سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جنگ ایرانی ـ اسلامی زرگری است؛ لحظه های عشق به میهن و اسلام آمیخته به یکدیگرند...
» واکنش میرحسین به هیاهو پیرامون نسبت اسلام و ایران:

جنگ ایرانی ـ اسلامی زرگری است؛ لحظه های عشق به میهن و اسلام آمیخته به یکدیگرند

چکیده : در دوران جنگ تحمیلی در این جنگ، لحظه های عشق به میهن در مقابل عقاید مذهبی قرار نگرفت بلکه آنچه ما شاهد آن بودیم آمیختگی اسلام و ایران در یک هویت واحد فراگیر بود. اصولا هویت ملی اول انقلاب به نوعی تعریف شده بود که در راهپیمائی های منجر به پیروزی انقلاب، زرتشتیان و مسیحیان و کلیمیان در میان صفوف مسلمانان اعم از شیعه و سنی بودند و در جبهه ها هم کنار هم در کنار رزمندگان تکبیرگو رزمنده های اقلیت های دیگر نیز حضور داشتند و همیشه هم...


کلمه: میرحسن موسوی هیاهوهای اخیر در باره نسبت میان اسلام وایران را که بین برخی از جناح های کشور درگرفته است را یک  جنگ زرگری می داند که با اهداف خاص سیاسی آغاز شده است :”جنگی که در آن گفته نمی شود کدام ایران است که باید به جهان معرفی شود و یا کدام اسلام است که باید از آن دفاع شود؟ ایرانی با بالاترین آلودگی به اعتیادو دهان های دوخته و رسانه های خفه شده … و یا اسلامی که به بهانه آن توسط سران بالای امنیتی افسانه سرایی پر از تهمت و دروغ در جامعه پخش می شود و در آن به خاطر حفظ خانه تار عنکبوتی اقتدارگرایان سی سال گذشته انقلاب به زیر سوال می رود؟

به گزارش خبرنگار کلمه ،این بخشی از سخنان میرحسین موسوی ،نخست وزیر هشت سال  دفاع مقدس  است که دیروز هم زمان با سالگرد بازگشت آزادگان سرفراز به کشور در دیدار با جمعی از آزادگان استانهای کشور بیان کرد.

در این دیدار که زهرا رهنورد نیز حضور داشت، ابتدا تعدادی از آزادگان ضمن تشریح مسائل و مشکلات خود پس از رهایی از زندانهای رژیم بعثی دیدگاه های خود را پیرامون مسائل سیاسی،اقتصادی و اجتماعی کشور بویژه مسائل بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88بیان کردند.

مهمترین نکات قابل توجه در گزارش آزادگان به میرحسین موسوی وضعیت معیشتی و تنگناهای اقتصادی بسیاری از آنها بعد از رهایی و بوجود آمدن مسائل و مشکلات اجتماعی برای خود و خانواده هایشان بود. این آزادگان ضمن بیان این مسائل گفتند که تاسف برانگیزتر این است که بعضی از ازادگان بعد از تحمل سال ها اسارت در زندان های مخوف صدام هم اکنون نیز به علت گرایش های سیاسی شان در دوران انتخابات مدت ها نیز در زندان های  دولت کنونی به سر برده اند.

پس از سخنان آزاده های سر افراز میرحسین موسوی  نیز  ضمن  تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت : در دوران دفاع مقدس مردم و مسئولین هیچ گاه از رزمندگان و اسرای جنگ تحمیلی غافل نبودند و هر روز و هر ساعت اخبار مربوط به اسرا مورد توجه قرار می گرفت.

تجلیل  از آزاده سرافراز مرحوم ابوترابی

نخست وزیردوران دفاع مقدس در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مجاهد آزاده حجت الاسلام ابوترابی که نقش بسیار تعیین کننده ای در بالا نگه داشتن روحیه اسرا داشت، گفت : توجه به کرامت انسانی، عشق به اسلام، امام و دفاع از میهن مهمترین عوامل پایداری و وحدت اسرا در زندان های مخوف صدام بود.

چوب حراج به سرمایه های هویتی ایران

میرحسن موسوی در ادامه گفت:این روزها در کنار این همه مشکلاتی که گریبانگیر کشور است سر و صداهایی در مورد نسبت اسلام و ایران بلند شده است. البته کاملا مشهود است که سر و صدا برای اهداف خاص سیاسی است. عده ای همانطور که صدها میلیارد دلار درآمد نفتی کشور را در سال های گذشته به چاه ویل سرازیر کرده اند امروز دنبال آن هستند که سرمایه های هویتی ملت را برای به دست آوردن منافع جناحی کوتاه مدت چوب حراج بزنند و گرنه همه ما می دانیم که برای رزمندگان ما در دفاع مقدس که از سرزمینمان دفاع می کردند بحثی به عنوان تقابل ایران و اسلام وجود نداشت.

در جنگ تحمیلی، لحظه های عشق به میهن در مقابل عقاید مذهبی قرار نگرفت

نخست وزیر دوران دفاع مقدس هچنین گفت: در این جنگ نابرابر طولانی یک سانتی متر از خاک میهن عزیزمان واگذار نشد، در عین حال جبهه ها بالاترین جایگاه تجربیات عرفانی بود. در این جنگ، لحظه های عشق به میهن در مقابل عقاید مذهبی قرار نگرفت بلکه آنچه ما شاهد آن بودیم آمیختگی اسلام و ایران در یک هویت واحد فراگیر بود. اصولا هویت ملی اول انقلاب به نوعی تعریف شده بود که در راهپیمائی های منجر به پیروزی انقلاب، زرتشتیان و مسیحیان و کلیمیان در میان صفوف مسلمانان اعم از شیعه و سنی بودند و در جبهه ها هم کنار هم در کنار رزمندگان تکبیرگو رزمنده های اقلیت های دیگر نیز حضور داشتند و همیشه هم دارند.

کسانی مدعی مکتب ایران شده اند که سازمان میراث فرهنگی را متلاشی کردند

میرحسین موسوی  افزود : آن زمان هیچ کس دنبال دوختن قبایی برای خود یا استفاده از سرمایه های ملی نبود. به همین دلیل اصلا نگرش دوگانه ورفتار متناقضی به نام ملت ایران و اسلام تعریف نمی شد. در بحث های اخیر متاسفانه طرح یک جنگ زرگری تازه برای خط کشی های تازه دیده می شود و جالب است که امروز کسانی مدعی مکتب ایران شده اند که در کوتاه ترین زمان سازمان میراث فرهنگی کشور را متلاشی کردند. سازمانی که حافظ و نگهدارنده مظاهر هویت ملی ما باید باشد امروز شاهد آن هستیم که همان بلاهایی که بر سر سازمان برنامه آمد بر سر این سازمان نیز در حال فرود امدن است. در این جنگ زرگری گفته نمیشود که کدام ایران است که باید به جهان معرفی شود و یا کدام اسلام است که باید ازآن دفاع شود.

کدام ایران؟ کدام اسلام؟ مساله این است…

به خاطر حفظ خانه  تار عنکبوتی اقتدار گرایان سی سال انقلاب را زیر سوال می برند

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:در این جنگ زرگری از نگاه معاصر به اسلام و ایران طفره  می روند. گفته نمی شود که کدام ایران است که باید به جهان معرفی شود و یا کدام اسلام است که باید از ان دفاع شود. ایرانی با بالاترین آلودگی به اعتیاد،ایرانی با 14.5درصد نرخ بیکاری و 29درصد بیکاری در میان جوانان،ایرانی با زندان های پر از زندانیان سیاسی و دهان های دوخته و رسانه های خفه شده و حقوق بشر پایمال شده،ایرانی که به دلیل سیاست های خانمان برانداز فاصله اش با کشورهای همسایه رقیب بیشتر می شود.کسی در این جنگ زرگری نمی پرسد که کجا رفت سند چشم انداز بیست ساله برای ایران پیشرفته. وقتی در این دعوا اسلام هم مطرح می شود گفته نمی شود که با گسترش سلطه دروغ و ریا چه بر سر اسلام آمده است. آیا این اسلام،اسلام آن مرجع عالیقدری است که به دلیل حقگویی خانه اش ویران می شود یا اسلام امام جمعه ای است که بدون خم به ابرو اوردن تهمت یک میلیارد دلار پول از بیگانه گرفتن و منتظر 50میلیارد دلار دیگر ماندن را به رقبای سیاسی می زند. یا اسلامی که به بهانه آن توسط سران بالای امنیتی افسانه سرایی پر از تهمت و دروغ در جامعه پخش می شود و در آن به خاطر حفظ خانه تار عنکبوتی اقتدارگرایان سی سال گذشته انقلاب به زیر سوال می رود. وقتی 7چهره شاخص و با سابقه روشن ادعانامه ای بر علیه این افسانه سازی به قوه قضائیه تحویل می دهند خودشان به زندان اوین برگردانده می شوند. آیا در اسلامی که حضرت علی(ع) ان را معرفی می کنند امکان دارد به جای متهمان،شاکیان را زندانی کنند؟

موسوی تاکید کرد: نه ایرانی که اینها به دنبال آن هستند مورد شناسایی و قبول ماست و نه اسلامی که معرفی می کنند و آن را ابزاری برای رسیدن به مطامع و منافع خود قرار می دهند.

ملت ما پیرو اسلامی است که مقتدایش علی است

ملت ما پیرو اسلامی است که مقتدایش علی (ع) است که وقتی یک عنصر غیر مسلمان جامعه، او را متهم می کند با او در یک ردیف در مقابل قاضی می نشیند و مختصر تبعیضی را که قاضی در حق او روا نمی دارد، بر نمی تابد. با تکرار این جمله که جامعه ما و حکومت ما اسلامی است چیزی ثابت نمی شود.اصل جواب به این سوال است که چرا در حکومتی با ادعای مسلمانی رئیس شورای نگهبان قانون اساسی در کنار یک مدیر شناخته شده سابق کشور در مقابل قاضی نمی نشیند تا به شکایتی که علیه او شده رسیدگی شود و در عوض آن مدیر را به زندان می برند.

به جای طرح جنگ کاذب اسلامی ـ ایرانی با ملت صادق باشید

موسوی گفت : امروز که کشور با مسائل و بحران های مختلفی در سطح خارجی و داخلی روبروست. یکی از راه های برون رفت از این بحران ها برچیدن دروغ از جامعه و متوقف کردن این موج سازی های کاذب است. به جای این جریان سازی ها و افسانه سرایی های بیهوده امنیتی باید با ملت صادق بود. و به جای طرح جنگ اسلامی-ایرانی باید به مردم گفته شود ایا حکومت حق ملت را در قانون اساسی قبول دارد یا نه و اگر قبول دارد چرا نه تنها ان اصول رعایت نمی شود بلکه خلاف آن در جامعه عمل می شود؛ به گونه ای که قانون گریزی، نقض حقوق بنیادین و اصول اولیه عدالت نهادینه می شود. گفتن اینکه ایران آزادترین در جهان است در حالی که زندان های ما پر از زندانیان سیاسی است مشکل را حل نمیکند .انکار مشکلات اقتصادی نیز در حالی که مردم آثار ‍ان را هر روز با پوست و گوشت خود حس میکنند چیزی را حل نمی کند

به داوری ملت اعتماد  کنید ‍انگاه بحران ها پشت سر گذاشته می شود

میرحسین خطاب به اقتدارگرایان گفت: از انحصار گری سرکوب وتخریب دست بردارید به مردم و داوری ملت اعتماد کنید صلح اجتماعی ایجاد کنید مشکلات به پشتوانه همت این ملت سر فراز به تدریج حل می شود و بحران ها پشت سر گذاشته می شود. مشکل موقعی حل می شود که زمینه انتخابات های ازاد غیرگزینشی را فراهم آوریم و قوه قضائیه نشان دهد که از بازجوهای امنیتی فرمان نمیگیرد و مستقل است.بنده یقین دارم تشکیل یک دادگاه منصف و مستقل و علنی برای رسیدگی به همین شکایتی که هفت نفر از چهره های شناخته شده کشور تسلیم قوه قضائیه کرده اند بیش از توپ و تفنگ و موشک هایمان در برگرداندن امنیت به کشور می تواند موثر باشد.

راهی برای رفع خطر های برون مرزی

برای حل بحران به مردم بازگردید نه به معاملات غیر شفاف

همه باید بدانیم رفع خطرهای امنیتی برون مرزی، جلب قلب های مردم از طریق احقاق حقوق آنهاست. شما به مردم بازگردید انگاه خواهید دید به سرعت دانه های این بحران جمع خواهد شد و نیاز به معاملات و مراودات غیر شفاف که لاجرم تامین کننده ی منافع ملی نیست و یا تحمیل درد و رنج بیهوده قابل اجتناب به مردم نخواهید داشت.

سختی های بازگشت به مردم…

موسوی در پایان گفت: البته برگشت به مردم مشکلاتی هم دارد که شاید سخت ترین انها تن دادن به آرای مردم به جای آرای دولتیان باشد.

در خاتمه جلسه از شخصیت آزادگان برجسته ای چون مرحوم لشکری و شهید تندگویان نیز تقدیر به عمل آمد.


 • سرباز سبز میرحسین

  ای فرزند محمد و کوروش و

  ای کسی که ایران و اسلام فقط با تو و خاتمی قابل جمع شدن است

  واقعا که فوق العاده ای و ما هم دوستت داریم.

 • علی

  دقیقا یک جنگ زرگری است برای فریب مردم

 • نويد

  جنبش يك هدف داره و اون حاكم كردن راي اكثريت. لطفا اقايون بيشتر رو اين قضيه اطلاع رساني كنن كه تفرقه افكنها به هدف نرسن و كسي هم بت نشه.

 • amir

  صدایت را بلند تر کن .
  درود بر شرف ایران زمین..
  یا حسین میرحسین را یاری کن…

 • رضا

  با درود به شرف ايراني ضمن تشكر از همه طرفداران جنبش مميشه سبز تامي توانيد اطلاع رساني كنيد واگاهي مردم بيفزاييد

 • رضا

  باتشكر از حاميان جنبش هميشه سبز تامي توانيد به مردم اگاهي واطلاع رساني كنيد

 • m

  Viva MOUSAVI

 • وحید

  رئیس جمهور
  حرفهایت مرهمیست بر جراهت یکساله

 • ضا

  سلام بر تو که از خود رسته ای

 • سلام

  درود خدا بر نخست وزیرمورد تائید امام ره….الحق که سالاری سید…..سالار بمان

 • sabz

  vvvvvvvvvvیا حسین /میرحسینvvvvvvvvvvvv

 • نوید

  ما همچنان محکم ایستاده ایم- ما هستیم

 • عباس

  ميرحسين صداي خفته ايرانيان است

 • امیر شهاب

  کلمه به کلمه این سخنان سرشاز از معانی برگرفته از منطق های والای انسانی است ولی افسوس که انک اند در این ملت کسانی که قدرت درک آنرا داشته باشند چون اگر غیر این بود ما شاهد ادامه کار حکام فاسد و کذابی که آخرت خود را به خاطر . . . دو روز دنیا فروخته اند نبودیم .

 • زنده باد سبز

  درود بر میرحسین عزیز خیلی‌ دوستون دارم

 • زنده باد سبز

  درود بر میرحسین عزیز،الهی که همیشه سربلند ،محکم و استوار باشی‌ ،دعای ما در این ماه رمضان بدرقه راحت باد

 • علیرضا

  رحمت خدا بر تو ای بزرگ مرد. خدا را شکر که انتخابمان حق بود. خدایا شکرت که به ما توفیق زیستن در دوره مردان بزرگی چون سید را دادی

 • آریو

  درورد بر سید سبز

 • آریو

  یا حسین میرحسین

 • سینا

  شیر پاک مادرت حلالت میر حسین

 • مانی افشار

  مهندس میر حسین موسوی: چوب حراج به سرمایه های هویتی ایران

  مهندس موسوی به نکات مهمی اشاره کردند.
  ملاحظه کنید ، واقعا حکومت الان چگونه دارد مردم را بازی می دهد؟ چرا می خواهند اینگونه با این افتضاح که بازی سیاسی تشکیل دادند ، مردم رو فریب دهند. ما الان شاهد هستید که 2 جناح که الان دنبال قدرت می باشند. الان ما می بینیم که در جناح اصول گرایان ، آمدند دارند به راحتی از الفاظی به کار می برند که به قول معروف جرقه بحث و جدال را آغاز می کنند. این بحث که به هر حال از جناح اصول گرایان پیش آمد. 2 تفکر متفاوت. آقا مشایی می گوید مکتب ایرانی و مکتبی که از نظر این آقا همین اسلام به قول خودش واقعی در ایران الان دارد حکومت می کند ، در این مکتب باشد. ایشون که به صورت غیر مستقیم صحبت کردند. حالا از ترس آمدند و گفتند این اسلام واقعی و شیرین که الان در ایران وجود دارد ، ما می خواهیم مکتب ایرانی با این اسلام باشد. بنابراین ظاهرا این آقایون فکر کردند مردم ایران بببخشین ، گاگول تشریف دارند که متوجه نیستند این آقایون دارند برنامه ریزی می کنند که وقتی این حرف ها را می زنند ، فردا بتوانند رای جمع کنند و کل این نظام و این تاریخ ایران را تصاحب کنند. این جناج اقتدارگرایان می باشد که می خواهد با ایجاد تشنج ، ذهن افکار عمومی رو به گونه ای منحرف سازند از وقایع مهمی که در ایران رخ داده و لازم نیست بگویم چون مهندس میر حسین موسوی به خوبی به آن اشاره کرد.
  بنابراین با اینکه این آقایون قصد فریب افکار عمومی رو دارند ، ولی یادمان نرود که اینها می خواهند با این حرف ها و این درگیری ها که بین خودشون ایجاد شده ، کل تاریخ ایران را تصاحب کنند. اقا فیروز آبادی هم همینطور. ایشون طرفدارانش در مجلس هستند و روحانیون تندرو هم که زیاد اسم و رسمی ندارند ، طرفدار ایشون هستند و می گویند ایران با مکتب اسلامی و ما باید این مکتب را گسترش دهیم و اینگونه به قول معروف سر مردم رو شیره بمالیم. ولی خب خدا رو شکر مردم آگاه هستند و می دانند که این آقایون اصلا برای چی دارند اینگونه به جون هم می پرند. برای یک چیز. تصاحب فرهنگ و تمدن ایران. قدرت وجود این آقایون رو گرفته و می خواهند با این حرف ها ، هم مردم رو فریب دهند و هم قدرت را کامل در دست بگیرند. ولی من والله قسم می خورم که اگر این آقایون چنین قصد مرگباری را داشته باشند ، والله که در راه آزادی وطن و پس گرفتن ایران از دست این دیکتاتور ها ، جهاد خواهیم کرد.
  این آقایون فکر نکنند مردم ایران سکوت کردند یعنی تمامممممم. نه اینگونه نیست. آتش زیر خاکستر را احساس نکردند. ولی امیدواریم روزی نرسد که این آدم ها بخواهند کاری بکنند که به ضرر خودشون ختم شود.

  ______

  مهندس موسوی: در این جنگ زرگری گفته نمیشود که کدام ایران است که باید به جهان معرفی شود و یا کدام اسلام است که باید ازآن دفاع شود

  این همان موضوعی است که من به آن اشاره کردم. این آقایون می خواهند عقاید خودشون رو حالا به هر نحوی که شده ، پیاده سازند. ولی خب اینگونه نخواهد شد. ولی مردم حواسشون هست که هر دو جناح که الان به هم پریدن ، هر دو به دنبال قدرت می باشند. جناح مشایی می گوید که مکتب ایرانی. ولی واقعا کدام ایران باید معرفی شود. واقعا ایران امروزی باید معرفی شود. که همه ی ما مردم سرکوفت بشیم. که همه جا تحقیر بشیم. که انگ تروریست به ما بزنند. که ما رو جنگ طلب خطاب کنند. که برای ما ارزشی قائل نباشند؟؟؟؟ واقعا کدام ایران و کدام فرهنگ؟؟؟ یا اینکه جناح حاکم می گوید که اسلام. خب کدام اسلام؟؟ این اسلام اختراعی که خودتون سر کار آوردید. اینکه به راحتی داخل ایران به مردم تهمت زده شود. اینکه مردم شیعه را گاو گوساله مورد خطاب قرار دهند؟ اینکه به خاطر اسلام جوانان را تحقیر کنند و وارد زندان بکنند و شکنجه و تجاور بکنند؟؟ واقعا این اسلام؟؟ اسلامی که نمی خواهد آزادی بیان دهد. اسلامی که در تمام امورز زندگی روزمره دخالت می کند! اسلامی که به پوشش مردم گیر می دهد. اسلامی که دختران ایرانی را ترانزیت می کند به حاشیه های خلیج فارس؟ اسلامی که به هیچ اصول و قوانینی پایبند نیست. اسلامی که چیزی از حقوق بشر نمی داند؟ اسلامی که روحانیش به خودش حق می دهد به افراد انقلابی کشور تهمت بزند؟ اسلامی که هیچ یک از اصول و قوانین انسانی را رعایت نمی کند؟؟ خب واقعا کدام اسلام؟؟؟ این 2 جناح که الان با هم درگیر شدند ،ادعا هایی می کنند که خودشون پایبند به آن نیستند. بنابراین نشان به این نشان که می خواهند قدرت را تصاحب بکنند و فردا همین آشُ همین کاسه. دوباره به مردم ظلم می کنند .بنابراین الان جریانی در کشور پیش آمده که همه و همه دنبال قدرت هستند.

  _____

  میر حسین موسوی: به داوری ملت اعتماد کنید ‍انگاه بحران ها پشت سر گذاشته می شود
  واقعا زیبا و در عین حال یک واقعیت بود که مهندس موسوی به خوب به آن اشاره کرد.
  مردم ایران خودشون می توانند آینده خودشون رو بسازند. مردم ایران می توانند برای آینده خودشون تصمیم بگیرند. نه اینکه اون آقا که در داخل حکومت پست و مقامی دارد بیاید بگوید مردم مشکلی ندارند و الا آخر. خب شما که نمی دانید مردم ایران چه زجری دارند متحمل می شوند. طبیعتا شما در ناز و نعمت هستید. ما هم در سطح متوسط. ولی خب بابا جون ما دیدم که می گوییم مردم دارند سختی زیادی متحمل می شوند. ما دیدیم.ولی شما فقط شنیدید. شما اگر راست می گویید بیایید ببینید این مردم می خواهند که پیشرفت کنند ولی شما نمی زارید. هر روز یه مشکل! آخه این که نشد زندگی. مردم می توانند خودشون تصمیم بگیرند. کسی این حق را ندارد که برای مردم ایران تصمیم اتخاذ کند. همین که با پشتیبانی مردم انقلاب کردید ، کافیتون نبود. خب نبود دیگه. همین که به ثروت و هویت و تاریخ ایرانی دارید چنگ می زنید ، خب نشان به این نشان که انقلاب کافیتون نبوده. امام خمینی انقلاب کرد که مردم در آسایش باشند. ولی متاسفانه بعد از رحلت امام، این آقایون برای هیچ یک از حرف های امام ارزشی قائل نبودند. و الان شاهد هستیم که این مدعیان ، دارند جفا می کنند در حق مردم.
  من هم آرزو دارم که حکومت به داوری ملت اعتماد کند.

  به امید ایرانی آزاد و سربلند.

  راه سبز است

  وطن سبز است

  و گرچه سبز بودن جرم است

  و سبز اندیشیدن گناه است

  وسبز محکوم به اعدام است

  اما بهار نزدیک است

  نغمه ی پرندگان آزادی که میخوانند

  جوانه های سبزی که سر از خاک برمیدارند

  و بارانی که می بارد

  و خورشیدی که می تابد

  و جوانه هایی که بی اجازه برخاسته اند،

  برخاک نمیافتند

  به صلیب کشیده نمی شوند

  گر چه هنوز زمستان است

  هوا آلوده و دانه ها در خاک است

  زمین خواب است،

  ستاره چشمانش نمناک است

  رنگ سبز جایش زندان است

  اما آزادی در راه است

  صدای باران میآید

  گوش کنید،

  صدا صدای بهار است

 • میراندیش

  درود بر مهندس میر حسین موسوی.
  دقیقا درست زدید به هدف.واقعا هر روز بیشتر پی میبرم که شما واقعا برای راهبری جنبش مناسب هستید.از شیخ مهدی کروبی هم واقعا ممنونیم.
  همواره مردم را آگاه کنید.ما هم همچون هزاران خبرسان جنبش سبز این خبر ها را به دیگران اطلاع میدهیم.
  داریوش بزرگ:هر چه فهم وعقل بیشتر شود ، با اطمینان بیشتری میتوانی پایدار بمانی

 • میراندیش

  درود بر مهندس میر حسین موسوی.
  دقیقا درست زدید به هدف.واقعا هر روز بیشتر پی میبرم که شما واقعا برای راهبری جنبش مناسب هستید.از شیخ مهدی کروبی هم واقعا ممنونیم.
  همواره مردم را آگاه کنید.ما هم همچون هزاران خبرسان جنبش سبز به دیگران اطلاع می دهیم.
  داریوش بزرگ:هر چه فهم وعقل بیشتر شود ، با اطمینان بیشتری میتوانی پایدار بمانی

 • کاوه

  درورد بر رییس جمهور محبوب، مهندس موسوی

  اندکی صبر، سحر نزدیک است!

 • نوا

  همیشه ی خدامنتظرم تا که کلامی و پیامی چراغ راهمان گردد و گرما بخش گرم بازار دلمان که دل خوش است به دیدن داشتن راه و رهی خوش
  طرفداران شما یا کسانی که با طلوع وحضور شما در صحنه حاضر شده اند هرکسی از ظن خود( البته بغیر از معدود مغرضان مریض که می شود آنان را در دوسویه …..داخله و ینگه دنیا دید ) یار غار مردم کشور خود شده تا با وحدت وهمت سلامت سبز را بر دشت و دامن این دیار عزیز و پر خاطره بگسترانند
  در انبوه دریا ی مردمان هم رای و همدل باشما من هم نوایی هستمچشم دوخته بر دهان شما و اینکه گذشته را دوست دارم با همه ی کم و کاستش و آینده را می خواهم با همه ی ترس و لرزش از مردمان دروغ و یا که نادانی و غرور درست ترسیم یا که ترمیم کنم
  در هر حال در این طیف گونه جمع جمع شده بر گرد شمع محفل شما قلم و قدمم از اهالی میانه است نه برای محافظه کاری و حفاظت از وجودم که سالی چند از های و هوی یش نمانده که برای آیندگان تا در شلوغ بازار طرفداران سینه چاک ذوب شده در … و خودباخته گان خفته بر دهانه غار مردمان نژاد پرستی وسرمایه ی مداری باز هم جوانان ما در دام و دم جنگی و یا که تضاد و تقابلی چندین و چند ساله نیفتند کهآدم مار گزیده از ..می ترسد
  درد های تنیده بر دل من
  دم صبحی با دعا می رقصید
  شاید امید در کرانه دور
  رخ نشان داده و می خندید
  دوست دارم غبار برگیرم
  از چهره ی پرده ی دل خویش
  جمع گردیم و باز هم بینیم
  گرمتر ز پیش محفل خویش

  و اما خطابی با اهالی ..کلمه بخصوص حاشیه ای که بر نظری از بزرگمرد تاریخ ایران آقای آیت ا….رفسنجانی نوشتم که کلیک نخورده مکن است و یقیانا حقیقت نیست اما می توانست شروع خوبی باشد برای عبور بن بست خود ساخته
  چندی است بعضی از نوشته هایم کلیک نمود نمی خورد اگر خطا دارد که دست مریزاد
  اما اگر بخاطر نوع موضع من است که … راستش را بخواهید فی البداهه نوشتم و خودم هم هیچی ازش ندارم !
  در هر حال موفق باشید و مروج حق و حقیقت که چیزی نیست جز خدا خواهی و مردم دوستی و تلاش در راستای محقق شدن صلح و دوستی و صفا در تمامی جهان است
  کلمه: منظور شما را از حاشیه ای که فرمودید متوجه نشدیم. به هر حال از حسن نظر شما سپاسگزاریم.

 • علی

  با عرض ارادت خدمت همه آزادگان سر افراز و به امید روزی که ایران سرافراز به آغوش ایرانی باز گردد.

 • میلاد

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

  • صادق سبز

   مرگ بر کدام ضد ولایت فقیه!… ماباولایت فقیه عادل زاهد خداترس مشکلی نداریم!

 • میلاد

  احمدی قهرمان حامی مستضعفان

 • میلاد

  مرگ بر اسرائیل

 • میلاد

  یا حسین میرحسبین

  • سمیه

   اقا میلا حالتون خوبه؟در عرض چند دقیقه چقدر متحول شدین؟ولی در اخر خوب متحول شدی .

 • سیدمحمد

  عشق مایی مرد
  رهبر مایی پهلوان
  ایستادگی کن

 • راه سبز امید

  درود بر رییس جمهور عزیز کشورمان میر حسین

 • فرزند میرحسین

  زنده باشی میر حسین دوستت داریم.

 • امیر

  دمت گرم مهندس موسوی

 • همیشه سبز

  واقعا آدم لذت می بره که چنین سخنان سنجیده ای رو می خونه
  و به خودم می بالم که به چنین آدم شایسته ای رای دادم
  دم خودم و همه فرزندان سبز ایران زمین گرم

 • میر علی موسوی

  با همه وجودم به رائی که دادم افتخار میکنم ..و خوشحالم که رئیس جمهور واقعی کشورم میر حسین عزیزه
  .
  .
  دید باز و روشن میر ما به مسائل کشور واسلام نشون میده تفاوت اسلام عقلانی رو با اسلام خرافی

 • علی

  درودبرتومردشریف

 • محمد

  درود بر تو سید . انشا… به آنچه که برای رسیدن به آن تلاش میکنی که همان آزادی و آبادانی ایران هست میرسی

 • آريا

  اين دولت شده مثل يك آدم معتاد كه هميشه در افسردگي و توهم است و وقتي كه به مواد ( آزمايش موشك و يا جمع كردن سانديس خورها در يك جمع ) ميرسد چنان اعتماد بنفس كاذبي پيدا ميكند كه شروع به دعوا كردن با همه و سركوب منتقدان ميكند .
  اميدواريم روزي زمام امور بدست سياسيون يا حداقل عاقل ترها بيفتد . !

 • حسن

  ميلاد جان ما و مير ما دشمن هيچ كسي نيستيم و بدترين دشمن هر كسي خود اوست . بقول شاعر “دشمن طاووس آمد پر او — اي بسا شاهان كه كشته فر او ” .

 • علي

  روز قدس نزديكه ها ….؟!

 • ناشناس

  خیلی دلتنگم و ناراحت
  و تنها دلخوشی ام سایت شماست موفق باشید
  یا حسین میرحسین

  • ناشناس

   ما هم ناراحتيم و چاره كار اينست:
   حضور دوباره ما در خيابان اما اين بارپخته تر

 • اعظم

  آقای موسوی،

  آیا شما بیانیه ای به مناسبت بیست و هشت مرداد دادید. من چیزی ندیدم. اگر ندادید ممکنه لطفا توضیح بدهید چرا؟

  آیا شما می خواهید همش به عقب نگاه کنید و از زمان امام صحبت کنید. اگر اینطور است وای به حال ملت ایران. و اگر ملت ایران به برگشتن به زمان امام رضایت دهد واقعا مستحق چنین سرنوشتی خواهد بود.

  من مدتی بود که تو سایت شما نظر نمی دادم چون نظراتم را منتشر نمی کردید. امیدوارم این دفعه سانسور نکنید.

 • لام تا کام

  خداوند ما رو نجات بده. خدایا کمکمون کن. نمیخوام مثل نیایشهای دروغین اموی مسئولیت خودم رو به دوش تو بندازم. ولی خدایا، کارمون سخت گره خورده. راهی به ما نشون بده. مثل طفلهای یتیم بی چاره شدیم که برای خودمون نمی تونیم کاری بکنیم. خدایا روزنۀ امیدی برامون باز کن. الان این همه وقت گذشته…

 • سبز پوش

  ما همه گوش به فرمانيم –

 • مهدی موسوی

  و چقدر فاصله هست بین سخن گفتن رئیس جمهور موسوی و احمدی نژاد..!
  یا حسین میر حسین

 • ناشناس

  درود بر موسوی

 • ناشناس

  بنده جانباز 70 درصد هستم و در انتخابات هم به طور جدی برای ایشان فعالیت می کردم. امروز نیاز به سازماندهی مردم حامی جنبش به خصوص ایثارگران به شدت احساس می شود. من هیچ باکی ندارم که برای اعتقاداتم که از زبان میر حسین جاری می شود هزینه پرداخت کنم. به همین دلیل از ایشان می خواهم که فکری به حال سازماندهی حامیان جنبش بنمایند.

  • ناشناس

   سلام آزاده ي عزيز اين جلسه هم با هدف ايجاد تشكلي براي ايثارگران سبز تشكيل شده بود ولي نميدونم ما چجوري بايد با كلمه ارتباط برقرار كنيم آنها ميتوانند شما را راهنمايي كنند

 • سلام

  برای برپایی یک حماسه دیگر اطلاع رسانی کنیم. از بیان شعارهای رادیکال در روز قدس به شدت پرهیز کنیم. بی شک خواست اقتدار گرایان همین است. این یک فرصت برای فریاد صدای اتحاد سبزهاست نه ابراز اختلاف ها و فقط و شعارهای معتدل سبز این اتحاد را ایجاد می کند

 • سبز

  یاشاسین میر حسین و اونا یاردیم ائدنلر