئوالات چند تن از نمایندگان پاسخ داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: اولین سئوال مربوط به کواکبیان نماینده سمنان بود که پرسید جزئیات و مستندات سخنان وزیر اطلاعات مبنی‌بر کمک یک میلیارد دلاری به آقایان خاتمی، موسوی و کروبی چیست؟

جلالی گفت: وزیر اطلاعات به شکل تفصیلی به این سئوال پاسخ داد و گفت که در منشور براندازی که از بخشی از اصلاح‌طلبان به دست آمد آورده شده که نباید از امکانات و مقدورات انسانی و غیرانسانی خارج از کشور غافل شد. همچنین در سند تاملات راهبردی حزب مشارکت آمده است که بخش مردم‌سالار باید از بحران‌هایی که کل سیستم سیاسی را تهدید می‌کند، استفاده نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: وزیر اطلاعات بیان نمود که دشمن 17میلیارد و 700 میلیون دلار در بحث جنگ نرم هزینه کرده‌ است. اسناد آن وجود دارد. البته این رقم غیر از رقمی است که به ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی کمک شده و همچنین غیر از رقم‌های مربوط به هزینه‌های علمی و پژوهشی و … است.

کاظم جلالی گفت: سئول دوم را الیاس نادران نماینده مردم تهران مطرح کرد.

سئوال نادران عبارت بود از اینکه آیا در مدعوین همایش دوم ایرانیان افراد ضد انقلاب، مسئله‌دار و نزدیک به اپوزسیون وجود داشته است؟ چقدر هزینه صورت گرفته است؟ آیا سرو مشروبات الکلی و رقص مختلط در شب همایش در یکی از هتل‌ها صحت دارد؟ چقدر سرمایه از برگزاری این همایش جذب اقتصاد کشور شده است؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: وزیر اطلاعات در پاسخ به این سئوال گفت که در خصوص این همایش وزارت گزارش جامعی از نقاط ضعف و قوت آن تهیه کرده که این گزارش منصفانه و دقیق است. من قائلم در سرجمع، نقاط مثبت این همایش بر نقاط ضعفش می‌چربید.

جلالی گفت: وزیر اطلاعات اعلام کرد در خصوص افراد مدعو جلسه همه تشریفات و ماموریت‌ها انجام شده بود. اما این‌که این همایش چه میزان هزینه داشته مربوط به ما نیست. بلکه مربوط به سازمان حسابرسی است و ماموریت‌ ما نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: وزیر اطلاعات اعلام کرد که در خصوص سرو مشروبات الکلی هیچ سندی وجود ندارد و وی با انگیزه‌ جدی مسئله را پیگیری کرده‌ و چنین چیزی نیافته است.


 • حمید

  البته آقای مصلحی مقدار را تقریبی فرموده اند. مقدار صحیح 17 میلیارد و 713 میلیون و 243 هزار و 963 دلار و 27 سنت بوده است که اسناد حسابداری آن به طور کامل موجود است.
  البته این تنها یک قلم است. اقلام دیگر نیز هستند که به محض به دست آوردن سند حسابداری آنها از خزانه آمریکا اعلام خواهد شد.

 • حسين

  ولي عدد ديگه اي كه بنده اطلاع دادند 17 ميليارد و 713 ميليون و 243 هزار و 963 دلار و 29 سنت بوده واين نشون ميده كه كمك بيشتري دريافت كردند .

 • mehdi

  شما به قول خودتان عرزه دستگیری چند مجسمه دزد را ندارید انوقت از کجا فهمیدین 17 میلیارد دلار توسط استکبار خرج شده؟؟ به نظرم این 17 میلیارد همان هزینه تقلب و تخلف در انتخابات بوده که شب انتخابات روستا به روستا تحویل مردم مستضعف میدادید و البته جیب گنده متقلبان هم با همین پولها پر کردید. اما بدانید آنها که به جهت تقلب کردن دست به دامنشان شدید ول کن شما نخواهند بود و آش را با جایش می خواهند و به زودی دعوای اصلی بین شما و آنها شروع خواهد شد.

  • ناشناس

   اولا: عُرضِه نه عرزه! دوم اینکه من هم معتقدم این 17میلیارد دلار صرف تقلب، تخلف و جانشانی محمودخان در صدرِ حاکمیت ایران اسلامی بنمایند.

 • sasan

  حرف مفت زدن که نه تحقیق میخواد ونه بررسی وهمان طور که نماینده مجلس گفته درباره یک میلیارد هم جواب قانع کننده ای نداشته که بزنه .

 • ناشناس

  چرا به عیبِ خودشون کورن؟ و به عیبِ دیگران بینا؟!

 • alireza

  معجزات نوین:

  1-اسناد ومدارک نامریی
  2-نیروهای خودجوش
  3-غیب کردن جعبه سیاه
  4-محمود

  • Ebrahim

   Manzoore vazire mohtaram haman 17.700.000.000,00 Usd dolarist ke chandvaght pish az turkiye sar bar avorde bood, va erjaesh dadand be mokhalefin ke jahate barandazi khodeshoon estafade konanad. khob beghole khodeshoon makre makkaaran be khodeshoon bargasht.

 • حمید

  آقای مثلا وزیر درست است که حضرت استاد دروغ مصلحتی را فرض دانسته است!! ولی دروغ شاخدار اینچنینی , که از دور داد میزند که گوینده اش دروغگو است, را منظورش نبوده است.
  شما ماشاالله خودتان اطلاعاتی هستیدمثلا, یک جوری دروغ را جمع و جور بگویید که حداقل شاخهایش خیلی بزرگ نباشد.
  آلان درحاضر مثلا هر دلار بیشتر از هزار مرتبه از تومان ایرانی ما ارزش دارد. شما اگر در داخل خیلی راحت کلمه میلیارد را جلو تومان بکار میبرید , گذاشتن آن در جلو دلار و یا یورو خیلی مبلغ را بالا میبرد !!
  البته من فکر میکنم شما در مدرسه هم ریاضی خیلی ضعیفی داشتید , توصیه میکنم سعی کنید کلا در مورد عدد و رقم حرف نزنید .. . تقصیر شما هم نیست اصلا این ریاضیات , چیز بیخودی است!!
  حمید

 • ناشناس

  اگه يكي اينقدر زرنگ باشه 17 ميليارد دلار از امريكاي جهان خوار بگيره بايد از طلا گرفتش ! بهتر از اينه كه 300 ميليارد دلار بديم خارجي ها اخرشم نفهميم به كجا رفت …اينهمه پول مردم و ريختين توي گلوي چين و روسيه كجا دستتون گرفت؟

  دوم قبل از اين كه به پرونده من درآوردي هفده ميليارد برسيم عجالتا پرونده 18 ميليارد دلاري كاميون هاي طلاي تركيه بررسي كنيد كه سندش ايندفه واقعي موجود است …

  راست راست توي چشم ادم نگاه مي كنند مي گن شب روزه…وزير به اين پرويي نوبره والله ….

 • ناشناس

  سلام. 1 اسناد این 17میلیارد یا بیشتر، در بقالی سر کوچه محمودیناست! 2 توی کشوی وزارت خارجه است 3 اصلا توی ایران کسی بدون اثبات در دادگاه، متهم و مجرم نیست!

 • مهران ازاد فر

  بیماری واگیر داری که دامن مقامات را گرفته است همان بیماری (دایی جان ناپلؤن ) . اقای وزیر نیز مبتلا به همین بیماری شده است از کسانیکه یک شبه… تا کسانیکه هاله نور دور کله شان ططق می کشد و به یکبار کار شناس اف بی ای و سازمان سیاه شده اند. هر کسانیکه تمام ناتوانی ها خود را ناشی از دخالت (انگلیسی ) می داند
  دستها را برای دعا بسوی اسمان دراز کنیم
  پرودگارا به روان درمانها ایران کمک کن که معالجه این افراد خیلی سخت است
  اما در اخر باید به اقای وزیر گفته معرف (برتولد برشت) نمایش نویس المانی را تکرار کنم
  / انها که نمی داند ساده لوح است وانها که می داند و انکار می کنند جنایتکار/

 • ناشناس

  عجب؟!پس موسوی همه رو تنها تنها بالا کشیده؟!من که این همه رفتم راهپیمایی و تظاهرات چی؟!توروخدا 1سنتش رو هم به من بدین!!!

 • آرش

  ما افتخار میکنیم که از سرمایه خارجی ها هزینه کرده ایم شما که سرمایه کشور را صرف کیک و آب میوه و چماق کردید جه جوابی دارین