سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کروبی:حرف من همان حرف ملت است که رای ما کجاست؟...

کروبی:حرف من همان حرف ملت است که رای ما کجاست؟

چکیده :اصلاً مسئله انتخابات نیست .مسئله این است که در این کشور در کهریزک 4 نفر جوان کشته شدند. در زمان شاه ما زندان بودیم و مبارزه می کردیم اگر جریک را که براندازی اش قطعی بود می گرفتند و شکنجه هم که می کردند بعد می بردند بهداری درمانش می کردند، اما الان آنقدر شکنجه می کنند که طرف زیر شکنجه می میرد. اینها مسئله اصلی...


کلمه:به گفته یکی از شاهدان در کنگره حزب مردم سالاری شرکت کرده بود، بعد از سخنان تند و شدیدالحن مجید انصاری که اعلام می کند: هویت نظام جمهوری اسلامی از میان رفته و شاخص ها نشان دهنده منسوخ شدن است .ابوترابی نایب رپیس مجلس پشت تریبون قرار می گیرد و می گوید که :شماها آدم های خوبی هستید و به نظام و امام اعتقاد دارید اما برگردید به دامان رهبری و نظام . او از کروبی انتقاد می کند که چرا حکمیت کمیته شورای نگهبان را نپذیرفته است .

به گزارش نوروز بعد ازسخنان او مهدی کروبی بدون وقت قبلی پشت تریبون قرار می گیرد و می گوید: آقای ابوترابی آدم خوبی است و نیت خیر دارد اما حکمیت را نپذیرفتم چون می خواستند ماست مالی کنند.

کروبی در ادامه به تقلب در انتخابات اشاره می کند و می گوید که موارد زیادی وجود دارد که آدم هایی شهادت داده اند در صندوقی ناظر بوده اند و ما در آن مثلاً 90 تا 100 تا رأی داشتیم اما بعداً اعلام کردند صفر یا 1 .

وی همچنین به دیدارش با خانواده شهید بهشتی اشاره کرد و گفت :این بنده های خدا به آیت ا… مظاهری هم مراجعه کرده اند اما گفته من هم می ترسم من را بگیرند.

کروبی همچنین به ابوترابی می گوید: برادر من اصلاً مسئله انتخابات نیست .مسئله این است که در این کشور در کهریزک 4 نفر جوان کشته شدند. در زمان شاه ما زندان بودیم و مبارزه می کردیم اگر جریک را که براندازی اش قطعی بود می گرفتند و شکنجه هم که می کردند بعد می بردند بهداری درمانش می کردند، اما الان آنقدر شکنجه می کنند که طرف زیر شکنجه می میرد. اینها مسئله اصلی است.

کروبی همچنین در ادامه این برنامه به موارد دیگری از وقایع بعد از انتخابات اشاره کرد و گفت برادر من شما آدم های خوبی هستید شما چشمتان را باز کنید و ببینید چه اتفاقی دارد می افتد و با مردم چه می کنند؟

کروبی همچنین ادامه داد: ما از مردم نخواسته ایم بیایند خیابان و اعتراض کنند این تصمیم خودشان هست و باید این واقعیت را درک کرد که این تصمیم تصمیم مردم هست نه من مهدی کروبی.

سایت جرس هم گزارش داده است:مجتبی واحدی، مشاور مهدی کروبی درباره سخنان  دبیرکل اعتماد ملی توضیحاتی ارائه داد.

وی گفت: من با آقای کروبی صحبت کردم و ایشان گفتند که آقای ابوترابی فرد حرف هایی زدند که با واقعیت منطبق نبود و من بدون دعوت پشت تریبون رفتم و توضیح دادم که آقای ابوترابی فرد در جریان مسائل نیست و همه کارهایی که بعد از انتخابات انجام گرفته ، برای ماست مالی کردن قضیه تقلب در انتخابات بوده است.

به گفته واحدی، دبیرکل اعتماد ملی ، سپس نمونه هایی از تقلب و دخل و تصرف در انتخابات را بیان کرده و به نقل قولی از آیت الله العظمی منتظری پرداخته که به نقل از یکی از افراد امین خود گفته بود در یک صندوق که رای کروبی 92 بود تنها یک رای اعلام کردند.

براساس گفته واحدی، مهدی کروبی توضیح داده است: پس از اتمام کنگره در حال خروج بودم که تعدادی از خبرنگاران ، سوالاتی از من پرسیدند و من در پاسخ به انها گفتم که پس از تنفیذ، دولت فعلی دولت مستقر کشور است و وظیفه دارد کارهای مردم را انجام دهد و پاسخگو باشد.

کروبی در توضیح این سخنان خود گفت : در همان مصاحبه بر این نکته تاکید کردم که تقلب های گسترده درانتخابات صورت گرفته و من برهمه مواضع انتخاباتی خود و اعتراضات خود ایستادگی کرده و می کنم و بیدی هم نیستم که با تهدیدها و فحاشی ها و هتاکی ها عقب نشینی کنم اما مردم مسائل روزمره ای دارند که دولت مستقر باید آنها را حل کند و دولت فعلی پس از تنفیذ، دولت مستقر کشور است و باید پاسخگوی مشکلات مردم باشد.

دبیرکل حزب اعتماد ملی، تصریح کرد: همین امروز در مصاحبه با یک روزنامه انگلیسی، گفتم مطمئن باشید دولت احمدی نژاد چهار سال نخواهد ماند.

به گفته مجتبی واحدی، سخن آخر کروبی این بود: حرف من همان حرف ملت است که رای ما کجاست؟


 • داوود

  اون دوستای عزیزم که دیروز اینجا تا حکم تکفیر کروبی هم پیش رفتند الان کجان؟؟؟ دست کم به خود قول بدهید که فردا روزی دوباره این چنین سخیف برخورد نکنید!

 • بسیجی سیز

  موسوی زنده باد کروبی پاینده باد. فکر کنم این بهترین راه هست که رهبران سبز مان در پیش گرفته اند.اگر قانون انتخابات اصلاح شود جنبش سبز پیروز شده است.

 • جنبش سبز با این باد ها نمی هراسه . شیخ اصلاحات عاقبت بخیر شدی . برو …این سیل عظیم سبز که از جنبش سبز هم بزرگتره  از پا نمی نشینه

 • همانطور كه آقاي موسوي گفت هر شهروند يك ستاد و يا بهتر بگويم هر شهروند يك رهبر، با تمام احترامي كه براي آقايان موسوي و كروبي و خاتمي قائل هستم بايد بگم كه اين عزيزان رهبران اين جنبش نيستند كه مردم با حرف يكيشون از صحنه خارج بشن يا در هدفشون دچار ترديد بشن. اين يه خواست عموميه كه جناب مهندس موسوي به عنوان نماينده اين جنبش كف خواسته ها رو اعلام كرد و پس ار اون آقاي كروبي هم اونو كاملتر كرد. 22 بهمن هم رهبران واقعي اين جنبش يعني مردم نظرشون رو اعلام خواهند كرد.

 • حسین

  دوستان گرامی باید به حق انتخاب هم احترام گذاشت
  حتی اگر برفرض محال کروبی به دنبال سازش باشه ما نباید به او حمله کنیم
  فراموش نکنیم که کروبی چه خدمات بزرگی به جنبش داشته
  ما همچنان و برای همیشه بیشماریم

 • ابوذر

  خیال همه راحت باشه.کروبی و موسوی کنار برو نیستند.حکومتیا دنبال سه چیز هستند : 1)اختلاف بین داخل با داخل 2)اختلاف بین داخل با خارج 3)اختلاف بین خارج با خارج.پس باید هواسمون باشه به اخباری که حکومتیا اعلام میکنند و زود قضاوت نکنیم و دنبال اصل خبر باشیم که بدونیم واقعیت چیست و بعد اظهار نظر کنیم.مثل این خبر که در کمتر از 24 ساعت معلوم شد اصل ماجرا چی بود.و به این نکته توجه داشته باشید که اقای کروبی گفتند دولت مستقر نه دولت رسمی.بین مستقر و رسمی خیلی فرق است.و این از زیرکیهای اقای کروبی است مثل اقای موسوی و همسرشون خانم رهنورد.و اینم در نظر بگیریم که این سه شخص در گفتن و بیان حرفها و صحبتهای مردم یه مقدار محدودیت دارن و نمیتونن تمام خاصه های مردم را بیان کنن و با گفتن این که این ها کف مطالبات مردم است این محدودیت را از بین میبرند.(با زیرکی).

 • مردم به دعوت جناب موسوی وکروبی وخاتمی به میدان نیامدند که باانصراف وعقب نشینی آنان از خواست بحق خود منصرف شوند .ملت ازاستبداد به تنگ آمده ملتی که هرروز تحقیر میشوند وبه عزیزان شان درکهریزک تجاوز مشیود ودرزندان وکنار خیابان مورد ضرب شتم قرار میگیرند وبه شهادت می رسند حتی اجازه گریستن بر شهدای خودراندارند .حریم علم ودانشگاه آنان مورد تاخت وتاز گروه شعبان بی مخان قرارمیگرد حتی دفاتر مراجع ار هجوم آنان مصون نیست یقین بدانید مردم تارسیدن به خواست خود از دست نخواهند کشید

 • اتحاد

  درود بر صداقت و پشتکار “میر حسین” و “کروبی” در راه آزادی و عدالت برای “همه مردم ایران”

 • رضا

  توی این آشفته بازار اطلاعات دوستان عزیز به منابع قابل اطمینان رجوع کنند.چه طور خبر خبر گزاری رو که 7 ماه دروغ گفته باور می کنید.!!!!!!!!!!!!!

 • درود بر انسان های نجیب و پرمهر و با فرهنگ ایران
  ما با اندیشه ها زندگی می کنیم نه با اندیشمندان . که اندیشه سبز بر اساس آزاد اندیشی- نیک اندیشی – آزادی عقیده و گفتار -و همچنین کردار در چارچوب نظمی پذیرفته شده توسط همگان استوار است . و تاب تحمل هر عقیده ای را دارد. مطلق نگر نیست و به هر کس به میزانی که در این حرکت عظیم سبز ایران خدمت کرده است ارج و ارزش می گذارد . خصوصا به مبارزانی خستگی ناپذیر – صادق و اندیشمند چون :کروبی مبارز – میر حسین شجاع – و خاتمی بزرگوار و…. درود بر همه سبز اندیشان ایران زمین .

 • مردم فهيم وسبز انديش ما ديگر نه اعتماد به رسانه غير ملي دارند و نه فارس ،كيهان وايرنا لذا اين از خدا بي خبرها در پي اختلاف اندازي در اتحاد سبزما هستند ولي غافل ازاينكه : مدعي خواست كه از بيخ كند ريشه ما غافل از اينكه خدا هست در انديشه ما..
  زنده باد حاج آقا كروبي درود بر مهندس موسوي عزيز ومنتخب مردم
  ماسرباز حسينيم ياور مير حسينيم
  22 بهمن سبز انشاءالله