سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمدعلی کشاورز:کار هنری در ایران هیچ ارزشی ندارد...

محمدعلی کشاورز:کار هنری در ایران هیچ ارزشی ندارد

چکیده :اگر خيرآبادي همان بانوي بزرگ تئاتر نبود پس چرا در سال هاي پاياني عمرش هيچ خبري از ايشان نمي گرفتند مگر هنر هم کالايي تجاريست که تاريخ انقضا داشته باشد! گله من از دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد نيز هست، آنان هم اندک توجه و محبتي به ما...


کلمه: محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت عرصه تلویزیون و تئاتر درگذشت حمیده خیرآبادی را ضایعه ای دردناک دانست و گفت:با سکوت رسانه ملی در خصوص اطلاع رسانی و پوشش خبری درگذشت مادرسینمای ایران، بیانگر این مطلب است که هنر در ایران هیچ ارزشی ندارد.

وی در گفت و گو با خبرگزاری آریا گفت:بهترین ها یکی پس از دیگری می روند،به عالم مرگ حسادت می کنم زیرا هنرمندان را در نزد خود دارد دیگر اگر هنرمندان بخواهند از مادری مهربان یاد می کنند مثال چه کسی را بیاورند.

کشاورز این ضایعه را بس دردناک برای سینمای ایران دانست و با اندوهی فراوان گفت:من ابتدا این غم بزرگ را به دختر ایشان ثریا قاسمی، جامعه هنری و هنردوستان تسلیت عرض می نمایم اما مطلبی که بیانش تکراری است اما ضروری که شاید گوشزدی برای برخی از مسئولین و افراد باشد این است که متأسفانه هنرمندان ما تا زمانی که پا به سن می گذارند به جای کرامت،احترام و توجه،مورد بی مهری خبرنگاران قرار می گیرند مگر ما از آنان چه می خواهیم،اندکی محبت و توجه به پاس زحمات چندین ساله شان آیا خواسته بزرگی است؟!

وی خاطرنشان کرد:واقعاً چرا باید مسکن بزرگ و بانوی پدرسالار اتاقی کوچک و مهقر باشد؟ چرا باید تنهایی، یار و همدم همیشگی اش شود؟ متأسفم،اما باید بگویم این فاجعه ای است بی بزرگ که گریبان گیر تمامی هنرمندان خواهد شد.

کشاورز با بیان اینکه خبرنگاران هنرمند را تا زمانی که جوان هستند آن را هنرمند می دانند،تأکید کرد:مگر خیرآبادی همان بانوی بزرگ تئاتر نبود پس چرا در سال های پایانی عمرش هیچ خبری از ایشان نمی گرفتند مگر هنر هم کالایی تجاریست که تاریخ انقضا داشته باشد! گله من از دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد نیز هست، آنان هم اندک توجه و محبتی به ما ندارند.

وی در ادامه،موضوع بی مهری که برای اطلاع رسانی خبر اعلام درگذشت حمیده خیرآبادی در رسانه ملی و پوشش خبری تشییع جنازه این مرحومه،اظهار داشت:خانم خیرآبادی دو شب پیش فوت کردند اما هیچ پوشش خبری در این رابطه انجام نشد من از رادیو و تلویزیون توقع داشتم که در این زمینه اطلاع رسانی خوبی انجام دهند.مگر نه این که نادره با پدرسالار مردم را با تلویزیون آشتی داد.

پدرسالار همان سریالیست که پس از درگذشت سالها همچنان طرفدار دارد و حتی نامش تداعی کننده خاطرات خوشی برای مردم است به طوریکه پکیج آن بنا به خواسته مردم به بازار آمده است اما حال می بینیم که خانه سینما و صداوسیما هیچ کاری در رابطه با این ضایعه بزرگ انجام ندادند.

وی اشاره کرد:چرا باید این بازیگر توانا دور از دوستان و طرفدارانش به خاک سپرده شود بسیاری از مردم و هنرمندان بی خبر از این غم بزرگ بودند که ایشان را در قطعه ۶۲ در مقبره خانوادگی شان به خاک سپردند.

این بازیگر پیشکسوت عرصه بازیگری،در پایان افزود: آیا جز سکوت در برابر این کم لطفی بزرگ،راه دیگری وجود دارد. اشک،دیدگانم را پرمی کند وقتی یاد تنهایی اش در وطنش می افتم در حالیکه حتی مردم تاجیکستان به واسطه فیلم پربیننده “پدرسالار” او را می شناسد به نظر من با عرض تأسف هنر در ایران هیچ ارزش و جایگاه موجهی ندارد و قدم گذاشتن در راه هنر کاری است بس بیهوده.


 • irani sabz

  az dostane sinamaii sabz oltimatom midahim ke agar ta salroze be vojodamadane jonbeshe azadekhahe sabz khod va hoviate khod ra namaian nakonid dar aiande tasof va bargasht be samte mardom ra az anha ghabol nadarim va eine khianat va doroii midanim

 • پیام

  من از اینجا این غم بزرگ رو به همه تسلیت میگم.رفتار دولت هم واقعا تاسف بر انگیزه.

 • علیرضا

  عشق بازی کار هر شیاد نیست این شکار دام هر صیاد نیست
  عاشقی را قابلیت لازم است طالب حق را حقیقت لازم است

  من به نوبه خودم این ضایعه بزرگ رو به جامعه ی هنر دوست ایران تسلیت میگویم

 • http://perela1967@yahoo.com پرلا

  اقای کشاورزعزیز خنک ان که برمسنددل نشیند. این بانوی شیرین دردل ها جاداشت. روانش شاد باد. وامادرایران کدام توانمندی ارزش دارد ؟؟؟

 • amir

  سیاه تر از آنچه امروز بر ایران میرود امکان پذیر نیست. هنر ارزشی ندارد. انسان ارزشی ندارد. دروغگوی، چاپلوسی، دزدی، ظلم و جنایت و خیاینت بیداد میکنند. کتاب بزرگ تاریخ همواره ورق می‌‌خورد حتی اگر آن ورق یکی‌ از سیاهترین اوراق کتاب باشد.فقط باید امید داشت که انسان به امید زنده است.

 • علی ازقم

  من هم به نوبه خودم این ضایعه درگذشت مادر سینمایی ایران را به جامعه هنری و مخصوصا به خانم ثریا قاسمی تسلیت میگویم . در خاتمه اقای کشاورز شما دیگه چرا بعدا از این همه سانسور شما چه توقعی از صداو سیما میلی دارید

 • beh

  یاد خانم حمیده خیر ابادی هنر مند دوست داشتنی و پیشکسوت ما گرامی باد.