سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سعید لیلاز، روزنامه نگار دربند از خواندن لایحه دفاعیه اش منع شد...

سعید لیلاز، روزنامه نگار دربند از خواندن لایحه دفاعیه اش منع شد

چکیده : به گفته همسر لیلاز او در وضعیت بی خبری از لایحه دفاعیه خود قرار دارد و نمی تواند در دادگاه دفاع مناسب و عادلانه ای داشته...


کلمه :سعید لیلاز، تحلیل گر اقتصادی و روزنامه نگار دربند، از خواندن لایحه دفاعیه دادگاه تجدیدنظر خود منع شد . او در وضعیت بی خبری نمی تواند در دادگاه تجدید نظر از خود دفاع عادلانه ای داشته باشد.

به گزارش وب سایت تا آزادی روزنامه نگاران ،سپهرناز ابوذر پناهی، همسر سعید لیلاز خبر می دهد که همسر روزنامه نگارش را از خواندن لایحه دفاعیه اش منع کرده اند . با نگرانی می گوید:” هفته گذشته آقای علیزاده طباطبایی وکیل همسرم در یک ملاقات حضوری با موکل خود،لایحه دفاعیه دادگاه تجدیدنظر را به سعید لیلاز داد تا او با مطالعه این لایحه به اصلاح و تکمیل آن اقدام کند تا بتواند در دادگاه تجدید نظر از خود دفاع کند. اما مسئولان زندان، لایحه دفاعیه را به او ندادند.

به گفته همسر لیلاز او در وضعیت بی خبری از لایحه دفاعیه  خود قرار دارد و نمی تواند در دادگاه دفاع مناسب و عادلانه ای داشته باشد.

سعید لیلاز روزنامه نگار و تحلیل گر اقتصادی از جمله بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات است که روز 27 خرداد ماه در منزلش بازداشت و روانه زندان اوین شد. او پس از گذراندن بیش از 100 روز در سلول انفرادی به سلول های چند نفره منتقل شد.

دادگاه انقلاب، سعید لیلاز را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، نگهداری اسناد طبقه بندی شده و ارتباط با بیگانگان به 9 سال حبس تعزیری محکوم کرد. حکم صادره برای این روزنامه نگار، سنگین ترین حکم صادر شده برای زندانیان مطبوعاتی اخیر بوده است. دادگاه تجدیدنظر این روزنامه نگار در حالی در چند روز آینده برگزار می شود که او از لایحه دفاعیه ای که وکیلش نوشته ، بی خبر است.

ابوذر پناهی همچنین از تغییر مکانی مداوم همسرش گلایه دارد:” هر بار که به ملاقات سعید می روم او از تغییر سلول اش خبر می دهد که به گفته سعید ،مسئولان زندان، دلیل این تغییر را تاثیر گذاری بر سایر زندانیان عنوان می کنند که البته من گمان می کنم منظور آنها از تاثیر روی زندانیان دیگر این است که سعید لیلاز موجب روحیه دادن به دیگر زندانیان می شود و به همین خاطر مدام سلول او را در بند 209 تغییر می دهند.”

سعید لیلاز در حال حاضر در بند 209 در سلول چهار نفره به همراه شهاب طباطبایی یکی از اعضای جبهه مشارکت و دو زندانی سیاسی دیگر نگهداری می شود.


 • روح الله

  >> درورد بر سه سيد فاطمي ————– خميني و موسوي و خاتمي <<

  سبز سبزيم ريشه داريم ………..

 • دعای خیرم بدرقه راهت باد

  راهی سبز
  که مبارزانی چون تو دارد.

 • سعید لیلاز در بند نیست،

  آزاده!