سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » می ایستیم تا جریان حاکم به قانون اساسی بازگردد...
» موسوی در دیدار با فراکسیون مجاهدین انقلاب در مجلس ششم:

می ایستیم تا جریان حاکم به قانون اساسی بازگردد

چکیده :برداشت و امید من این است که جریان حاکم به اجرای قانون اساسی و همه اصول آن برگردند و فضای امنیتی و نظامی را کنار گذارند و فضا را باز کنند ولی اگر این راه رفته نشود مجبوریم بایستیم چون ما نظام و کشور و انقلاب را دوست داریم//جنبش سبز مطالبه زیادی ندارد اما ظاهرا اجرای همین خواسته برای آنها بسیار سخت است و از این رو افسانه سازی در مقابله با این جنبش می کنند و خود در دام این افسانه سازی و دروغ هایی که می بافند ، می افتند. با این حال دعا می کنم که جریان حاکم از این دائره تنگی که برای خود ساخته اند خارج شوند و اداره کشور به مسیر و روال مطلوب باز گردد//مسئله دروغ مسئله اصلی ما شده و مردم نسبت بدان اعتراض دارند که متاسفانه در همه سطوح حاکمیت و تبلیغات جریان دارد و مردم را نسبت به اصل و اساس این نظام مسئله دار و در باورهاشان تردید ایجاد کرده...


کلمه: نمایندگان فراکسیون سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در مجلس ششم به دیدار مهندس میرحسین موسوی رفتند.

دروغ مسئله اصلی ما شده و مردم نسبت بدان اعتراض دارند

در این دیدار ابتدا چند تن از اعضای فراکسیون سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی سخنانی را بیان کردند و سپس مهندس میرحسین موسوی با مهم خواندن سخنان اعضای سازمان گفت: نظام ما دچار مشکلاتی شده است که بازتاب آن فقط در تظاهرات خیابانی محدود نمی شود، مسائل و مشکلات خیلی عمیق تر از اینهاست. یکی از اینها همین است که حاکمیت فکر کند با جمع کردن تظاهرات خیابانی مسئله معترضان حل شده است.

مهندس موسوی ادامه داد: تمام مسائل و مقوله هایی که پایه های اعتبار و مشروعیت یک نظام را تشکیل می دهد در حال از بین رفتن است. نظام ها معمولا نیروهای سخت افزاری ( نیروی های انتظامی و نظامی و امنیتی ) را در نهایت برای حفظ خود به هر قیمت بکار خود می گیرند اما این در کشور ما اتفاق افتاد و این جای تامل و توجه بسیار دارد. مسئله دروغ مسئله اصلی ما شده و مردم نسبت بدان اعتراض دارند که متاسفانه در همه سطوح حاکمیت و تبلیغات جریان دارد و مردم را نسبت به اصل و اساس این نظام مسئله دار و در باورهاشان تردید ایجاد کرده است. اصلی ترین عامل که باعث تثبیت و حفظ نظام بوده و آن اعتماد مردم به حاکمیت بوده است از بین رفته است. مسائل اخلاقی ، عدم کارآمدی، سیاست خارجی، فساد فراگیر، … همه اینها یک نوع بی اعتمادی نسبت به حاکمیت و نظام ایجاد کرده است. آیا این مسائل با سرکوب و بکارگیری قوه قهریه حل می شود ؟

در جامعه ما زود سود بردن هدف شده چون امید به آینده نیست

نخست وزیر دوران دفاع مقدس در ادامه گفت: این وضعیت جریان سرمایه گذاری در کشور را کاملا مختل کرده است چرا که آینده غیرقابل پیش بینی شده است برخلاف جامعه ای مثل ژاپن که جریان سرمایه گذاری در آن توسط برخی خانواده ها قدمتی بیش از دو قرن دارد. در جامعه ما زود سود بردن هدف شده چون امید به آینده نیست و بدلیل شرایط کسی بدنبال سرمایه گذاری تولیدی و دراز مدت و اشتغال پایدار نیست و آیا نتیجه تداوم این وضعیت بیکاری و فقر بیشتر نیست؟ متوسط نرخ رشد سرمایه گذاری در پنج سال اخیر به حدود 7 درصد کاهش یافته در حالیکه بر طبق قانون برنامه چهارم توسعه این رقم باید 2/12 درصد در سال رشد می داشت و البته این نرخ رشد باید با هزینه 82 میلیارد دلار در قوانین بودجه سنواتی توسط دولت حاصل می شد که با هزینه بیش از 220 میلیارد دلار(7/2 برابر) نه تنها این اتفاق نیافتاده بلکه نسبت به گذشته نیز پشترفت داشته است ! و آیا این رخداد یک فاجعه نیست؟

دراجرای هدفمندی یارانه ها و دعواهای جاری  مسئله اصلی دولت هزینه میلیارد تومان برای جلب و خرید رای است و لاغیر

نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح هدفمند شدن یارانه که توسط رئیس دولت مطرح شده گفت: دراجرای این طرح هدفمندی یارانه ها و دعواهای جاری هم مسئله اصلی دولت اجازه گرفتن هزینه میلیارد تومان برای جلب و خرید رای است و لاغیر ! واقعیت موجود و تبلیغات رسمی بگونه ای شده است که همه نسبت به آمارهای رسمی اعلامی و اینکه نرخ تورم به 8/10 درصد در سال گذشته کاهش یافته است دچار تردید جدی شده‎اند و همه اینها نشانه هایی است از اینکه موریانه های بی اعتمادی دارد پایه های نظام را می خورد و از درون تهی می کند .

استفاده ابزاری و بد از ارزشها ( اسلام ، انقلاب و امام ) باعث اغتشاش و آشفتگی فکری و روحی در جامعه شده است

مهندس موسوی استفاده نامناسب و ابزاری از ارزشها را نشانه دیگری از عدم اعتماد جامعه به حاکمیت دانست و افزود: نشانه های دیگری که می شود بدان اشاره کرد یکی استفاده ابزاری و بد از ارزشها ( اسلام ، انقلاب و امام ) باعث اغتشاش و آشفتگی فکری و روحی در جامعه شده است . نوع معرفی امام خمینی از صدا و سیمای غیرملی و رسانه های خارجی چهره مغشوشی از امام به نسل جوان ارائه می دهد و دراین آشفته بازار افراد چه برداشتی می توانند از امام داشته باشند؟

نظام را می خواهند با حاکمیت یک فرقه اداره کنند

میرحسین موسوی با اشاره به برخورد با حامیان محیط زیست در کنار دریاچه ارومبه گفت: برخورد عجیب اخیر با مردمی است که برای حفظ محیط زیست دریاچه ارومیه رفته بودند نیز نشانه دیگری است از همین روند.

وی ادامه داد: یا پادگانی کردن بهشت زهرا در روز 12 فروردین یا … و آیا همه مسائل را با امنیتی و پادگانی کردن می توان حل کرد؟ نظام را می خواهند با حاکمیت یک فرقه اداره کنند که نمی شود.

دولت در انجام یک پروژه عسلویه درمانده است

موسوی در ادامه از حاضر بودنش برای تمکین به نتیجه انتخابات سخن گفت و افزود: حقیقت این است که اگر حاکمیت می توانست یک کارآمدی نسبی در اداره امور داشته باشد با هر تخلف انتخاباتی تمکین می کردم و مسائل و مشکلات کشور به سمت حل شدن می رفت اما ما اینراهم نداریم و بطور اشاره دولت در انجام یک پروژه عسلویه درمانده است یا در سیاست خارجی هر روز مشکل پیش می آید و وضع بحرانی تر می شود . روند طی شد پیرامون پرونده هسته ای در یکسال گذشته بهترین شاهد مثال در این باره است .

نخست وزیر دوران جنگ با اشاره به نحوه حل مشکلات در نظام های سیاسی با محوریت دموکراسی گفت: در نظام های سیاسی مردمسالار و معقول تلاش می شود که برای حل مسائل مهم و کلیدی کشور به ویژه در عرصه سیاست خارجی حتی از طریق مشورت با منتقدین و مخالفین نوعی اجماع نسبی حاصل شود در حالیکه مشاهده می کنیم در اینجا در باره این موضوع حتی بین حاکمیت موجود اجماعی وجود ندارد و این نشانه چه می تواند باشد؟

مسائل اجرای بدون تنازل قانون اساسی را به عنوان خواسته و محور اصلی جنبش سبز می دانم

میرحسین موسوی با توجه به گزینه های اشاره شده فوق نتیجه گیری می کند: با توجه با این وضعیت و مسائل اجرای بدون تنازل قانون اساسی را به عنوان خواسته و محور اصلی جنبش سبز می دانم و باید در این باره کالبد شکافی بیشتری در ادبیات جنبش انجام گیرد . اصول متعددی از این قانون که متضمن حقوق ملت است به فراموشی سپرده شده است ( بطور خاص فصل حقوق ملت یا اصل 168 در مورد رسیدگی به جرائم سیاسی و مطبوعاتی در دادگاههای علنی با حضور هیات منصفه ) و اگر اینها خوب مطرح شود ، اجماعی کلی را در جنبش بوجود می آورد .

وی ادامه می دهد: پایه هر تغییری در جامعه تولد یک ایده است و این ایده در جامعه ما متولد شده و میل به تغییر و باز بینی همه گیر شده است . باید به مردم هشدار داد که منافع عده ای در برخی نهاد ها نمی گذارد که اینها به آسانی تسلیم خواسته های جنبش و ملت شوند و باید صبر به معنای ایستادن ، تامل و پایداری در اینراه را معنا کرد و اینکه حفظ همین منافع است که جلوی برخورد با مفاسد و دانه درشتها را گرفته است .

باید ایده های روشنی را مطرح و برای گسترش دادن آنها مقاومت و استواری داشته باشیم

میرحسین موسوی چشم انداز ادامه فعالیت جنبش سبز را اینگونه تبیین می کند: ما باید ایده های روشنی را مطرح و باز تعریف کنیم و برای گسترش دادن آنها مقاومت و استواری داشته باشیم و راههایی را پیدا کنیم که بتوانیم سازمان یافته تر از گذشته کارها را به پیش ببریم. به نظام و حاکمیت باید گفت کم هزینه ترین راه در اداره کشور آزادی فعالیت تشکل ها ، رسانه ها ، نهادهای صنفی و مدنی و…است و نه تقابل و مقابله با آنها .

جنبش سبز باید با همه قشرهای اجتماعی پیوند خورد

وی گفت: جنبش سبز باید با همه قشرهای اجتماعی پیوند خورد و مسائل آنها را مطرح کند. کارگران و معلمان و … هدف جنبش سبز ایجاد زندگی بهتر برای همه و به ویژه اقشار فرودست و آسیب پذیر اجتماعی است. ما باید در جامعه از کارگران و کارآفرینان بطور توامان دفاع کنیم و اینکه منافع ایندو قشر بهم گره خورده و در تعامل مثبت با یگدیگر قرار دارد و اینکه تعامل سازنده این دو باعث پیشترفت و توسعه جامعه می شود . جامعه معلمان ما که قشر وسیعی را در برمی گیرد و نقشی مهم و سرنوشت ساز در حیات اجتماعی ما دارند مسائلشان باید مطرح و پیگیری شود ، و همینطور دیگر اقشار و گروهها .

امید من این است که جریان حاکم به اجرای قانون اساسی و همه اصول آن برگردند

این نامزد انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد: برداشت و امید من این است که جریان حاکم به اجرای قانون اساسی و همه اصول آن برگردند و فضای امنیتی و نظامی را کنار گذارند و فضا را باز کنند ولی اگر اینراه رفته نشود مجبوریم بایستیم چون ما نظام و کشور و انقلاب را دوست داریم.

در مقابله جنبش سبز افسانه سازی و دروغ بافی می کنند

زندانی ها قهرمان مردم شده اند

مهندس موسوی ادامه داد: من می پرسم اگر اول انقلاب به نیروهای مذهبی گفته می شد که حاضرید حاکم شوید و آدم بکشید ، هیچکس این را قبول نمی کرد بنابراین ما نمی توانیم نسبت به این وضعیت بی تفاوت باشیم . جنبش سبز مطالبه زیادی ندارد اما ظاهرا اجرای همین خواسته برای آنها بسیار سخت است و از اینرو افسانه سازی در مقابله با این جنبش می کنند و خود در دام این افسانه سازی و دروغ هایی که می بافند ، می افتند. با این حال دعا می کنم که جریان حاکم از این دائره تنگی که برای خود ساخته اند خارج شوند و اداره کشور به مسیر و روال مطلوب باز گردد .

باید بایستیم تا مسائل و مشکلات حل شود

وی به حاکمیت توصیه کرد: اگر اینها فکر می کنند که با ادامه این نگاه و بینش مسائل و مشکلات کشور حل می شود اشتباه بزرگی است و ما باید بایستیم تا مسائل و مشکلات حل شود . مردم در این مدت هزینه سنگینی پرداختند و چون آرمان بلند و درستی دارند به این هزینه دادن عادت کردند و الان شما می بینید زندانی ها قهرمان مردم شده اند و چه استقبالی از آنها می شود و این نشانه بی اثری اینگونه کارها در مقابله با جنبش و خواست مردم است و راه حل درست بازگشت به قانون اساسی و اجرای تام و تمام آن است.

وی  در پایان گفت: تشکل های سیاسی که در کشور فعال هستند ظرفیت هاشان بیشتر از این است و باید بیشتر فعال شوند و تحلیل و بیانیه و … بدهند و با مردم ارتباط دائمی داشته باشند تا با تلاش همگی بتوان جریان رشد و پیشترفت جامعه مان را دامن زد و فردایی بهتر ساخت .

منبع:ندای سبز آزادی

دیدار نوروزی فراکسیون خط امام (ره) مجلس با میر حسین موسوی +


 • Aghaye hoseine abed, moshkel adamhaye mesle shomaha hamin hasta ke dar shoarhayetan ya margh bar va ya cheplusi hast ” ya be ghole shoma margh bar mir hosein ya in khun dar raghe mast hadie be rahbare mast ke manzuretan aghaye khameneist
  hamvatan ta be key ma dar in dore batel ensanha ra mahkum be asfalolsafelin ya arshe khodavand beresanim, ghonahe aghaye mosavi va aghaye karubi ke taghriban sedaye bishtare mardome mazlom va estebdad zade mardom iran hastand in hast ke in mardom az dorugh va bozorghnamaie va jenayat bar anha besotuh amadeand, va che khub hast ke shoma hamvatan ham be in nehzat bepeyvandid.”,

 • هميشه سبز

  تو رو خدا يه سبز جوانمرد به من بگه چه جوري بايد تو تايم به ميرحسين راي بديم
  من از طريق لينكهاي بالا رفتم اما نتونستم راي بدم
  يه سبز منو راهنمايي كنه

 • نجفی

  حیفم آمد چند کلمه در پاسخ برادر عزیزمان آقای حسن عابد ننویسم.
  اول اینکه برادر من! چرا اینقدر برای نوشتن عجله کرده ای؟ خودت یکبار کامنت خود را بخوان1 اینقدر اشتباه املایی و انشایی در یک کامنت قابل توجیه است؟ مگر مولایمان نفرمود زبان عاقل پشت سر و دنباله رو عقلش است؟ عقل حکم نمی کند در نوشتن ، ابتدا فکر کنیم بعد بنویسیم بعد بازبینی کنیم؟
  دوم ، دعوت کسی یا گروهی یا حکومتی به قانونمندی به معنای به رسمیت شناختن او یا آنها نیست ، بلکه نمونه ای از امر به معروف و نهی از منکر بین دو مسلمان یا گروهی از مسلمین است.
  سوم اینکه خردجمعی در ابتدای انقلاب قانون اساسی فعلی را پدید آورد و خرد جمعی در زمان حاضر می تواند قانون قبلی را اصلاح کند یا از اساس تغییر دهد. خرد جمعی چه منافاتی با قانوان اساسی دارد؟
  کلام آخر اینکه : آن اصلاح اساسی که در تفکر مردم ما به تدریج دارد ایجاد می شود همین عدم پایبندی به اشخاص است. موسوی برای ما نماد حق جویی است. اما بت نیست. بیشتر ما او را از آنچه هست بالاتر نمی دانیم. همین اعتلای فکری ماست که شما نامش را گذار از موسوی نهاده اید. اما ما میرحسین عزیز را با همه عیبهایش و اشکالاتش صمیمانه دوست داریم.

 • ناشناس

  سلام
  پیامبر می گوید که هر قومی ،چه بد و چه خوب نیاز به رهبر دارد.
  حالا شما چی چی می گید؟
  بابام جان، توی این وضعیت فیلترینگ که با هزار تا دردسر می تونیم بیاییم اینجا ، این حرفای بد بد رو به نظام نزنید.
  بابک معماری

 • با سلام و درود فراوان به جنبش سبز و سایت کلمه؛
  خواهش من این است با در نظر گرفتن خیل بیشمار طرفداران مهندس موسوی در سر تا سر کشور در صورت امکان طوری برنامه ریزی گردد تا مهندس عزیز بتوانند در طی دوره های مختلف به کلیه استانها و یا شهرستانهای بزرگ سفر نمایند و راهکارهای مورد نیاز را به مردم عزیز و غرور آفرین اطلاع رسانی نمایند.
  پیروز باشید.

 • حامد

  سايت كلمه لطفاً اين متن را به اطلاع آقاي موسوي و يارانشان برسانيد.
  جناب آقاي موسوي
  با سلام
  همانگونه كه اطلاع داريئ اجناس چيني در حال نابودي اقتصاد و توليد در كشور هستند.
  كار به جائي رسيده كه ديگر پسته و فندق و شليل و گلابي چيني هم بازار را پر كرده.
  در اين شرائط و با توجه به اينكه ما همه بر يك كشتي به نام ايران سوار هستيم بي مسئوليتي بازرگانان سود جو و بي كفايتي سياستهاي دولتي از يك سو و عدم تعصب ملي از سوي ديگر تمامي پايه‌هاي و زير ساختهاي توليد و اكنون كشاورزي ما را به نابودي ميكشاند.
  خوب است شما و ياران سبز جنبش آزادي خواهي قدمي در راه اصلاح اين نظام آشفته برداشته و در يك بحث و بيانيه اختصاصي اين موضوع حياتي را مد نظر قرار دهيد.
  پيشنهاد من اين است كه از همين امروز “جنس چيني نميخريم – نميفروشيم – وارد نميكنيم”
  مردم كه بدنه اصلي جنبش آزادي خواهي ايران را تشكيل ميدهند به پيام شما احترام ميگذارند و جوانان درك ميكنند كه خريد پرتقال ايراني هر چند با لكه و گران بهتر از نابودي باغهاي زيباي شمال و جنوب كشور زيباي ماست.
  جنبش سبز نميتواند و نبايد در برابر نابودي زير ساختهاي كشور آرام گرفته و منتظر دردست گرفتن اداره حكومت باشد.
  شما و يارانتان بر دلهاي جوانان ايران حكومت ميكنيد.
  نگذاريد خانه‌هاي ايران ويران شود.
  پيروز و سربلند ايراني آزاده.

 • ناشناس

  یعنی شما کج فکرها یک مخالف هم ندارید که که همه کامنت ها به هواداری از شما متوهمین سخن گفته اند!؟دلتون هم خوش کردید که خیلی آزاده اید

 • ناشناس

  سلام این کامنت را در یک خبر دیگر مطرح کردم دوست دارم در این قسمت نیز آورده شود تا نظرات دوستان را در این زمینه بیشتر بدانم:
  نظر من اینست که با روند موجود دین گریزی به شدت رواج می یابد و در عرض ۱۰ الی ۲۰ سال اینده نسل جدید با مشاهده چنین وقایعی دین را یک بازی برای دیکتاتوری می دانند. بازی که در ان هر هدف هر وسیله ای را توجیه می کند و حاکمان خود را فراتر از مردم و قیم آنها میدانند که برای رسیدن به اهداف خود می توانند حتی انها را فریب دهند. روندی که به سمت آن می رویم چنین است. متاسفانه از اول انقلاب چنین روندی وجود داشته است ولی در برخی مورد به دلیل دوراندیشی و ذهن باز امام خمینی جلوگیری شده است ولی پس از آن بر اساس جمود و تحجر نسبی این روند شدت بیشتری گرفته است. امیدوارم با راهکارهایی بتوان جلوی این موضوع گرفته شود و هموارده شریعت اسلام بر این مملکت حاکم باشد. از سایر کاربران عزیز خواهشمند است نظرات خود را در مورد این مطالب و راهکارهای احتمالی بیان کنند. ؟ ایا دین قادر به اداره حکومت هست یا نه؟ در صورت امکان چگونگی حکومت بر اساس روایات ائمه و مطابقت زمان و مکان ذکر شود. درود بر تمامی ازادی خواهان جهان من جمله نوریزاد عزیز

  ——————————————————————————–

 • امیر سبز

  با سلام
  جناب میرحسین با تشکر از تمام زحمات و دردهایی که تا کنون کشیده اید من یک سئوال دارم و آن اینکه ..آیا مردم ما اکنون به این نتیجه رسیده اند که تنها راه پیشرفت بشری در تمام معنایش دموکراسی و آزادیهای فردی اجتماعی و سیاسی است و آیا حاکمیت باید تنها ازطریق رایگیری و مستقیما از جانب مردم انتخاب شود یا هنوز ما در ابتدای یک راه ناشناخته دیگر قرار داریم.من می خواهم با تمام احترامی که برای تمام سبزها مخصوصا میرحسین عزیز قائلم این نکته را به عرضتان برسانم که آیا ما دنبال یک نوع حاکمیت دیکتاتوری با ریاست فردی با نام دیگری هستیم یا اینکه نه اکنون نتیجه به ما نشان می دهد که تنها دلیل عقب ماندگیمان همین دیکتاتوری در رنگهای گوناگون بوده.

 • پدر تو تکثیر درد دوباره ای
  پدر تو معنی زندگی شاعرانه ای
  پدر تو خشم کوچه ای که تو مشتته
  پدر تو شاعر نسلی هستی که پشتته
  میر حسین عزیز خیلی دوستت داریم.

 • نجفی

  مسئولان محترم سایت کلمه!
  با سلام و آرزوی توفیق برای شما.
  توضیحی که به خانم ملیکا دادید کاملن قابل قبول است.
  اما اگر کامنتهایی را که از توهین هم خالی هستند، بطور کل ندیده گرفته باشید به نظر خودتان باید چه نتیجه ای بگیریم؟
  کلمه: دو کامنت شما منتشر شده است.

 • ناشناس

  همه اش درست ولی تمکین انتخابات یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • amir

  بزرگ هنرمندی یک بار گفت که این حکومت شاید بتواند کنترل کند ولی‌ دیگر نمیتواند اداره کند. کاملا هم همین بوده. البته با این رویه که پیش گرفته اند روزی کنترل هم دیگر نمیتوانند بکنند. زنده باد موسوی. زنده باد همهٔ آزادگان ایران. زنده باد ایران.

 • ناشناس

  ما اجازه نخواهیم داد که موسوی و امثال موسوی مجدد به سیاست برگردند .

 • حسن عابد(درجواب آقای نجفی و کاوه)

  در ابتدا از دوستانی که کامنت گذاشتن متشکرم اما صلاح دیدم جواب دو نفر از آقایان را که در جواب کامنت من بود بدهم
  آقای نجفی سلام:
  1- ای کاش به جای سطحی نگری و غلط گیری کمی به محتوای عرایضم می پرداختید. فکر نمیکنید امروز مهم ترین مشکل این جریان به اصطلاح سبز شما همین سطحی نگری است؟ ده ماه به زمین زمان بد گفتید و حرف هیچ کس را نشنیدید و امروز به این سطحی نگری مبتلا شدید . البته باید بگویم دلایل غلط نوشتن من چیزی دیگر از توهین هایی بود که کردید و آنهم صفحه مانیتور خرابی بود که در آن تایپ میکردم
  2- شما فرموده اید که آقای موسوی دولت را به رسمیت نشناخته اند و فقط امر به معروف کرده اند خب میدانید امر به معروف دارای شرایطی است و در همه جا صدق نمیکند؟ به نظر شما این فرمایشات این به اصطلاح رهبر شما به امر به معروف شبیه بود یا تهدید؟
  3- خدا رو شکر که انسان واقع بینی هستید . خرد جمعی که فرمودید در ابتدای انقلاب و در صورت عدم وجود قانون بود اما امروز که خدا روشکر قانون اساسی جامعی وجود دارد اما اگر منظورتان از ایرادات قانون همان مسایلی است که مطامع این جریان را اقناع نمی کند خب به شما حق میدهم . اما سوال: اگر در دوم خرداد76 و 18 خرداد 80 که جریان اصلاحات در راس امور اجرایی قرار گرفت یادر انتخابات مجلس ششم یا در انتخابات شورای شهر (اولین دوره) جریان اصولگرایی شلوغ میکرد و درخواست تغییر قانون میکرد چه میگفتید؟ یا همین کارهایی که شما در یک شکست خود کردید آنها هم می کردند همین شما چه میگفتی؟ این درست بود؟یا اگر موسوی رای می آورد و ما نمیپزیرفتیم این درست بود؟
  اما کلام اخر من اینکه موسوی برای این جریان نه یک رهبر نه یک سمبل و نه یک بت است موسوی فقط یک اهرم برای پیشبرد اهداف آقایان xاست همه شماها هم این را میدانید . روزی خاتمی در روزهای آخر ریاست جمهوری اش فریاد زد که صدای دشمن رو از درون جریان اصلاحات می شنوم منتظر این فریاد موسوی هم هستیم .
  در ضمن به خیلی از سوالات من جوابی ندادید که خود حدیث مجملی است .
  آقا کاوه سلام.
  ای کاش به جای آن همه توهین کمی به محتوا می پرداختید و جواب سوالاتم را میدادید . من به کسی مرگ نگفتم پس دلیلی هم بر این حرفای شما نمی بینم بهتر است به جای طفره به سوالاتم جواب بدهید .

 • ناشناس

  اندکی صبر صحر نزدیک است

 • حسن عابد(سرباز سبز)

  آقای سرباز سبز آقای سرباز سبز:
  فرمودیه اید« ایشون به اعلام کرده که هدف از اعتراضات و پافشاری ایشان رسیدن به قدرت نیست بلکه به خاطر حفظ شان مردم و کشور ایران است و اغراض شخصی و جناهی ندارد!!!» به نظر شما در این اتفاقات شان عزت ملت ما در جهان بیشتر شد یا کمتر؟ فکر نمیکنید این جمله تون یکم خنده دار بود؟
  اما منظورتون از ظلم خیلی جالبه بد نیست عملکرد خیلی از مسئولین رو در دوره اصلاحات و امروز بسنجید که چه کارهایی باید میشد و نشد و امور ز این دولت انجام داده اموراتی که حتی خاتمی هم آنها رو تایید کرده. اما منظور چیز دیگریست وقتی اطرافیان خود آاقای موسوی در مناظره های رو به فردا می گویند چرا این دولت و جریان اصولگرا هیچ کدام از اصلاحاتی ها را به بازی سیاست راه نداد شما میگویید هدف راه ندادن و دستیابی به قدرت نیست؟ شده اید دایه مهربان تر از مادر؟ در ضمن اگر آقای موسوی اینقدر که شما به مفاهیمی که گفنید در جملاتشان دقت میکردند که امروز وضع ما این نبود .

 • عبد الله

  جناب آقای حسن عابد

  چطور شده که الان امر به معروف دارای شرایط شده است ؟ قبلا که ظاهرا در هر شرایط و مکان و زمان و با هر لحنی می شد آنرا انجام داد. البته الان هم برای خیلی ها امکانش هست.

  برای نهی از منکر هم حتی اگر لازم باشد، از سلامتی آحاد مردم و حتی جنین در شکم مادر مایه میگذارند. ( امواج پارازیت را به هر قدرتی که بخواهند و در هر جهتی میفرستند ) شماها خوب بلدید همه چیز را هر طور که خواستید بچرخانید و به نفع خودتان استفاده کنید.

  ما چکار کنیم که نمی توانیم عمیق فکر کنیم و به ناچار سطحی نگر شده ایم.

 • علیرضا

  با سلام
  این ره که تو می روی به ترکستان است . فداییان رهبر

 • با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی.
  ما بتونیم همین ادبیات راستگرایان را در همین سایت خودمان هم عوض کنیم واقعا جای بسی امیدواریست. بتوانیم کاری کنیم که ادبیاتشان محترمانه و خالی از توهین گردد واقعا جای تبریک به دوستان و البته جای تبریک ویژه به امثال حسن آقای عابد دارد. اما حسن آقای عابد باید توجه کنید که نگاه جنبش سبز به وقایع اصلا سطحی و ناپخته نیست. بلکه عمقی و موشکافانه است و البته من نیز نمیخواهم ادبیات مملو از توهین و غلطهای نگارش شما و همکلامانتان را به رختان بکشم و خدایی ناکرده شما و حلقه شما را طیف بیسواد بنامم ولی خودتان توجه کنید که رئیس دولت مستقر چه ادبیاتی دارد. جدای از ادبیات سبک ایشان و سایر حامیانشان آیا نگاه ایشان و حامیانشان به مشکلات و طرح راه حلها عمقی بوده؟ اگر عمقی بوده چرا حاصل کار این همه بیکاری و تورم و گرانی و انزوای ایران و رانتخواری و فامیل سالاری و زرسالاری و زورسالاری و چماق سالاری و فحش سالاری بوده؟ اگر عمقی بوده که باید الان ایران بهشت میبود نه اینکه بین ده کشور اول فساد تشکیلات اداری در جهان. در ضمن این نکته را توجه بفرمایید اگر تهدیدی از جانب جنبش سبز شما و همکلامان شما را نگران کرده این تهدی غیر از همبستگی و روشنفکری و اتحاد و همدلی و همراهی با پیشوایمان میرحسین موسوی نیست. من ترجیج میدهم حلقه شما راهمکلامان و همقطاران بنامم و از کلمه همفکران اجتناب کنم چرا که گمان میکنم فکر و عقل شما در دست کسان دیگریست که فکر میکنند و جای شما تصمیم میگیرند و شما نیز پیرو بی چون و چرای اینان هستید. اینکه شما ولی و سرپرستی غیر از خدا گزیده اید مصداق عینه شرک و کفر است. کاش به خودتان بیایید و به جای اطاعت چشم وگوش بسته از کسانیکه معصوم نیستند و احتمال خطایشان بسیار زیاد است به منافع کشور نه در کلام بلکه در عمل فکر کنید. اینهمه راهپیمایی تشریفاتی و تبلیغاتی با هزینه بیت المال کجا میتواند فی سبیل الله باشد؟ رضایت خدا را در آن جستجو میکردید یا رضایت خلق خدا را؟ فقط کاش آنطور که خدایی دیگر به جای خدای یکتا را میپرسید اندکی و فقط اندکی به زندگی پربار مولا علی بیاندیشید و تفاوت فاحش را در عمل ببینید.

 • نجفی

  خطاب به برادر گرامیم آقای حسن عابد
  ابتدا بگویم قصد من از قسمت اول سخنم هشدار بود و نه توهین و اگر باعث چنین برداشتی شده ام صمیمانه عذر می خواهم.

  دوم، من خرسندم که شما بر خلاف کامنت قبلی با آرامش بیشتر رو به گفتگو آوردید. این همان چیزی است که کل جامعه ما به آن نیاز دارد. من مسلمان باید بتوانم بدون احساس خطر حتی در برابر حاکم جامعه بایستم و حرفم را بزنم. آیا می توانم؟
  اینکه من الان دارم با خیال راحت می نویسم برای آن است که ناشناسم و می دانم اگر کوچکترین اطلاعات شخصی از خودم بدهم به دردسر خواهم افتاد.
  این موضوع برای نزدیکان من اتفاق افتاده است و البته در ابعاد وسیعتر دارید می بینید که دهها نفر (آری با کمال تأسف دهها نفر) به جرم حرف زدن در زندانند. توجه دارید؟ نه تنها امنیت انسانها در حکومت مدعی اسلام ما تضمین شده نیست بلکه به راحتی دربند می شوند ، آن هم نه چند ساعت و چند روز ، بلکه ماهها ، آری ماهها .

  سوم ، شما چرا مرا با ضمیر جمعی بین بقیه خطاب کردید؟ من با شخص شما صحبت کردم . من شما را دارای تفکر و عقاید مخصوص خودتان می دانم همانطور که هر کس دیگری هم عقاید و تفکر خاص خود را دارد. پس در یک بحث دوطرفه فقط خطاب به هم صحبت کنیم لطفن.

  ان شاءالله می دانید که جنبش سبز در حال حاضر طیفهای وسیعی را از مذهبی و مخالف دین در بر گرفته و تلاش برخی بزرگان این است که با وجود اینکه بعضی سخنان این طیفهای وسیع مشترک است، در ضمن کلیه اختلافات فکری از حالا جدی گرفته شود.( این بحث مفصل است.)
  بنا بر این خوشحال می شوم وقتی خطاب به من صحبت می کنید و می گویید “کارهایی که در این شکست خود کردید” این را دقیق توضیح دهید بفهمم یعنی چه و من در چه شکستی شرکت داشته ام؟
  ( این نکته را تذکر دادم برای آنکه طبق تعالیم دین مبین اسلام هیچ مسلمانی اجازه سوءظن به دیگری ندارد چه بسا گناه باشد ، من و شما و هر کس دیگر حق نداریم نیت خوانی کنیم. حق نداریم گناه کسی را به پای دیگری بنویسیم. حق نداریم درباره شخصیت دیگران قضاوت کنیم و حق نداریم خود را و گروه و تفکر و حزب خود را بر حق بدانیم و دیگران را بر باطل)

  و در مورد امر به معروف ، من از جملات شما نتیجه گرفتم که فردی پایبند به دین هستید. ممکن است بپرسم چرا زحمت نوشتن آن کامنت اولی را به خود دادید ؟ آیا این سایت و اعمال آقای موسوی را به رسمیت می شناسید؟ یا اینکه تنها از باب ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر ، به اینکار اقدام کردید؟ اگر دومی درست است آیا لحن شما مناسب امر به معروف یک مسلمان است؟
  من به خودم و شما توصیه می کنم اصلاح و ارشاد را ابتدا از خود شروع کنیم.

  در پایان از شما می خواهم کامنت اول من خطاب به کاوه را در باب ولایت بخوانید و نظر بدهید.

  (در ضمن همینجا از مسئولان زحمتکش کلمه صمیمانه تشکر می کنم. اگر گله ای هم باشد بخاطر دلهای پردرد ماست. ان شاءالله صبورتر شوم.)

 • حسين

  سلام به همه

  درود بر مهندس ميرحسين موسوي و جنبش سبز

  اميدوارم هممون سبز زندگي كنيم .

  راستي سعي كنيم ايجاد شبكه هاي اجتماعي را جدي بگيريم .

 • ناشناس

  سران جنبش متحد شوند

  22 تیر ماه عزت الله سحابی همراهی موسوی، خاتمی و کروبی را ضروری دانسته و بر این اساس پیشنهاد کرد این سه چهره شاخص و محوری اصلاح طلبان در راستای فشرده تر شدن صف هواداران «تغییر» در کنار یکدیگر، جبهه یی فراگیر تاسیس کنند.

  او گفت : ” تشکیل چنین جبهه یی از سوی این سه چهره اصلاح طلب واجب و ضروری است. حرکاتی که اکنون در جامعه در حال رخ دادن است، نیاز به یک رهبری دارد، زیرا هر حرکت خودجوشی که رهبر نداشته باشد یا رادیکال می شود یا دچار سرخوردگی خواهد شد. به همین دلیل ایجاد جبهه گسترده برای رهبری حرکت های مردمی همراه با فکر و استراتژی لازم است.”

 • ناشناس

  ازظرفیت قانون اساسی استفاده کنید

  27 مرداد ماه نیز که علیرضا بهشتی خبر از راه اندازی تشکیلات راه سبز امید داد که قرار بود یک “شبکه اجتماعی” باشد و به پیگیری خواسته هایی چون اجرای کامل قانون اساسی ایران، بپردازد ،سحابی از آن استقبال کرد و گفت : ” قانون اساسی ایران “با وجود برخی اشکالات”، دارای ظرفیت هایی است که می توان از آنها استفاده کرد.

  او پیشنهاد کرد که “راه سبز امید” اجرای بخش های “مغفول” قانون اساسی را به صورت قانونی و غیرخشونت آمیز پیگیری کند.

  در همین ماه هاله سحابی دختر وی در میدان بهارستان و در جریان اعتراضات پس از انتخابات دستگیر شد.

 • مارال

  آقاي موسوي فكر نمي كنيد بازي دادن مردم بس است. من خودم از طرفداران شما بودم ولي الان متوجه شدم خون جوانهايي كه به خيابان آمدند به نا حق ريخته شد. آيا شما جواب گوي خانواده هاي داغديده هستيد؟خانواده هايي كه فرزندانشان براي هيچ در زندان بسر مي برند؟ شما را به خدا قسم اينقدر با افكار ما جوانها بازي نكنيد. دروغگويي بس است.

 • اميدوارم نظره مخالفم بذاريد تو سايتتون
  مگه اين آقا قانون اساسيو قبول داره كه حالا ميخاد منتظر بمونه تا دولت به قانون برگرده؟؟؟
  مگه شوراي نگهبان جز قانون اساسيمون نبود؟؟؟
  اصلا مگه مير حسين هنوز روش ميشه بيانيه بده؟؟؟

 • هميشه شبز

  ميخواستم در پاسخ به خانم مارال چيزي بگم
  مارال خانم:ما همه با پاي خودمان به خيابان ها رفتيم
  كسي ما را اجبار به اين كار نكرد
  آقاي موسوي و بقيه كه از همراهان جنبش سبز هستند تنها ما را آگاه كردند
  خون بچه هاي مردم هم بر گردن آن انسانهايي هست كه شرف خود را با نشانه
  گرفتن گلوله روي مردم نشان دادند
  ما همه آگاه شديم
  با اندكي تامل باز هم انگشت اتهام را به سوي اين همراهان هميشگي نشانه ميرويد؟

 • با سلام خدمت دوستان سبز و گرامی و البته با احترام به نظرات پرخاشگرانه و غیردوستانه کسانی که به جای انتقاد چماق سرکوب به دست دارند و قلمشان هم زاینده توهین و تهمت و افتراست. اشکالی ندارد ما که عادت کرده ایم به این نحوه سخنگویی.
  این دوستان عزیز معدودی که از فیلترشکن استفاده میکنند می آیند و هرچه از دلشان بر می اید (ونه از فکرشان) و اینجا نگارش میکنند خودشان هم قوانین و خطوط قرمز دولت را قبول ندارد و به همین خاطر برای استفاده و بهره گیری از مطالب پربار سایت سبز کلمه از فیتلرشکن استفاده کرده می ایند و خودی نشان می دهند و البته و صد البته از فضایل و گفتار دوستان سبز مستفیض میگردند. خدا را شکر که اگر چماقداران استفاده از چماق را بلد نیستند خداوند متعال به ما استفاده از قلم را آموخته. دوست عزیز مارال مهدی و هرکس دیگری که به جای انتقاد به سخن به شخصیت حمله میکنید و همچنین چون نقطه ضعفی هم در شخصیت طرف مقابلتان نمیبینید در ذهن خودتان ایراد تراشی میکنید و انچه را میبینید که هیچ کسی دیگر غیر خودتان نمیبیند. وقتی رئیس دولت تان هاله نوری را میبیند که کسی نمبیند لابد این توهم را به طرفدارانش نیز تزریق کرده. کمی خونسرد باشید. میرحسین موسوی عزیزمان نه قانون گریز است و نه دروغگو و نه مسئول خونهای ریخته شده. آنکسی قانون گریز است که با پوتین به اصل 27 قانون اساسی میکوبد و آن را له میکند و مردم بیگناه و بی تقصیر کشورمان را به خاک و خون میکشد. آنکسی مسئول خون جوانان است که خود را در جایگاه خدا تصور میکند و می انگارد که صدای معترض را باید خاموش کرد چه با گلوله چه با زندان. دروغگو هم که معلوم است کیست. یه مژده ای به دوستان سبز بدهم که از نظر روانشناسی این کلمه دروغ و دروغگویی حتی اگر اشاره ای به امپراطور امروزی آن نداشته باشید بسیار ثقیل و سنگین و شکنجه کننده است. با یک افراطی بسیجی نما صحبت میکردم و حسابی بر میرحسین عزیز میتاخت و تهمت به ایشان نثار میکرد ولی من بدون اشاره به فرد خاصی در مزمت و زشتی و پلیدی دروغ برایش حدیث و روایت میگفتم. آنقدر بر افروخته گردید که من خودم از بر افروختگی او ترسیدم. خدا را شکر که خودشان میدانند که مولد امروزی دروغ کیست …

 • خدمت آقای عابد ، هموطن گرامی مان
  با سلام
  صفحه ی سایت به طور کامل باز نشده .ومن قسمتی از آنچه را می نویسم نمی بینم .اگر کوتاه پاسخ می دهم ویا خطایی است مرا ببخشید .اتفاقات بسیاری روی داده روزی اید که شما نیز متوجه آن ها خواهید شد ا.انشا الله آن روز دیر نشده باشد.
  یا از همه ی آنچه که اتفاق افتاده خبر ندارید یا نمی خواهید همه ی آنچه را که رویداده ببینید .
  انتخاباتی برگزار شد گروهی معتقد بودند تقلب صورت گرفته ودر این میان یکی از ایراداتشان ناظرین انتخابات بود.این موضوع راهم بعد از اعلام نتیجه انتخابات اعلام نکردند بلکه هفته قبل از انتخابات و با توجه به طرفداری هایی که رییس شورای نگهبان وبخشی از اعضای آن از آقای احمدی نژاد کردند .آقای موسوی در نامه ای به رهبری این موضوع را بیان کردند وخواستند از رهبری که اقدامی صورت دهند.
  کاری صورت نگرفت. با این حال در موقع رسیدگی شورا گزارشی نیز از سوی کمیته صیانت از آرای مهندس موسوی منتشر شد که با هیچ پاسخ مستدل ومنطقی مواجه نشد.
  اما در مورد قانون شکنی
  هنوز انتخابات تمام نشده بود که به ستاد مرکزی آقای موسوی وهمچنین ستاد دیگر ایشان حمله شد.

  در ادامه نیز قبل از اینکه شورای نگهبان انتخابات را تایید کند در یک اقدام عجولانه وغیر قانونی انتخابات را تایید کردند.
  اما شاید بگویید اقای موسوی نیز بی قانونی کرده که گفته برنده قطعی انتخابات بنده هستم .
  آقای موسوی در این مورد نیز بعدا توضیحات مبسوطی دادند.(در مصاحبه با روزنامه اعتماد) ملی آن را حتما بخوانید من آنچه را که یادم می آید خدمتتان می گویم
  از روزهای قبل از انتخابات نگرانی از تقلب در انتخابات وجود داشت از اینکه اس ام اس قطع می شود (در آن روزها یکی از مسئولین مخابرات این موضوع را پیشایش تکذیب کرد)وغیره ….باتوجه به این شک وتردید ها آقای موسوی شب انتخابات در بیانیه ای برای برطرف کردن این نگرانی ها از مردم خواستند که در انتخابات با اطمینان حضور پیدا کنند چون حضور آنها می تواند موجب جلوگیری از تقلب باشد.
  در روز انتخابا ت اس ام اس قطع شد(اس ام اس وسیله ارتباطی ناظران مهندس موسوی در سراسر کشور بود)خبرهایی از جلوگیری از ورود ناظران به برخی از شعبه ها آمد ، در این بین چند بار از سوی ایشان سعی برا ی ارتباط با وزارت کشور واعلام این نگرانی ها شدوحتی چند بار با بیت رهبری تماس گرفته شد که متاسفانه ارتباط راه به جایی نبرد ووزیر کشور نیز که در چنین روزی باید پاسخ گوی این مشکلات باشد در دسترس نبود…….
  از چنین اتفاقاتی زیاد افتاد
  در نهایت با توجه به این همه اتفاقات واینکه تعرفه در بسیاری از حوزه ها تمام شده بود (در حالی که بیش از 15 میلیون تعرفه بیشتر چاپ شده بود)
  ساعت تمدید انتخابات نیز از بیم اینکه درصد مشارکت از حد خود بالاتر نرود(باتوجه به اینکه باهمین مفدار تمدید ساعت در بیش از نیمی از حوزه ها درصد مشارکت بیشتر از واجدین شرایط بود) به شکل غیر منتظره ای وبرخلاف انتخابات های پیش تنها تا ساعت 9 تمدید شد (در صورتی که میزان مشارکتی که اعلام شده بود میلیون ها نفر با انتخابات های قبلی تفاوت داشت.) وقرار شد تنها آنهایی که در حوزه ها هستند رای شان رابدهند البته بافیلم هایی که روزهای بعد منتشر شد مشخص شد حتی این کار نیز در، تمامی شعب انجام نشده

  هنوز انتخابات تمام نشده بود (رای گیری)که خبرگزاری فارس آقای احمدی نژاد را برنده اعلام کرد
  اقای عابد باتوجه با این اتفاقات که تنهابخشی از انچه که رخ داده بود بود وهر کدام نشانی از برنامه ای تعیین شده حکایت می کرد آقای موسوی تصمیم گرفتند که در کنفرانس خبری که چند ساعت بعد از اتمام رای گیری وبا توجه به اخبار رسیده از سوی ناظران ستاد ایشان در سراسر کشور، این موضوع را اعلام کنند .

  اقای عابد، دهانمان را بسته اند وخود فریاد می زنند، بیم دارند ذره ای از انچه که رویداده بر مردم مشخص شود خود حجم خبرها وحملات رامقایسه کنید.

  ما هم بی شک تا کنون اشتباهاتی داشته ایم .امیدواریم با روحیه جمعی وهمراهانی چون شما از خطا هایمان کاسته گردد وهمه روزی سبز در کنار هم حق بیان وزندگی کردن داشته باشیم.
  آقای موسوی نیز از همراهان عزیزمان است در این مسیر ما بت نداریم. هرکداممان ممکن است اشتباهی کنیم
  در این میان این وظیفه هرکداممان است که همدیگر را نقد وراهنمایی کنید .
  این که امروز به اینجا رسیدیم به خاطر این که فضای نقد برای حاکمان وجود نداشته.
  ببخشید زیاد هم کوتاه نشد .اتفاقات بسیاری روی داده
  انشا الله روزی می رسد که شما نیز همه ی انچه که رویداد را خواهید فهمید.به امید آن روز

 • مهدی

  جنبش مسالمت آمیز نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد.

  الان دو گروه هستند اینجا . گروهی که می گن بریزیم همه جا رو بگیریم و تمام . اگه این گوه آینده رو برای ملت تضمین کنند(که اینطور نیست) باشه فردا می یاییم. و لی گروه دوم که راه عقلانیت و انتقاد کردن و نصیحت کردن به حکومت رو طی می کنند در این جنبش راه درست را می روند. حتما نباید به قدرت رسید که . شما فکر نمی کنید امیر کبیر هم می توانست از توده ی ملت که حامی اش بودند و یا اشخاص جاویدان تاریخماننمی توانستند از این شیوه ی به نتیجه رسیدن زود استفاده کنند ؟ اما می بینیم که راه عقلانیت را پیش رفتند . گروه اول تند رو این کشور هایی که مثال می زنید در انقلاب ها و حرکات کوتاه مدت به کجا رسیدند . نتیجه رو هم لحاظ کنید. همه به اون مسیر عقلانیت و انتقاد و ارائه ی پیشنهاد که میر حسین و پیش از اون امام خمینی و پیش از اون اشخاص جاویدان در تاریخ کشورمون طی کردند برگردیم .

  در مورد قانون اساسی هم باید بگم قانون اساسی ما ظرفیت بالایی داره . و خواسته ها و حقوق ملت به نحو احسنت بیان شده .نمونه ی بارزش اصل 27 قانون اساسی که بر اساس اون وزارت کشور باید به مردم مجوز می داد که نداد و گناه بزرگی رو مرتکب شد که در تاریخ می نویسند . بدانید که قانون این حق رو به شما داده . اصلاح قانون و تغییر دادن بعضی از بند ها رو هم میر حسین موسوی پیشنهادش رو قبلا مطرح کرد که میتوان در دراز مدت بر اساس تحولاتی که در جامعه ی ما رخ می ده قانون رو بازنگری کرد . اصلا همین باز نگری هم جز قانون اساسی با ظرفیت بالای ما هست. این احمدی نژاد و صادق محصولی ملعون رو نبینید که این حق رو به شما نمی ده که از قانون که حق شماست استفاده کنید باید جواب خدا رو بده .

  هر جا باشید سربلند باشید و سبز

 • بنده خدا

  سلام
  خدارا شکر وسپاس وحمدو ثنای اورابجای می اورم ازاینکه سرنوشت این ملت را به نحوی تنظیم ومقرر کرد که رهبرش از مردان خدا واز یاران
  اخرین منجی اقا امام زمان است وریس دولتش کسی چون دکتر محمود احمدی نژاد است سخصیتی که همچون حسین بن علی در برابر یزیدیان
  زمان ایستاده وازحق دفاع می کند
  اقای میر حسین موسوی خدارا شاکرم که شما ریس جمهور نشده اید چونکه اگر ریس جمهور میشدید معلوم نبود که برسر ملت ایران چه می امد اقای موسوی دغدغه شما رعایت قانون است شما که بدتر از دیگران قانون را زیر پا می گزارید درد شما اینستکه تهمت باب شده شماکه بدتر از دیگران تهمت می زنید به ریس جمهور قانونی ومنتخب مردم ایران هزار جور تهمت میزنید انوقت برسر خود میزنیدکه ای وای تهمت باب شده است؟
  اقای موسوی برادرمن این را بدانید که دوره شما وگروههایتان واحزابتان به سر امده باور کنید مردم شمارا نمی خواهند چونکه می دانند که چه کسانی هستید
  خدارا شاکرم که این سایت رازدید چراکه بهتر از همیشه چهره خودرا نمایان ساختید اقای موسوییییییییییییییییییییییییییییییییییی بس کنید دنیا
  ارزشش راندارد بهترستکه به فکر اخرتتان باشید

 • قابل توجه سر افرازان حماسه آفرین جناح سبز
  در رای گیری مجله Times “میر” ما رئیس جمهور منتخب ما ساعت 52/9 روز پنجشنبه مورخه 26/1/89 با کسب 668354 رای از نفر دوم یعنی آقای
  Yu Na kim تعداد 148000 رای پیش هستند و این در حالی است که اکثر طرفداران جناح سبز به اینترنت دسترسی ندارند و یا اگر دارند فیلتر شکن ندارند.
  از کلیه طرفداران جناح سبز دوستانه در خواست میشود تا با مراجعه به آدرس مذکور در کامنت “ناشناس” همین صفحه ودادن رای به “میر” خودشان و خلق حماسه ای دیگر حقانیت خودرا به گوش جهانیان برسانند .
  رای گیری تا پایان ماه آوریل یعنی 10 اردیبشت سال جاری ادامه دارد.بشتابید و جلد مجله Times را به تمثال مبارک رئیس جمهور منتخب خود مزین کنید.

 • آقای “بنده خدا”
  نکند راستی راستی باورت شده که انتخابات را برنده شده اید.
  کشور فقط مال شما که نیست .اگر راست میگوئید در چار چوب مفاد قانون اساسی یک مجوز آبکی برای حضور طرفداران جناح سبز صادر کنید آنوقت متوجه خواهید شد که با اصطلاح یک من ماست چقدر کره دارد.
  رای مارا دزدید پزش را هم میدهید.فکر میکنم خبرهای ضرب و شتم و کشت و کشتارو شکنجه و تجاوز به گوش مبارک نه رسیده است.جناح به اصطلاح اکثریت که برای ارعاب مردم این آب و خاک به چنین اعمالی دست نمی زند.برای چند صباح حکومت در این جهان فانی که دست به چنین اعمالی نه میزنند.کدام مخلوق خداوند تبارک و تعالی را سراغ دارید که این بلاهارا سر همنوع خود آورده باشد.امید وارم فضای آزادی ایجاد شود تا وقایع یکسال گذشته به گوش بشریت برسد.آنوقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات از انسان بودن خود پشیمان خواهد شد.از خواب غفلت بیدار شوید

 • جناب آقای “بنده خدا”
  آورده اند که در ازمنه قدیم روزی ملا نصرالدین خطاب به هم پالگی ها که “چه نشسته اید که در فلان کوی آش مجانی عرضه کنند”.
  هر یک از هم پالگی های ملا کاسه ای بر دست شتابان روی بدان کوی نهادندوملای دروغگوی تنها ماند و متفکر که نکند داستان آش مجانی حقیفت داشته باشد وکاسه به دست روی بدان کوی نهاد.

  داستان جنابعالی هم به داستان ملا ماند.آنقدر دروغ به خوردتان داده اند که چشم حقیقت بین شما بسته شده است و ماجرای انتخابات را پذیرفته اید.
  شمارا به وجدانت قسم که در جمع فامیل شما چند نفر رای دادند و از این تعدادچند نفر آقای موسوی و چند نفر آقای احمدی نژادرا انتخاب کردند…….

 • Mehdi

  جنبش مسالمت آمیز نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد.

  الان دو گروه هستند اینجا . گروهی که می گن بریزیم همه جا رو بگیریم و تمام . اگه این گر وه آینده رو برای ملت تضمین کنند(که اینطور نیست) باشه فردا می یاییم. و لی گروه دوم که راه عقلانیت و انتقاد کردن و نصیحت کردن به حکومت رو طی می کنند در این جنبش راه درست را می روند. حتما نباید به قدرت رسید که . شما فکر نمی کنید امیر کبیر هم می توانست از توده ی ملت که حامی اش بودند و یا اشخاص جاویدان تاریخماننمی توانستند از این شیوه ی به نتیجه رسیدن زود استفاده کنند ؟ اما می بینیم که راه عقلانیت را پیش رفتند . گروه اول تند رو این کشور هایی که مثال می زنید در انقلاب ها و حرکات کوتاه مدت به کجا رسیدند . نتیجه رو هم لحاظ کنید. همه به اون مسیر عقلانیت و انتقاد و ارائه ی پیشنهاد که میر حسین و پیش از اون امام خمینی و پیش از اون اشخاص جاویدان در تاریخ کشورمون طی کردند برگردیم .

  در مورد قانون اساسی هم باید بگم قانون اساسی ما ظرفیت بالایی داره . و خواسته ها و حقوق ملت به نحو احسنت بیان شده .نمونه ی بارزش اصل 27 قانون اساسی که بر اساس اون وزارت کشور باید به مردم مجوز می داد که نداد و گناه بزرگی رو مرتکب شد که در تاریخ می نویسند . بدانید که قانون این حق رو به شما داده . اصلاح قانون و تغییر دادن بعضی از بند ها رو هم میر حسین موسوی پیشنهادش رو قبلا مطرح کرد که میتوان در دراز مدت بر اساس تحولاتی که در جامعه ی ما رخ می ده قانون رو بازنگری کرد . اصلا همین باز نگری هم جز قانون اساسی با ظرفیت بالای ما هست. این احمدی نژاد و صادق محصولی رو نبینید که این حق رو به شما نمی ده که از قانون که حق شماست استفاده کنید باید جواب خدا رو بده .

  هر جا باشید سربلند باشید و سبز

  به خاطر فیلترینگ و بسته بودن سایت تمام تلاشم رو برای ثبت این مطلب می کنم ولی نمی شه امیدوارم ثبت بشه

 • مهدی(در مورد تمکین و جوسازی بعضی دوستان)

  حقیقت این است که اگر حاکمیت می توانست یک کارآمدی نسبی در اداره امور داشته باشد با هر تخلف انتخاباتی تمکین می کردم و مسائل و مشکلات کشور به سمت حل شدن می رفت اما ما اینراهم نداریم “

 • ناشناس

  سلام و درود به رئیس جمهور ایران میر حسین موسوی

 • من

  مارال خانم حالا كه دارید با چشمهای خودتون میبینید همونایی که به قول شما موسوی باعث کشته شدن یا دستگیریشون شد موسوی رو با کمال میل تو خونه هاشون مهمون میکنن و ازش پذیرایی میکنن. اگه این خانواده ها واقعا از دست میرحسین عصبانی بودن هیچ وقت تو خونه هاشون راهش نمیدادن. بیخودی سعی نکنید با این جمله که من خودم طرفدار موسوی بودم …. این حرفا سبزها رو ناامید کنید. ما رهبری مثل میرحسین داریم و انشاالله ناامید نمیشیم.

 • aghayan , hoseine abed va najafi, hamvatanan chera shoma fekr mikonid ke aghaye khamenei masum hast??in yek soale risheit? jariani ke shoma be an vabasteghi darid chera adam parast hastand? chera in adam parasti va motlagh gharai dast az sare shoma bar nadashte, lotfan javabe in soale man ra bedahid , ta az paye ba ham agharrrrrrrrrrrrr khastid bahs konim.

 • نجفی

  “کاوه” عزیز
  مثل اینکه مرا اشتباه گرفتید!!
  لطفن کامنت مرا یکبار دیگر بخوانید:)

 • najafie aziz manzuram” bandehae khoda” bud ke bandeghi kase dighari joz khoda ra mikone