سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وکیل سحرخیز: او باید در دادگاه مطبوعاتی محاکمه می شد...

وکیل سحرخیز: او باید در دادگاه مطبوعاتی محاکمه می شد

چکیده :نسرین ستوده حضور موکلش در جلسه غیرعلنی دادگاه انقلاب را مغایر با اصل ۱۶۸ قانون اساسی دانست، "زیرا به موجب این اصل رسیدگی به اتهامات سیاسی و مطبوعاتی اساسا در دادگاه علنی با حضور هیات منصفه و در محاکم عمومی صورت می...


نسرین ستوده، یکی از وکلای عیسی سحرخیز، از روزنامه نگاران زندانی ، ابراز امیدواری کرد که موکلش از اتهام توهین به مسولان کشور تبرئه شود.

به گزارش بی بی سی، نسرین ستوده  گفت: موکلش را با دستبند و پابند به دادگاه آوردند و او در این خصوص علیه ماموران و مقام هایی که به موکلش پابند زده بودند، به دادگاه “اعلام جرم” کرد.

وی اظهار داشت: مقام های قضایی  اتهام توهین به مسولان و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی را علیه او مطرح کرده اند.

خانم ستوده گفت که موکلش در ماه اسفند ۱۳۸۸ از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه شد و ابراز امیدواری کرد که او از اتهام دیگر که توهین به آیت الله خامنه ای  نیز تبرئه شود.

وی در عین حال گفت به دلیل روزنامه نگار بودن آقای سحرخیز، او باید در دادگاه مطبوعاتی محاکمه می شد.

نسرین ستوده حضور موکلش در جلسه غیرعلنی دادگاه انقلاب را مغایر با اصل ۱۶۸ قانون اساسی دانست، “زیرا به موجب این اصل رسیدگی به اتهامات سیاسی و مطبوعاتی اساسا در دادگاه علنی با حضور هیات منصفه و در محاکم عمومی صورت می گیرد.”

وکیل عیسی سحرخیز وضعیت روحی او را بسیار عالی توصیف کرد، اما گفت که از لحاظ جسمی هر بار که او را دیده نسبت به دفعه قبل ضعیف تر شده است.


  • ناشناس

    پس متن نامه کو؟

  • اسلام رحماني

    چرا تيتر رو عوض كردين. اينجا در مورد تباني كه چيزي گفته نشده.