سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جنتي‌خطاب‌به‌رئيس‌قضا:رحم نکنید؛دو نفر را سريعا اعدام كرديد،دستتان درد نكند...

جنتي‌خطاب‌به‌رئيس‌قضا:رحم نکنید؛دو نفر را سريعا اعدام كرديد،دستتان درد نكند

چکیده :در 18 تير ضعف نشان داديد؛ چند نفر در آن زمان اعدام شدند؟ اگر حالا هم ضعف نشان دهيد آينده بدتري در انتظار...


کلمه: امام جمعه موقت تهران با تجليل از اعدام دو تن از متهمان حوادث اخير، خواستار شديدترين برخورد ها با آشوبگران شد.

به گزارش ايلنا، آيت‌الله احمد جنتي در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تبريك فرا رسيدن دهه فجر و تجليل از امام راحل(ره) اظهار داشت: كاري كه امام كرد براي هيچ‌يك از مردم دنيا باوركردني نبود و او اسلام را كه همه مايه عقب‌ماندگي مي‌دانستند احيا كرد، در حالي كه تا قبل از آن در انزوايي قرار گرفته بود كه بسياري از بچه‌هاي مسلمان خجالت مي‌كشيدند كه بگويند مسلمان هستيم.

وي با تاكيد بر اينكه اسلام امام، اسلام پيغمبر و ائمه، ضدظلم، علم‌پرور و دشمن مستكبرين و بي‌قانوني بود، تصريح كرد: ايشان اين تفكر را كه يا بايد جزو قطب غرب بود يا قطب شرق از بين برد و شعار نه شرقي نه غربي از شعارهاي زيربنايي ايشان بود.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه امام اسلامي كه دنيا را هم مي‌تواند ادامه كند به ارمغان آورد، گفت: امام انسان‌ها را تربيت كرد و كساني را كه در سراشيبي سقوط قرار گرفته بودند و آلوده شده بودند از گرداب‌ها و منجلاب‌ها نجات داد و افرادي عاشق شهادت و جهاد پيدا شدند.

آيت‌الله جنتي با تاكيد بر اينكه امام به مردم اعتماد به نفس بخشيد گفت: دشمن فهميد كه با مردم طرف است و اين وضعيت 30 سال است وجود دارد، اما حكومت‌ها نخواستند اين الگو را درك كنند كه مردم سرنوشت خودشان را تعيين كنند البته در جاهايي مثل لبنان، فلسطين و افغانستان در يك دوره خاص اين پيام را گرفتند كه تا ظهور حضرت مهدي اين پيام ادامه دارد.

وي ادامه داد: امام اين رويه را كه مسوولان بايد در رفاه باشند عوض كرد و لذا ديديم مردي كه با اشاره او همه جان‌هايشان را كف دست مي‌گذاشتند در يك خانه ساده و دقيقا مانند يك طلبه ساده در مدرسه فيضيه زندگي مي‌كرد و مشخص شد كسي بايد بر مردم حكومت كند كه ساده‌زيست و متواضع باشد و اينگونه نباشد كه خود را ارباب و مردم را نوكر بداند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اينكه 30 سال است مردم توطئه‌ها را خنثي كرده‌اند يادآور شد: در 18 تير 78 با يك حركت مردم آتش‌هاي افروخته خاموش شد و در قضيه عاشوراي اخير هم كه از آن مهم‌تر بود و از قبل به قصد براندازي برنامه‌ريزي شده بود با راهپيمايي 9 دي خاموش شد و اين نشان مي‌دهد كه امام همچنان زنده است، فرمان مي‌دهد و مردم براساس دستور او عمل مي‌كنند.

وي تاكيد كرد: در دهه فجر بايد واقعيات بيان شود و توصيه مي‌كنم كه براي نسل‌هاي جديد هم روشنگري شود و مسوولين هم بايد به مردم خدمت كنند زيرا اين مردم واجب‌الخدمت هستند.

دبير شوراي نگهبان در ادامه با تاكيد بر اينكه مسووليت سنگين قوه قضائيه، رسيدگي به وضع آشوب‌گران است، خطاب به رئيس قوه قضائيه گفت: اي برادر! ما شما را مي‌شناسيم، قبلا در حوزه استاد بوديد و علاقه شديدي به درس خواندن و درس دادن داشتيد، اما شما مسووليت را قبول كردي و مي‌دانيم كه روحيه ضدظلم و ولايي داري و براي رضاي خدا همانطور كه دو نفر را سريعا اعدام كرديد و دستتان درد نكند، بايستيد.

وي ادامه داد: در 18 تير ضعف نشان داديد؛ چند نفر در آن زمان اعدام شدند؟ اگر حالا هم ضعف نشان دهيد آينده بدتري در انتظار شماست.

وي با بيان اينكه خداوند در قرآن مي‌فرمايد دستور مي‌دهم به منافقين، كساني كه دل بيمار دارند و شايعه‌سازان حمله كنيد و آنها را سخت بكشيد، تصريح كرد: در عين حال قانون هم بايد رعايت شود اما قرآن و اسلام و ولايت هم بايد حفظ شود و نبايد به كساني كه مفسده مي‌كنند رحم كرد، زيرا علي(ع) هم در عين داشتن رافت اسلامي چند هزار نفر را در يكي از جنگ‌ها كشت و لذا نه مي‌توانيم افراط در مجازات داشته باشيم و نه تفريط.

آيت‌الله جنتي همچنين با اشاره به سالگرد حادثه 6 بهمن 60 در آمل تاكيد كرد: دشمن بداند سنگرها را مردم فتح مي‌كنند همانگونه كه در آن هنگام اين كار را انجام دادند.

امام جمعه موقت تهران در پايان با اشاره به زمين‌لرزه هائيتي گفت: آمريكا از هر وضعيتي استفاده مي‌كند تا بلايي بر سر مردم بياورد و در هائيتي به جاي غذا و دارو تسليحات نظامي وارد كرده است كه به همين دلايل ما با اين دولت دشمن هستيم.


 • محمد

  امام جمعه موقت تهران در پایان با اشاره به زمین‌لرزه هائیتی گفت: آمریکا از هر وضعیتی استفاده می‌کند تا بلایی بر سر مردم
  بیاورد و در هائیتی به جای غذا و دارو تسلیحات نظامی وارد کرده است که به همین دلایل ما با این دولت دشمن هستیم.
  ————————————–
  من نمی خواهم از آمزیکا دفاع کنم ولی آیا واقعا آمریکا در هاییتی این کار را می کند.در نماز جمعه ای که بایستی صداقت باشد و هدایتگر ؟
  ایشان آقای سیستانی را هم در نماز چمعه ای دیگر عامل انگلیس خوانده اند